Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 563675 megtekintés
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1005 Dátum: 2018. Április 26. 07:09 »
Egy hír az OMME honlapjáról.
http://www.omme.hu/?p=10667
Nagyon érdekesnek tartom, hogy az OMME monitoring "guruja", T.P. nem vett részt a mintavételi procedúrában.
Végre valakik rádöbbentek, hogy nélküle kell csinálni, akkor talán kiderülhet az igazi ok.
Ez is azt bizonyítja, hogy pótolhatatlan ember nincs.
Remélem ez tendencia folyamatos lesz, és végre kiderül az igazság.
Aki 10-12 éven keresztül csak félrevezette a NÉBIH-et, és az FM-et, így jár.
Végre rádöbbentek a kettős beszédre, hogy egy növényvédős soha nem fogja a méhészek érdekét képviselni.
Csak igaza lett Dr.Darvas Bélának, bár egy kicsit kellett rá várnunk.
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1006 Dátum: 2018. Április 26. 08:38 »
Jaj " tényleg mászkálnak a méhek " , nagyon sajnáljuk , már  14 éve " nem is tudtunk róla" ??????? Szánalmas , elkeserítő , felháborító ez a színjáték !!!!!!!!!!!!!!!! 2005-ben is és most is  " hisztériát keltenek " a méhészek !!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 26. 08:45 írta mézengúz »

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1007 Dátum: 2018. Április 27. 08:08 »

.. egy növényvédős soha nem fogja a méhészek érdekét képviselni.


Gondolod,hogy egy "vízhordáshoz értő" tudja képviselni a méhészek érdekeit növényvédelmi
témában?
A hatóság,mint ahogy tette is simán lesöpri!/nincs itt toxikológus/
Egy politikusnak volt anno kedvenc mondása: a szakértelem bolsi trükk. :)


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1008 Dátum: 2018. Április 27. 17:48 »
Bükk!

Mi a gondod?

Egy növényvédős a növényt védi. A növényvédelem célszervezetei többek között a rovarkártevők. A mostani rovarölők durva NEM FAJSPECIFIKUS szerek. Védik a növényt, ez nem vitatható, de a célszervezeteken túl az ökológiai rendszer többi tagjaira is mérgezők. Ennek ellenére a növényvédősök ezeknek a durva szereknek a szükségességét és érdekét védik. Helyesen teszik? Igen, helyesen. Ez a dolguk. De ezt ne az OMME vezetésében tegyék! Érthető vagyok remélem.

Ha majd lesznek fajspecifikus rovarölőszerek, akkor a növényvédősök ezeknek a szereknek az érdekét védik. De most még nem tartunk itt! 

Egy ökológus vagy ökotoxikológus az élővilágra való toxikus hatásokat méri, tehát azt, hogy adott méreg hogyan hat az ökológiai rendszer többi tagjára vagyis a nem célszervezetekre. Az OMME vezetésébe igazán érdemes lenne beválasztani ilyen embert. De nem fognak! Miért? Mert az OMME nem méhészeti érdekképviseletet csinál, hanem a minisztérium egyik kihelyezett főosztálya. Ez mindaddig így lesz, amíg az MMNP rendelet az OMME-ra van szabva és privilegizálva van benne. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1009 Dátum: 2019. Január 23. 20:20 »
A Face-n már több mindenkinek, laikusoknak is feltünt, hogy megfogyatkoztak a madarak. Ming egyedszámban, mind fajgazdagságban. Már amennyire gazdagságról beszélhetünk. A mezei verében és 6-7 széncinegén kívül semmi mást nem láttam én sem az idén az etetőnél. Hol maradnak a stiglincek, meggyvágók.Még fenyőrigót sem láttam.Talán tavasszal...

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1010 Dátum: 2019. Január 23. 20:57 »
Meghaltak a mérgektől!
Szép kis növényvédelem,mindent visz.

Csányi Antal

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1011 Dátum: 2019. Január 24. 10:18 »
Meghaltak a mérgektől!
Szép kis növényvédelem,mindent visz.

Csányi Antal

Vagy éhen halnak rovar hiányában.

Magyarország fogolyállományának, valamint természetes fácánszaporulatának eltűnése is jórészt ennek tudható be. A fogoly és fácáncsibe egy bizonyos életciklusában kizárólag rovarokkal táplálkozik, illetve táplálkozna, ha tudna.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1012 Dátum: 2019. Január 24. 12:22 »
És a vadnyulakkal mi van?
Lassan már az unokámnak sem tudok vadnyuszit mutatni.
20-30 éve éjszakánként rengeteget lehetett látni.
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1013 Dátum: 2019. Január 24. 12:37 »
Kinyúltak.......... ;)

De mindez rendben van, legalább nem kell rájuk vadászni! 

A test méretükhöz képest biztos határ érték fölött van az elfogyasztott finomság.........

Lehet, hogy atkások vagy a legvégén nosemások voltak.  :-[
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1014 Dátum: 2019. Január 24. 17:51 »
A nyulakkal szerencsére nincs nagy baj, de a foglyok nehezebben tolerálják a rovarhiányt. Nálunk se látni, pedig sok volt. A csibéknek  van kis korban nagy fehérje igényük, azok igénylik a rovarokat. A kifejlett fogoly már magokon is elvan, de a kicsi nem. Míg lehetett látni, nekem a konténer alatt csipegettek hajnalonta. Míg rájöttem, hogy az elhullott méheket szedegetik. Már akkor fogytán volt a rovar, azzal pótolták. Most meg a mérgezett rovarok, ami maradt, biztosan beteszi nekik az ajtót.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1015 Dátum: 2019. Január 24. 19:01 »
Erről beszélünk!
https://www.agroinform.hu/kornyezetvedelem/eltunnek-a-madarak-videkrol-38987-001?fbclid=IwAR2C3gnWysyrEhKQDtiW5nArFb-2ufOiMbNTYW8zov0oorFZVnAK7R_4Cxk
A nyuszik is a folyamatos "növényorvoslásnak", az-az vegyi bombák áldozatai.
Gondolhatjátok amikor egy kifejlett növény elpusztítja a rovarokat, milyen dózist kaphatnak a vadon élő rágcsálók.
Utálatos egy világ kezd körvonalazódni.
Nem számít az egészség, csak a pénz!
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1016 Dátum: 2019. Január 24. 20:11 »
TÖBB MÉHÉSZ ISMERŐSÖM JELEZTE , HOGY A MADÁRETETŐKRŐL TELJESEN ELTŰNTEK AZ ÉNEKES MADARAK CSAK PÁR VERÉB LÁTOGATJA !!! NÁLAM IS EZ A HELYZET , AZ ÉNEKES MADARAK 96%-A ELTŰNT , TÖBBSÉGE VERÉB DE AZOKNAK IS CSAK A 10-20%-A VAN MEG !!!!!!! SZOMORÚ , HOGY PÁR IDIÓTA MINDENT ELKÖVET/MOCSKOS PÉNZÉRT / , HOGY KIPUSZTULJON AZ ÉLŐVILÁG !!!!!!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1017 Dátum: 2019. Január 24. 20:45 »
És a vadnyulakkal mi van?
Lassan már az unokámnak sem tudok vadnyuszit mutatni.
20-30 éve éjszakánként rengeteget lehetett látni.
Nagyernyei Attila

A nyúl is rosszul tolerálja a monokultúrát. Viszonylag kicsi az élettere. Ha ez egy többszáz hektáros táblába esik, a tarlóhántás után gyakorlatilag éhen hal.
A jó nyulas megyék (Békés, Szolnok) ősztől tavaszig - mondhatni - kultúrsivataggá válnak.
Ahol a vadgazdálkodó etetéssel kompenzálja az átmeneti élelemhiányt, vagy valamilyen oknál fogva szétszabdaltabb a határ, ott ezért akad nyúl.
Nálunk (Dél-Zala) mintha feljövőben lenne. Na, nem kell arra gondolni, hogy fröcsögnek, de mondjuk a 10 évvel ezelőtti majdnem nulla létszámhoz képest azért hébe-hóba látok egyet-kettőt. 

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1018 Dátum: 2019. Január 25. 01:47 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A mezei nyúl eltűnőben van. Hivatàsos vadàszként dolgoztam évekig Szolnok megyében, tudom miről beszélek. A nagy hazàja mindig is a szőlőültetvények voltak. Azt pedig ma màr kevesen kapàltatjàk... Megküldik szépen gyomírtóval. A monokultúra terjeszkedésével és az àllandó gyomírtàssal szépen lassan kiírtjuk. Hamarosan sajàt mezőgazdasàgunk emészt fel minket, persze akik tehetnének ellene azok itt is tétlenek, jàtszàk a hülyét. Ugyan az a helyzet minden fronton ahol a mezőgazdasàgi érdekek ütköznek az élővilàggal. És ha már itt tartunk: addig amíg a vilàg egyik vezető politikusa azt mondja hogy nincs globàlis felmelegedés (a tényeket meghazuttolva), addig ez mind szélmalomharc lesz... Addig megy a buli amíg szól a zene...B-ASF, Bayer... Sorolhatnàm. Velük nem lehet szembeszàllni.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #1019 Dátum: 2019. Január 25. 07:22 »
Ami még ettől is szembetűnőbb, a fecskék!!!!
Amikor 30 évvel ezelőtt építkeztem, ősszel attól féltem leszakad a házunk elején a villanyvezeték a fecskék súlyától.
Mielőtt hazaindultak sokszor itt gyülekeztek.
Mindig arról hallani, hogy környezet szennyezés, globális felmelegedés, meg olvadnak a jéghegyek és baj lesz.
A megfogalmazással van gondom.
Nem lesz,baj van, nem kicsi.
Nagyernyei Attila