Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689218 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #105 Dátum: 2013. December 21. 21:57 »
Sziasztok! Én csak aszt nem értem, hogy a fenébe lehet egy OMME-n belül egy másik mondjuk egy másik  cég,KFT.? Ahhoz hogy céget  alapítsak, tőkére van szűkségem.A  KFT. pedig az anya cégtől finanszírozza magát. ? Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 21. 22:11 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #106 Dátum: 2013. December 21. 22:23 »
Sziasztok! Én csak aszt nemértem, hogy a fenébe lehet egy OMMÉ-én belűl egy másik mondjuk egy másik  cég,KFT? Ahoz hogy céget  alapitsak, tőkére van szűkségem.A  KFT pedig az anya cégtől finansziroza magát. ? Űdv.Antal
A kft irányítása a kft ügyvezetés feladata, a sima méhész nem lát bele, nem irányít. A törvények és az alapszabály kimondja, hogy ki képviseli a tulajdonos érdekeit. Ez az egyetlen ember fog az OMME részéről belelátni a kft ügyeibe. Az egyesület felügyelő bizottsága nem felügyeli a kft. ügyeit, azokba nincs betekintése, megjegyzést nem tehet.

Ez tisztán üzlet, a kft célja a minél nagyobb nyereség realizálása. Nem érdekképviselet. Abból csinál pénzt, amit a tulajdonos képviselője engedélyez neki. Mint megtudtuk az üvegek eladásának árréséből fog nyereséget realizálni. Meg ott van az OMMÉ-tól minden hónapban az Újságért fizetett fix díj.  Ez az újság nem az OMMÉ-é, hanem a kft-é! A szellemi jogok a kft-é. A bevétel a kft-ben realizálódik. A költségek is itt realizálódnak. A kettő különbsége lehet majd a nyereségalap. Ezt aztán a tulajdonos képviselőjének döntése alapján pl. benn lehet hagyni a kft-ben. Lehet prémiumokat osztani, illetve magasabb díjakat fizetni a  cikkeket íróknak.

CSIP CSIP jó üzlet, ha van minden hónapban fix bevétel... A kft-nek...



Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #107 Dátum: 2013. December 21. 23:20 »
Kőszőnőm a választ! Most már értem ,és ezért kellet emelni a tagdijat.Nem mondom,,űgyes.  Űdv.Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #108 Dátum: 2013. December 22. 08:03 »
QUQURIKÚ!

Jól látjátok a dolgokat!
Ők még jobban!
Miért?
Mert egy IB-EB diktatúrát üzemeltetnek!
Úgy rendezkedtek be, hogy senki ne férjen hozzájuk, senki ne tudja leváltani Őket!
Emlékeztek, hogy Baldavári a közgyűlésen előterjesztette és bemutatta a visszahívó leveleket?
Fekete József az akkori megbízott elnök, TÖRVÉNYT SÉRTETT! Meg kellett volna Neki szavaztatni a tagságot! Menjen-e az IB és az EB!
Ebben a törvénytelenségben keményen asszisztált neki az EB-és az IB is!
Hallhattátok, hogy mit ordított Cserényi?
Nehogy már ilyen Baldavárik mondassanak le bennünket!!!
A tagság, akkor elzavarta volna Ezeket a diktátorokat a fenébe!
Most nem lenne ez a pénznyelő Kft!
Tudjátok, most nyugodtan dáridóznak!
De!
Már nagyon várom a Bírósági ítéletet!
Nem a tagság, kergeti el Őket, hanem  Magyarország törvényi!
Remélem, hogy a IB-EB-Kft  összefonottjai fogják az OMME-nek saját vagyonukkal visszafizetni a MI TAGDÍJAINKAT!
Megnyugtatom az IB-EB-t  hogy nem innen fognak nyugdíjba menni........
A Kft is csak addig fog élni amíg ezek vannak hatalmon!..............

Üdvözlet a jövőbe látó Kiskakastól!



*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #109 Dátum: 2013. December 22. 13:11 »
Az ügyészségre még egy éven belül beadható a Baldavári aláírásgyűjtése.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #110 Dátum: 2013. December 22. 21:51 »
CsIP,

Van a környéken ügyvéd?

Amikor egy vezetés nem arra költi el egy közhasznú egyesület közösségének a pénzét, amire azt a közgyűlés megszavazta, akkor az hűtlen kezelés, ugye? És ha sok-sok millióról van szó, akkor az különösen nagy értékre elkövetett bűncselekmény? És ha csoportosan követik el, akkor az ugye minősítő tényező, vagy valami ilyesmi?

CSIP már értem:

Ezért kellett az, hogy az OV szavazzon a kérdésről. Az OV-nek nincs hatásköre. Ezt Ők pontosan tudják. Így viszont azzal takarózhatnak, hogy ők csak az OV döntését hajtják végre!!! Csakhogy az OV elé törvénytelenül az IB terjesztette elő!!!

Az írja SBSM "Sokat Beszél Semmit Mond" (ez a hamarosan enyerendő tiszteletbeli titulusa), hogy a közgyűlés megszavazta, hogy vegyék meg a Méhészet újságot birtokló kft-t. És ez alapján megvolt a felhatalmazásuk az új újságra. Akkor meg miért kellett az OV elé vinni, ha már megvolt a felhatalmazás? MERT NEM ARRA SZÓLT A FELHATALMAZÁS, AMIT TETTEK! Az meg nem ér, hogy nem tudtam, azt hittem az arra is gyó... 

Éves pénzügyi terv módosítására az OV NEM ADHATOTT rá felhatalmazást! Azt, hogy mi a fontos egy következő ciklusban, mire költsük a pénzt, azt a közgyűlés éves tervben határozza meg. Ezt hajtja végre az IB. Mikor veszi már tudomásul az IB, hogy ők vannak a méhészekért, és nem a méhészek értük? Nekik végre kell hajtani az éves pénzügyi tervet. Ha évközben van egy kis módosulás, azt meg lehet magyarázni. Ha azonban jelentős módosulás van, -- AZONNAL KELL EGY KFT --- akkor kell egy rendkívüli közgyűlés, és az dönthet. Ez a demokrácia. Azonban meg kellene érteni, hogy nem királyoknak választottuk Őket, hanem az egyesületet önként szolgálni kívánók közül nekik adtunk bizalmat. Bár ne tettük volna!

Ahhoz, hogy megjelenjen a karácsonyi újság, nem kellett volna kft. Az egész kft nem kellett volna. Az OMME eddig is gyűjtött össze információkat, képpel szöveggel összeszerkesztette, majd ingyenesen eljuttatta a méhészeknek. Nincs benne haszon, és minden méhész ingyen megkapja. Ilyen pl. a méhegészségügyi ismeretek, vagy a monitoring vizsgálat eredményei.

Az újsághoz megszavazta az OV a többlet tagdíjat, tehát megvan a forrás. Az OMME összeszerkeszti az újságot, majd ingyenesen eljuttatja a tagoknak. Ez mind belefér az egyesület életébe. Még a hirdetésekből származó bevételek is beleférnek az egyesület életébe. Az újság miatt nem kellett KFT. A KFT a pénzek eltüntetéséhez kell: ott ki lehet folyatni az EB és minden méhész ellenőrzése nélkül a nagy lét...

Ha a bevétel és a haszon az OMMÉ-ban keletkezett volna, akkor azt csak a méhészek érdekében, az egyesület alapszabályában rögzített célokra lehetett volna elkölteni. Egy kft. azt csinál, amit akar. A méhészeknek fogalma sem lesz róla... Valódi információt nem fogunk kapni...

Majd meglátjátok, hogy mit csinált a KFT 2013-ban, kellett-e az azonnali törvénytelen megalakítás?


AZ OV szavazása csak azért kellett, mert jó védekezés lesz az egyesület pénzeinek hűtlen kezelésének tárgyában folytatandó nyomozáskor. Azonban ezúton is üzenem a tisztelt érintetteknek, ne utaljanak át semmiféle méhész pénzt egy kft-nek, mert NINCS rá felhatalmazásuk!!! AZ OV ilyet ugyanis nem adhatott, így annak szavazása akkor is semmis, ha 100 % lett volna.

Ki hatalmazta fel az IB-t arra, hogy az OMME mézesüvegekhez kapcsolódó jogait közel tízmillió forint értékben kivigye az OMMÉ-ból és odaadja egy kft-nek? Ennél az üvegnél magánszemélyeknek nincsenek jogai? Kié a grafika, a design, az ötlet szerzői joga? Vele volt valamilyen egyeztetés?

Vagy itt is csak az "ötleteljünk, aztán gyorsan állítsuk a tagságot kész tények elé" technika működött? Érzelmileg eldöntjük, hogy mi legyen?

Az ügyvezető kiválasztásánál milyen szempontok domináltak? Árpi bá ilyenirányban még nem mutatkozott be, de biztosan megteszi majd...
Újságkiadói múlt, tapasztalat? Önálló nyereséges vállalkozás vezetése, könyvviteli, számviteli ismeretek? Pályáztatás sem volt egy sokszázezer forintos állásnál? Erre mikor adott felhatalmazást bármelyik méhész (az IB és EB-t leszámítva) VAGY mindez NEM  KELL, az a lényeg, hogy IB tag legyen. A mi kutyánk. Azt fogja tenni, amit mondunk.

És ugye nem egy fő kap százezres fizetést az Új kft-ben?

Csip, csip, engem is érdekelne ilyen sokszázezres állás, esetleg milliós jutalom?

Csip, csip

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #111 Dátum: 2013. December 22. 22:34 »
QUQURIQ!

Jól beszéltél SzürkeVereb 79!

Tetszik a csipogásod!
Egy kicsit én is kukorékolok új híreket!

Baromfiudvarom hírnökei, jelentették több helyről, hogy!
Lesz egy pár egyesület, ahonnan felbontatlanul visszaküldik a méhészekre ráerőltetett csodálatos Méhész újságot, vagy minek is nevezzem!
Újabb OMME épületet kell venni, ahol raktározni fogják ezeket a lapokat.
Akarod, nem akarod, nem kapsz mást!
Tetszik, nem tetszik, nem kapsz mást!
Örülj méhész, hogy a zsebedből kizsarmalt tagdíjért kapsz is valamit, meg nem is!
Csak azt nem tudom, hogy mit csináljak a felesleges példányaimmal?
Ha én is visszaküldöm, meg mindenki, úgy lesz még egy indok a tagdíj emelésre!
Miért?
Mert újabb raktárt kell venni a lapoknak!!!
Megpályázom az OMME-nél a lapraktárosi állást.
Sajna már nem fér bele a bérem az új nemzeti programba, marad az OMME!

Üdvözlet mindenkinek!
A Lapraktárosi Kiskakas........


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #112 Dátum: 2013. December 23. 22:11 »
Valami nem stimmel!

Valaki tud a drágalátos tyúkocskánkról valamit? Ugye nem a bográcsban végezte?
Még egy lehet: mivel nagyon "összeszűrték a levet" kakasunkkal az utóbbi időben, elképzelhető, hogy ül a tojásokon! Mármint nem a kiskakas tojásaira gondoltam....... :D ;D
Tyúkocskánk, Te is klubtag vagy!! Nehogy úgy eltűnj, mint Balatonvilágos!!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #113 Dátum: 2013. December 24. 08:19 »
SzurkeVereb79!

Jól látod rájöttünk mi is különösen nagy értékre elkövetett csalást (legalább is a csóró méhészek zsebéhez viszonyítva), és közokirat-hamisítást valósítottunk meg a jegyzőkönyv manipulálásával és a tartalék 50 millió önkényes célra történő felhasználása miatt, ráadásul bűnszövetkezetben ( ezt is ránk tudjátok bizonyítani) követtük el. Kérlek benneteket kegyelmezzetek :'( :'( értetek csinálunk mindent, mi csak nagyon jól szeretnénk élni élősködve rajtatok.
 
Azért nektek is gazdag Ünnepet kívánok!

ui. egy szakmai tanács még : mézeskalácshoz a húszezres a legjobb sütőpapír

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #114 Dátum: 2013. December 24. 09:32 »
Megfogtam egy szúnyogot, nagyobb volt egy lónál;
kisütöttem a zsírját, több volt egy akónál.
Aki eztet elhiszi, szamarabb a lónál,
aki eztet elhiszi, szamarabb a lónál. ;D
Bocsi,de amióta olvastam az utolsó hozzászólást,azóta ez jár a fejemben.Muszáj volt megosztanom veletek is. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #115 Dátum: 2013. December 24. 15:34 »
KOT-KOT-KOT!


Kedves Kiskakas!

Nagyon boldog karácsonyt!
Maradj olyan szép nagy taréjú, nagy hangú kiskakas mint amilyenről mindig álmodoztam kislány koromban!
Már csak érted dobog a szívem, meg egy demokratikus OMME-ért!
Kapirgálj-kapirgálj, hogy megosszad velünk mid azt, amit nem kötöttek az orrunkra!

Az új év: Hozz rá víg esztendőt,
               Megbűnhődte már e nép
               A múltat s jövendőt! ............
Már alig várom, hogy a szemedbe nézhessek!...........

Tyúkocska


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #116 Dátum: 2013. December 24. 16:39 »
Kedves fórumozók!
Minden kedves fórumozónak és becsületes méhésznek és kedves családjának, kellemes , nyugodt, békés ünnepeket és Boldog Új évet kívánok. Januárban folytatjuk. Erőt, egészséget.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #117 Dátum: 2013. December 26. 11:34 »
QKQRIQ!

A szeretet mindenkire ráfér, van aki tudja fogadni, van aki elhárítja..........
A szeretetből csak egy van, maga a szeretet!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #118 Dátum: 2013. December 26. 17:31 »
Kedves Kiskakas!
A szeretnél nincs csodálatosabb ajándék!
És ami a legfontosabb, nincs ára nem lehet megvenni!
"Szeretni semmi.Ha szeretnek,az már valami.Ha szeretsz és szeretnek,az a minden. "
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #119 Dátum: 2013. December 27. 20:50 »
QUQURIQ!

Baromfi udvarom népei kérdezgetnek, hogy járjak utána, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti programból mennyi pénzt használ el a központ az IB - EB - szaktanácsadói testület, Monitoring etetés, rendezvények stb.... ?????
Szeretnének a szárnyasok egy szép diagramot látni, hogy mennyi a por népé? Mennyi a hatalomé???
Tudom, hogy minden a miénk, (nek kéne lenni)......
De!
5 l Unikumot kik is iszogatták meg???..... Nemzeti programból? Emelt tagdíjból???
Talán mindenki összedobta a rá eső részt????
Hü-ha!
Tán nem csak a gyulai fürdőzgetés is ebből volt????
Lehet, hogy az idén az IB-EB kampánia meg a Bahamákra megy ülésezni???
Na látjátok itt a szép keblű hölgyek fogják felszolgálni az 5 l Unikumot!
Repcsi jegy, szállás, stb....
Kicsit még emelni kell a tagdíjon!
Így legalább O futhat az OMME!
Na akkor gyorsan elhagyják a süllyedő hajót!

Az irigy Kiskakas