Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1692378 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4140 Dátum: 2021. Április 13. 16:33 »
Nemrég vettem 10 spulni keretdrótot, hogy legyen tartalékban is.
Mondtam az eladónak, hogy 0.5 mm kell.
Használtam már 0.4 mm-est is, de a 0.5-öst jobbnak tartom.
Ebben a műhelymunkára kényszerítő időjárásban volt még néhány befűzni való keretem, így megbontottam egy új dróttekercset.
Kicsit vastagnak találtam, így inkább hagytam.
Felhívtam a forgalmazót, azt állította, hogy az 0.5 mm-es.
Annyit és annyiszor volt már 0.5-ös drót a kezemben, hogy ebbe nem törődtem bele.
Mivel csak hagyományos tolómérőm volt, elmentem Szekszárdra az egyik műszerész barátomhoz, és mind a 3 drót átmérőjét megmértük.
Először digitális tolómérővel, majd nagy percizzítású, profi gyári mikrométerrel.
A 0.4-es pont annyi volt, a 0.5-ös 1 századdal több, és amit most kezdtem meg.....
A 0.5 mm-nek árult keretdrót 0.65 mm volt!!!!!!!!!!
Kérdezhetnétek és aztán?....legalább erősebb.
Aaaaaaaaa...aki már próbált különböző vastagságú keretdrótot az tudja, hogy ez mekkora galibát okoz.
A műlépbe olvasztásával semmi gond, de amikor a már kihúzott szűzlépbe petézik az anya, a drót helyét mindenhol kihagyja.
Engem ez rendkívül zavar, így keretdrót vissza.
NB-ben egyébként a valóban 0,5mm-es kiváló, nem szakad, elég erős.
Már rendeltem új spulnikat, holnapra itt lesznek....akkor már nem érek rá így kopogtatni a billentyűt.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4141 Dátum: 2021. Április 19. 07:37 »
Csodálkozunk?
Min?
Azon csodálkozunk, hogy ilyen időjárás van?
Ez a Föld "Covid-ja" ellenünk, emberek ellen.
Mit művelünk a Földdel?
Szennyezzük a tengereket, folyókat, tavakat, írtjuk az erdőket, millió tonna szennyezőanyagot bocsátunk ki a környezetbe, vegyszerek, kipufogó gázok, ipari üzemek által.
Csodálkozunk?
A mostani időjárás egy intő jel legyen mindenki számára, hogy ELÉG volt, üzent nekünk a Föld!
Mit tehetünk mi kicsi méhészek?
Nézzünk körbe saját méhesünkben, és a vándorhelyeinken.
Minden rendben van?
Egyetlen csikket se pöcköljünk ki az erdőbe, és semmi szemetet ne hagyjunk magunk után.
Ha azt gondoljuk, hogy ez apróság...az.
De ha sokan tesszük, tudatosan akkor már valami.
Egyébként ha meg minden megy úgy ahogy eddig, ne csodálkozzunk a mostanihoz hasonló időjáráson.
Szerintem ez még csak jelzés a Föld részéről, érdemes lenne rá jobban vigyáznunk.
Nagyernyei Attila

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4142 Dátum: 2021. Április 19. 11:12 »
Akkor nézzük csak a méhészetet,vajon hova kerülnek az elhasznált vegyszeres műanyag atkaírtó lapok?Hm... kukába.Attila a csikkekért aggódik.Mit tett,tesz ez ügyben a nagyérdemű vezetőség?
Ja a ezért már tenni is kellene,minek is, hisz vannak itt urak diszes méhész nyakkendőben!

*

wr

  • *****
  • 898
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4143 Dátum: 2021. Április 19. 15:27 »
Jujjjj, inkább ne tegyenek, mert azt is mi szívjuk meg, leírni sem szabad ilyet mert ötletet adsz nekik! Vagy szeretnéd egy életen át gyűjteni (netán nem kevés pénzért megsemmisíttetni) azt a sok flakont, nejlon zacskót, üveget egyebet? Számold ki, aki mondjuk gliceroxozik mennyi glicerint és oxálsavat használ ehhez el, vajon mi lesz azzal, mert ugye el nem párolog, na meg azzal amit nem használ fel?
Na meg sokan mit írnának a kiskönyvbe, ha nem csak a vásárlás de a felhasználás és a megsemmisítés tényét is nyomon követnék valahogy? Nekiállna mindenki támogatott szerekkel atkát irtani? Az még csuda érdekes lenne...
Ilyet majd akkor lehet (szabad, illik), ha az 1 eurós keleti méztől is elvárják ugyanezt, eredet, alapanyagok, felhasznált vegyszerek stb., amíg ilyen nincs (azaz úgy és abból készítik ahogy és amiből akarják) addig hagyjanak minket békén.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4144 Dátum: 2021. Június 01. 07:19 »
Tegnap kiugrottam Szabadkára, egy kicsit lazítani.
Végig esett (ami nem zavart), és 11 fokot mértem.
Érdekességként megemlítem, hogy háznál, az út szélén epret árultak.
Hajtott a kíváncsiság mibe kerül ez az égi áldás, mert az egész család szereti nálunk.
Az unokákat is sokszor elkényeztetem ezzel a földi jóval.
Nálunk a faluban 2.000 Ft kilója, Szekszárdon 2.500.
És Szabadkán?
Kapaszkodjatok meg....700 Ft.
Természetesen vettem belőle bőven, és finom ízletes, nem lehet belekötni.
A határon sem maceráltak érte.
A határdiszkontról annyit, hogy nagyon szeretem a kókuszos csokikat.
Az egyik ismert márka, ha dobozban veszem 107 Ft/db, ha darabonként, akkor 115.
És Szekszárdon a boltokban?
200 Ft alatt nincs, de általában 250 Ft/db.
Feleségem szerint minden ennyivel olcsóbb volt, a kutya táptól kezdve a mosószerekig.
Aki arra jár nézzen be, meg fog lepődni az árakon.
Az akác meglepően szépen tartotta magát még ott lent délen.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4145 Dátum: 2021. Június 01. 10:21 »
Ennyit számit, ha más az adósáv, más a járulék, más a segéderő bére.
Olcsóbb a megélhetés és nem 10000 ft egy m2 burkolás és 120000 egy m3 fenyőfa.

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4146 Dátum: 2021. Június 01. 10:33 »
A határdiszkontba a vírus előtt hetente 2-3szor jártunk! A Szerbek mindent visznek "kamion " számra!! Áfat visszaigénylik a Szerb államtól!!!!
Valóban olcsóbb minden kint,holott innen hordják ki! A határdiszkontnak meg emiatt hatalmas forgalma van. Megéri nekik olcsóbban adni mindent.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4147 Dátum: 2021. Június 01. 12:43 »
Én tavaly 2500 Ft/m2 ért raktam a járólapot, és nagyon meglepődtem mikor egy barátom mondja, hogy most Szekszárdon 8600 ért dolgozik. Először azt hittem viccel, de 10000 még nem hallottam sehol

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4148 Dátum: 2021. Június 01. 14:36 »
Na akkor most mi a jó. Ha drágán adjuk a mézet, vagy ha olcsón?

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4149 Dátum: 2021. Június 01. 18:33 »
Csak a tisztánlátás kedvéért leírom, hogy a szamóca, amit arrafelé lehet kapni görög import. Itthon is van külföldi olcsóbban, de a magyar az finomabb sokkal. Nyilván itthon is árulnak sokan importot magyarként, de ez más téma. A határdiszkontok meg tényleg jók, nagyker ár vagy még annál is olcsóbb.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4150 Dátum: 2021. Június 01. 19:10 »
Csak a tisztánlátás kedvéért, a szemem előtt szedték, még várni is kellett rá!
Ezek termelők, amiről pedig beszélsz, a görög import, az nálunk is van, szenvednek is tőle a termelők.
Minden ágazatnak megvan a kiskapuja, csak azt tudnám minek van az EU?
A saját termelőit ha nem védi az EU, akkor meg miről diskurálnak ezek a nyakkendős urak?
Ha nekik ennyiért megéri termelni, akkor nincs miről beszélni.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4151 Dátum: 2021. Június 30. 20:16 »
Tisztelt Méhésztársak!
Számomra (igen számomra) van egy jó hírem,amit szeretnék most megosztani veletek.
Akik a Fekete-Fehér Méhészklub rendszeres olvasói, és figyelik az itt történteket azt is tudják, hogy becsületsértés rágalmazás címszó alatt bíróságra jártam.
Első fokon felmentettek, most ez megtörtént II. fokon is.
Még nem láttam az ítéletet, de ügyvédem felolvasta, hogy az összes ellenem indított vád minden pontja alól felmentettek!
Tehát nem vagyok bűnös, nem követtem el becsületsértést!!!!!!!!!!!!
Nem ragozom, hogy kerültem ebbe a történetbe, de feljelentőim, és az ellenem tanúskodók végezzenek önvizsgálatot.
Kivancsi111-nek pedig üzenem, hogy ezt benézte, és további eredményes méhész szezont kívánok neki, és az összes méhésztársnak, köztük feljelentőimnek is.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4152 Dátum: 2021. Június 30. 21:59 »
Ennek azért örülök,talán valahol van igazság még.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4153 Dátum: 2021. Július 27. 16:39 »
Egy kis helyzetjelentés a Szabadkai Piacról.
A sárgabarack kilója 600 Ft.
A gyönyörű, igen ízletes francia barack 300.
Nálunk 800-1.200.
A kék szilva 350 forint.
Egy nagyon menő anyagból lévő török póló, 2.000-2.500 Ft.
Ha valaki több mindent akar vásárolni érdemes átruccanni.
Hétvége csúcs, tömegnyomor, azt nem javasolnám.
Nagyernyei Attila


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4154 Dátum: 2021. Július 27. 18:37 »
Egy kis helyzetjelentés a Szabadkai Piacról.
A sárgabarack kilója 600 Ft.
A gyönyörű, igen ízletes francia barack 300.
Nálunk 800-1.200.
A kék szilva 350 forint.
Nagyernyei Attila
Hát nem tudom.
Nem hiszem, hogy olyan jól jár ezekkel a gyümölcsökkel aki megveszi és megeszi.
Igen kemény mérgekkel nyomják odaát, ezt csiripelik a verebek.Még mindig lehet “szerezni” mindenféle kemény nedűt.Én nem enném meg a helyedben.
Mondjuk én az itthonit sem eszem meg.
Még mindig használják a DDT  -t is, hiszen az visz mindent.
Na, meg az örök érvényű klasszikus amikor a “termelő” permetez szedés előtti napon.Kérdezik tőle, mit csinálsz, holnap szedjük.Ó az nem gond, nem evésre lesz, CSAK eladásra.
Elképesztő mértékű a felelőtlenség-nem is tudom az előzőleg írthoz hasonlókat, hogyan minősítsem-,talán a bűn sem erős kifejezés az ilyen cselekedetekre.
Persze meg van a következménye.A fejem sem győzöm kapkodni.Ő is rákos!Ő is rákos.Ő is rákos?

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 27. 23:07 írta Csányi Antal »