Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 565027 megtekintés
*

ati22

  • **
  • 51
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1215 Dátum: 2020. Augusztus 20. 20:24 »
Szellőző benyitása nélkül semeddig!
Este is meleg van, pánikba esik a méhcsalád és lefullad.
Ha tovább kell őket zárva tartanod 1 óránál akkor érdemes egy deci vizet rájuk locsolni.
Egyszer vándorlásnál amikor defektet kaptunk teljesen "felizzottak" a méhcsaládok.
Hála az égnek volt nálunk egy benzincső, és tölcsér.
A menekülőkbe vizet juttattam, semmi bajuk nem lett.
A bezártság óriási stresszt jelent a méheknek, a szellőzést mindenképpen biztosítani kell.
Nagyernyei Attila
Köszönöm Attila ! Még jó hogy írtad.Holnap lesz az irtás Egy darab szúnyog sincs a környéken egyébként.Valahogy megpróbálom majd megoldani.A kijáró elé teszek hullám palát vagy valamit nem tudom.Köszi még egyszer..


Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1217 Dátum: 2020. Október 01. 09:46 »
Kedves méhészek!
Kérlek segítsétek a szakdolgozati munkámat az alábbi kérdőív kitöltésével. Névtelen és körülbelül 5 percet vesz igénybe.
Köszönöm!
http://kerdoivem.hu/kerdoiv/1092501929/

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1218 Dátum: 2020. November 03. 18:32 »
Erről beszéltem!
https://nepszava.hu/3097383_mehpusztitas-a-vilagban-magyar-kozremukodessel
Hála az égnek az OMME kár-szakértője erősen háttérbe szorult.
Örüljünk neki, hogy így történt, okozott elég bajt már eddig is, ugyanis minden hatóság az ő vizsgálatira hivatkozott, csak azokat nem látta soha senki.
Lehet titkos kutatást folytatott?
Nagyernyei Attila

*

leo

  • ***
  • 199
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1219 Dátum: 2020. November 03. 21:44 »
Gondolom a kutatásokra vizsgálatokra kapott pénzekről el kellett valakinek számolnia. Ehhez nem értek.Akik ehhez hozzá tudnának szólni sajna ki lettek zárva. Így sajna semmi.Azt hisszük el amit írsz.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1220 Dátum: 2020. November 04. 03:17 »
Gondolom a kutatásokra vizsgálatokra kapott pénzekről el kellett valakinek számolnia. Ehhez nem értek.Akik ehhez hozzá tudnának szólni sajna ki lettek zárva. Így sajna semmi.
Ez Az Leo!
Most aztán írtál “Valamit”!!!
Rólad ki tudja,hogy kit rejt a kedvelt,szép oroszlán nick név?
Senki,csak Te és a haverok.Haverok,mert a “Ti oldalatokon” nem tud barátság kialakulni
Mi akik utáljuk ha hülyének néznek bennünket,mi páran vélelmezzük,hogy azok közé tartozol Te is akik folyamatosan óriási energiát fektetnek a méhészek félrevezetésébe.
Ezernyi nick név “lapul a számitógépeitek alatt”.A setét oldal sohasem röstelkedett ha valamilyen dezinformálás kellett annak érdekében,hogy a hatalmat próbálja megszerezni.
Akkor sem “sajnálták,sajnáltátok” az energiát a hatalom mindenáron megtartása érdekében amikor a zsíros bödön kinyílt.Igen abban a pár évben amikor a Cserényi féle báb Mészáros László volt az elnök.Aki ha már odapottyant az említett edényzet mellé Mészáros József ügyvezető segédletével “bàgerolták ezerrel szívlapáttal” “kifelé”(ahogy anyám mondja a mézszedéskor,kifelé a kaptárból”) a “lét” az OMME-ból és a kft-ből.Szegény Cserényit megvezetve!!!
Talán Őt nem a “szent lapátolási láz” hanem “CSAK” a hatalomvágy hajtotta.

De!
Szerintem Te,most épp aki Leo név mögé bújsz nagyon jól tudod,mert benne voltál a “buliban”.Most újra itt rontod a levegőt fekete-fehéren és megint próbálsz “keverni”.Amennyiben tévedtem és “farkast kiáltottam” feleslegesen,akkor bocsáss meg “bűnös” lelkemnek.

A másik fontos része írásodnak is mellébeszélés,csak egy semmi.
Szerinted akkor kinek kellett elszámolnia Tóth Péternek mikor a két Mészáros saját bizniszének tekintette az OMME-t ???
Szerinted előtte és utána kinek sikerült korrektül elszámoltatnia???
Nem volt könnyű dolga az elnök-elnökség egyik tagjának sem,hiszen nehéz megmondani azt milyen vizsgálatok,milyen monitoring munka javíthatna  a rettenetesen rossz méhegészségügyi helyzeten.

Az atka vonatkozásairól először.
Idő kellett ahhoz,hogy rájöjjön a méhészek egy része milyen óriási zsákutca a kémiai,vegyszeres atka védelem.Ki foglalkozott “mostanáig” például a viaszok szermaradványàval?Tóth Péter és Cserényi “ERŐSEN megvezette” a NÉPET (ahogy öreganyám hívta a ma embereknek elnevezett tömeget).Ki tudta 20 éve mekkora zsákutca a mérgekre alapozni az atka elleni kezelést?Nagyon kevesen!Nagyon kicsi volt a méhészek tudása ez ügyben.

És ugyanez mondható el a méhegészségügyi monitoring mási vonatkozásáról is.
Marha kevés információnk volt a növényvédelemnek mondott “népirtásról” is .Arról az ökológiai katasztrófáról amit a hosszú hatású mezőgazdasági vegyszerek (és ezek tankeverékekben kijuttatása) okoztak és okoznak ma is a méheinknek és a természetnek.

Új alapokra kellene helyezni és mai kornak megfelelő szemléletű monitoring vezetőre kellene bízni ezt a munkát.Sok pénz van rá és még többet kellene adni egy jó méhegészségügyi monitoringra.

Csányi Antal




« Utoljára szerkesztve: 2020. November 04. 03:26 írta Csányi Antal »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1221 Dátum: 2020. November 04. 07:30 »
Ezt írja hozzászólása végén Csányi Anti:
"Új alapokra kellene helyezni és mai kornak megfelelő szemléletű monitoring vezetőre kellene bízni ezt a munkát."
Azon kívül, hogy ezzel maximálisan egyet értek, volna egy apró megjegyzésem.
Legalább 10 éve elköltött évi 30 milliót kárfelmérésre, amit monitoringnak álcázva végzett.
Nem kevés pénz, különösen akkor ha nulla az eredmény.
Vissza kell nyúlni az alapokhoz, és meg kell határozni mi a monitoring, mert ennek a mostani esemény utáni kárfelméréseknek ahhoz semmi köze!
Azt is érdekesnek tartom, hogy Tóth Péter végig fikázta Brosst, valamint kijelentette, hogy nem tud ezzel a csapattal együtt működni.
Remélem az új elnökség hamarosan megmutatja neki az irányt, és végre elkezdődhet a valós monitoring vizsgálat.
Azt kell megkérdezni a méhészektől mit éreztek ebből az egészből, amire évi 30 milliót költöttünk?
Az, hogy a méhmérgezések kivizsgálásában segédkezett?
Ez egy sima kárfelmérés, ezért sürgős változtatásra van szükség, mert eddig is ezeket a helyi méhegészségügyi felelősök simán le tudták vezényelni.
Akkor viszont jönnek az óriási dicshimnuszok, hogy peren kívül meg tudtak egyezni.
És abban mi a monitoring?
Nem unjátok?
Én már nagyon, ezért kell a témát szakemberekre bízni.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila



Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1222 Dátum: 2020. November 04. 18:33 »
végig fikázta Brosst
Attila, kérlek, légyszives enged már el ezt a témát.Méltatlan dolog bárkit, ilyen szövegkörnyezetben, pláne névvel feltüntetve megemlíteni!!!

*

leo

  • ***
  • 199
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1223 Dátum: 2020. November 04. 21:33 »
Kedves Anti! Mosolyogva olvasom írásodat.Ennyire berágtál egy semmi írásra. Leó az oroszlán a kutyám, én inkább kicsi nyuszi vagy magányos farkasként írnám újra nickem.Az OMME-hoz, szakmapolitikához nem értek.Az uniós támogatást veszem általa igénybe.Csak az bosszant, hogy mindenkit kizártak aki tényeket közölt, vagy más véleményen volt.Cáfolat, tények, érvek semmi.Rosszindulatuak. Ennyi.Így kénytelen vagyok egyoldalu véleményeket olvasni. Ez 3-4 ember véleménye.Ez sem semmi. Nem hagynám ki alvás előtt.Az utolsó mondatomat nem idézted.Azt kell elhinnünk amit írtok.Hogy ki leó sztem nyilt titok.Le van nyomozva.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1224 Dátum: 2020. November 04. 23:21 »
Kedves Leo!

Ezzel fejeztem be a “Leo” nick név körüli polémiát.
“ Amennyiben tévedtem és “farkast kiáltottam” feleslegesen,akkor bocsáss meg “bűnös” lelkemnek.”

Most Tőled idézek.

“Csak az bosszant, hogy mindenkit kizártak aki tényeket közölt, vagy más véleményen volt.Cáfolat, tények, érvek semmi.Rosszindulatuak. Ennyi.“

Nincs igazad a kitiltásokkal kapcsolatosan.Soha nem zavarta a setét oldalt,hogy egy új és még újabb nick név alatt visszaszivárogjanak a “nemes” dezinformálási céljaik miatt.
Mindig azért lettek kitiltva mert a másként gondolkodót porig gyalázták.A vélemény különbséget
Attiláék mindig engedték.

Csányi Antal

*

leo

  • ***
  • 199
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1225 Dátum: 2020. November 05. 00:29 »
Na mindegy. Mind egy.WR-t sem látom. Talán marketinget tanul.Üdv WR

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1226 Dátum: 2020. November 05. 08:55 »
Talán marketinget tanul.Üdv WR
Ez a különbség.
Te még a nézetkülönbséget se tolerálod.

Csányi Antal

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1227 Dátum: 2020. November 05. 16:35 »
Remélem az új elnökség hamarosan megmutatja neki az irányt, és végre elkezdődhet a valós monitoring vizsgálat.
Azt kell megkérdezni a méhészektől mit éreztek ebből az egészből, amire évi 30 milliót költöttünk?
Az, hogy a méhmérgezések kivizsgálásában segédkezett?
Ez egy sima kárfelmérés, ezért sürgős változtatásra van szükség, mert eddig is ezeket a helyi méhegészségügyi felelősök simán le tudták vezényelni.

Nagyernyei Attila

Csak részben értünk egyet Attila! Az elnökség szerintem ne mutasson semmilyen irányt! Irányt az mutasson aki ért hozzá, és aki nem fordítva üli meg azt a bizonyos lovat. Amíg a hatósági állatorvos szerint sem árt egy szakszerűen kijuttatott rovarölő szer a rovaroknak (mi van???, ja, ahogy a medvének sem árt a puskagolyó, legalábbis annak nem amelyiket nem érte utol), meg amíg szakmai skatulyába bújtatva beszélünk méhcsaládokról addig miről beszélünk? Sok egyéb mellett, a covid is remekül mutatja hogy nincs két egyforma ember, az egyik belehal a másiknak meg tünete sincs, na ugyanígy vannak a méhcsaládok is, hogy nincs két egyforma kolónia! De ezt is leírtam már legalább egyszer. Adott egyedszámú atka az egyiknek meg se kottyan, a másikat meg lenullázza október végére. Akkor hogy lehet itt a mezőgazdaságban kemikáliákat használni, meg hogy lehet atkaölőszert (van ilyen egyáltalán?) alkalmazni, ha ilyen tág határok között mozog egy egy méhkolónia tűrőképessége stb? Ki mondja meg? Egyáltalán ki kutatja? Meg se merem kérdezni, egyáltalán kit érdekel? Mit akarunk mi, ha az orvos meg a biológus is csak a vállát rángatja ezekre a kérdésekre, vagy még azt se? Mi az akkor ezek után hogy monitoring? Na innen kellene valahonnan elindulni. A 30 milliót meg annak adni, aki hajlandó megkeresni a válaszokat ezekre a kérdésekre, sőt mi több, ha megtalálta, akkor próbál valami útmutatást nyújtani úgy a méhészeknek mint a mezőgazdaságnak, hogy hogy kellene, vagy hogy lehetne tovább, másképp. Már ugye ha az a cél, hogy ez a méhtömeg meg is maradjon.
Mert azt ugye látjuk (már aki falusi), hogy mi történt az elmúlt 20-30 évben az élővilággal. Az a valaha nyüzsgő minden csepp zöld terület mára halott! Ahol régen tavasszal egy tenyérnyi helyen egyszerre legalább 3-4 -féle rovar szorgoskodott, ott ma a nagy semmi van, se egy szöcske, se egy poszméh, se semmi! De pl. pacsirtát sem hallottam énekelni az utóbbi pár évben, pedig siheder koromban szinte beléjük rúgtunk a mezőn téblábolva annyi volt.

*

leo

  • ***
  • 199
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1228 Dátum: 2020. November 05. 22:34 »
WR értelmes,utánozhatatlanul  jókat ír.Teljes technológiáját leírja . Méheit szereti,jól tartja őket. Ezért kedvelem és " szólítom meg néha". Utoljára kifikázták marketingjét.Ő reális áron adja természetes mézét.Én nem szeretném  a Takács féle átláthatatlan európai mézet ami ütőképes lenne. Bocsi.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1229 Dátum: 2020. November 06. 06:33 »
Ezt írja leo:
"Ő reális áron adja természetes mézét."...mármint wr
Nekem pedig erről homlok egyenest más a véleményem!
Ki állapította meg, hogy mi a méz reális ára?
Magyarország gazdaságilag teljesen kettészakadt, országunk nyugatin felének életszínvonala kezd hasonlítani egy elfogadható jóléti társadaloméra, a keleti meg Afganisztánéra. (Bocsánat a hasonlatért.)
Valamint aki nem becsüli a méhek munkáját, és a hordós felvásárlási ár közelében értékesíti a mézét, az gyakorlatilag egy szociális munkás, aki segíti a társadalom leszakadó rétegeit....ez akár üdvözlendő is lehetne.
De!
A méhészeknek is vannak költségei, és nekünk is meg kell hogy érje méhészkedni.
Az felénk nem nagyon szimpatikus, hogy ....jól alávágok a kollégáknak, mert így többet adok el.
Az ilyen szemléletű méhészek nem tartoznak a kedvenceim közé.
Többen azt állítják....hogy többért nem tudom eladni mert sokan vagyunk.
Amikor megkérdezem tőle, hogy beszélgettetek egymással az árról, vagy megpróbáltad a magasabb árat.
A válasz mindig...NEM.
Ne legyetek kishitűek, ne legyetek befele fordultak!
Ennyire még sosem keresték a termelői mézet.
Aki sajnálja a szegény réteget, adja neki oda ajándékba, sokszor én is ezt teszem.
Akire viszont vevőként nézünk, ott nincs mese...nyúljon szépen mélyen a zsebébe, és adja meg a mézünk reális árát.
A méz nem alap élelmiszer, aki ezt választja tudja, hogy ezért bizony sokat dolgoztunk.
Saját munkánkat legalább mi ne értékeljük le!
Ha van a "jó népnek" nutellára, energia italra, colára, csipiszre, cigire meg mindenféle haszontalan termékre pénze, akkor mi miért legyünk szociális munkások?
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila