Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97151 megtekintés
Re:Szerszámok
« Válasz #75 Dátum: 2015. Augusztus 26. 20:13 »
Holnap remélem kirottyantjuk a javát. ;D

Re:Szerszámok
« Válasz #76 Dátum: 2015. Szeptember 03. 12:56 »
Ha nem is holnapra de olvad a viasz kifele ezerrel. Centrifuga-üst kombóban értük el a legjobb eredményt. A hátramaradó salakban alig lehet felfedezni viasz jelenlétét. 100 kivágott félkeretből 8 kg viaszt nyertünk ki vele. Az is igaz hogy volt amibe belerágott a moly, valamint volt benne erősen bábinges keret is. További hatásfoknövelésnek nem látjuk értelmét. Nem vagyunk műlépesek, de lehet hogy a maradék viaszt kinyerni belőle gazdaságtalan lenne a plusz eszköz és energiaigény miatt.
Ja és nem mellesleg sokkal haladósabb mint gőzzel.

Re:Szerszámok
« Válasz #77 Dátum: 2015. Szeptember 23. 10:46 »
Szeretnék vásárolni valamilyen eszközt, amivel megkönnyíthetném a fedelezést a feleségem számára. Komplett fedelező gépre nem telik, viszont találtam elektromos fedelező kést:

http://www.erista.hu/termek/reszletek/362/fedelezo-kes-speed-king-%E2%80%93-elektromos

Van valakinek tapasztalat ezzel, vagy legalábbis valami hasonló eszközzel? Bármilyen információt szívesen vennék.

Például NB kerethez is jó lehet?

*

gewi

  • **
  • 78
Re:Szerszámok
« Válasz #78 Dátum: 2015. Szeptember 24. 17:52 »
Szia Adamez!

Nem tudok róla véleményt mondani, mert még nem használtam ilyen elektromos fedelező kést.
Az viszont rögtön feltűnt, hogy valami nem stimmel az árával.
Csak egy alternatíva, de lehet, hogy van még olcsóbb beszerzési lehetőség is. Érdemes körülnézni a neten.

http://www.meheszbolt-tamasi.hu/fedelezes-eszkozei/elektromos-fedelezokes-230v-os
Nagy Zoltán

Re:Szerszámok
« Válasz #79 Dátum: 2015. Szeptember 24. 22:10 »
Szia Gewi! Én is sokalltam az árát, és megdöbbentő a különbség az általad küldött linken szereplő termékkel. Köszi az infót.


Re:Szerszámok
« Válasz #80 Dátum: 2016. Április 09. 01:54 »
A LIDL-ben szokott időnként lenni elektromos tűzőgép, (Parkside) papírforma szerint viszi a 30, vagy 32-es gépi szeget. Keret szegeléshez használ valaki ilyet? Tavaly kétszer is kapható volt, most meg azóta is hiába vadászok ilyenre.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szerszámok
« Válasz #81 Dátum: 2016. Április 09. 09:41 »
Szerintem az karcsú. Pneumatikus tűzőgépet használok, 40-es ragasztós kapoccsal. Az nagyon stabil.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Szerszámok
« Válasz #82 Dátum: 2016. Április 09. 09:51 »
Nincs kompresszorom, így nem alternatíva a levegős gép. Így is sok gépem van már, amit nagyon ritkán használok.

Re:Szerszámok
« Válasz #83 Dátum: 2016. Április 10. 06:10 »
Én is a levegőset ajánlanám, személy szerint ezt tartom egy kompresszorral a méhész legfontosabb szerszámának a műhelybe.

Re:Szerszámok
« Válasz #84 Dátum: 2016. Április 10. 08:10 »
A keretek szegezésén kívül semmire nem tudnám használni, mivel OSB kaptárakat használok azokat nem kell szegelni. A rostaszövetet (fém szúnyoghálót használok)  lehet még vele fellövöldözni, amit eddig kézi tűzőgéppel végeztem.
Szóval elfogadom én azt a véleményt is, hogy  nem jó az elektromos gép, ha olyan írja akki próbálta, azokat a gépeket vagy egyikét, ami papírfoma szerint minimum 30-as gépiszegre alakalmas. Ha nem, akkor marad a kalapács. Egy kompresszor nagy lom, és többszörös beruházás összességében mint egy egyszerű elektromos. 1-2  napig használnám utánna meg kerülgetném.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szerszámok
« Válasz #85 Dátum: 2016. Április 10. 09:31 »
Szia Robotur!

Van itthon 2 db elektromos is. Sajnos egyik sem volt elég jó a keretekhez. Lötyögtek. Amíg nem kapcsoztam őket pneumatikus géppel, addig előfúrás után PZ1-es vékony 30mm hosszú csavarokat használtam.

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Szerszámok
« Válasz #86 Dátum: 2016. Április 10. 12:13 »
Szia Bicska!
 
Az elektromossal gépiszeget használtál, vagy kapcsot? Illetve konkrétan milyen gépet használtál?
A keretek hagyományos, (30-as huzalszeges) szegelésekor is oldalról srégan beütök egy egy szeget a keretfülek alatt. Ez nagyban stabilizálja a kereteket, és nem fog szétcsúszni a használat során. Néhány évig kihagytam ezeket a srégan ütött szegeket, kár volt mert sok keretnek lefeszítettem a tetejét, ezért  ez egy esetleges gépiszegelés esetén is tervezve van továbra is.

Üdv: Robotur

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szerszámok
« Válasz #87 Dátum: 2016. Április 10. 13:19 »
Szia Robotur!

Az egyik egy Tesco-s zöld gép, tud szeget, és kapcsot is. A szeg, amint kaptam hozzá a csomagban 22 mm- es volt.
A másik egy Lidl-ben vett fehér ez tud hosszabb szeget is, de nem lőtte be olyan erővel, mint szerettem volna.. lötyögött.. Viszont, lehet, hogy egy szoros drótozás egyben tartja. Van még egy darab keretem itthon, ami nincs összelőve. Délután próbaképp összelövöm a Lidl-félével. Majd referálok. :)

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Szerszámok
« Válasz #88 Dátum: 2016. Április 11. 08:54 »
Én kalapácsot használok. Egy keret kb 60-70 másodperc. Ha a keret nyakához is ütök be srégen akkor kicsit több.
Baranyi Gergely

Re:Szerszámok
« Válasz #89 Dátum: 2016. Április 12. 07:10 »
Pont ez az.  ;D Biztos jó a szeg is, de a kapcsozó megharmadolja az időt, ami egy főállás és család mellett tevékenykedőnek nem harmadlagos szempont. Az Nb kerethez sablont sem használok. Mire beraknám a sablonba addig levegővel a kezemben össze is lövöm. A félkerethez használok sablont, 11 felest lövök össze egy menetben.