Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688529 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4185 Dátum: 2022. Június 27. 20:41 »
A cikk végén derül ki miért emeltem ide!
https://www.harmonikum.co/a-ferje-temetesen-a-no-lehajol-hogy-utoljara-megcsokolja-ot-es-latja-hogy-pislogni-kezd/?fbclid=IwAR2l
airuM64XP9Sjxir4rjmUAvHgrhyrP0kNqLVcKTQkQ06oc0GMbJt8e0I
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4186 Dátum: 2022. Augusztus 05. 07:46 »
Nem a Méhészklub témája, de hátha valakit érdekel.
Jelenleg a horvát tengerpart egyik szigetén lazítok a családommal.
Már 35 éve járunk a tengerre, néha Montenegró, most Horvátország.
Aki csak a hazai híreket nézi el sem tudja képzelni mi van itt.
Mondjuk lefele jövet 20 Km-t 3 óra alatt tettünk meg, 40 Km-es dugó, még az égből is autók jöttek.
A városok, üdülők, erdők, közterek lenyűgözően tiszták!!!!!!!!!!!!!
Az óriási változásnak mély oka lehet, vagy az iskolai oktatásban kell keresni, vagy a fejekben, de ez a tisztaság  szenzációs.
Semmi szemét sehol!!!!!
Ez már mindjárt jó érzéssel tölti el az embert.
Ugye mindenki az árakkal foglakozik, ami nem meglepő.
Arról annyit, hogy minimálisan emelkedtek, de ez is a sz@r forintnak köszönhető.
Néhány adat ami átszámítva írok, és csak a kiugróan magasakat említem.
Fagyi, 720 Ft/ gombóc
Üdítő, 1.200-1.500 a 3 decis
Sör, hát persze, 1.600-2500 a korsó
Kaja, rántott szelet hasábbal, 5.000-6.500
Üzemanyag, dízel, 780 Ft/liter
Sok?
Igen.
És aki járt mostanság a Balcsin mit tapasztal?
Ott sem sokkal olcsóbb.
Az étteremben a kaja kihozatala előtt a felnőtteknek egy feles (nem mindenhol) utána szintén.
A Horvát tengerpart, főként a tehetősebb nyugati turisták tömegétől hangos, nekik ezek az árak cseppet sem magasak.
Jó tíz éve a kuna 35 forint volt, most közel 60.
Ezt így kell nézni.
A szigetek, a tenger, minden gyönyörű.
Este 10 órakor forgatag, alig lehet az utcákon lépni.
Röviden ennyi.
Minden méhésztársnak azt kívánom menjen valahova pihenni!
Ha nem éppen Horvátországba, csak kapcsolódjon ki, és ne sajnálja a pénzt a pihenésre.
Ja a szállás nekünk 25 Euro/fő, a fiamék közvetlenül a vízparton vannak a gyerekekkel,nekik az 1 hét 800 Euróba került, de ő megteheti, mert olyan helyen dolgozik.
A "csóró" méhész papa meg beéri egy szerényebbel is.
Nekünk 200 méterre van a tenger.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4187 Dátum: 2022. Augusztus 05. 09:11 »
Akkor még néhány kiegészítő info.
Az árak, éttermi árak.
Pl. a LDL árak itt alacsonyabbak mint otthon!!!!!!!!!!!!!
A kutyákat gyakorlatilag mindenhova beengedik.
Étterembe bárhova, még a "legpuccossabba" is, de boltokban is találkoztam kutyusokkal.
Az utcán sok helyen kutyaitatókat helyeztek ki.
A műanyag ásványvizes palacktól, a tejes flakonig, az alu dobozos sör-üdítős dobozról nem is szólva, visszaváltós.
A guberálók nagy örömére itt bezony.....tesókám nem csak az alumínium érték.
Hatalmas zsákokban szedik össze, és nem kevés a betét díj!
Átszámítva 30-60 Ft palackonként.
Ezt nálunk is bevezethetnék, akkor az árkok, erdős megállók, autóspihenők azonnal tisztábbak lehetnének.
Szerintem volna mit tanulni a Horvátoktól.
Január 1-étől Euró lesz itt is, mi meg szenvedünk.
Kinek jó ez, hogy nálunk forint van?
A választ rátok bízom.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4188 Dátum: 2022. Augusztus 06. 15:46 »
Folytatom.
Az akácméz kilója változó.
5.000-7500
A köztéri kukák nagy része lábbal működik, hogy még véletlenül se kelljen kézzel hozzáérni.
Ha fér még bele, zöld lámpa jelzi.
Rengeteg van belőle.
Az utcákon, szinte bárhol lehet falatozni az ízletes fügéből, de az érett szőlő sem ritka.
"Bacska" a szőlő és a bor hazája.
Itt van olyan fajta, hogy a Földön egyedül itt található.
Minden zöld, szinte harapni lehet a növényzetből.
Semmi jele az aszálynak.
A piacon 1.200 Ft-nak megfelelő kunáért vásároltunk szőlőt, eszéki magyaroktól.
Összességében úgy érzem még most is olcsóbb az itteni nyaralás mint a Balcsin, a színvonal meg fény évnyivel jobb.
Az ideutazás  költsége egy normál autóval, autópálya díjjal együtt 30-35.000 Ft.
Aki erre szánja el magát, az ezt kalkulálja be.
Én a tengert nagyon nehezen hagyom ki, ez számomra az igazi kikapcsolódás.
Jelenleg hatalmas hullámok, szikrázó napsütés és a "KARLOVACKO" sör jelenti ezt.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4189 Dátum: 2022. November 05. 19:57 »
Szállj már le rólam seed150. Lehet ,hogy már ott is van! Nem akar elkésni.

Jól van na.
Profin van?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4190 Dátum: 2022. November 05. 19:58 »
Mit keresne ott?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4191 Dátum: 2022. November 05. 20:04 »
Mit mit?
Tarthatna a sok "profinak" előadást, hátha vinnék valamire. PL:
"Az igazi rendszerváltás! A Hunortól az NB18-ig"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4192 Dátum: 2022. November 05. 20:08 »
Azt én is meghallgatnám!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4193 Dátum: 2022. November 05. 20:11 »
"2022. november 7-én 17 órakor a Babits Mihály Kulturális Központ Csatári Termében tartok előadást."

Ingyenes. Gyere el!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4194 Dátum: 2022. November 06. 06:15 »
Tanulni sosem késő!
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4195 Dátum: 2022. November 06. 08:05 »
Azt én is meghallgatnám!
Attila ez sértő volt, ezek után én sem fogok elmenni!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4196 Dátum: 2022. November 08. 07:22 »
Tegnap a Szekszárdi Méhészklub sajnálatos hangulatban kezdődött.
Pénteken amikor felhívtam a Művház. illetékesét, hogy...minden rendben van e, fűtés ok?...válasza az volt természetesen.
És mi történt?
Az egész épületben nem volt fűtés, az előadóteremben sokan kabátban hallgattak végig, amit köszönök.
Ilyen körülmények között önkritikusan úgy érzem, hogy nem volt a tagnapi előadásom gördülékeny, mert nem tudtam elvonatkoztatni a szomorú körülményektől.
Sajnálattal kell közöljem, hogy nagy valószínűséggel a Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznap is elmarad, mert még egyszer nem kívánok ilyen kellemetlen helyzetbe kerülni.
Itt tartunk, és köszönöm azt, hogy végig kitartottak az előadásom alatt a méhésztársak!
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4197 Dátum: 2022. November 09. 08:03 »
Tényleg kellemetlen...
Ettől függetlenül vagy éppen ezért ideje lenne felvenni a XXI. századi ritmust! "Live stream" a fogalom amire érdemes rákeresni. Segítek: https://www.youtube.com/howyoutubeworks/product-features/live/
Szívesen!
Pont ezzel a megoldással lehetne az OMME elnökségi üléseit és választmányi üléseit is közvetíteni.
( A méhészeti nap előadásait élőben a neten leközvetíteni. Ott lehet kérdezni is az előadóktól. Akinek meg nem volt ideje, az visszanézheti. Az összes németországi méhész és nem méhész előadást így nézem. Magyarországon a Méh-Ész TV csapatának ebben nagy gyakorlata van. Érdemes velük beszélni!)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4198 Dátum: 2022. December 16. 09:54 »
 Tetszett a mese .Ebből is -mint mindenből- lehet tanulni.
Kis -gondolatébresztő-kitérőt teszek, való életre váltok .
Paradigmaváltás,elkéstünk a mezőgazdaság átalakításával,gazdaságtalanul termelünk,elavult a technológiánk,.....és hasonlókat olvashatunk többek között a nak hírei közt.
Valójában a kiaskakas meséje kapcsán jutottam arra a következtetésre, hogy miért nem történt meg a- méhészek bizonyos köreiben támogatott- változtatások végrehajtása a méhész szervezetben. /esetleg :méhészek szervezeteiben/  ?
Miért vannak még mindig túlnyomó többségben régi beidegződések?
Miért a másikra várunk a munka/feladat elvégzésében?
Miérteket lehet sorolni napestig ! Az előzőekre nem várok választ, és nem is fogok reagálni !
  A változtatást az élet eseményei-lásd a jelen helyzet- kell, hogy kikényszerítse !
A jelen helyzetben egyetlen szakmai szervezet sem képes a kihivásoknak megfeleni,hiszen mély ,szinte akutt társadalmi problémát kell kezelni.
Ao omme vezetése, szervei gondolom mindent megtesznek a saját területükön.
Most derül ki ,-hogy igazán- mik a gyenge ,és mik az erős láncszemek a szervezetben .
Erősségnek mondható, hogy sikerülhet a magyar fogyasztókat közvetlenül a méhészekhez irányítani.
Gyenge pontként tudhatjuk be az árakat.
/A két előző mondat csak egy-egy péda, nem elemzés alapján készült,és csak két kiragadott elem a sok közül!/ 
Most kellene elgondolkodni a kevesebb ,tehát hobbi ,és több/sok méhcsaládot gondozók /ebből élők, ill. jelentősebb jövedelmet termelők/ méhészetek sorsán.
Azokra gondolok, akik nem vándorolnak;otthon , vagy lakhelyhez közeli településen, területen méhészkednek.
A szakmaiságon túl- külön választanám a kevés méhet gondozókat,-a  hobbi méhészeket- a többitől. Magyarán önálló helyi, vagy területi szervezetre gondolok.
Ha valakinek kedve van: csak erre a felvetésre reagáljon .


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4199 Dátum: 2022. December 16. 13:26 »

Egész jól érthető!

Ez is.
Magyarázza már el valaki, hogy Erdélyi méhésztárs (most ismét) mit is szeretett volna közölni!

"Az előzőekre nem várok választ, és nem is fogok reagálni !"

Mire nem?