Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1697450 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #930 Dátum: 2014. December 17. 21:20 »
Attila!

Gratula!Gratula!Gratula!
Én ma csak gratulálok neked.
Az előző írásodban röviden ,tömören megfogalmaztad
az OMME kft-vel kapcsolatos véleményed.
Teljesen egyetértek az általad leírtakkal.

Egy gazdasági társaságot csak
akkor szabad működtetni ha hasznot hoz.
Ezt még Józsi bácsi is tudja a falu végén.
Ezeket a feladatok az OMME is elvégezhette volna.
Amiért ezt létre hozták azt jól fogalmaztad meg
"Néhány ember kicsinyes bosszúja, meg egy halom
 pénzéhség szüleménye ez a förmedvény."
Még az is lehet,hogy egy ember bosszúja mögé álltak
be a többiek.
Lehet,hogy ez dr Cserényi bosszúja, akinek a
kiabálásától félnek a többiek.

Csányi Antal






« Utoljára szerkesztve: 2014. December 17. 22:47 írta Csányi Antal »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #931 Dátum: 2014. December 17. 21:24 »
QUQURIQ!!!

Keretléc vállazás közben arra figyeltem, hogy nehogy elvigye a gyalu a körmöcskémet, meg arra, hogy egy távoli hang megszólalt….
Olyan ismerős volt a háttér zaj, mintha egy küldöttgyűlés zsongása lenne!
Igen – igen most már biztosan hallom a felerősödő szavakat és bizonygatásokat…
Dr. Mészáros elnökünk éppen azzal kábítja a tagságot, hogy semmi gond az összeférhetetlenséggel, mert jogi állásfoglalást kér az igazságügytől.
Mi meg ettől seggre estünk, már mint az elnöki bólogatók…és szavaztak orrvérzésig!
Mi ugyan nem, mert tudjuk, hogy ami megtörtént….az sem történt meg…
Én a baromfiudvar kiskakasa, mondhatnám, a kakasok Kiskakasa, csak az EU által meghatározott és megfogalmazott összeférhetetlenségi okiratnak hiszek, persze pecséttel aláírással,
 EU fejléces papíron!
Miért?
Mert az EU pénzét pazaroljuk, éljük fel, élik fel egyesek, kettesek, hármasok és négyesek!
Igen mind a négyen!
Márpedig akkor EU pénz, EU állásfoglalás!
Jobb helyeken ez a módi !
Ezt a tisztesség is megkívánja!!!
Tehát várjuk az EU levelét, vagy inkább az „ellenzék” kérje meg az állás foglalást?
Kérdés milyen” időbe” kérjük az állásfoglalást?
Mert ha múltba, úgy visszafizetésre is lehet számítani….
No, de ne szaladjunk a dolgok eleibe…

Az EU Kiskakasa!


« Utoljára szerkesztve: 2014. December 17. 21:31 írta kiskakas »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #932 Dátum: 2014. December 18. 08:13 »
Kiskakas!

A szavazáskor Nekem egyértelműnek tűnt, hogy ami "azelőtt" IB volt, az alapszabály jóváhagyása után "Elnökséggé" alakul.
Sajnos van egy igaz mondás: Ha a RÓKÁT bármilyen színűre is festik, az alapvető tulajdonságai NEM VÁLTOZNAK meg.!!!!!
"Téged" ugyanúgy kívánni fog!!!???

irido!

Amit leírtál 17.-én 7:56-kor, nagy vonalakban egyetértek - szerintem a "fiasítás" ilyen tömegű "elvétele" egyenes következménye annak amit "deGonosz" barátunk felvetett!
A virágzó és nektárt adó cserjék irtása ellen az ÉRDEKÉRVÉNYESÍTÉSNEK már régen túl kellett volna esnie!!!!

Kérésem: mit értesz azalatt, hogy "ellőttük az összes töltényünket" ???

Köszönettel: Bercsényi

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #933 Dátum: 2014. December 18. 08:49 »
Attila!

A felsorolásod, hogy mi mindennel kellene foglalkoznia az"elnökségnek" nagyon imponáló, és valóban folytatható lenne, csak össze kellene  szedni egy csokorba, és egy külön Küldöttgyűlésen ezekkel foglalkozni. Az "ellenzék" üldözését el kellene felejtenie az elnökségnek, az észrevételeinkből inkább meríteniük kellene!!

A Kft. működéséről nincsenek "érdemleges" információink, de ha dübörögne, akkor biztosan hallottunk volna róla, hiszen tudjuk, ha "JÓ a PÁLYA", akkor azt ezerrel nyomja az elnökségi sajtó és a honlap is!!

A Kft. közel egyéves működése után - úgy hogy a tagdíjainkból alakult meg - már nem szabadna ismételt tőkeinjekcióra szorulnia. Ha pedig rászorul, akkor nagyon rosszul gazdálkodik, amit az OMME vagyonának felélését fogja eredményezni.

Nem beszélve arról, hogy az elnökség az új Ptk. szerint a döntéseikért anyagi felelősséggel tartozik!
Márpedig ha ez így van, akkor ingyen ezentúl már nem elvárható Tőlük az, hogy felelősen döntsenek.
Ez is sok pénzbe fog kerülni!

Ezért is kellett volna az OMME közhasznúságának elvesztéséért az elnökünknek alkalmatlanság indokán az alapszabály megszavaztatása után azonnal kérnie a küldöttgyűléstől a felmentését.
Az Etikai bizottságnak pedig az okozott kár megtérítésének kérését.

Természetesen ez az én magánvéleményem.

Üdvözlettel: Bercsényi 

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #934 Dátum: 2014. December 18. 09:44 »
János!
Ahhoz, hogy tisztán lássunk miért kell elvenni a fiasítást, főleg kétszer, és ez hogy függ össze az összes töltényünkkel, lehet, hogy egy kicsit messziről kell kezdenem. A fiast az atka miatt kell elvenni. Nem fias kivillázás, mert akkor az atka ott marad, legalábbis a szaporodóképes nőstény, amit az ezt követő kezelés vagy elpusztít, vagy nem. A nyitott fias villázása pedig szintén nem biztos, hogy teljes hatékonyságú, hiszen ott maradhat pete, amelyhez aztán a benn hagyott atka majd bebújhat. Legtisztább kivenni az ilyen keretet (kereteket), ahol fias van. Miért nem elég egyszer? Na ez az, ami összefüggésben van azzal, hogy ellőttük az összes töltényünket. Már ami a szintetikus kémiai szereinket illeti (a természetesekről később írok). Fluvanilátra a kilencvenes években a falapok áldásos hatása miatt 6 év alatt rezisztencia alakult ki. Pontosabb azonban úgy fogalmazni, hogy tolerancia . Ez abban különbözik a rezisztenciától, hogy az adott kezelési módszer által elérhető szerkoncentráció a méhek szőrzetén nem képes elpusztítani az atkák túlnyomó többségét. A legmegtévesztőbb ilyenkor az, amikor atkahullás van szép számmal,de ez csak kb. az atkák felét pusztítja el. A méhész azt hiszi jó a szer, de mégsem. Ez van most az amitrázzal, Mitaccal füstölve. Papírlapon már egyáltalán nem jó, és véleményem szerint műanyag hordozón sem. Tehát van most két részlegesen ható szerünk. Szerintem az elkövetkező években e két szerre kialakul egy olyan fokú hatástalanság, hogy a méhész nem lesz képes megvédeni az állományát atka ellen, akármennyit kezel ezekkel a szerekkel. A fluvanilát jelenleg még elfogadható hatékonyságú, de a tolerancia kialakulásához szerintem már elég lesz neki 3 év is folyamatos használat mellett. Ugyanis a Bayvarol szintén szintetikus prietroid,mint a fluvanilát csak nagyon alacsony adagban, és az már nagyon sok helyen nem működik. A tolerancia pedig vélhetően a piretroid gyökre alakul ki, tehát úgynevezett keresztrezisztenciának (toleranciának) túlontúl is nagy a vaklószínűsége. Nem beszéltem még a kumafoszról: ez a Perizin, melyet Amerikában Check Mite plus néven használtak a méhészek tartós hordózóként, és szinte teljes rezisztencia alakult ki rá. A létező legnagyobb szakmai hiba lenne ezt Magyarországon is engedélyeztetni, mert akkor nem maradna szer a téli kezelésekre. Az igaz, hogy alapvetően télen egy nyáron már  előrehaladott  toleranciát mutató szerrel is el lehet érni kielégítő eredményt, mert ekkor egyszerre több hatóanyagot viszünk be, nem kell számolni azzal, hogy  kelő méhek felhígítják a szerkoncentrációt stb. Valószínű azonban, hogy ugyanolyan hatás eléréséhez több kezelés kell. A nagy bökkenő viszont itt jön,létezik-e olyan méhészeti gyakorlat, mely évi egyszeri (tehát csak téli kezelésből (vagy kezeléssorozatból) áll és ezzel meg lehet védeni a méhállományt. Hiszen ha nincs nyári kezelésre alkalmas szer, akkor csak a fiasmentes időszek kezelése marad meg számunkra, ami a szintetikus kémiai szerek alkalmazását illeti. Szerintem ilyen technológia nincs. Ez ugyanis azonos a mentes állapottal. Vagyis ha csak egy atka is életben marad, akkor az atkapopuláció olyan magas lesz egy év alatt, hogy a családot elpusztítja. Ha sikerül is túlélni az első ilyen év után a telet, akkor a következő év már olyan magas atkaszinttel indul, hogy a másodikat nem sikerül. Tehát nyilvánvaló, hogy mesterségesen kell létrehozni mondjuk októberben fiasmentes állapotot. Azonban ez sem elég a természetes kémiai szerek esetén, gondolok itt az oxálsavra. Az oxálsav hatása lassú. Sokan azt gondolják, hogy tartós hatású, pedig erről szó sincs. Legalábbis az idei november-decemberi kísérleteim ezt látszanak igazolni. Alapvetően arra voltam kíváncsi, hogy az oxálsav hatékonysága és a Perizin hatékonysága milyen egymáshoz képest. Ezért november közepén fiasításuktól megfosztott családokat kezeltem BVHC-val úgy, hogy keretenként spricceltem le a méheket. Az az összes oxálsavas kezelés közül is a leggyorsabb hatású. Kb. 2 hét múlva kaptak egy Perizint, akkor kb az oxálsavtól lepotyogott atkák 10 százaléka esett le. Most december közepén is adtam Perizint ugyanezeknek, akkor az előző Perizines potyogás fele, de több helyen ugyanannyi potyogott még. Én arra gyanakszom, hogy itt ismét beindult a fiasítás, és a lassú hatású oxálsav elől be tudtak bújni  az atkák az újrainduló fiashoz. Van más magyarázat is, akkor viszont az oxálsav hatékonysága kisebb annál, amit a szakirodalom leír( 90-95 helyett, kb. 80). Nekem valószínűbbnek tűnik az előző variáció. Mi ezzel a gond? Ha fias jelenléte mellett történik az oxálsavas csorgatás, akkor nem 9 nap múlva, hanem már azonnal be tudnak bújni a fiasba. Lehet, hogy majd két hét múlva lesz olyan atka amelyik itt a fiasban elpusztulva csak akkor kerül elő, de jelentős része túléli a kezelést. Ezért kell kétszer elvenni a fiast 3 héten belül, és mindkét alkalommal kezelni. Én őszintén szólva azt gondoltam, hogy ahonnan elvettem a fiasítást ott nem indul újra, mert nem fogja a család fias hiányában újra felmelegíteni a fészket, de most ez úgy tűnik, hogy nem így van. Lehet, hogy közrejátszik a sok virágportartalék is idén a méz alatt, és más években ez nem lesz így. Külső hőmérséklet vonatkozásában úgy látszik, nem elég a 2 fokos nappali hőmérséklet a fias leállásához, akkor, ha időnként előfordulnak 6-8 fokos nappali hőmérsékletek.
A szintetikus kémiai szereket 30 éve több ezer hatóanyag közül választották ki, hogy az atkaölők közül melyek azok, melyek a méhekre nem toxikusak. Találták ezt a néhányat. Alapvetően 3 nagy csoportba tartoznak: piretroidok (fluvanilát, flumetrin), szerves foszátészterek (Perizin, Supona), és az amitráz egy külön csoportba tartozik) . Mindhárom csoport esetében van már bizonyíték a toleranciára. Erre mondtam, hogy ellőttük az összes töltényünket néhány évtized alatt, mi marad a következő évszázadokra ? Mondhatnánk, hogy a természetes kémiai szerek. Az oxálsavról írtam. Ez úgy látszik, hogy alkalmatlan lesz nyári kezelésre. Egyetlen olyan szer van, ami számításba jöhet, az a hangyasav (talán még a tejsav). Nagyon nagy kérdés, hogy a mi klímánkon ez elégséges védelmet képes-e biztosítani ? Nagyon reménykedtem a MAQS-ben, itthon Apistonik néven lehet kapni. Ez egy gél formulációs hangyasav. Zombee próbálta, és azt írta, hogy nem volt jó. Igazából egy elképesztő dolog miatt.Ha jól emlékszem azt írta , hogy a   gyártó azt mondja, ha sérül a gél külső burkolata , akkor nem működik. A baj az, hogy a csomagolásból nem lehet úgy kivenni, hogy ne sérülne ez a burkolat. Talán ezen azért lehet javítani, de a probléma a téli kezelésre továbbra is fennmarad. Oxálsavval vélhetően akkor lehet kellő szintre csökkenteni az atkapopulációt, ha a kezeléssel egyidőben a fiasítást is elvesszük. Ha nincs nyári szer, akkor ezt három héten belül kétszer kell majd megtennünk. Ha ez nem biztosít számunkra egy olyan állapotot, hogy 100 családból csak 20-30-nál maradjon egy-egy atka, akkor remény sincs nyári szer hiányában. Hát erre vonatkozik a töltény ellövése: elképesztő módon pazaroltuk el a hatékony szereinket. Egy mentes állapotra való törekvés helyett (most ebbe nem akarnék belemenni, hogy lehetséges-e vagy sem) mindig megelégedtünk a félmegoldásokkal.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #935 Dátum: 2014. December 18. 12:57 »
irido!

Köszönöm a gyors és teljes mértékű kielégítő válaszod. Ezek alapján úgy érzem, ha csak annak a fele  megállja a helyét amit kifejtettél, a jövőképünk nagyon "munkás" lesz.
Már most is lényegesen többet kell a méhekkel foglalkoznunk ahhoz, hogy jó életfeltételeket biztosítsunk számukra, mint 30 évvel ezelőtt. ( akkor a pörgetések egymást érték, az is munkás volt, de legalább kellemes)

Még egyszer köszönöm a kimerítő válaszod!

Kellemes ünnepeket kívánok: Bercsényi János

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #936 Dátum: 2014. December 18. 18:20 »
Hegedűs dr. említette a pécsi előadásán, hogy októberben a fias kereteket úgy is el lehet venni, hogy lefagyasztjuk, majd visszaadjuk a családoknak.
Persze ez csak kis családszámnál működik.
Próbálta már valaki?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #937 Dátum: 2014. December 18. 20:22 »
QUQURIQ!!!

Rece - fice – dínom - dánom!

Hát mán mé nem a Kft bizonylatait nem mutogattátok???

Ki a fene állította azt, hogy az OMME könyvelése nem a törvényeknek megfelelő?
Ez megint egy nagy csúsztatás!!!
Számszakilag minden rendben, de összeférhetetlenségileg katasztrófa…
Miért nem mutogattátok meg az Kft –nyomda száláit?
..Meg az alá nem írt számáit?
Miért akarta az OMME EB elnöke elzavarni a Kft ügyvezetőjét?
Ki pumpált az áfa kiegyenlítést a Kft-be?
…És mennyit?
Most meg dicshimnusz???
Kedves Elnökünk!
Arról miért nem adsz számot a tagságnak, hogy mennyire elba…. a Az OMME közhasznúságát?
Erről bezzeg nem híreskedsz???
Meg az összeférhetetlenségről sem???
Meg azt, hogy a bíróságnak mit is adtatok le?
…Hogy a Ti „vezetőség mandátuma 2016 –ban telik le???
Akkor az IB mandátuma mikor telik le???
Nem, akkor amikor a vezetés mandátuma megkezdődik???
A Bíróságot is meg akarjátok téveszteni???
Meg a küldöttgyűlés nélkül immáron másodszor sutyiba  IB által megszavazott fizetésedről???
Erről miért nem közölsz tényeket???
Ez is érdekelné a tagságot, mert ezek már nem EU-s pénzek, ezek a mi adófizetett tagdíjainkból vannak!
Mi raktuk össze a fizetésedet, azért, hogy a szakmaiatlanságod miatt levették az OMME-ről a közhasznúságot???
És kiadsz egy ilyen kőrlevelet???
A közhasznúságot, hogy elpuskáztad, miért nem írtál felénk egy – két keresetlen szót???
Talán, ha meg indokoltad volna az ügyefogyott ténykedéseidet?
Persze, hogy a nemzeti programos könyveléseket jónak találta a NAV!!!
Miért?
Mert, ha csak egy kis hibát csináltatok volna, az MVH úgy visszavágta volna az egészet, hogy a lába sem érte volna a földet!!!
Vagyis repült volna…
Ezekről kellene híreskedni, a tagság felé, hitelesen, nem az ön tömjénezésről…?

A kántor Kiskakas!

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #938 Dátum: 2014. December 18. 20:44 »
Az EB észrevételei hol olvashatók?
Azok igazán érdekelhetnék a tagságot!
AZ EB kinek tartozik információval?
Így lehet a tagságot az orránál fogva vezetni!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #939 Dátum: 2014. December 18. 21:21 »
Szia ata ! De evvel a fagyasztásal a tisztító hajlamot is ellenőrizhetjűk ,amit megtehetűnk akár nyáron is . Nem  , vagy rosszúl túdom ? Nem voltam az előadáson , de majd nem sokára megejtem  .  Űdv .  Antal

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #940 Dátum: 2014. December 18. 21:48 »
Nyárról nem beszélt a doki, csak az őszi fiasítás elvételről. Az egészet csak futólag említette..., én ki fogom próbálni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #941 Dátum: 2014. December 18. 22:31 »
Ezt írja Bercsényi János!

"Ezért is kellett volna az OMME közhasznúságának elvesztéséért az elnökünknek alkalmatlanság indokán az alapszabály megszavaztatása után azonnal kérnie a küldöttgyűléstől a felmentését.
Az Etikai bizottságnak pedig az okozott kár megtérítésének kérését."


Szerintem még nem késő!
Maximálisan egyet értek.
Elnökünk jogász,így ezt biztosan ismeri:
"1959. évi IV. tv - A polgári törvénykönyvről 339. § (1) Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni."

Ezt kell eldönteni, hogy jogellenes e az, hogy az OMME elvesztette az elnök gondatlansága miatt a közhasznúságát.
Annyi bizonyos, hogy valaki óriásit vétett.
A mostani alapszabályunkban is benne "foglaltatik",hogy mi az elnök feladata.
Na nézzük:
"Az elnök felelős az Egyesület szerveinek törvényes és alapszabályszerű működésének megszervezéséért."
Tehát az Ő feladata az alapszabályban rögzítettek szerint működtetni az egyesületet.
Akkor hogy is van ez, ha miatta vesztettük el a közhasznúságunkat?
Itt jön képbe az ellenőrző bizottság!
Nekik mindenhez van joguk. Az egész egyesületet szőröstül-bőröstül ellenőrizhetik!
Ha nekik ez rendeben volt, jön a következő lépcső.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #942 Dátum: 2014. December 18. 22:40 »
Tisztelt Méhészek!
Olyan érdekes dolgot találtam az OMME új alapszabályának 11. oldal lap alján, hogy nem bírom ki nevetés nélkül.
                                                         IV.
                                         Országos Vezetőség
1.Az Országos Vezetőség az Egyesületnek nem vezető testületi szerve..."

Hanem mi?
Olyan mint a hajóskapitány kormány nélkül?
Vagy az erdő nélküli erdész? Akkor ő a mezőőr.
Vagy a buxa, bocsánat tárca nélküli miniszter.
Tiszta vicces ez az új alapszabály. Na nem baj, az a lényeg, hogy kész!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #943 Dátum: 2014. December 19. 13:43 »
Nem kell jogásznak lenni, hogy lássa az ember, hogy a bíróság vissza fogja dobni az OMME által beküldött anyagot.

A hibákat nem sorolom fel, csak annyit mondok, hogy sajnos ezeknek a hibáknak az orvoslása nem is áll a mostani vezérkarnak érdekében és nem a tagság, nem a küldöttek és nem is a helyi elnökök hibásak ebben, hanem az OMME vezérkarának önzése, rövidlátása miatt történik mindez. Az OMME jelenlegi vezérkara a jóhiszemű küldöttgyűlést félrevezeti a saját személyes érdekeik, önzésük érvényesítése érdekében.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #944 Dátum: 2014. December 20. 21:29 »
QUQURIQ!!!

Minél több a méhek kirepülése, annál jobban fogy az élelmük!
Honnan?
A fészek közepéből!!!
Most gyorsan pótolnunk kell!
Most csak főzött kemény cukor lepény jöhet számításba!
25 Kg. kristálycukor, 2,5 l. víz.  elkészítés kb. 40 perc!
Üstben jól felmelegítjük a vizet, és folyamatosan bele töltjük a cukrot. Állandóan kevergetjük.
120 C felmelegítjük, ezután felhabzik, majd el kezd sűrűsödni!
Egyre gyorsabban sűrűsödik. Én az üstből 3 db. horganyzott lemez kaptártető belsejébe öntöm a folyékony lepényt. jól összekeverem a tetőbe. Gyorsan szilárdul!
Hosszában egy csíkot húzok középen, keresztbe kettőt.  így 6 felé választottam a lepényt, ami egyenként  1 – 1 Kg –os lesz.
Másnap beadom a kaptárakba, a méhek fölé a fészekre téve!
Ez a kemény lepény egy jó bő hónapig ellátja eleséggel a családokat. Kb. január végéig.
Ez lehet az életet mentő lepény is!
Februárban a tisztuló kirepülés után lehet beadni a gyúrt puha lepényt, ami beindítja a családokat.
Ne legyetek restek, előlegezzétek meg méhcsaládjaitoknak a bizalmat, pótoljatok kaját lepénnyel!
„itt az idő, most vagy soha”…

A méheit szerető és féltő Kiskakas!