Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97136 megtekintés
Re:Szerszámok
« Válasz #60 Dátum: 2015. Május 11. 23:26 »
Az egyik méhész webárúházban, kinéztem magamnak egy elektromos melegítésű fedelező gyalu szerűséget. Mire rászántam magam, már eltűnt a kínálatból. Pedig igen kedvező ára volt. Kicsit keresgéltem a neten, és egy fogyasztóvédelmi oldalon megtaláltam mint forgalomból kivont ismeretlen eredetű terméket. Gyakorlatilag egy 75 W -os, kínai fanyelű forrasztópákából volt kreálva. A kábel szabálytalan rögzítésére és törésgátló hiányára hivatkoztak...
(Lehet  hogy olcsósága bántottotta valaki érdekét?)

Re:Szerszámok
« Válasz #61 Dátum: 2015. Május 11. 23:33 »
Nekem van ilyen fedelezőm!
Nincs vele semmi probléma,tökéletesen működik,az hogy mennyire biztonságos,nem tudom,eddig még nem állt tőle égnek a hajam! ;D

Re:Szerszámok
« Válasz #62 Dátum: 2015. Július 25. 09:03 »
Helló!

Régi pergető belsejét milyen festékkel lehet lekenni? Az előző tulaja már lekente fehérre, de szeretném egy kicsit kipofozni.
Van olyan festék ami nem oldódik ki?

Üdv:
G.

Re:Szerszámok
« Válasz #63 Dátum: 2015. Július 25. 13:55 »
Szia ! Igen ,van ilyen festék !  A nevét azt nem tudom , már 6 éve kifogástalanul nézki . Két komponensű /ha jól írom /  igen húzos az ára ,mert  egészség űgyileg engedélyezve volt . De ha bemész a festék boltba segítenek neked. Űdv . Antal

Re:Szerszámok
« Válasz #64 Dátum: 2015. Július 25. 14:04 »
Én egy kis városban lakom, nem tudnak ilyen festékről a helyi boltban. Esetleg nem tudnád nekem megnézni, hogy milyen típusú/nevű festék?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szerszámok
« Válasz #65 Dátum: 2015. Július 25. 17:08 »
Kgmaci!
Ezen az oldalon találsz ilyet:
http://www.iparifestekek.hu/hu/39-elelmiszeripari-es-ivoviz-bevonatok
Üdv: Ata

Re:Szerszámok
« Válasz #66 Dátum: 2015. Július 25. 17:54 »
Kőszi  , ata ! Nekem ezért Pécsre kellet volna mennem .

Re:Szerszámok
« Válasz #67 Dátum: 2015. Július 25. 18:06 »
Köszi!

Re:Szerszámok
« Válasz #68 Dátum: 2015. Augusztus 24. 17:58 »
Nincs köztetek olyan aki tudja hogy a műlépesek hogyan nyerik ki a viaszt a sonkolyból? Gőzös viaszcentrifugánk van és a hatékonyságában kételkedünk.

Re:Szerszámok
« Válasz #69 Dátum: 2015. Augusztus 24. 20:18 »
Valóban nem túl jó, a préseléses megoldásokban gondolkodj, az nálam is bevált.

Re:Szerszámok
« Válasz #70 Dátum: 2015. Augusztus 24. 20:53 »
Fülemüle.
Köszönöm a választ. Akitől mi vesszük (Birinyi) 100 kivágott félkeretet 8,5 kg viaszba számol, tehát ennyi minimum ki jön belőle. Mi 7,5 kilót tudunk kifacsarni és ez szerintem jobb mint a préselés, azt is próbáltuk-igaz akkor nem mértünk még. És a családban összesen minimum 800 kivágott lépet rágcsálnak szépen lassan a molyok. Majd ha megyünk lépcserélőbe kifaggatjuk a mestert. Addig is ahogy sikerül kiolvasztjuk.

Re:Szerszámok
« Válasz #71 Dátum: 2015. Augusztus 25. 08:59 »
Én most cseréltem ott, de Birinyi már nem dolgozik, az unokaöccse csinálja. Amugy, ha jó idő van én a napviaszolvasztón átengedem,  majd a maradó salakot összegyűjtve préselem, szinte szárazra lehet. Szerintem semmi jelentős viasz nem marad benne.

Re:Szerszámok
« Válasz #72 Dátum: 2015. Augusztus 25. 09:53 »
Valóban nem Birinyi, Győri. Csak mindig keverem a nevet.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szerszámok
« Válasz #73 Dátum: 2015. Augusztus 25. 11:21 »
Kamikaze!

Biztos, hogy több viaszt nyer ki, csak neki így éri meg csinálni. Marad egy kis viasz is, meg a fertőtlenítési, hengerlési díj együttesen már elég jövedelmező.
Igazad van, inkább a kevésbé hatékony kifőzés, mint molyszar takarítás...

Nb18

Re:Szerszámok
« Válasz #74 Dátum: 2015. Augusztus 25. 20:21 »
Csinálni kell,  de én arra céloztam, ha van mód érdemes a napviaszolvasztó után is, meg a gőzös után is préselni, mert ekkor még kilók jönnek ki a sonkolysalakból.