Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 565290 megtekintés
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1245 Dátum: 2021. Március 24. 09:47 »
Antal!
Ez a koma a középkorban jó inkvizítor lett volna😁😁😁.
Na ettől a hatalmas tévedéstől nem lettél "kissebb" 😁😁😁, és ő se lett "nagyobb" a 3 kilométer hosszú szösszenetével😁😁, fingfűrészelés.
Üdv:robi

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1246 Dátum: 2021. Április 03. 07:40 »
https://telex.hu/tudomany/2021/04/01/mehpusztulas-rovarapokalipszis-rovarirto
A cikk utolsó soraiból idéznék:
"A tanulmány azért korlátozódott az amerikai adatokra, mert máshol, például Európában nincs ilyen jól használható, elérhető adatbázis az alkalmazott növényvédőszerekről. A rovarapokalipszis megállításához a kutatók szerint ez lenne az egyik első kulcs:....."
Majd az OMME növényvédőse megoldja......
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1247 Dátum: 2021. Április 03. 07:50 »
Ahogy le van írva úgy értsd: a KUTATÓK szerint.
Az OMME növényvédőse: (Tóth Péterre gondolsz) Nem ez a feladata. Ő monitoring feladatokat lát el az OMME-ban. A monitoring nem kutatás!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 03. 07:58 írta Veszti1982 »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1248 Dátum: 2021. Április 03. 08:12 »
Gondolom aki téged feljelentene, Te sem hímeznéd a nevét a párnádba.
Látom közben kijavítottad az írásod, de azért válaszolok.
Többször is kijelentettem, leírtam, és nyilvánosan is vállaltam, hogy egy növényvédős nem lehet MÉHÉSZ ÉRDEKVÉDŐ!
Hála az égnek a küldöttek nagy része is így gondolta, nektek és néhányotok legnagyobb elkeseredésére.
Akik a rovarokat pusztítják, sajnálom de nem a kedvenceim.
Miről is szól a "növényvédelem" vagy "növényorvoslás"?
Hát a kártevők elpusztításáról.....
Ezért már sokszor, és folyamatosan tiltakozom, ti pedig sztároljátok a növényvédősöket.
Én pedig méhészkedni szeretnék továbbra is, tiszta, vegyszermentes környezetben.
Ez biztosan nagy hibám.
Mivel ilyen tisztában vagy a monitoring jelentésével, kérem fejtsd ki mi is az.
Eddig ugyanis egy sima kárfelmérésre koncentrálódott, ami elég gáznak tűnik a sok sok 100 millió elköltése után.
Köszönöm megtisztelő válaszod.
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1249 Dátum: 2021. Április 03. 19:56 »
Csak megjegyzem, hogy a tavalyi Mézkirálynő, idén udvarhölgy Szemerits Eszter, volt tanfolyamtársam is elvégezte a növényorvosi szakot, de ettől függetlenül méhész és ráadásul (nem akarok megsérteni egy Királynőt sem) a legfelkészültebb, a méhészeket legjobban képviselő Mézkirálynőnek tartom.

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1250 Dátum: 2021. Április 03. 21:59 »
Ez a (fóbia,  mánia) már kezd beteges lenni!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1251 Dátum: 2021. Április 04. 06:53 »
Úgy érzem ismét félrecsúszik a téma, vagy akarattal hárítjátok el a problémát.
Akkor pontosítanom kell.
Azokkal a növényvédősökkel van gondom kik mást kommunikálnak és mást cselekednek.
Általában az volt az OMME kommunikációja amikor a méhek mászkáltak, és repcén valamint napraforgón komoly méhveszteségeink voltak, hogy....tanuljanak meg a méhészek atkát irtani.
Aztán amikor betiltotta az EU a 4 legveszélyesebb neonikotinoidot ,akkor is az OMME "szakértőjének" kísértére alapozva, Magyarország a tiltás ELLEN szavazott.
Igen ez már mániám, hogy nem szeretem a rovarölő szereket, és azok sztárolóit.
Vannak gyermekeitek, esetleg unokáitok akik ebben a szép új világban fognak felnőni?
Minden lehetséges alkalmat ki kell használnunk a növényvédő szerek visszaszorítására.
Ha ezeket a sorokat nem méhészeknek írnám, akár még érthető is lenne....
Szemerits Eszter nincs a szakmai döntéshozók között, de hála az égnek az OMME növényvédőse is egy lépést hátralépett, remélem folytatja, és akkor végre elindulhat a valós munka, nem csak a kárfelmérés.
Kérem soroljátok, hogy mi változott 15 év alatt amire büszke lehet az OMME növényvédőse.
Mi az az óriási eredmény amiért ennyire véditek?
Vagy valamiről lemaradtam?
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1252 Dátum: 2021. Április 04. 08:25 »
Én csak erre reagáltam. "Többször is kijelentettem, leirtam, és nyilvánosan is vállaltam, hogy egy növényvédős nem lehet MÉHÉSZ ÉRDEKVÉDŐ! Hát, lehet és van is rá kiváló példa!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1253 Dátum: 2021. Április 04. 08:32 »
Igen van!
Az állatvédő egyesület elnöke sem egy sin....r?
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1254 Dátum: 2021. Április 04. 10:54 »
"Minden lehetséges alkalmat ki kell használnunk a növényvédő szerek visszaszorítására."

Megszüntették a neokat. A repcét a gazdák "3"x fogják permetezni a kártevők ellen, más szerekkel!!!! (már most sok a kártevő benne)!

Akkor most ez jó a méheknek,méhésznek?  Vagy "adtunk a szarnak egy pofont"?

A gazdáktól "elvárható",hogy hagyják tönkremenni a termést?
Már most megmondom. Nem fogják hagyni!!

Még nagyon az elején vagyunk ,hogy mi fog "kisülni" ebből !

Nekem meggyőződésem ,nem konkrétan csak a neoval csávázás volt a "ludas". A neo+ valamilyen "koktél" együttes hatása (pl gombaölő) okozta a veszteségeket.

Ezt senki sem tudja biztosan! Csak találgatás ment! 

Ezeknek a vizsgálatára kellene a "nagy pénzeket elkölteni! Nem a szaktanácsadóknak "speciálisan" felszerelt kocsikat venni!!!

Kérdés
« Válasz #1255 Dátum: 2021. Április 04. 18:54 »
Üdv mindenkinek!

Tudna valaki javasolni megoldást szirup szivattyúzásra?
 Milyen szivattyú alkalmas hozzá?
Köszi

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1256 Dátum: 2021. Április 04. 19:26 »
Ezt írja Oszkár:
"Nekem meggyőződésem ,nem konkrétan csak a neoval csávázás volt a "ludas". A neo+ valamilyen "koktél" együttes hatása (pl gombaölő) okozta a veszteségeket.
Ezt senki sem tudja biztosan! Csak találgatás ment! "

Tedd hozzá, hogy Magyarországon.
Minden más európai országban már rég kiderült, hogy a neok a "fogók".
Arra adj légy szíves választ, ha már meggyőződésed, hogy nem csak a neok a ludasok, akkor miért éppen repcén és napraforgón mászkáltak a méhek?
Még eddig sem jutott el az OMME monitoringank álcázott kárfelmérője.
A pempőt kell megvizsgálni aztán lezárult a keresgetés.
A herék is mászkálnak, így több mint valószínű, hogy a táplálékláncba kerülő mérgektől mászkálnak a méhek.
Szerintem ebből az eddig elköltött közel félmilliárdból már futotta volna a pempő vizsgálatára, de mivel Nagyernyei javasolja már 10 éve, inkább nem.
Remélem hamarosan új irányt vesz ez a sötétben való tapogatódzás.
Egyébként azon már itthon is rég túl vagyunk, ha a gombaölőt szórják a növényre, az felerősíti a rovarölő hatást.
Lassan 10 éve elhangzott már egy nemzetközi "csávázószer konferencián" itthon, csak akkor is az volt a monitoring vezető aki most.
Azt mondják lassan érő típus, a nemzetközi trendeket nem szereti követni, inkább ő mondja meg a frankót egyedül....azoknak akik ezt beveszik.
Lassan el kéne odáig jutnia, hogy mikor is kell a növénymintákat gyűjteni?
Ezen áll vagy bukik a mutatvány, mert délelőtt 10-kor a 28 fokos napsütésben bizony már nincs guttációs csepp, és kimutatható vegyszermaradék.
Mondom én gépészként úgy, hogy ezt már ezerszer leírtam, mert olyantól hallottam aki ehhez ért, profi.
Sok pénzt fecsérelt el az OMME a találgatásra.
Egy szakembert kéne végre kinevezni a monitorig vezetőjének.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1257 Dátum: 2021. Április 04. 19:44 »
Például: NA?

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1258 Dátum: 2021. Április 04. 21:20 »
Lehetne az Gipsz Jakab is ,nemcsak NA! :)

"Minden más európai országban már rég kiderült, hogy a neok a "fogók"."

Csak a neokra nem fognám.   MERT: Amikor még az utolsó évben engedélyezett volt a méheink jártak olyan táblát ami neoval volt csávázva+++ gombaölőzve volt (fölöslegesen) tányérrothadás ellen, ott 1 fél NB fióknyi kijáró méh elpusztult!  Amikor áttájoltak egy másikra,ami nem volt gombaölőzve ott nem volt további veszteség!

"Arra adj légy szíves választ, ha már meggyőződésed, hogy nem csak a neok a ludasok, akkor miért éppen repcén és napraforgón mászkáltak a méhek?"

Mert a neokon kívül, sokszor fölöslegesen kezelik más szerekkel is. PL gombaölők ! És ezek EGYÜTTES hatása miatt!!!! 

Már leírtam egyszer!!

De, TE arra még nem válaszoltál, ezen szerek EGYÜTTES HATÁSAIT (ez a lényeg!!!) vizsgálta már valaki?

Ezeken mondjuk már túl vagyunk. Elméletileg már nincs neoval csávázás.

De mi lesz majd,és hány fajta rovarölő helyette? És ezek hogyan hatnak a méhekre?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 04. 21:31 írta oszkár »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1259 Dátum: 2021. Április 05. 06:59 »
Ezt kérdezi tőlem Oszkár:
"De, TE arra még nem válaszoltál, ezen szerek EGYÜTTES HATÁSAIT (ez a lényeg!!!) vizsgálta már valaki?"
Néhány hozzászólásommal ezelőtt már utaltam arra, hogy 10 éve volt Magyarországon egy "csávázószer konferencia" a Tolna megyei Őcsényben.
Ezen 7 vagy 8 ország méhészei vettek rész, Etienne Bruneau vezetésével.
Ott volt Dr.Fendrik Péter, Simon Gergő, Bross Péter és jómagam is.
Már akkor Etienne Bruneau kijelentette, hogy a következő évtizedek legnagyobb kihívása a "növényorvoslásban" a különböző készítmények összekeverése (tankkeverék) és ennek kiszámíthatatlan hatásai. (szinergencia)
Elmondta, hogy Franciaországban a méhészek már az utcára vonultak, és tiltakoznak.
Magyarországon ekkor mi volt?
A neonikotinoidok nem okoznak méhpusztulást az OMME vizsgálatai szerint.
Csak van egy bibi...hol vannak az erre irányuló jegyzőkönyvek?
Válasz...megvizsgáltuk nem találtunk benne semmit.
Ez egy zsákutca, mert a vizsgálatok a HELYES mintavétellel kezdődnek, ez pedig a mai napig hibás.
Aki 15 év alatt nem tud kézzel fogható eredményt felmutatni úgy, hogy elkölt rá közel fél milliárdot, akkor nem kéne egy új vezetőt keresni?
Ez nem egy személy elleni támadás, bár sokan próbálják így beállítani.
Meddig kell még a méhésztársadalomnak szenvedi ettől a tökölődéstől?
Mára odáig azért eljutottunk, hogy végre itthon is belátták,.....veszélyes lehet a neonikotinoidok használta.
Azzal érvelnek, hogy sokkal többet fognak permetezni.
Igen, lehet, de a permetezés ellen mi méhészek is tudunk védekezni, ha bejelentik.
A neok ellen, hogy lehet?
Nagy ívben elkerüljük a repce és napraforgó táblákat?
Akkor meg minek méhészkedünk?
Sajnos azt látom, hogy a méhészek nagy része is belefáradt ebbe az "úgysem találnak semmit" tökölődő stílusba.
Nem küldenek tömegével mintát, így az OMME kár-szakértőjének az jön le, hogy nincs is olyan nagy baj.
Szerintem pedig óriási gond van a növényvédelemben, ezért sínylődnek a méhek repce, és napraforgó virágzások után.
A méhész mit mond?
Ahhoz képest, hogy mennyi fiasom volt fel ellett volna robbanniuk.
Aztán amikor elkezdődik a napraforgó, még a menekülő térben ülnek a méhek, a virágzás megkezdése után egy héttel pedig ugyanúgy belepillantva kilátunk az alsó kijárón.
Tényleg nincs gond.
Nagyernyei Attila