Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1695648 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #615 Dátum: 2014. Október 10. 07:06 »
Kiskakas!
Már nem is piszkálnak bennünket, hogy egy maroknyi csapat vagyunk, mit ugrálunk.
Olyan témákat feszegetünk, ami minden méhészt érint.
A méhészeti közélet nem lehet tabu téma.
Tolna megyében is megpróbáljuk hűvös fejjel átgondolni házi dolgainkat, mert a háborúban csak vesztesek vannak.
Hamarosan beszámolok a lehetséges kiútról, viszont egyet előre kell bocsátanom, minden döntést a méhészekre, a közgyűlésre kell bíznunk. Nem szeretnék abba a hibába esni mint amit az OMME elkövet ellenünk.
Az IB valamit eldönt, aztán megszavaztatja "híveivel", elkötelezett fizetett alkalmazottaival.
Geddekas ez irányú írására gondolok., amit évek óta mondunk.
Szaktanácsadó érdekvédelmi munkát nem végezhet!
Ez az OMME kerékkötője, mert rajtuk keresztül (ha nem ők azok akkor is) befolyásolhatók az elnökök döntései, különösen úgy, hogy nem éppen szelídségéről híres főnöke ott ül vele szemben.
A változás a küszöbön van. Kézzel lábbal kapaszkodnak a székeikben.
Az egyik vállalkozásom, hobbi szinten a kárpitozás.
Nincs olyan kemény anyag, ami kibír ennyi karmot.
A bársonyszékek már cafatokban vannak.
Az 55 olvasó, elmondja másik kettőnek mit olvas itt, akkor eljut a hír sokfelé.
Tudok olyanokról akik egész nap telefonálnak, ha itt érdekes, minden méhészt érintő írásra lelnek.
Most már elmondható, hogy a Fekete-Fehér Méhészklub a méhészek körében egyre népszerűbb, sokan rájöttek, hogy nem vademberek, nem az OMME szétverői írogatnak ide.
Különösen most, amikor több mint egy éve mondjuk, hogy új alapszabály kell, rég elkészítettük, és lám leteremtik csapatunkat. Tisztelt Méhésztársak!
Vegyétek észre végre ki az igazi érdekképviselők! Akik időt energiát, családot nem kímélve feltárják a hibákat, javaslatot tesznek a megoldásokra, vagy azok aki hangzatos szónoklatokkal szórják az illatos púdert.
Ők a varázslók.
Mi egyszerű mezei méhészek vagyunk, azok is akarunk maradni, de érdekeinket ez a varázsló csapat nem fogja teljesíteni.
Ezt küldeném az illetékesnek.
remélem azért a viccet érti.
https://www.youtube.com/watch?v=7e9cOoEVq1w


Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 10. 07:46 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #616 Dátum: 2014. Október 10. 07:28 »
Varázsló = 
Idézet
Személy, ki bűbájos mesterséget űz; jós, javas, büvös, boszorkány, garabonciás, szemfényvesztő.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 10. 07:32 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #617 Dátum: 2014. Október 10. 21:01 »
QUQURIQ!!!

Szép estét, szebb holnapot Mindenkinek!

Nagyon figyeljen mindenki a holnapi napra!
Az elnök megpróbálja hasba akasztó szöveggel az ügyészségi levelet le bagatalizálni!
Megmagyarázza a megmagyarázhatatlant!
Az OV tagoknak csak egy a feladataí!
Amit az elnök ajánl szavazásra annak az ellenkezőjét kell szavazni!
Miért?
Mert már egy párszor átejtett bennünket!
Tudjátok, az a bizonyos korsó, amelyik annyit járt a kútra míg el nemtört!
1. A közhasznúsághoz a halálunk árán is ragaszkodnunk kell!!!
    Ez az OMMe és a tagság egyetlen lehetősége a zsarnokság ellen!
2. Rendkívüli tiszújító küldött közgyűlés!
3. A jelölő bizottságban tisztán látó demokratikus eszmét valló méhészt kell választani, nem
    megalkuvó, talpnyaló!
4. A jelölő listára csak, áldozatkész, jó munkabíréású, méhészek által megbecsültek kerüljenek!
5. A szavazat számláló bizottságban az "ellenzé"k emberei is feltétlen kerüljenekbele!

Mindenki vésse a fejébe!
Aki nem pézért dolgozik, már menekül a vezetésből, nem is jelölteti magát!
Aki meg pénzéhes, sóvár, közd az utolsó leheletéig!

Ez volt valaha az OMME???
Na!
Euzért nem jöttek el a régi elnökök...

Tisztelt Tagság!

Ti döntitek el, hogy mit is szeretnétek!
Csak rajtatok áll a változás kora!...

Holnap találkozunk, megvádjük a méhész demokráciát, egy új, rtisztességes alapszabály árnyékában!

A Kiskakas bízik a jó döntéseitekben!

Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #618 Dátum: 2014. Október 10. 21:19 »
QUQURIQ!!!

Már akkora a szemmétdomb, hogy alig bírok rá felrepülni!
De a szaga olyan penetráns, hogy mégis csak nekilátok kapirgálni!
Na fene!
Már megint valami kis hírecske beleakadt a sarkantyúcskámba!

Képzeljétek, hogy Fekete Úr, Nógrádi szaktanácsadó, (nemzeti programos fizuval) OMME alelnök, stb... agrárkamara, (gittrágók tagja)...
Olyan okos, hogy az egyesületének időben beadta az alapszabály módosítását!!!
No fene!
Az alalnök úr az OMME-nek meg nem tudta beadni????????????
Inkább vesszen az egyesület?????????????
Ez aztán a fa.....vezető!!!!!
Már nem is tudom minősíteni a ténykedését!
Az OMME elnöknek meg pláne nem!
Holnap mondjon le mindenki, mert csak még nagyobb kárt csinálnak az OMME-nak!!!
Veszélyben van az összes támogatás, akár beadtátok, akár be szeretnétek adni!

Jól jegyezzétek meg!
Ha az OMME veszélyben van, veszélyben van a támogatásotok is!
Ez egyenes arányosan mozog!


Kiskakas!

*

Veszti1982

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #619 Dátum: 2014. Október 11. 05:38 »
Nagy nap ez a mai, mert valami történni fog, de mi is?
A nagygyűlés végén néhány ember a hátsó sorokból fel fog állni és elmondja, hogy ez így nem mehet tovább.
A publikum egyetértően bólogat, hogy ez így tényleg nem mehet tovább.

Hazaúton mindegyik fél egyre fog gondolni: Ha a másik fél nem lesz mielőbb eltávolítva, hamarosan nagy baj lesz.
Otthon mindenki lenyugszik és megy minden a megszokottak szerint.
Ez nem jövőbelátó kiskakas, hanem ez a már sokszor megtörtént múlt.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #620 Dátum: 2014. Október 11. 05:44 »
Veszti1982!

Te mit szeretnél, mi a javaslatod hajuk, hogyan tovább akkor??
Remélem azt tudod, hogy most semmit nem mondtál az írásoddal. Erre mondják azt, hogy hangember!
Tulajdonképpen mit is akarsz elérni ezzel a hozzászólással??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Veszti1982

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #621 Dátum: 2014. Október 11. 06:01 »
Atya!
Már a régi fekete-fehér forum létrehozásakor a jelenlegi OMME rendszer megdöntéséről beszéltetek. Eltelt azóta x idő és semmi nem változott. Ma sem fog semmi változni, akármit kukorékol a kakas.
Azért mikor én hallom a másik oldal véleményét is, akkor bennem az van: nem is biztos, hogy annyira változtatni kell.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #622 Dátum: 2014. Október 11. 06:27 »
Veszti1982

Nagyon helyesnek tartom azt, ha a vélemény kialakításánál valaki nem elfogult, és figyelembe veszi azt, hogy mi a másik véleménye  ugyanazon témáról. De nem jó úgy véleményt  megfogalmazni, hogy ha az egyik oldalt hallgatom annak van igaza, ha a másik oldalt akkor meg annak. Ez nem vélemény. Szerintem ezt úgy hívják, hogy postás.
Itt a "téma" szerintem a méhészek érdekképviselete. Ez tagozódik több témára. (had ne soroljam most fel)
Véleményed szerint innen visszanézve, az OMME vezetői jó, és jogszerű döntéseket hoztak, és hozattak meg, a méhészek érdekében?
Soha senki nem az "OMME rendszert" akarta meg dönteni! Ez részedről helytelen állítás.
Azok ellen van itt kifogás akik a szabályokat a kényük kedvére formálják, és kényük kedvére alkalmazzák, és láthatóan nem a méhészek javára.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 11. 06:42 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #623 Dátum: 2014. Október 11. 10:39 »
Atya!
Már a régi fekete-fehér forum létrehozásakor a jelenlegi OMME rendszer megdöntéséről beszéltetek. Eltelt azóta x idő és semmi nem változott. Ma sem fog semmi változni, akármit kukorékol a kakas.
Azért mikor én hallom a másik oldal véleményét is, akkor bennem az van: nem is biztos, hogy annyira változtatni kell.

Te csak fogalmazod újra, amit én már jóval előbb leírtam. A rendszer felépítése olyan, és ez nem egy elnök bűne, még csak nem is a mostanié, hogy aki hatalomba kerül, az ott is marad. Ezért ha a felépítés nem változik, ez így is marad. Ez nem személyfüggő. Bárki odakerülne, mindenki élne a rendszer adta lehetőséggel. Mert emberek vagyunk.
 Nagyon egyszerű dolgot mondok. Mért nincs az alapszabályban, hogy minden küldött köteles évente x-szer, de legalább egyszer a tagságnak beszámolni. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ezt betenni az alapszabályba nem e az egyesületek dolga lenne. Én azt se tudom ki a küldöttünk. De még sokan vagyunk így. Viszont nagyon egyszerűen meg lehetne oldani, csak egy alapszabály változtatást kellene megszavaztatni a tagsággal. Az se tudom egyébként, hogy esetleg nincs e benne most is, csak le se szarják, hogy mi van az alapszabályban. Az is tény, hogy mivel az Omme-t önálló egyesületek alkotják, sok dologról az elnök sem tehet, és talán illene saját magunk körül kéne rendet tenni először az egyesületekben.
Hogy miért nincs forradalom? Mármint itt az omme-ban? /Azonkívül, hogy akkor se lehetne semmit tenni ha az lenne./ Azért mert az elnök, és a vezetőség megítélése is relatív. Hajlamosak vagyunk mindig az előzőkhöz hasonlítani. Tagság, vagy ezek többsége nélkül, nem lehet forradalmat csinálni. És nekem úgy tűnik, /mert jobb szembe nézni a tényekkel,/ az elmúlt időszakot figyelembe véve, itt a béka segge alatt nincs forradalmi hangulat. Egyszerűen mert nem látnak rá okot. Ennek pedig az az oka, hogy az előző vezetést sem látták sokkal jobbnak mint a mostanit. Most a tagság zöméről beszélek, akik csak úgy elmennek néhány foglalkozásra, és meghallgatják mit mondanak nekik, de nemigen ártják bele magukat hatalmi küzdelmekbe. Pedig nélkülük nem lehet. Mert ha a tagság el zavarná az elnököt az forradalom lenne, de ha néhányan , vagy csak egy csoport, azt puccsnak hívják.
 Lehet ezek után nyugodtan nekem esni, meg megfenyegetni megveréssel,/amitől én nemigen ijedek meg/ ezek bizony a tények. És a tényeket hiába verik meg, azok tények maradnak.
 

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #624 Dátum: 2014. Október 11. 20:33 »
QUQURIQ!!!

Pihenjétek ki magatokat a mai nap után!

Veszti 1982! Vivaldi!

Olvassátok el Kiskakas év értékelőjét még egyszer!
+ Azóta mik is történtek!.....
Ha!
Nem vettétek észre a visszaéléseket, az alapszabály többszöri megkerülését, sajnálom, nincs miről tovább beszélnünk!
Csak azok nem veszik észtre, akik az OMME "halálára" várnak!
Azt meg Mi nem engedjük!!!
A törvénytelenséget pártolni ugyanolyan bűn, mint elkövetni!
Azt hiszitek, hogy ha nem lenne igazunk, már nem jelentettek volna fel bennünket rágalmazásért??? Ennyi csak az eszetek?
Várjuk a feljelentésüket, hogy végre a saját kardjukba dőljenek bele!!!
Ha meg nem vagytok tisztába a múltal, ne veszélyeztessétek a jövőt!!!....

Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #625 Dátum: 2014. Október 11. 21:59 »
Én csupán csak a békák szempontjából próbáltam leírni a helyzetet. De úgy látszik ránk itt a mocsárban senki sem kiváncsi. Így volt ez Bross alatt is.  Az elmúlt tiz évet figyelembe véve, úgy tűnik az omme-t el lehet vezetni a tagság nélkül is. És sajnos, bár lehet ez irónikusnak tűnik, de nagyon is valóság. Hogy úgy mondjam tény.
Ezért jobbnak látom, ha nem brekegek tovább, hanem inkább elugrálok az erdőbe, közepes béka ugrásokkal. Bár azt nem tudom a medve szereti e a béka húst, mert akkor ráfáztam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #626 Dátum: 2014. Október 11. 22:50 »
Vivaldi!

Ha nem tudnád, a kórházban a beteg a zavaró tényező, az iskolában a tanuló, a hivatalban és a bíróságon a jogkereső állampolgár. Akkor meg miért ne lenne zavaró tényező az OMME-ban a méhész?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #627 Dátum: 2014. Október 12. 11:53 »
QUQURIQ!!!

Vivaldi!

Én, a baromfi udvarom egyenrangú tagja, az OMME elkötelezettje......
Kikérem magamnak a 12000 tag és kívül álló méhészek nevében, hogy a tagság, és a méhészek nem számítanak!
Pontosan Ő értük küzd az "ellenzék", hogy a demokratizmusban jogaikat és elvárásaikat megkaphassák, és érvényesíthessék!
Nem veszed észre, hogy mi mindent tikol el a jelen vezetés a tagság elől???
Nem veszed észre, hogy nem csak eltitkolnak, de félre is vezetik a tagságot????
Nem veszed észre, hogy a "zöldön" semmí hír az OMME-ról???
Nem veszed észre, hogy az elnökök sem mondják meg a tagságnak, hogy miről, hogyan, és
        miért szavazott úgy ahogy szavazott???
Nem veszed észre, hogy az OV napirendi pontjait nem beszélik meg az elnökök a tagsággal, és
       azt sem, hogy hogyan szavazzanak???
Miről beszélsz!
Nem ezek volnának az alulról építkezéses OMME demokráciát elváró tényezők???
Nem ezt szeretnéd Te is!!!
A békák, meg hasznos állatok, védettek, Te csak ne ugráljn sehová, berkegj tovább közöttünk!

A kis Béka komája a Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #628 Dátum: 2014. Október 12. 19:37 »
QUQURIQ!!!

A volt szekszárdi elnök, hogyan szavazhatott az OV-n ha sohasem volt bejelentve elnöknek a cégbíróságon???
Tőle az OMME elnöke miért nem kérte a cégbírósági elnöki elfogadó okmányt???
Dr. Mészéros László OMME elnök mekkorát hibázott már megint?
Ez botrányos!!!
Éppen ildomos egy új tisztújító választás!
Az eddigi elnökök csak méhészek voltak, mégis 30 éven rendben ment az OMME szekere...

Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #629 Dátum: 2014. Október 12. 19:40 »
Ezt a kérdést ott és akkor kellett volna feltenni és szigorúan jegyzőkönyveztetni. Itt olyan, mint a széllel szembeni p...