Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 563724 megtekintés
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #15 Dátum: 2013. December 13. 21:18 »
Szerintem minden méhészt érintett már mérgezés, csak a mértéke nem mindegy. Az én állományom is többször kapott már, de úgy itéltem meg hogy helyre bírom hozni, és sikerült is. Eddíg, hogy mi lesz a jövőben nem tudom. Perem még nem volt mérgezés miatt.

Üdv. jani bátya

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #16 Dátum: 2013. December 13. 21:30 »
Kedves Jani bátya!

Ez mind rendben van, de míg te éjjel-nappal azon dolgoztál hogy rendbe jöjjön az állomány, addig a károkozó mondjuk a strandon nézte a csajokat....miközben sörözött..

A kettő pedig nem ugyanaz.

Egy életed van neked is nem?

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #17 Dátum: 2013. December 13. 22:01 »
Szia Tóth  Zoltán!  Igazad van! Már ha bele szólhatok,de valahogy nem járja hogy ő meg usza. Én nagyon meg haragudtam, és még én voltam a bűnös.Több ilyen nem lesz meg fogadtam.  Űdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 15. 21:19 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #18 Dátum: 2013. December 15. 21:12 »
Minden év más és más, 2011 a klórpirifosz okozta károsodások éve volt,  2014 még talány.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #19 Dátum: 2013. December 15. 21:21 »
QUQURIQ!

2013 meg a csávázószerek éve volt!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #20 Dátum: 2013. December 15. 22:01 »
2014 lehetne most már a rekord mennyiségű méz éve rekordot döntögető méz felvásárlási árakkal.:D

Üdv. jani bátya

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #21 Dátum: 2013. December 15. 22:02 »
Bár így lenne jani bátya!!! :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #22 Dátum: 2013. December 16. 08:29 »
Szia jani bátya !  Bár csak a Jó Isten beszélne Belőled! Igazán rám, illetve ránk férne.   Űdv :Antal

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #23 Dátum: 2013. December 19. 18:24 »
Nemcsak a méhek szenvednek, a képeken látható az elfogyasztott "vörös" magok héjja

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #24 Dátum: 2013. December 19. 19:39 »
Ettől nőnek olyan jó nagyra?

Üdv. jani bátya

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #25 Dátum: 2013. December 19. 20:15 »
Üdv.!

Az csak egy dolog, hogy nagyra nő, de mire aratásra kerül a sor már ő fogja vezetni a trakit! ;)
Tudom nem szabad ezzel a témával viccelődni, de ez szerintem még belefér. Egyébként kíváncsi lennék, hogy mi maradt szegény egérkéből miután ezt a pár szemet bereggelizte! Ha netán elpusztult és megtalálta valami ragadozó ami megette, akkor arra is kíváncsi lennék, hogy azzal mi lett!

Üdv.!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 19. 20:20 írta Nb18 »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #26 Dátum: 2013. December 20. 19:54 »
Űdv nb18! Most el rontodtad a titkot,ha már patkány aggyal vezetnek repőlőt, még hozzá vadászrepűlőt. Akkor miaz egy egérnek a traktor? Azt mondják Mi vagyunk a táplálék lánc csúcsán.  Mi elszorjúk,az egér meg ette ,a madár megfogta, mi pedig a fazékban meg főzzűk. Hoppá, csak házi madarat eszűnk!  Űdv:Antal

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #27 Dátum: 2013. December 22. 16:48 »
Szia Geddekas! Ha az oxált nem csöpögtetem, hanem a kereteken a méheket le spriccelem, az nem jo? Tudom hogy így lassabb, de kevés családnál talán így is hamar végzek.  Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 22. 18:14 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #28 Dátum: 2013. December 22. 17:43 »
Jó, de a cukortartalom miatt permetezni nem tudod csak spiccelni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #29 Dátum: 2013. December 22. 19:30 »
Antal!
Az oxálos locsolásnak fiasítás mentes állapotban van a legjobb hatásfoka. No most ez általában már késő ősszel vagy inkább télen van.  Ilyenkor már nem igazán ildomos kiveszegetni a kereteket egyenként bármiért is. A gyakorlat azt mutatja, hogy megfelelő hatékonysága van a locsolásnak és gyorsabb is szerintem felesleges megbontani a fürtöt és sokkal jobban háborgatni a családot.

Üdv. jani bátya