Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1695667 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #630 Dátum: 2014. Október 12. 19:51 »
QUQURIQ!!!

Figyi!
Ez meg is történt, így a pisi a nadrágban maradhat!...

Reggelig lehetne íri, hogy mi-minden történt!

Ha minden érdekel, olvad el legelőről a szakma plitikát, Hír-lest, kakaskukorékolást, stb... Mident megtudhatsz az OMME és környezete létéről. Csak ezután kérdezzél, szivesen elmagyarázunk mindent.
De!
Megértheted, hogy visszamenőleg nem lehet mindenkinek szájbarágosan leírni mindent.
Ezért elnézésed kérem!
Ha mindent előről végig olvastál, utólag megértheted, hogy miért írtam most egy kicsit nyersen.
Nem bánod meg az olvasást, felér egy Rejtő Jenő regénnyel!

Üdvözöl a Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #631 Dátum: 2014. Október 13. 21:51 »
QUQURIQ!!!

Romantikus hosszú éjszakát Mindenkinek!!!

Ma megint viszketett a "csirke lábam"!!!
Kipi-Kapi-kapirgálás!

HŰ! HA!
Ma egy fehér holló hívott meg egy közös repülésre!
Mit is láttunk, mit is hallottunk!
Létezik még egy meghamisított újabb jegyzőkönyv, ami nincsen aláírva!
Pár hónapja "lóg a lába a levegőben" mámint a jegyzőkönyvnek!
Ki, mit, és miért titkol valamit???
Ha kiderül, hogy mi is a lényege a jegyzőkönyvnek.....vajon mit szólna a tagság, az "ellenzék" ja az tudja...
Esetleg jó volna a régebbi jegyzőkönyveket is elővenni....
Van kiskakasnak egy kérdése?
Miért kell a fizető tagságot az orruknál fogva "vezetni"
Mit használ ki az Omme vezetése?
Az elnökök jóhiszeműségét!
Vakon hisznek az elnökség döntéseiben!
ÉBRESZTŐ ELNÖK URAK!!!
A tagságotok fogja az ígéretek behajtani rajtatok!!!
Ezt pedig leváltással jutalmazzák!
De Ti!
Régi "motorosok" ezt jól tudjátok kezelni!
Csak az ellenzék kezeit figyeljétek, mert mint láthatjátok mi minden zavaros dologról tudunk!
Szavazni is ennek szellemében fogunk!
Miért?
Mert az OMME a Tietek, a fizető tagságé, és az erölködő, józan gondolkodású elkötelezett ellenzéké!
Mindent a nyilvánosságra hozunk, van még pár dolog...

KIskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #632 Dátum: 2014. Október 14. 22:09 »
QUQURIQ!!!

Nagy tisztelettel köszöntöm az OMME Vezérkarát!

Petíció az IB-EB vezetőihez!

Tisztelt Vezetőink!

A tagság, egy része és az OMME léte miatt arra kérném a Vezetőséget, hogy a közhasznúság visszaállítása érdekében a kondresszusunkat napoljuk el, egy késöbbi időpontra.
November 30 a határidő, amire az OMME új, csak is az Új alapszabályának el kell készülnie!
Az idő rövidsége miatt felelőségteljes alapszabályt csak így lehet megalkotni!
Célunk az, hogy minden OMME tagnak megfeleljen az új alapszabályunk!
A demokratikus OMME egyesület csak így tud egy egységet alkotni, és így tudja csak a szakmát képviselni és képviseltetni!
AZ igazi kongresszusi öröm az volna, ha bejelenthetné a vezetőség, hogy elkészült az új alalpszabály és az elfogadásra került!
Bízom a Vezetőségünk józan gondolkodásában, és megérti a Kiskakas aggodalmait!

Köszönettel: a Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #633 Dátum: 2014. Október 15. 18:33 »
QUQURIQ!!!

November 30 a határidő, amire az OMME új, csak is az Új alapszabályának el kell készülnie!

Sokan polémiáznak, hogy mi a törvényben megadott határidő. A törvényszék végzése c.a. tegnaptól jogerős. Most indult el a hatvan nap. Kár róla elmélkedni a fórumon, el kell olvasni a Bíróság honlapján. Az egyesületünk jelenleg módosítás időszakában van.   http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/civil/egyesulet-valtozasbejegyzesi-eljaras .

Első bekezdés. Határidő elmulasztása esetén törvényességi felügyeleti eljárás...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #634 Dátum: 2014. Október 15. 19:19 »
QUQURIQ!!!

November 30 a határidő, amire az OMME új, csak is az Új alapszabályának el kell készülnie!



Sokan polémiáznak, hogy mi a törvényben megadott határidő. A törvényszék végzése c.a. tegnaptól jogerős. Most indult el a hatvan nap. Kár róla elmélkedni a fórumon, el kell olvasni a Bíróság honlapján. Az egyesületünk jelenleg módosítás időszakában van.   http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/civil/egyesulet-valtozasbejegyzesi-eljaras .

Első bekezdés. Határidő elmulasztása esetén törvényességi felügyeleti eljárás...

A tagság még a Törvényszék végzését sem látta, pedig már nagyon esedékes lenne...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #635 Dátum: 2014. Október 15. 19:51 »
Szia Zoli!
Mindent nem kötnek az orrunkra.
Ez nem egy népszerű dolog. Akác(kampány)koalíció, meg Hungarikum az igen!
Fényárban úszott elnökünk. Most egy kicsit bepánikolt, érzi, hogy itt nincs Laca-Paca, egyből sietősre vették az alapszabály tervezetet. Hova ez a kapkodás? A nyugalom a hosszú élet titka.
Ez az eset egy volt évfolyamtársamra emlékeztet. Államvizsga előtt mindenki mondta neki, hogy a műszaki rajzokat határidőre be kell adni, nem lesznek elnézők a vizsgabiztosok. Á ráérek még azzal, van vissza egy csomó idő. Közeledett a nagy nap, előtte ismét többször figyelmeztettük, hogy nem fog végezni. Az utolsó napon éjszaka is rajzolt, mégis megbukott.
Már egy éve szajkózzuk, hogy új alapszabály kell. Az elnök már megbukott, reméljük az osztály átmegy a vizsgán.
Két tanuló Fekete József és Petrus Lajos időre, jelesre vizsgázott.
Az OMME elnöke miért nem "puskázott" tőlük? Talán nem egy padban ülnek?

Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #636 Dátum: 2014. Október 16. 13:50 »
QUQURIQ!!!

Gyönyörű napot Mindenkinek!

Jaj, -jaj,- jaj!!!

Nagy a baj!!!

Addig kapirgáltam a törvények között amíg a következőket olvasgattam!
Hogy!
Aki elvaszíti a közhasznúságot, az csak 2 év múlva kaphatja vissza!!!
De!
Addig is meg kell neki felelni a közhasznúságnak, csak akkor kaphatja vissza!
Na!
Már!
Most!
Addig meg ugrik az OMME 1% -a!
2013 évre tervezett 2 400 000 ft
2013 ban tényleges 2 219 000 ft volt
2014-ben 1 200 000 ft tervezett
Nos!
Ha!
Csak!
A tervezettet megszorozzuk MINIMUM 2 évvel = 2 400 000 ft,de lehetne 4 438 000 ft is! Ennyi pénztől esik el az OMME minimum két év alatt!
Mind ez az Elnökünk jóvoltából!
Ki fizeti ki ezt az összeget az OMME-nak???
Miért akakrta, hogy ne legyen az OMME közhasznú???
Persze! az összeférhetetlenség miatt!
Mit csinált közben az IB és az EB????????
Ezek után!
Mit kell tenni az OMME vezetésének a rendkívülin.......
Csak megjegyzés, hogy miért csökkent le az 1%-a az OMME-nak?
Amikor a székházra gyüjtögettünk, mindenhol reklámozta az OMME vezetése és a helyi vezetés az 1% -ot!
Még szórólapok is készültek!
Én nem kaptam az idén szórólapot, csak a honlapra volt kiírva.
De akinek nincsen számító gépe???

A parlagi Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #637 Dátum: 2014. Október 16. 20:23 »
QUQRIQ!!!

Ez olyan írás, mit amikor egy üstbe meleöntik a tejbegrízt, a savanyú káposztát, a paradicsomos húsgombócot, a sűlt krunplit, stb.. mind ezt felöntik hagymás vízzel, meg jaffa szörpel, jól össze keverik, és felforralják!
Kihülés után feltálalják!
De nem mindegy, hogy hol!
Nigériában Te is nagy kanállal ennéd!
A Bahamákon, meg kiküldenéd a malacoknak, vagy még oda se!
Nos!
Az OMME nem eszik meg mindent!
Mindig is válogatós volt, jó kajákat evett, és megbecsülte a kaja osztogatókat!
Mit eszik most?
-Unikumot iszik a vezérkar, dőzsöl!
A Tagságnak meg minden moslékot le akar nyomni a torkán!

Na!
Mindenkinek jó étvágyat Kiván a Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #638 Dátum: 2014. Október 16. 20:31 »
Tudomásom szerint a bíróság azt mondta ki, hogy a közhasznúsági feltételek tartalmi részeit teljesítette az OMME beadványa, de alapszabálya nem felel meg a hatályos jogszabályoknak és ezért szüntette meg a közhasznúságot 2014 június 3-i hatállyal.

Az általam ismertek alapján látok egy olyan lehetőséget, hogy ha 2014 december 15-ig teljesítjük a törvényi formai feltételeket, tehát az új alapszabályt elfogadja a küldöttgyűlés, továbbá egy újabb küldöttgyűlésen (december 15-ig)  az összeférhetetlenségeket is megszünteti, akkor nem veszít a szervezetünk semmit, tehát visszakapja a közhasznúságot két év várakozás nélkül.

Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #639 Dátum: 2014. Október 16. 20:40 »
QUQURIQ!!!

Sajnos az OMME hiányosságait nem a törvény enyhíti, csak megköveteli!
Miért kivételezne az OMME- val, amikor más szervezetektől pontosan e- miatt ugrasztotta 2 évre a közhasznuságot!
Adná az ég, hogy Neked legyen igazad!!!

Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #640 Dátum: 2014. Október 16. 20:47 »
Én a bíróság nyilatkozatában látom a reményt, tehát abban, hogy a közhasznúság tartalmi része rendben volt és a jogformai dolgokat látta súlyosan hiányosnak.

DE

Sokkal fontosabb, hogy nem egy, hanem két küldöttgyűlés lesz itt ebben az évben az összeférhetetlenségek miatt. Nézd meg a Szabó Gyuri levelében le van írva, hogy tisztújítást is kell tartani. Ő beterjesztette az OV-re napirendi javaslatként, hogy a rendkívüli küldöttgyűlés két tárgykörrel foglalkozzon egyik az alapszabály, a másik a tisztújítás. Nem véletlen, hogy Szabó Gyuri napirendi javaslatát nem olvasta fel H. Mészáros. Érdeke, hogy minél később történjen meg az alapszabály módosítása, mert így annál később merül fel a tisztújítás szükségessége.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #641 Dátum: 2014. Október 16. 22:10 »
Kedves Kiskakas!
Most volt először, hogy írásodat részben moderáltam.
Megkérlek hagyd a kampányt rám, ne kukorékolj bele a szekszárdi dolgokba.
Elég jók az infóid, de ebben a felfokozott helyzetben a higgadtságra nagyobb szükség van.
Mivel elkotyogtad a hírt, valóban volt ma egy megbeszélésünk, amiről hamarosan a Tolna Megyei Méhészek körlevélben fognak értesülni. A levél végleges tartalmát még én sem ismerem, átküldik nekem is és akkor mehet ki a méhészeknek.
A harmadik futam következik. Kicsit uncsi mindenkinek a Tolna megyei történet.
Én személyesen elnézést kérek azoktól a méhésztársaktól, akit harmadszor, majd negyedszer is Szekszárdra szólítanak. Ugyan is minden kezdődik elölről. Jelölő bizottság állítás stb.
Mindenről részletesen be fogok számolni.
Nagyernyei Attila 
ui:
Közben kaptam a hívást, így  Kiskakas teljes hozzászólását töröltem.
Én sem örültem volna hasonló írásnak, azért döntöttem így.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 16. 22:28 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #642 Dátum: 2014. Október 16. 23:16 »
QUQURIQ!!!

Kedves Geddekas!
Én már a kondérba végeztem, Te se ugrálj feleslegesen a tűz körül met Téged is bele löknek!
"Talán" igaza van Attilának, hogy mi a fene közünk a Szekszárdi választáshoz?
De!
Mi a fene köze a OMME vezetésnek?
Igaz, egy független jogi személyű egyesület, ne szóljunk bele a választásukba!
Odafönt úgy is eldöntik , hogy ki is nyerjen!
Odafönn, de nem ám az OMME központba, a jó Isten és a józan szekszárdi méhészek eldöntik, hogy ki az Ő elnökük!!!...

A Bűnbánatos kISKAKAS!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #643 Dátum: 2014. Október 16. 23:18 »
Én semmi olyat nem írtam, amit ne vállalhatnék bárki előtt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #644 Dátum: 2014. Október 16. 23:22 »
QUQURIQ!

Én sem írtam, de ez így az etikus!
Legalább Rólunk vegyenek példát....

KIskakas!