Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688778 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4110 Dátum: 2021. Február 24. 21:58 »
Csányi Antal!  Tudom kire,ill kikre gondolt! 

Azért azt beláthatod ,míg a "renitensek " nem lettek kitiltva, pezsgett a fórum!

Szakmai "viták " voltak! Így ,vagy úgy, tanulni lehetett belőle! Az egyoldalú vélemények meg sokszor tévútra visznek!    ..............
Egyáltalán nem mindegy,hogy így vagy úgy.
Egyáltalán nem mindegy ,hogy oktatnak vagy kioktatnak.
Kb ötvenszer le lett már írva a kitiltások oka.
Nem a renitens vagy másképp gondolkodás miatt lettek leépítve egyesek,hanem azért a mert mindig gyalázták,tűrhetetlen stílusban kioktatták a vita partnert.

Csányi Antal

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4111 Dátum: 2021. Február 24. 22:34 »
Kedves Anti! Nekem kedvencem Tomi Papa,Kíváncsi 111,újabban Oszkár.Talán azért mert nem tudjátok legyűrni őket.Az igazság kibukik. Vivaldi is megírta :Az igazság ellen nincs mit tenni.Nincsenek tények amikkel cáfolnátok őket .Marad a stílus a rosszindulat az irigység.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4112 Dátum: 2021. Február 25. 00:00 »
Hát Leó!
Te tudod.
Az biztos,nem vagy és nem is leszel a barátom,mert ebből a rövid írásodból is látható,hogy teljesen másképp értékeled a múlt és jelen eseményeit mint én.
Egy pár soha,még akkor is ha nem szeretek ilyen határozottan kijelenteni bármit is
-Soha nem vontam kétségbe Jenő méhész(eti) szakmai tudását,vagy Szenttamási István tényleg szerteágazó műveltségét.A baj mindig az volt,hogy szent gerjedelmeikben a vita partnert vagy akár egy hülyeséget író akárkit meggyaláznak,CSAK azért mert a vélt vagy valós igazságérzetükbe ez is belefér.Nekem ez visszatetsző.Szerencsére Attila is így gondolja és kigyomlálta az emberségességi szempontból bizonyos szint alatti írókat.
-Soha nem szeretnék ebbe a hibába esni.Eszterházy Péter zseniális mondása jut eszembe “ Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá.”
-Soha nem akartam legyűrni senkit sem.Őket sem.
 Az X-akták óta tudjuk igazság odaát van és nem nekem és nekük van igazuk.
Én mindig más szemszögből fogom látni az eseményeket mint Te.

Olvasgasd a ződön Őket,ott szabad a pálya.
Mivel kétfele szakadt a “banda” ajánlom figyelmedbe az OMME választási eredményt.Az jól megmutatta melyik a út a jó út.

Csányi Antal

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4113 Dátum: 2021. Február 25. 07:15 »
Leo méhésztársnak biztosan tetszenek az alábbi kifejezések.
"Aljas, mocskos gazember....Bross Mujkója..egy szakmai nulla...talpnyaló..."
Nem folytatom.
Kérlek idézz tőlünk, "itt maradóktól" hasonlókat!!!!!!!!!!!
A fenti sorokat a kedvenceidtől idéztem, és nem szaladgáltam miatta bíróságra, a becsületsértő kijelentéseik miatt.
Úgy látom neked ez tetszik, akkor javaslom, hogy a párbeszédet folytasd velük a Zöldön.
Itt ez nem megengedett!
Egyébként te maradhatsz, mindaddig amíg nem fertőz meg a fenti stílus.
Az ilyen betegségekre a vakcinát én adom, és lám azóta milyen nyugis itt nálunk.
Ahogy Anti írja, tavaly szeptember 5-én a méhészek döntöttek, lassan el kéne fogadni az eredményt.
Tudom hideg a padló, de ideje lenne feltápászkodni.

Nagyernyei Attila

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4114 Dátum: 2021. Február 25. 15:39 »
Igazatok van. Más szemüvegen át látjuk a világot.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4115 Dátum: 2021. Február 25. 17:50 »
Ez nem más szemüveg, hanem más kultúra.
Amit Anti idézet az valójában egy "aranyköpés".
"Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá.”
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4116 Dátum: 2021. Február 25. 19:30 »
Üdv.Uraim!

"Egy bizonyos szint"....hogy ez a bizonyos szint hol helyezkedik el abba ne menjünk bele.
"Ez nem szemüveg,hanem más kultúra"????
Ezen a fórumon nem kellene a szót(kultúra)használni,ahogy és amiért létre jött,ahogy működött,és működik,ha az aktuális helyzet úgy kívánja.
Nem elegáns.
Hmmm.
Kultúra,az szép!!!
Talán igaza van Jenőnek,itt alig rendelkezik valaki memóriával!
Milyen undorító hisztiket rendeztek itt a kultúrállt "Urak",és milyen stílusban,most meg kultúráról merészel papolni.
Van bőr rendesen!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 25. 19:37 írta izso60 »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4117 Dátum: 2021. Február 25. 21:18 »
Nem akarok "litániát "írni ! Megint sértődés lenne belőle! 

"Egyáltalán nem mindegy ,hogy oktatnak vagy kioktatnak." írod.

"Kioktatni" az elvárt tudás birtokában lévő embereket szokták! Amikor nem a "tanultak"szerint járnak el!

"Oktatni" a kezdőket szokták. Hogy a tudás "birtoklásához" jussanak.

PL: A a méz cukortartalmáról.  Akiről azt hiszik,hogy tudja és mégis "beleteszi" azt kioktatják!

Aki meg nem tudja annak oktatják,hogy NEM való az bele kérem! És megjegyzi!!!

Nem sorolom a példákat tovább, holott tudnám még!

"Az biztos,nem vagy és nem is leszel a barátom,mert ebből a rövid írásodból is látható,hogy teljesen másképp értékeled a múlt és jelen eseményeit mint én."

Mindenkinek megvan a maga értékrendje! Ezeket kellene tisztáznia magába mindenkinek.

Ahogy izso60 írja:".hogy ez a bizonyos szint hol helyezkedik el"!!!??



*

leo

  • ***
  • 198
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4118 Dátum: 2021. Február 25. 22:35 »
Kedves Attila!
Azt írtam másképp látjuk a világot.
Ha kulturáltabbnak érzed magad nyugodtan helyezd magad feljebb a polcon.Nekem mindegy. Maradok aki vagyok.
Az idézettel egyet értek.
Tanulni jöttem a klubra. Ez sikerült is. Sokmindent átszűrtem, a lényeget kihámoztam. A hiteles embereket kiszűrtem. Olvasgatás közben jellemek bontakoztak ki előttem. Arról nem tehetek, hogy ki hiteles és szimpatikus. Biztosan az amiről Te írsz. Azonos értékrend.
Minden embert elfogadok olyannak amilyen.
Szeretem Kíváncsi és Oszkár  "dicsekvéseit " olvasni.Hogy meddig jutottak maguknak köszönhetik.Le lehet másolni.
Egy idézet tőlem is:
"Semmilyen látás nem bizonyult eddig élesebbnek a lélek látásánál, s nem tudta figyelmesebben felismerni a jót és a rosszat. Ebben különbözik egymástól minden ember: a jó és a rossz megítélésében."Üdv

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4119 Dátum: 2021. Február 25. 23:10 »
Izso!
Te se lettél a kedvencem az eddigi megnyilvánulásaid alapján.
Te se szeretsz emlékezni a küldöttek véleményére.
Pedig az ítélet megszületett.
Győzött a józanság,a másik ember tisztelete,a másik fél meghallgatása,a kultúrált kommunikáció,az emberség.
Neked a kulturáltságnak az a megfelelő szintje amit az a “váci emberetek” képviselt?
A gatya a “himbilimbi” alatt?
Vagy ha Vivaldi béka perspektívájából nézzük a gatya szintet akkor a béka(az emberetek) segge alatti?
A kussoltatási felső szint az tetszet Neked.Az ám a magasság.

Tényleg ha már így újra idevetődtél mesélj már.
A növényvédőszerek és növény “orvosok””védőszentjeként” mi a véleményed a neok a klórpirifosz és a klórpirifosz-metil teljes betiltásáról.Pár éve még nem ártottak a természetnek ,amikor még lehetett használó őket és KIOKTATTÁL arról
-Mennyire rosszul gondolkodom a növényvédőszerek károsságáról.
-A gazdálkodók mindent betartanak és az engedélyezett mérgekkel nem lehet bajuk a méheknek.
-egyébként sem értek hozzá
-stb
Most akkor szerinted ezeket a betiltott finom kis nedűket engedélyezők,használók a múltban okoztak kárt vagy nem ?
Most akkor szerinted nem is kellene betiltani ezeket az édes drága löttyöket?
Most akkor szerinted nincs is ökológiai katasztrófa főként a rettenetes peszticidek miatt?
(Most akkor lehet,hogy még klímaválság sincs?)Ezt csak úgy zárójelben mint ahogy a két vonalkából látszik is.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 26. 06:47 írta Csányi Antal »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4120 Dátum: 2021. Február 26. 03:28 »
Ezt írja leo:
"Szeretem Kíváncsi és Oszkár  "dicsekvéseit " olvasni."
Akkor egészségedre!
Én a valóságról írtam eddig is hozzászólásaimat, amiben sokszor fogalmaztam meg jobbító szándékú kritikát.
Tiszteletben tartom mindenki tudását, én is sokat tanultam a tapasztaltabbaktól, de nekem a dicsekvők stílusa nem jön be.
Szeretek a realitások talaján maradni, a dicsekvés nem ez a kategória.
Ha már idézgettek, akkor én sem szeretnék lemaradni:
"Ha találkozom valakivel, aki túl sokra tartja magát, és szünet nélkül dicsekszik, mindig arra gondolok, hogy az egész valamiféle titkolt kisebbrendűségi érzés ellensúlyozása.
Agatha Christie"

Nagyernyei Attila



*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4121 Dátum: 2021. Február 26. 10:44 »
Csak tudjátok,ezek tények!     Ami ellen nem tudtok semmit tenni!

Az a baj ,hogy nem sok rálátásod van a méhészetünkre! Én még sosem kritizáltam a méheidet, mert nem tudok mit. Egyszer raktál fel képet a családokról Azt is "módosítottad" pár nap múlva.

Csányi Antal: Te a "kedvenceidről"ítéled meg a szakmaiságot??  Ezek alapján elárulom neked, Te sem vagy sokak "szíve csücske"!!
Jobb,ha csak a bolygónk megmentésével foglalkozol!  Ez sokkal jobb,mint utólag magyarázkodnotok!! :)




Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4122 Dátum: 2021. Február 26. 11:41 »
Csányi Antal: Te a "kedvenceidről"ítéled meg a szakmaiságot??  Ezek alapján elárulom neked, Te sem vagy sokak "szíve csücske"!!
Jobb,ha csak a bolygónk megmentésével foglalkozol!  Ez sokkal jobb,mint utólag magyarázkodnotok!! :)

Nekik nem is szeretnék a szívük csücske lenni.Szégyellném is magam.
Jobb ha Te is foglalkoznál a környezeti katasztrófákkal és tennél ellene mert “melegszik a pite”.
Az ökológia katasztrófa részese vagy a mérgeiddel amit kijuttatsz a méheidre,földjeidre.
A klíma katasztrófa részese vagy füstös autóiddal,kéményeiddel.
Tegyél ellene.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 26. 11:51 írta Csányi Antal »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4123 Dátum: 2021. Február 26. 19:12 »
 " Az ökológia katasztrófa részese vagy a mérgeiddel amit kijuttatsz a méheidre,földjeidre.
A klíma katasztrófa részese vagy füstös autóiddal,kéményeiddel.
Tegyél ellene."


 Megkérdezném?: Ugye Te sem  lóháton jársz!?

Már egyszer írtam ! Tejeskannával hordtam a tejet ! És nem liberót használtak pelenkának sem! A kiflit még papír zacsiban kaptuk a boltban!

Mit tudsz Te rólam!, Megmondom Én, Semmit!!!  De azért Te vagy,a "méregzöldek" egyike!


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4124 Dátum: 2021. Március 15. 10:20 »
Ismét megy az üzengetés, viszont annak továbbra is örvendek, hogy a Zöldön csak akkor van téma, ha én ITT írok.
Bezzeg kicsit messzire ment amikor ezt írta:
"Az én hozzászólásomból kiragadott egy mondatot, ami egyáltalán nem is a lényeg volt, de ugye azzal kapcsolatban az állítását nem lehet ellenőrizni,..."
Annak szokták az állításait ellenőrizni aki nem hiteles, ő pedig ehhez igen kevés, hogy engem ellenőrizzen.
A hiszi-nem hiszi vallás kategória, ez a bizalmatlanság Bezzeg részéről egyéni probléma.
Nem tartozok neki beszámolóval, a bíróságon egyébként is lerakta a névjegyét, így elfogult, és a véleménye nem irányadó.
Lehet Bezzeg a vágyait fogalmazza meg, én pedig leírom a nyers valóságot feketén-fehéren, legyen az méhészeti közélet, vagy a szakma.
Akik engem közelről ismernek sosem ellenőrizgetik állításaimat!
Ő pedig sem közelről, sem távolról nem ismer, így véleményt a méhészetem állapotáról nem tudhat,  azt pedig ha nem hiszi el amiket leírok, akkor magából indult ki.
Vagy ezek tényleg a vírus jelei nála...remélem monitoron keresztül nem terjed.
Nagyernyei Attila