Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1697137 megtekintés
*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1050 Dátum: 2015. Január 04. 11:55 »
 ::)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1051 Dátum: 2015. Január 04. 12:02 »
Sziasztok!

Mivel én nem indultam a szaktanácsadói állásért, csak általánosságban fogalmaztam meg a véleményemet, amit fenntartok.
A szaktanácsadók alkalmasságánál a helyi vezetők véleményét, javaslatait is figyelembe kell venni, és annak a méhészközösségét is, ahol a szaktanácsadó tevékenykedni fog.
Az első megmérettetésnél nem volt ilyen, mert nem minden új volt, senki nem csinált még hasonlót sem.
Most már egy működő hálózat megújításánál (ha lesz ilyen) mindenképpen szerencsés lenne az alulról való építkezés.
A mostani rendszer óriási hibája, és az egész OMME működése is erre épül, hogy a helyi kis méhészközösségek véleményére nem kíváncsiak nagyjaink.
Ezért nem működik az érdekképviselet. Az OMME elnöke mindig azzal takaródzik, hogy mit meg nem tesz értünk.
Szeretném itt feltenni a kérdést mit tesz az OMME a méhészek érdekében, amiért érdemes az egyesület tagjának lenni? Amit tesz, az pénzelosztás nem érdekképviselet.
Ha meg tesz a vezetés, azt is a tagság ellen. Látjátok a szakmai  hozzászólásokat?
Mindenki panaszkodik az OMME meg hallgat, mint az a bizonyos a gazban.
Nem működik a szabad akaratunk, a véleménynyilvánításunk, semmi!
Egy nagyon menő mostanság.
Ülj le fiam egyes! Még szót sem adnak, nemhogy a véleményünkre kíváncsiak lennének.
A pusztába kiáltott szónak soha nincs súlya!
Vagy talán mégis megjámborodnak, és hajlandóak szakmai javaslatainkat, jobbító szándékú elképzeléseinket meghallgatni? Akkor már eddig is megtehették volna.
Egy módon lehet mindezt megváltoztatni, soha többet nem szavazunk rájuk, ha egyáltalán a választásokig kibírják.
A demokratikus út nem igen járható. Azt az OMME elnöke nem ismeri, mert a visszahívási kezdeményezéseket sorra eljogászkodja.
Nagyernyei Attila

 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 04. 12:06 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1052 Dátum: 2015. Január 04. 17:53 »
QUQURIQ!!!

Vivaldi Pajtás!

Kezdjük az elejéről!

Az OMME mind nagybetű mert név rövidítés! Nem pedig (omme)
23 év óta már olvashattad egy párszor!
10 év óta ( NP. léte ) Te azt vártad, hogy úgy mint a földalapút majd csak hozzád vágják???
Na, akkor várogassál még pár évig, amíg meg nem szűnik…
De!
Azért ne essen rosszul, hogy az egy-két éve kezdő méhészek kiröhögnek az elavult eszközeid miatt!
Az OMME-t nem érheti vád, hogy nem jól tájékoztatja a méhészeket + ott van a szaktanácsadó is akitől lehet kérdezni!
Az OMME honlapon szájbarágósan le van írva minden!
Nézzél már szét, hogy hányan vettek fel támogatást?
Nekik nem volt gondjuk?
Megoldották, csak Te téped itt a szádat vagy két hete!
És!
Másokat vádolsz a sötétséged miatt?
Irigykedsz, nyilvánosságra akarod hozni, hogy ki mit vett?
Miből? Hogyan?
Mi a fene közöd hozzá!
Jó, hogy már nem a szekrényeinkbe durkálsz, hogy kinek mennyi a pénze.
IZLÉSTELEN!!!
Méhészeti vezető meg  nem szívesen lennék, mert ilyen egyénekkel nem akarok egy percet sem vesződni mint Te vagy!
Ezért ezt a NP. dolgot lezártnak tekintem, vesződjön Veled más!
Előző írásaimban legalább én segíteni próbáltam Rajtad…

Üdvözlettel: Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1053 Dátum: 2015. Január 04. 18:04 »
Kiskakas!

Azért szerinte Fekete József, mint szaktanácsadó nem állhat a helyzet magaslatán, ha ennyire nem tájékozottak a keze alá tartozó méhészek. Hogy lehet, hogy ennyire tájékozatlan Vivaldi?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1054 Dátum: 2015. Január 04. 19:34 »
Vivaldi!
Ez aztán a beszéd!
Idézet
Ha pedig még a gyógyszer cukor támogatást sem vehetném fel, már nem lennék omme tag........................
De ha gondolod a gyógyszer cukor támogatást sem veszem fel ezek után. Csak befizetem a tagdíjat.........
Ilyen mondatokkal a hátad mögött, nem is tudom milyen alapon kérkedsz, hogy te mekkora OMME tag vagy.
A mondataid alapján nem tudom elképzelni, hogy milyen, a tagság érdekeit képviselő munkában vettél, vagy vennél részt. Itt villogsz, hogy milyen régóta vagy tagja az egyesületnek, és megpróbálod úgy osztani az észt, hogy miközben "bort iszol, vizet prédikálsz"?.
Idézet
Egyébként az egész ami itt megy annyira elkeserítő, hogy ezzel normális ember nem is foglalkozna.
Köszönjük, hogy köztünk vagy!!  ::)  :'(
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1055 Dátum: 2015. Január 04. 20:14 »
Csak úgy felvilágosítanálak benneteket. Legalább 9000 olyan tag van az omme -ban,/továbbra is kisbetűvel/ aki csak és kizárólag azért tag, mert megkapja a cukor-gyógyszer támogatást. Enélkül egy év alatt 1500 tagja se lenne. Jellemző rátok is , hogy egyáltalán nem tudjátok felmérni a tagság hangulatát.
No most, mostanság meglehetősen jól kellene kötődni az omme-hoz , hogy valaki tag maradjon, a támogatás nélkül. Mert ebben a még mindig Bross által kitaposott ösvényen botladozó omme-ban, olyan dolgok vannak, hogy inkább az erdőbe megy a tagság nagy része, mint hogy ezzel egy percig is foglalkozzon.
 Szerencse, már mint az omme -é, hogy a tagság nagy részét annyira sem érdekli az egész, mint a tavalyi nyári szellő.
Gödöllőn ami ugye a központi rendezvény lenne, az előadásokat mintegy 30-an hallgatták végig. Ezek tények. Mert ez a tagság már csak olyan, hogy eljön megnézi mit lehet venni, és mennyiért, és megveszi ami neki kell aztán a többi nem érdekli.
Úgyhogy bárki nyugodtan meg puccsolhatja a vezetőséget ott fenn, a tagságot az sem érdekli. Meg az sem, ha ez a vezetőség a kihalásig ott marad.
Ugyan ez volt a helyzet a Bross alatt. Akkor sem érdekelte a tagság túlnyomó részét semmi más, csak amiből pénzt lehetett csinálni.
 Ezért én azt javasolnám nektek, hogy nyugodtan szidjátok egymást "ott a felső régióban", fogjatok rá minél ordenárébb dolgokat az ellenfélre. És ha össze találkoztok verekedjetek össze , győzzön az erősebb.
Abban azonban nem vagyok biztos, hogy ha véletlenül mégis el bírnátok zavarni a mostani vezetőséget, valakinek is jobb lenne, rajtatok kívül. Biztos, hogy igazságosabb az sem lenne, ismerve innen néhány személyt. Mert láttam már én olyat amikor egy pártnak az volt a kampány jelszava, hogy LOPSTOP, és mikor ezzel nyertek,  soha nem loptak még annyit ebben az országban mint ők.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 04. 20:42 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1056 Dátum: 2015. Január 04. 20:40 »
Vivaldi!
Nyugodj meg.
Én akkor is OMME tag voltam amikor egy fillér támogatás sem volt.
Most sem veszek már igénybe semmit, még a gyógyszer-cukrot sem vagy öt éve.
Régen igen, aggregátort, fűkaszát is igényeltem. Kettővel nem tudok dolgozni, azok meg még mindig jók.
Tehát ne azért legyetek OMME tagok, mert támogatást kaptok!
Gödöllőn 30-an voltak?
És mondjuk Bross idejében Kaposváron, Székesfehérváron, Szekszárdon?
Még a csilláron is méhészek lógtak.
Ne próbáld meg a valóságot megmásítani.
Ez a kiábrándultság a méhészek részéről a jelenleg vezetésnek szól.
Én mindent elkövetek, hogy Szekszárdra olyan előadások legyenek, amik a régi időket elvénítik fel.
Lehet rájöttek a méhészek a sok mellébeszélésre?
Szerintem itt kutakodjál, hamarabb megtalálod az igazságot.
A méhészek vágynak az új hasznos információkra, csak le kell hajolni közéjük.
Ezt cseszik el az OMME urai, mert azt sem tudják mit jelent ez.
Inkább asszisztálnak egy jól működő egyesület szétbomlasztásához.
Kíváncsi lennék, hány egyesület alapításánál bábáskodott az OMME elnöke.
Azt mondod a következő csapat ettől nem lesz jobb?
Ha ha ha!
Ha ha ha!
Ez az Új év legnagyobb vicce.
Ilyen rosszul mindenki képes irányítani, de mi azt szeretnénk ha jól mennének a dolgok.
Tényleg akkor te megvagy velük elégedve?
Mond el légszíves, mi az a szívbe markoló amiért ennyire kipártolod őket?
Mi az ami korszakalkotó, és mély nyomot hagy az életünkben?
Én csak rosszat tudok, de azokat már nem sorolnám fel,rajtad a sor.
Nagyernyei Attila




« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 04. 20:46 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1057 Dátum: 2015. Január 04. 21:03 »
QUQURIQ!!!

Attila!

Mi még abban az időben lettünk OMME tagok, amikor az érdekek és támogatások még meg sem fogalmazódtak!
OMME tagnak kitüntetés és büszkeség volt lenni!
Mennyit dolgoztunk a tagságért és a jövőnkért!
Ingyen, saját költségen utazgattunk Bp-re!
Ha valakinek volt egy ötlete, segítették a többiek!
A „lenti” ötletekből (tagsági) építkezett az OMME, évről-évre!
Az együtt egymásért szellemiség egy életre szóló barátságokat szőtt!
Volt olyan, amikor az OMME akkori elnöke is székeket hordott egy nagy regionális konferencia elő estélyén. Ezek a hírek nem csak a Kiskakashoz jutottak el, hanem a tagsághoz is!
Na!
Így éltünk valaha az OMME nagy családjában!
Talán itt be is fejezem, mert összeszorult a torkom…

A retró Kiskakas!

« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 04. 21:15 írta kiskakas »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1058 Dátum: 2015. Január 04. 22:16 »
Jó van öcse.... Hát akkor. Lesz ahogy vót..... Oszt kész.......
/ Mind az öreg méhész bácsi mondta volt, aki már nincs köztünk./
Utóiratként csak megemlíteném.
 A vita abból indult ki, hogy támadás ért engem amiatt, hogy én elfogult vagyok mert kitudja mennyi hasznom van abból, hogy a lányom mézkirálynő.
Én erre azt mondom, hogy nekem abból semmi. Mivel annak ellenére, hogy a lányom a mézkirálynő még se tudtam annyit se elintézni, hogy kapjak támogatást  utánfutó vásárlására. Erre én azt megjegyeztem, hogy az egész elosztási rendszer nem igazságos. Ráadásul a majdnem huszonöt éves tagságom ellenére még egy fillér eszköztámogatást sem kaptam.
Ti meg,/ főleg a tarka tollas tarajos,/ azt mondja, hogy ez így van jól.
Én meg aszondom, ha ő így mondja, akkor én meg aszondom, hogy ő se lenne jobb a deákné vásznánál, sőt még rosszabb.
 Azt azért hozzá tenném még így a legvégén, hogy ha a föld támogatás annak jár akinek földje van. Elvileg a gyógyszer cukor is annak járna minden herce hurca nélkül akinek méhe van. Mert ez ugyanez a támogatás. Uniós. Csak ezt ügyesen kötötték az omme tagsághoz valakik. Valamikor. És még csak nem is ezen vezetőség alatt. A föld alapúnál meg ez nem jutott eszébe senkinek.
Nehogy úgy vegyük már, hogy ez az gyógyszer-cukor, meg az eszköz, omme nagylelkű adománya, mert mindjárt tökön lövöm magam a füstölővel.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 04. 22:24 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1059 Dátum: 2015. Január 04. 22:25 »
Vivaldi!

Tökön bökheted magadat, hiszen saját főnököd Fekete Józsi hívta fel a figyelmet arra öregem, hogy te is kéred az omme igazolás alapján az MMNP támogatást. Mink ezzel nem foglalkoztunk. Olvasd csak vissza!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1060 Dátum: 2015. Január 04. 22:39 »
QUQURIQ!!!

Vivaldi!

Ne tedd a tökön lövést, mert nem lesz ilyen szép lányod még egy!
Igazad van az utolsó soraidba, hogy minden magyar méhésznek járna…
De!
Most meg így van, ez a törvény!
Azt meg be kell tartani addig, amíg nem lesz jobb!
Addig is vegyél fel minden támogatást, amit csak lehet….
Ha az idén nem jutott vegyél jövőre, de add be időben a szakidnak!
100%, hogy megkapod!
Más helyeken a pályázat estélyén már kitöltik az űrlapokat és neten már be is adják.
Pl. nyílászárók támogatása (nem OMME)..
Az önérzetedet meg tegyed a párnád alá és élj a törvény adta lehetőségeiddel!

Üdvözlet a zilált tarka tollú tarajostól! (Kiskakas)



*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1061 Dátum: 2015. Január 05. 08:46 »
Még két dolog, aztán én be is fejeztem, meg igérem az idén már nem szólok hozzá. / Kivéve ha ismét személyemben megszóllíttatnék./
Én úgy látom, vannak itt nagy játékosok a pályán. És annyi a különbség köztünk, mint Maradona,  és valami  kispályás Józsi között. És nekünk kispályásoknak nincs itt semmi keresni valója. Erre majd sokan rájönnek az elkövetkezendő pár évben. Vagy már rájöttek.
Másrészt, én igaz lelkemre kijelentem, semmi féle omme vezető nem lennék. Sem új, sem a mostani, sem a régi. Mert ez a pálya amin itt futballozni kell, tele van rakva aknával. Csak lehet, még ők se fogták fel.
Szevasztok. Megyek inkább az erdőbe a medvékhez. Lehet, velük jobban megegyezek.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 05. 08:52 írta Vivaldi »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1062 Dátum: 2015. Január 05. 09:03 »
Vivaldi!

Mit is mondhatnék az írásod után, neked.
Talán csak két dolgot.
- Úgy legyen!
- A medve izzasszon meg.  ;D  ;D  ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1063 Dátum: 2015. Január 05. 09:21 »
Vivaldi!
Te vagy az akit kár győzködnünk.
Valamit bevettél a fejedbe, és az mellől nem tágítasz.
Szerintem nagyon mellette vagy az eseményeknek, mert kevés az információd.
Nekem ez nem furcsa, mert sokan vagytok ezzel így.
Mért nem kérdezel inkább?
A Méhészklub arról szól, hogy ütköztetjük véleményeinket.
Nem kell megsértődni, bevágni a durcást.
Én a mai napig érdeklődöm, kérdezek ha valamivel nem vagyok tisztában, vagy egyenesen elmegyek "informálódni", persze ha nem dobnak ki közben.
Én biztosan fogok neked válaszolni, a legkényesebbnek tűnő kérdésekre is, csak tedd fel végre!
A téves, egyoldalú, vagy valótlan információk tartanak rabságukban.
Az igazságot keresed állítólag, de tele van az út aknákkal.
Azért megvallom én is érzem, hogy néha olyan aknát is piszkálok, minta mit a vizslám szokott az udvarban hagyni. Nem veszélytelen az igazság keresése, mert közben sok lábra rá kell lépnünk, de ezt csak közösen tehetjük meg.
Szerintem közénk való vagy, keressük együtt, a méhészek érdekében.

És most egy idézete fogad el tőlem.

"A magyar ember szereti keresni az igazságot. De nem szereti megtalálni."

Mikszáth Kálmán
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 05. 09:26 írta Nagyernyei Attila »

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #1064 Dátum: 2015. Január 05. 09:45 »
Ne haragudj Vivaldi!
Ha egy 90 éves méhész lennél, aki azt sem tudja, hogy egy mobiltelefonnal hogyan kell telefonálni, akkor megértenélek. De aki interneten fórumozik, annak pár perc összeszedni az információt. Ha a kasszaállást naponta figyelemmel követed, akkor azt is láthatod, hogy milyen ütemben fogy. Kétségtelen, hogy azokban az években, amikor új dolog jön be, hamarabb kifogy. De volt olyan, hogy a kiseszköz keretből szeptemberben is lehetet vásárolni. Októbertől pedig jött az új év. Nagyeszközt pedig egy évvel korábban beszéled meg a szaktanácsadóddal.