Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1694576 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #690 Dátum: 2014. Október 31. 21:26 »
QUQURIQ!!!

Már megint ezen a szemétdombon kapirgáltam!
Kérdezem?
Hogyan is van az, hogy a Zselici egyesület tagkölcsönt kapott az OMME-tól?
Kérdésem?
A küldöttgyűlés hozzájárulása nélkül?
No fene!
Vajon uzsora kamatra, vagy csak puszi a homlokodra kamatra!
Pénz át utalás, visszautalás stb…
Mid ezt a Kiskakas, véresen megdolgozott emelt tagdíjából!
Csak azért mert a Zselici elnöknek mindent szabad…
A Kiskakas is kér tagdíjkölcsönt, elég lesz pár milla, hogy vehessek egy terepjárót…
Jut eszembe!
Kutatási ötlet lopás, az se semmi…
Valaki kitalál valamit, beadja, és másnak adják oda, hogy kutatgasson kedvére…
Volt már itt minden…
Két év, rombolás…

Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #691 Dátum: 2014. November 01. 00:29 »
Írásodban a több hónap titkolódzás nem igaz. A végzés hatálya június 3, azonban dátuma szeptember 27-i. Ezt lövetően kapta csak meg az OMME a végzést, október 3-án kapta meg az EB, és egyből el is kezdett vele foglalkozni. Az EB javasolta a közgyűlési megtárgyalást először.

Az OMME beadta a közhasznúság megújítására való kérelmet, ezt utasította el többek között a nyilatkozatok és az új alapszabály hiánya miatt a Törvényszék. Egyet nem értek, miért nincs nyilvánosság, nem kellene találgatni a fórumon.

János!

Én tényleg értékelem azt az igyekezetet, amit kifejtesz az ügyben, és távol álljon tőlem, hogy a kedved szegjem a magyarázatok tekintetében, de azt sem akarom elhallgatni merő tapintatból, hogy elég furcsán érzem magam, amikor nekem akarjátok elmagyarázni, hogy miként is zajlik –vagy kellene zajlania- egy közhasznú egyesületben, az egyesület szervezeti felépítésének és belső szabályzatainak a változó jogszabályoknak megfelelő triviális harmonizációja.   

Nagyjából az a szituáció, mintha én akarnám neked a szögfüggvények alkalmazásának széles körét bemutatni – a középiskolában tanultam utoljára matematikát-, persze csak szigorúan úgy, hogy számodra egy adott számítás során a szükségesnél mindig kevesebb adatot teszek megismerhetővé.

Most ez az abszurd helyzet uralkodik az OMME-ben is, ugyanis az egyébként a tagság akaratából közhasznú, tehát az egyebek mellett a nyilvános és átlátható működés követelményét is hordozó egyesületben egyszerűen elzárnak információkat a tagság elől, felrúgva az egyesület nyilvános működésére és a különböző testületeinek határozataira vonatkozó közzétételi szabályokat is. Azt pedig hidd el nekem, hogy mielőtt a Bíróság meghoz egy ilyen tartalmú végzést, azt megelőzi más jogi aktus is.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #692 Dátum: 2014. November 01. 10:07 »
QUQURIQ!!!

Felvettem az új hétmérföldes kakas kapirgálómat!
Útnak is indultam egy kicsit kapirgálni.
Egyik kakaslábammal is húztam egyet, a másikkal is, és íme ott fehérlett valami a ……..
Nos, én nem is szeretném ezeket a dolgokat elemezgetni, Tegye meg a választó tagság!
Miért is QUQORÉKOL, kotkodácsol, hápog, rútog, gágog az OMME baromfi udvara???
No, ezekért , és a közhasznúság elvesztéséért!
Csak egy napirendi pont lehet, a rendkívüli küldött közgyűlésen teljes körű tisztújítás!!!

Ezért kérek minden elnököt, és küldöttet, hogy pontos időpontban jelenjen meg mindenki, hogy  végre a tagság érdekei érvényesüljenek!!!
Ezeket a dolgokat mindenkinek adjátok tovább, hogy a tagság is láthassa, hogy miért kell a vezetőség leváltása!

Üdvözöl mindenkit a Kiskakas!

ui. csatolás! A 697 hozzászólásban olvasható!



*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #693 Dátum: 2014. November 01. 10:38 »
Az OV azt a feladatott adta az IB-nek, hogy gyűljön össze és készítse elő a rendkívüli küldöttgyűlést.
Nem sikerült nekik összegyűlniük, sőt úgy tűnik, hogy az alapszabály se került fel a honlapra a megígért időpontra.
Vajon a rendkívüli küldöttgyűlésre szóló meghívó időben megérkezik?

Az Ellenőrző Bizottságnak viszont sikerült összeülnie. Ezek után számomra nyilvánvalóvá vált, hogy az OMME napi ügyeit nem az Intéző Bizottság, hanem az Ellenőrző Bizottság vezeti.
Szép dolog. Ezt is meg kellett érnünk.
SŐT!
Ők még jegyzőkönyvet is szültek.
Igaz, hogy a baba kicsit farfekvéses volt és nagy fájdalommal járt a szülés, de a bába (Mészáros? Fáskerti? vagy közösen?) csak levezette sikeresen.
Aztán, hogy ki volt az aki a babaszoba helyett a kórház előtti inkubátorba tette a babát, nem tudom, de mi ott le tudtuk fényképezni és íme, két oldalát közreadjuk.
Tanulságos:
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #694 Dátum: 2014. November 01. 11:03 »
Most olvasgatom ennek a jegyzőkönyvnek az utolsó 7. határozatát. Hát ebből kiderül, hogy tökéletesen zavaros a gazdálkodás. Pedig az OMME elnöke hurrá optimizmussal közölte, hogy a vállalkozási tevékenysége az OMME-nak a két kft-ben hajaj, meg húj de nyereséges. Még csak nem is nullszaldós.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #695 Dátum: 2014. November 01. 12:21 »
Alapvető és megengedhetetlen problémák láthatóak itt. A most „kilopott” és megismert EB jegyzőkönyv egy tragédia. Az elejére éppen oda lehet biggyeszteni, hogy „rendkívüli megbeszélés”, akár azt is, hogy „mosógép program”, ettől függetlenül, ha testületként hoznak döntést valamilyen kérdésben, akkor az a tartalma alapján testületi határozatnak minősül. Ez a jegyzőkönyv a következő mondattal zárul:

„Az EB döntése alapján az ügy bizalmasságára tekintettel a jelen jegyzőkönyv csak az irattárba kerüljön. Nem szükséges a honlapra feltenni.”


Az egyesület Alapszabálya viszont egyértelműen rendelkezik:

"II. 12.   A testületi szervek üléséről, az ott hozott határozatokról, a szavazás számarányáról jegyzőkönyv készítendő. A jegyzőkönyvet az ülés elnöke és a jegyzőkönyvvezető írja alá és két - erre választott - tag hitelesíti.

13. A felsőbb testületi szervek határozatai az alsóbb szervekre és az Egyesület valamennyi tagjára kötelezőek. A vezető szervek határozatait saját honlapján, körlevélben 30 napon belül és a Méhészet c. lap következő számában közzé kell tenni. Az Egyesület  vezető szerveinek határozatait az érintettek részére 8 napon belül igazolható módon kell meg küldeni."


Ez úgy az egészében véve tragikomédia. Az Ellenőrző Bizottság úgy végzi a munkáját, hogy még a rá vonatkozó alapvető szabályokkal sincs tisztában, vagy éppen szándékosan nem tartja be azokat. Az lenne a feladata, hogy ellenőrizze az egyesület szabályszerű működését, és az ellenőrzés eredményét a tagság elé tárja. A tagság bízta meg ezzel a feladattal, a tagságnak kell beszámolnia a vizsgálatokról. Ehelyett a szabályokat semmibe véve, a feladatukat nem teljesítve titkolódznak. Mégis mit gondolnak, hogy ezt mi alapján tehetik meg?
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 01. 12:29 írta Litterae »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #696 Dátum: 2014. November 01. 12:49 »
Geddekas!
A csatolt dokumentum 7. pontja inkább számviteli probléma.Ebből egy adott gazdasági társaság likviditására, mérleg szerinti eredményére nem szerencsés következtetni.Az,hogy miért alakult ki arra is létezhet több verzió,hogy miért nincs még megoldva arra is...Ha tudsz ezzel kapcsolatban valami bővebbet,akkor visszaszívtam.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #697 Dátum: 2014. November 01. 13:10 »
Csak annyit tudok, amennyi elhangzott és amennyi ebben a jkv-ben van. Az hangzik el lépten-nyomon, hogy az OMME Magyarország Kft. csodálatosan prosperál. Itt meg azt látom, hogy még az se tiszta, hogy kinek mi jár. ebben a kinek mi jár helyzetben próbált rendet tenni az Ellenőrző Bizottság.

Amikor még az se tiszta, hogy kinek mi jár, nem lehet felelősséggel kijelenteni, hogy az OMME Magyarország kft. csodálatosan prosperál. Pedig ez hangzik el rendszeresen.

Az OMME belepakolt a kft-be 20 millió Ft-ot. Hol van a legalább banki kamatnak megfelelő haszna az OMME-nek ebből a 20 millió Ft-os vállalkozásból?

Az OMME minden eladott üveg után kapott a kft alapításig 2 Ft adományt. Ezt még az alaptőke forgatásának hasznán felül be kellene pakolni az OMME kasszájába. Ha ezek után még marad pénz a Kft alkalmazottainak bérére, akkor ám legyen kapják meg, hiszen dolgoztak érte. Ha viszont nem, akkor a kft-t meg kell szüntetni, mert az OMME számára csak veszteséget termel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #698 Dátum: 2014. November 01. 15:22 »
Szóval értsd meg Lindzzy: Egy dolog érdekel, de az pontosan és nyersen. Odaadtunk 20 millió Ft-ot neki. Ha ezt jó hozamú államkötvénybe rakjuk, akkor évente van rajta mondjuk 8 % hasznunk. Ha a kft-nek adjuk, akkor ennél legyen több! Ezen felül meg az eladott üvegek után pengesse be az OMME kasszájába 2Ft/üveg adományt. Ja! Ne felejtkezzen el kifizetni a helységbérleti díjat és a rezsiköltségeket. Az engem abszolút nem érdekel, hogy hogyan likvid és mi van a bagettbe, mérleg szerint hogyan zsonglőrködik. Ezeket lesz@rom. Az OMME-t és engem, mint mezei tagot abszolút nem érdekelnek a könyvelési manőverek és varázsszavak.

Az Ellenőrző Bizottság jkv-nek 7. pontjából az derül ki, hogy szőr van a palacsintában. Nem átlátható és nem rendezett a gazdálkodás. Ezek után annyit érnek Mészáros László OMME elnöknek a kijelentései, mint egy pénzfeldobás megjóslása: 50:50. Vagy igaz vagy hamis, de semmiképpen sem hiteles és nem is hihető. Sejtettük mi ezt, de mostmár látjuk is, hogy OMME elnökünk kijelentései sajnos súlytalanok. Többek között ezért is kértem fegyelmi felelőssére vonást ellene.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #699 Dátum: 2014. November 01. 17:53 »
Sejtettük mi ezt, de mostmár látjuk is, hogy OMME elnökünk kijelentései sajnos súlytalanok.

Véleményem szerint elnökünk kijelentései igencsak súlyosak....  :-X

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #700 Dátum: 2014. November 01. 19:53 »
Csapatépítés?

Lehetne erről valami bővebbet megtudni?
Az OMME központ csapatépítő buliba ment a tagdíjunkból, 140.290 Ft-ot tapsoltak el.
Nem nagy pénz, de menjenek a saját kvótájukra, terheljék a családi költségvetésüket.
Vagy annyira jól dolgoznak, hogy jutalom utat szerveznek maguknak?
Az OMME honlapján, az IB újságban miért nem közölték a nagy eseményt?
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #701 Dátum: 2014. November 01. 21:04 »
QUQURIQ!!!

Milyen csapat?
Milyen építés?
Hová?
Madagaszkárra is lehetett volna csapaat építés!
A küldött közgyűlés megszavazta ezt a „csapatépítést”??? (140 290 Ft)
Ha a csapat építés az OMME vagyonába került volna, az sem tartozna a tagságra???
A tagság maga az OMME, a vezetéssel együtt!!!
A vezetés közülünk került ki, mi választottuk, nekünk tartoznak beszámolni!
Az Ő pénzük a mi pénzünk!
Csak azt felejti el az OMME vezetése, hogy ezek a tagdíjat fizető méhészek ezekért a tagdíjakért amit befizetünk, mér egyszer leadóztak!
Tehát ez mindenkinek egy adózott pénz!
A leadózott pénzeinket csapat építésre  elkölteni, küldöttközgyűlési határozat nélkül számla  nélkül TILOS!!! Minden egyes tagdíjfizetőnek számát kellett volna kiállítani mind a 12 000 tagnak!
Nincsen valami könyvelési hiba???
Én, a Kiskakas nem kaptam semmi számlát a bulikról…5 l. Uniklumos pia, szállás Gyulán, kaja, fürdőzés, útiköltség, stb…
Az EB elnöke mindezt jogosnak találja???
Érdekes?
A Pénzügyi törvény máshogy rendelkezik…
Hát Ő tudja, Ő az OMME EB elnöke…

Az adózó kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 01. 21:49 írta kiskakas »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #702 Dátum: 2014. November 01. 21:58 »
Huhúú!
Figyelem Méhészek!
Beindult az "OMME-FBI"!
Nyomoznak keményen, hogy ki szivárogtatta ki a titkos EB jegyzőkönyvet!
Ez már annyira tragikus, hogy szinte komikus.
Kötelező lenne az OMME honlapjára feltenni, ennek ellenére beindul az OMME kopó?
Nehéz szavakat találni.
Tegnap az OMME központban azon matekoztak, hogy mikor kell a rendkívüli küldöttértekezletre feladniuk a meghívót, hogy a 14 napos határidőt tudják tartani, mert az ellenzékre vigyázni kell.
Na látjátok! Azért van értelme annak, hogy figyelünk. Még a végén szabályosak lesznek.
Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #703 Dátum: 2014. November 01. 22:15 »
Sziasztok!

Eddig is kiszivárogtak a "top secret" infók az OMME-ből! Az új alapszabálynál sem az volt a kérdés, hogy kitudódik-e hanem az, hogy mikor! Ha eddig nem jöttek rá, hogy ki juttatja ki az infókat valszeg ezután sem fogják megtudni! Nem is értem, hogy miért nyomozgatnak, ha egyszer kötelező nyilvánosságra hozni az új alapszabályt.

Nb18

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #704 Dátum: 2014. November 01. 22:46 »
QUQURIQ!!!

Ki is szivárogtatta ki ezt a tagság ellenes, tele visszaéléses förmedvényt?
Hát Én!
A Kiskakas!
Konkrétumot nem írok, mert nem tyúk az eszem…
Elégedjetek meg azzal, hogy kőr e-mail hozzám is eljutott, mit az összes IB –EB taghoz...
Nos, funkciómnál fogva még szeretnék a vezetéshez tartozni, a következő csapattal…
Valamiből nekem is meg kell élnem, mert olyan rossz volt az idei méhészeti év.
Vagy az is lehet, hogy elnöknek az ellenzékhez is jó volnék???
Ők tettek a trónra! (igen szép szavazati eredménnyel)!
Ez meg itt a kegyelem  csali…amit mindenki bevett!
Vagy a leg csendesebb IB-tagok a hunyók? Akiknek a tö…..e tele van ezzel a ……?
Az Eb elnökének is újból beindul az építő ipar!
Miért is nem vett részt az utóbbi rendezvényeken???
A szakmai elnökként már nyugdíjas, nem vállal be ekkora felelőséget, meg ugye a lelki ismeret!....
A külkapcsolatosként jó az előmenetelem! Megúsztam az az Apimondiás szégyen levelemet, jöhet az elnökség! Építgetni kell a karrieremet! Brosstól már úgy is sokat tanultam…
Érdekelnek a millák!
A közkatonák meg csak úgy dolgoznak, a piszkos munkát elvégzik, és büszkén falaznak!
„MINDENKI GYANÚS AKI ÉL”!!!

Most sem az volt a nagy kérdés, hogy jól elba…., hanem az, hogy ki szivárogtatta ki a förmedvényeket!!!
Kedveseim! , vezetőim!
Mindenki magából induljon ki! Süsük le azt a gyönyörű szemecskéinket, és mutogassunk egymásra!
Alamuszi nyuszi nagyot ugrik!
Egészen az elnöki székig!
Még, hogy irattár!
Hát nem tudjátok, hogy a Kiskakas barátja az irattári egérke???
Soha ne bízzunk egymásban!
Nos!
Kvíz kérdés?
Nem az, hogy ki szivárogtatta ki?
Hanem az, hogy ki a felelős ezért az antidemokratikus, civil szervezetet és törvényeket megszégyenítő eljárásért?
Mert ennek azok a felelősei, aki a második oldalon nevükkel hitelesítették a jegyzőkönyvet!!!!!!!!!!


Egy befolyásos Kiskakas!