Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97149 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szerszámok
« Válasz #15 Dátum: 2013. December 27. 22:44 »
A hőmérsékletmérés ügyében felvettem a kapcsolatot egy méhészkedő fizikus barátommal. Megkértem, hogy valami tüskeszerű érzékelővel ellátott hőmérőszondát találjon, amit be lehet dugni a méhfürtbe és csak a tüske vége érzékeljen. Ez szerintem nem okoz jelentős zavart a méhcsalád életében és mérhető lehet a fiasítás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szerszámok
« Válasz #16 Dátum: 2013. December 27. 23:25 »
QUQURIQ!

Egy digitális táv hőmérőt használok évek óta.
Nagyon jól látszik a fiasítás kezdete. Megemelkedik a fürt hőmérséklete.
Megfigyeltem, hogy du14 h-kor van a legmelegebb hajnali 6-kor van a leg hidegebb.
A két idő között a fürt középponti hőmérséklet 0,1 C volt!
Többször megmértem, valós adat!
Vigyázzatok, hogy jól saccoljátok meg a fürt vonulását, mert elhagyhatja a távhőmérő szondáját!
Én még ősszel betettem.
Jó kísérletezést!

A tudós Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #17 Dátum: 2014. Február 05. 13:03 »
Nem tudtok valahol egy 6vagy 8-as nútmarót, kb 125 -150 átmérővel, és 30-as furattal?

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szerszámok
« Válasz #18 Dátum: 2014. Február 05. 13:19 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #19 Dátum: 2014. Február 09. 17:37 »
Köszi. Szeretnék eldicsekedni. / egy kis öndicséret/ Mindig kurvára idegesített, hogy az abrikter késeket, nem tudtam pontosan beállítani. A szomszéd asztalosnál láttam, hogy leceket tol ki a hátsó asztaltól, és hallgatja, hogy mikor ér hozzá a kés. Én is így csinálom már több mint egy évtizede, de lehet hogy kettő. No most kaptam magam és rááldoztam az időt, hogy csináljak egy beállítót amivel pontosan beállíthatók a kések. Volt egy mérő órám,/valaha esztergályos, és marós lévén/, kis gondolkodás után rá jöttem, hogy szétszerelhető. És egy nagy furatkés szára ami 3X3cm es nehéz tömör vas kvadrát. Ehhez kellet még egy kisebb 10mmX10mm-es, 5mm vastag kvadrát aminek a közepén Átmérő 8mm-es furat van, amibe pontosan bemegy a műszer szára. Ide fúrtam még egy M4-es menetet, csavarnak ami megszorítja a műszer szárát. Ezt a kettőt fémragasztóval össze ragasztottam, heggeszteni is lehetne, de így finomabb munkának tűnik. Szóval a kés szárára ráragasztottam ami azért jó mert nehéz, a kisebb kvadrátot a műszerrel. Ezáltal század milliméteres pontossággak állítható, mind a három kés. Bizony, most kurvára büszke vagyok saját magamra./legalább már én legyek, ha más nem/

Re:Szerszámok
« Válasz #20 Dátum: 2014. Február 22. 10:27 »
Viváldi szia ! A hegesztés biztossan meg húzta volna . Valamikor vettem én is , de egy kézi gyalu gépet . Amit kisseb munkákra használok . A kezedre vígyázz !  Űdv.Antal

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #21 Dátum: 2014. Február 28. 22:13 »
Ma elkapta a körfűrész a tolófát, azt hittem az ujjam. Dicsértem is az eszem. Mindenesetre a tolófát nem kellett bekötözni.

Re:Szerszámok
« Válasz #22 Dátum: 2014. Március 01. 08:47 »
A napokban készűltem el a felső marot asztalra konstruáltam. Forditva kezdtem a fát tolni a késhez /forgás írányal ellenkezően/ mit mondjak, megíjedtem.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #23 Dátum: 2014. Március 15. 14:25 »
Ha iszol, ne menj a gép közelébe. :) Egyébbként én is most csináltam. Először én is csináltam egy nagy marhaságot. Nem vettem le a forgácsterelőt a felsőmaróról. Tele ment piszokkal, és csak csikorgott. Az a szerencse, hogy a fa por nem fém így jóval később teszi tönkre a csapágyat.

Re:Szerszámok
« Válasz #24 Dátum: 2014. Március 15. 17:17 »
Kedves Vivaldi ! Csak társaságban iszom, amúgy soha.  Néha hűlye vagyok pia nélkűl is.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szerszámok
« Válasz #25 Dátum: 2015. Február 28. 21:23 »
QUQURIQ!!!

Láttátok a kaptár liftet?
A kézi csörlős változata 180 500 Ft
Az önjáróst már meg sem mertem kérdezni…
Még csak azon csodálkozom, hogy nem koppintotta le valaki…
Kievben már van maszek, igaz más megoldásokkal. (Googlébe csak üssétek be, hogy kaptár lift)
Vajon mennyiből lehetne kihozni?

Kiskakas

Re:Szerszámok
« Válasz #26 Dátum: 2015. Március 01. 06:56 »
Üdv Kiskakas. Apám készített egy profi elektromos koppintást annakidején. Nem tudom elképzelni hogy terepen használható lenne. Annyit kínlódtunk vele a hepehupás terepen hogy mindössze egyszer volt használva. Nemrég lett szétszedve a kerekek miatt.

Re:Szerszámok
« Válasz #27 Dátum: 2015. Március 08. 08:03 »
Amiben már bíznék terepen is, az a tereptargonca. Találtam is eggyet http://www.mascus.hu/anyagmozgato-gepek/hasznalt-tereptargonca/other-cpcy100/gnbqhqbm.html.


Re:Szerszámok
« Válasz #28 Dátum: 2015. Március 08. 08:40 »
Robotur!

Szerintem egy kicsit előre haladtál az időben  ;). Felesleges ekkora gépeket alkalmazni, kicsi az ország, kevés a hely. Léteznek azért kisebb az üzemszerű méhészetben is talán jól hasznosítható multifunkciós gépek pl. Manitou, jcb, bobcat, merlo, stb. Persze az ár csillagos eget is verheti. Meg persze nem árt ha van rá  vizsgája is az embernek /hétfőn vizsgáztam, ezt is jól megvariálták/.

Üdv. jani bátya

Re:Szerszámok
« Válasz #29 Dátum: 2015. Március 10. 08:57 »
Hely is kellene egy akármilyen masinának is, a forgolódáshoz. Szerintem egyenlőre megfogjuk, és felrakjuk a platóra ahogy eddig is tettük.