Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97162 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #120 Dátum: 2017. Április 27. 12:15 »
Tudna valaki nekem valami tanácsot adni?
 Előre bocsájtom, nekem a méhek az erdőben vannak, már sok éve. Ahová még soha nem törtek be, ám egyszer egy nyitva felejtett ajtó miatt eltűnt a gázégőm ,meg egy machete. Ezeket csak azért írom le, hogy lássátok, a hagyományos mérleg nekem nem megoldás, mivel azt tudják mi, tehát elvihetik. Elektromos mérleg kell. Erről nem tudják, hogy nem e riasztó.
 No szóval nekem még a legelső mérlegemről nem volt levehető a kijelző. Aztán amikor a 14 családom elégett, megolvadt rajta a kijelző burkolata. A burkolatot egy fali műanyag valamire cseréltük, de csak beázott és elromlott. Az alja viszont az érzékelőkkel eggyütt még jó, tehát csak kijelző kellene rá. Meg lehet valahogy valamit oldani vagy kidobjam?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szerszámok
« Válasz #121 Dátum: 2017. Április 27. 20:56 »
Keress egy finomelrkronikai szakboltot! Ha mas baj nincs, ez kezelheto. En a helyedben beszelnek a gyartoval is, hatha..

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

laza

  • *
  • 22
Re:Szerszámok
« Válasz #122 Dátum: 2017. Április 27. 23:22 »
Vivaldi: Nem tudom mi baja lett a mérlegnek, de lehet hogy csak ki kell szárítani. Legalábbis a burkolat javítása előtt. Én többször ezzel oldottam meg egy piacoló ismerősöm problémáját. Majd rájöttem, hogy ki-be hurcolja a melegről a hidegre és fordítva, mert "óvja". Akkor javasoltam hogy maradjon kint a kocsiban. És mióta nem párásodik be, azóta nincs vele gond. Nagyon érzékenyek ilyesmire, de hihetetlenül strapabírók amiket eddig láttam.

*

Axoa

  • *
  • 34
Re:Szerszámok
« Válasz #123 Dátum: 2017. Április 28. 00:37 »
A levehető kijelzős változat ebből készült.
https://edigital.hu/szemelymerleg/sencor-sbs-2800bl-szemelyimerleg-kek-p311775
Volt amikor 3000 Ft-ért adták darabját.

A nem levehető kijelzős gondolom ez lehetett, bár ezt nem láttam, szóval nem biztos.
https://edigital.hu/szemelymerleg/sencor-sbs-2507rd-szemelymerleg-piros-p58625

Valamelyiket át kell tenni a fa keretre kompletten

Re:Szerszámok
« Válasz #124 Dátum: 2017. Április 28. 06:52 »
És mik a tapasztalataitok ezekkel? Legjobban a pontossága és megbízhatósága érdekelne. Nekem is az a bajom a rendes kaptármérleggel hogy vas, meg hogy azt látni hogy mi.

Re:Szerszámok
« Válasz #125 Dátum: 2017. Május 02. 13:13 »
Elromlott a mérlegem, sürgősen kellene egyet vennem. Eddig digitális mérlegem volt, ami időnként elég furcsa értékeket produkált, így most elsősorban analóg megoldáson gondolkodom. Az alábbi mérleget találtam, 45e Ft az ára:

http://www.meheszbolt-tamasi.hu/image/961129825w320.jpg

Van valakinek ilyen mérleggel tapasztalata? Elsősorban az érdekelne, hogy mennyire bírja az időjárás viszontagságait fedetlen méhesben? Illetve az sem mellékes, hogy mennyire időtálló, és pontos?

Köszi, ha valaki tud segíteni.

Re:Szerszámok
« Válasz #126 Dátum: 2017. Május 02. 15:45 »
A mostanában kapható mechanikus kaptármérlegek (kék színű, török gyártmány ) volt már róluk szó, célnak megfelelnek. A belül a  felülete kezeletlen, a hegesztések nincsennek lesalakolva, ezeket otthon sk orvosolni lehet, én salakolás után teliebe fújtam egy doboz festékkel. Egyébként nagyon meglepődtem amikor kicsomagoltam a mérleget, hogy festetlen volt belül, de azon is hogy nem akadt az üzemben egy Co hegesztő készülék. Sőt a mérleget úgy csomagolták be, hogy a festék még nem volt száraz teljesen, mert ráragadt a doboz papírja.
Ezekkel kell számolni, de egy hasonló magyar mérleg amikor utoljára láttam, már bőven 100 ezer fölött volt.

A digitális mérlegek jók, viccelődni, vagy időjárás állomásnak :)

Nincs hőmérséklet kompenzációjuk, hogy csak a legfontosabbat említsem,  vagy szobában használod, állandó szobahőmérsékleten, ( ezek a mérlegek személyi szobamérlegekből vannak barkácsolva) vagy benyeled a 3-4 kilós hőmérsékleti változásból eredő pontatlanságot. Ezt ha már van egyszerűen ellenőrízheted, a mérleget leterheled egy állandó súllyal, például egy üres kaptár, utánna már csak le olvasod, reggel, déleben, este, garantálom nem fogja ugyanazt mutatni egyszer sem. :) 

Re:Szerszámok
« Válasz #127 Dátum: 2017. Május 02. 17:24 »
Én csak a mechanikussal boldogulok. Ha nem hagyod ott, esetleg barkácsolni kell rá egy  emelő szerkezetet és kivenni alóla.

Re:Szerszámok
« Válasz #128 Dátum: 2017. Május 02. 18:12 »
Nekem ilyen van, mint a képen. Szerintem jó. Én belül WD40-el lefújtam. Arra kell figyelni, hogy lerakás után a himbák a helyükön legyenek, mert nekem pl. tavaly azt hittem van egy 11 kilós napom naprán, ami valójában csak 5 volt :).

Re:Szerszámok
« Válasz #129 Dátum: 2017. Május 02. 19:53 »
Köszönöm a hasznos információkat, így már meg mertem rendelni a mérleget.

Robotur: A digitális mérlegemnél én is tapasztaltam a pontatlanságot. Néha még azonnali egymás utáni méréseknél is fél kilós különbségek voltak. Az mit jelent, hogy "lesalakolva"? Belül is lefújtad festékkel, ott nincs valami olyan mozgó alkatrész, aminek árt a festék? (Bocs, de tök hülye vagyok fém ügyben.)

Fülemüle: Mivel álló méhészetem van, és a méhes a házunk bekerített kertjében áll, ezért nem nagyon akarom mozgatni a mérleget. Esetleg télre venném ki, de csak ha az állagmegóvás miatt érdemes.

Mortimer: A víztaszítás miatt fújtad le WD40-el?

Re:Szerszámok
« Válasz #130 Dátum: 2017. Május 02. 20:29 »
Az ívhegesztésnél, nem védőgázas eljárás esetén, magát a fogyó elektródát látják el bevonattal, amely a hegesztés során a varraton lerakódást képez, amelyet utólag el kell távolítani, le kell ütögetetni, egy speciális kalapáccsal. Lehet hogy nem teljesen szakszerűen írtam le, nem vagyok hegesztő, de talán a lényege érthető. Nem egy jól felszerelt üzemre utal, mert manapság hasonló célra, minimum CO védőgázas hegesztést alkalmaznak.

A festésről,  a mérleg forgópontjai a gyakorlatban ékszerűen vannak kialakítva, elvileg a vékony festéréteget ki kellene hogy dolgozza az élek alól, ha egyáltalán alájutott. De ha biztos akarsz lenni, ezeket a helyeket festés előtt egy kis zsírral le lehet védeni. 

Re:Szerszámok
« Válasz #131 Dátum: 2017. Május 02. 20:51 »
Adamez
A rozsdásodás megelőzésére:
"A WD-40 még akkor is hat, amikor már száraznak látszik, a rozsda és korróziógátló összetevők hozzátapadnak a felülethez. A külső körülmények természetesen megkívánhatják újabb réteg felvitelét a teljes védelem érdekében."
Lehet minden évben le kell fújnom, és ecsettel elkennem, de ez csak 5 perc meg mondjuk 50 Ft. De nem pattog le.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szerszámok
« Válasz #132 Dátum: 2017. Május 03. 17:19 »
Jó persze lehet viccelődni, bár nekem az eredeti digi kaptármérleg 6 évig tartott. A tűzig. És nem volt vele semmi baj.
No, most vehetek eredeti mechanikus mérleget 51000 ft -ért, 3 hétre.

Re:Szerszámok
« Válasz #133 Dátum: 2017. Május 04. 18:46 »
Nem akkora gáz ez a mérleg, persze azért elvárható lenne hogy ennyibe beleférjen a salakolás, és a festés. De találtam neked olcsóbban. http://www.meheszbolt-tamasi.hu/kaptar-tartozek/merleg/kaptarmerleg-max-150kg  az ár különbözet forja a festéket.

Re:Szerszámok
« Válasz #134 Dátum: 2017. Május 06. 20:51 »
Beüzemeltem a mérleget. Festegetni nem volt kedvem, ezért Mortimer tanácsa alapján alaposan befújtam WD40-el. A tetejére (a kaptár alá) tettem egy kátránypapírt, ami minden irányban túl lóg néhány cm-el. Így talán a beverő eső nem tesz benne kárt. Azt már most látom, hogy dekára pontosan nem igazán lehet vele mérni (vagy én vagyok béna), de talán fél kiló körüli léptékben igen. Most 61 kg-ot mutat, holnap este remélem már 71 kg lesz az eredmény.  ;)