Szerszámok

  • 166 válasz
  • 97187 megtekintés
*

laza

  • *
  • 22
Re:Szerszámok
« Válasz #105 Dátum: 2017. Április 18. 00:38 »
A legolcsóbb besütő, a 12V-os halogén lámpához gyártott pl. 105W-os úgynevezett elektronikus transzformátor. Ez a legtöbb villamossági boltban kapható kb. 3eFt Kell hozzá még egy, mondjuk magnóról, hajszárítóról levágott dugvillás kábel, és egy multiméterhez való mérőzsinór pár, amit szintén lehet a boltban kb 5-600Ft-ért kapni. Egy-két szál melegítéséhez úgy ahogy van alkalmas. Ha mondjuk egy NB keretet akarsz egyben melegíteni, akkor módosítani kell az elektronikus egység transzformátorán. Ebben az esetben olyan elektronikus egység beszerzése célszerű, amiről kitapogatva kiderül hogy nincs kiöntve a belseje. Egyébként ha olyan kivitelűre esik a választás, aminek végein egy külön felcsavarozható fedél eltakarja a kapocslécet, valamint beszorítja a kábel végeket, külön doboz sem kell majd neki :) Az átalakítás nem nagy kaland, mert egy gyűrű alakú a trafó, a szekunder tekercs egy frankó műanyag szigetelésen kívül van, és mindössz. 6-7 menetből áll. Van amin eleve két tekercs van párhuzamosan kötve, rendszerint több vékonyabb lakk szigetelésű szálból összesodorva. Ezeket átkötve sorosra, vagy kézzel áttekercselve, azaz a menetszámot megduplázva kész is. Az egész művelet egy műszerésznek kb. fél óra. A szereléssel óvatosan, körültekintően! Életek múlhatnak a sértetlen és hibátlanul összeszerelt készüléken.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szerszámok
« Válasz #106 Dátum: 2017. Április 18. 06:46 »
Szia Laja!

10600 Ft-ért tudsz venni a erre a célra kifejlesztett eszközt. Rákeresel a neten, és megtalálod. Nem akarom reklámozni a boltot, ha nem találsz rá, írj privátban.

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Szerszámok
« Válasz #107 Dátum: 2017. Április 18. 07:09 »
Ha esetleg nem tudsz venni valamiért használhatsz simán egy autó aksiját is két vezetékkel. Nem egy elegáns megoldás, de jobb a kölcsönszerszámnál, a haszna meg ugyan az.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szerszámok
« Válasz #108 Dátum: 2017. Április 18. 07:24 »
Hegesztő is megfelel. :P
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

laza

  • *
  • 22
Re:Szerszámok
« Válasz #109 Dátum: 2017. Április 18. 10:06 »
Sajnos az "erre a célra kifejlesztett eszköz" nem mindig fedi a valóságot... Kétfélét is láttam ilyenből, ami fél óra folyamatos használat múlva olyan meleg volt, hogy épp hogy csak le nem olvadt róla a műanyag doboz! Ebből az egyik Techtron volt. Az elektronikus halogéntrafóval meg egy délelőtt be lehet sütni több mint 500db keretet, miközben alig langyos. De ha csak egy-két keretet kell besütni, az is más. Vásárlás előtt érdemes tájékozódni. Egyébként véleményem szerint a fórum pontosan azért van, hogy igenis le kell írni a készülékek típusát! A jót, is és a használhatatlant is!

Re:Szerszámok
« Válasz #110 Dátum: 2017. Április 18. 15:15 »
Ha NB keretek kell sütni, arra a a hegesztő trafót javaslom. 7-8 függőleges szálat is elbír egyszerre és  2-3 másodperc a besütési idő. Ha akkutöltőset választasz a 1/2 NB-t azzal sütheted.  És nem elhanyagolható, hogy egy besütő árából egy pl. Hetra hegesztőtrafót is kapsz, amivel hegeszteni is lehet. És szinte nyűhetetlen.

*

Laja

  • **
  • 55
Re:Szerszámok
« Válasz #111 Dátum: 2017. Április 18. 18:21 »
Köszönöm a segítö válaszokat !

Legkézenfekvőbb a hegesztő trafó, mert az van. Kell e valami átalakítást csinálni rajta, mert az elektródafogó és a testkábel csipesz nem túl műszerész szerszám. Gondolom az ampert is állítani kell. NB és 1/2NB kereteket kellene vele beolvasztanom.

Re:Szerszámok
« Válasz #112 Dátum: 2017. Április 18. 20:16 »
Átalakítás nem kell, de én egy réz hegyet szoktam a fogóba tenni, meg a testcsipeszbe, jobb mint a vas, mert nem ragad a dróthoz, könnyebb leválasztani.

*

Laja

  • **
  • 55
Re:Szerszámok
« Válasz #113 Dátum: 2017. Április 18. 20:35 »
Fülemüle !
Az áramerősséget kicsire-nagyra kell állítani ?

Re:Szerszámok
« Válasz #114 Dátum: 2017. Április 18. 20:55 »
Laja !
Ha van egy akkumulátortöltőd amelyen a feszültségértékek változtathatóak, akkor nyert ügyed van.
Nem kell semmi hókusz-pókusz, felesleges kiadás. A töltő kábelei a keretdrót egyik illetve másik végére helyezendők.
Az áramerősséget a keretdrót hossza határozza meg, amelyet a feszültségértékek változtatásával tudsz igény szerint
kiválasztani.
üdv.: lali

Re:Szerszámok
« Válasz #115 Dátum: 2017. Április 18. 20:58 »
Nekem egy kis bútorlapba bele van verve két 100:as szög, arra van a két töltő vezeték csippentve. Így csak annak lökdösőm a keretet, illetve nem én hanem évek óta a gyerekek. A hunorok hat a nagybocik nyolc szállal vannak függőbe drótozva. A végek a felső lécnél vannak rögzítve kis szöggel( azt is a gyerök veri bele előre), a szög a luktól 1-1.5 centire van. Így a drót átlósan megy a lukhoz, ehez kimérve van a két szög beverve, pár mili nem számít az átlóban lejövő drótnak van 1-2 centi játéka, oda se kell nézni jóformán csak neki tolni, és had szóljon. A nagyboci lépet pár mp- vel tovább kell ott tartani.
Üdv:robi

Re:Szerszámok
« Válasz #116 Dátum: 2017. Április 18. 21:02 »
Én csak függőlegesen drótozok, Nb-nél is lehet zárni az erősségen, 100 A alá. A fél NB-t én írtam, hogy a trafó akkutöltő részével sütöm, az kíméletesebb.

Re:Szerszámok
« Válasz #117 Dátum: 2017. Április 18. 21:04 »
Jó ez a nekinyomós, ha megoldható. Én 7 szállal ezt nem tudom, mert alul-felül végződik.

Re:Szerszámok
« Válasz #118 Dátum: 2017. Április 18. 21:12 »
Én azért csinálom párosan, a nekitoláshoz egy kéz is elég, a másikkal így tudom korrigálni a menet közben fellépő gebacot ha van. A szuper gagyi töltőmön nem lehet állítani semmit a földhöz verésen kívül. De nem is kell, a feles kb 3 mp tart, a többi kicsit tovább ehez mérten.
Üdv:robi

*

laza

  • *
  • 22
Re:Szerszámok
« Válasz #119 Dátum: 2017. Április 18. 22:51 »
A multiméterhez kapható tapintócsúcsos mérőzsinórpárt az akkutöltőre és a hegesztőtrafóra is rá lehet kötni. Pl. a védett banándugókat meghámozva és az elektródafogóval testcsipesszel megfogva. Annak a kialakítása tényleg jól ki van találva ilyesmihez. Kézre áll, felületkezelt sárgaréz hegye van a jó kontaktushoz és viszonylag hajlékony a kábele. Sokkal könnyebb mint egy hegesztő munkakábel.