Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97134 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Szerszámok
« Dátum: 2013. December 09. 19:16 »
Oxálsavas oldat csurgatásához találtam 5 ml-t  adagoló automata fecskendőt 8-8500 Ft-ért. Ennyit érdemes rá áldozni, mert jelentősen gyorsítja a munkát. Igy egy normál átvizsgálás részeként el lehet intézni az atkairtást.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 09. 21:50 írta Admin »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:SZERSZÁMOK
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 09. 19:25 »
Képet tudsz küldeni??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:SZERSZÁMOK
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 09. 19:37 »
Jó estét Geddekas!

Én kaptam Beevital mellé adagolót, amit a kupak helyére lehet csavarni!
A termékárus annyit mondott, olyan lassan kell a léputcán végigcsurgatni, ahogy tollal írunk egy füzetbe.
Akkor 5mlt mennyiséget juttatunk léputcánként a méhekre.
Persze felrázott langyos állapotban alkalmazva........
Helyes ez az alkalmazási módszer?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:SZERSZÁMOK
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 09. 21:16 »
http://allattartas-webshop.hu/product_info.php/cPath/170_176/products_id/1395

A módszer lazasága azért elfogadható, mert kicsi az oxálsav tartalma. Apioxnál már pontosnak kell lenni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 09. 22:07 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szerszámok
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 09. 22:05 »
Geddekas hol lehet beszerezni az automata fecskendőt?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szerszámok
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 25. 19:32 »
Hátha tud nekem valaki segíteni.Megleptük magunkat karácsonyra egy mikroszkóppal.Vannak hozzá üres tárgylemezek is meg egy két eszköz.Összerakáson már túl vagyunk,elmélyülten tanulmányoztam a készen kapott tárgylemezen található légylábat is.Nem hittem,hogy ennyire szőrös,bár tanultuk... :)Viszont az a problémám,hogy nem tudom,hogyan varázsoljam rá az üveg lapra a mintát úgy,hogy lássak is valamit.Gondolom valahogy metszetet kellene készíteni,de elképzelésem sincs,hogy kezdjek hozzá.Ha valaki esetleg el tudna indítani ezen a rögös úton,azt nagyon megköszönném.Figyelembe véve azt,hogy mikroszkópot eddig tv-ben és fényképen láttam. :-[
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szerszámok
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 25. 21:14 »
Szia lindzzy!  Geddekas jobban ért ehhez a témához, mégis csak Ő a biológus. Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 25. 21:16 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szerszámok
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 26. 08:39 »
Szia Lindzzy. Én úgy tudom, hogy két üveglap közé kell szorítani a vizsgálandó dolgot, ami átlátszó, mondjuk kezdetnek egy levelet.


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szerszámok
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 27. 14:15 »
A mikroszkópok mélységélessége kicsi, továbbá a fényerő, amit a szem elvisel korlátozott, ezért különböző kiegészítő eszközök és módszerek szükségesek. Ezek sem olcsók, de nélkülözhetetlenek.

A tárgylemezen legkönnyebben folyadékcseppeket, illetve keneteket lehet vizsgálni. A kicsi mélységélesség miatt a folyadékcseppet a tárgylemeznél jóval vékonyabb üveglappal fedőlemezzel szoktuk lefedni. A két üveglap közötti folyadékréteg már elég vékony, hogy az objektív lencserendszerén át élvezhető képet kapjunk. Ez az üveglap ugyanott vásárolható, ahol mikroszkóphoz való egyéb felszerelés is.

A kenetek készítése is érdekes lehet, pl virágpor vizsgálatához. Ilyenkor lecseppentünk a tárgylemez egyik végéhez a vizsgálandó anyagból és egy másik tárgylemezzel a cseppet végighúzzuk a tárgylemezen. Aztán az általunk kiválasztott legjellemzőbb és átvilágítható részt fedőlemezzel lefedjük. Ezzel védjük is ezt a részt a kiszáradástól. A lefedett részt vizsgáljuk a mikroszkóppal.

A metszet készítés nehéz dolog. Ahhoz speciális szeletelő eszközök és festékek, zselék stb. szükségese. Sőt szeletelés előtt és után a vizsgálandó anyag jellemzői szerinti beágyazás, kezelés festés is szükséges lehet. Örösi sok metszetet készített és azt hiszem le is írta egy-egy helyen az általa alkalmazott eljárásokat vázlatosan. Ma is alkalmazott eljárások ezek, de nagyon kevés helyen csinálják az országban, szinte csak tudományos kutató helyeken. És biztos nagyon sokat változtak is a módszerek Örösi óta.

Mi az amire a leggyakrabban használják a mikroszkópot ma a méhészeti labormunkánál? Fajtabélyeg vizsgálat, nosema és egyéb kórokozók vizsgálata, pollenvizsgálat. Hol? KÁTKI és az állategészségügyi laborok, illetve egy-két egyetemi kutatóhelyen. De a mikroszkópos morfológiai vizsgálatok mellett ma már egyre fontosabban sőt sok esetben perdöntő erejű a biokémiai, ezen belül is az örökítő anyagok és a fehérjék vizsgálatának eredménye. Csak egy példa, hogy egy anyanevelő méhállományában a buckfast fertőzöttséget nem feltétlenül lehet morfológiai jegyek alapján kimutatni, viszont a biokémiai vizsgálatok egyértelmű választ adhatnak, bár tudomásom szerint ma ilyen mélységű fajtavizsgálat Magyarországon nem történik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szerszámok
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 27. 14:22 »
Ha vásárolnék mikroszkópot, akkor csak olyat vennék, amibe van digitális nagyításra és fényképezésre lehetőség. Sőt a legjobb, ha egyszerűen rákapcsolható egy külső winchesterre és számítógépre. Különösen jók a fáziskontraszt mikroszkópok, ill. ma már a mi szemünk által nem látható fény tartományában is érzékeny mikroszkópok rendelkeznek olyan előnnyel, amit a digitalizált képkészítés korszakában láthatóvá lehet tenni és értékes eredményeket produkál.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szerszámok
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 27. 14:27 »
A hőkamerák, hőérzékelők is olyan eszközök, amik nagyon hasznos eredményeket képesek produkálni. Kíváncsi vagyok, hogy egy hőérzékelővel vagy hőkamerával a kaptárt felnyitva lehet-e mérni a méhfürt belső hőmérsékletét vagy csak a fürt felületét. Ugyanis, ha érezhető a belső hőmérséklet is beavatkozás nélkül, akkor mérhető lenne a fiasítás elindulása, sőt kiterjedése a lépek széthúzása nélkül is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.


Re:Szerszámok
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 27. 18:12 »
Köszönöm szépen a hasznos információkat.Van a géphez MikrOkulár,sikerült fényképeket is felvarázsolnom a gépre.Van még valami szeletelőeszköz,pipetta,csipesz,petri csésze,meg pár vegyszer,de még el fogok egy ideig vacakolni vele,amire megtanulom.Valami színfilterek is vannak,de azt még nem próbáltam.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szerszámok
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 27. 18:19 »
Geddekas! A lézeres hőmérő csak az pont környékét méri.Kölcsön kértem egyszer egy ilyen merőt és próbálgattuk az emberi testen ,pl kézfej. Érdekes hőmérsékletet kaptunk.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 27. 19:01 írta Nagyernyei Attila »