Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688774 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4080 Dátum: 2021. Január 16. 13:33 »
Az OMME egy jogfolytonos szervezet. Az, hogy annak idején személy szerint ki hogyan érvelt és cselekedett a szervezet Csuja Lászlót kizáró határozata  vonatkozásában, az ma már mellékes. Ilyen fogalmak tartalmával mint négyek bandája, legfeljebb a legelkötelezettebb OMME tevékenységet megfigyelők, abban résztvevők vannak tisztában.
A tény, hogy az akkori OMME elnökség egy  jogellenes határozat meghozatalára tett javaslatot a küldöttgyűlésnek.
A mostani OMME elnökségnek ezt tudatnia kellene az egyesület tagságával, és elnézést kellene kérnie, a szervezet korábbi hibás jogellenes javaslata miatt.Ha a korabeli, elbukott elnökségi javaslat létrehozásában szerepe volt egyesület által fizetett ügyvédnek is, az ő további szerepét azért át kellene gondolni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4081 Dátum: 2021. Január 16. 13:45 »
Igen. Ez JOGILAG így van...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4082 Dátum: 2021. Január 16. 16:35 »
Proconsulnak az a válaszom, hogy az ítélet még nem jogerős.
Így addig nem szívesen nyilatkozom.
Szerintem Malya Péter most nem jól közelíti meg a dolgot amikor ezt írja:
"A tény, hogy az akkori OMME elnökség egy  jogellenes határozat meghozatalára tett javaslatot a küldöttgyűlésnek.
A mostani OMME elnökségnek ezt tudatnia kellene az egyesület tagságával, és elnézést kellene kérnie, a szervezet korábbi hibás jogellenes javaslata miatt."

Aaaaaaaaaaaa...
Csuja kizárását 5 személy kezdeményezte!
Ők a fogók, nekik kell elnézést kérni a tagságtól, és személy szerint én velük fizettetném meg a tetemes költséget.
Nekem erről ez a határozott véleményem, és ha lesz rá lehetőségem javasolni is fogom.
A saját akkori jegyzeteimben 5 ismert név szerepel!(2017. április 9. Lurdy Ház)
Akkoriban mikor kivonultunk nem tudtam, hogy az OMME Küldöttgyűlésén jogellenesen lett megszavazva Csuja kizárása.
Szerintem az akkori ügyvédnek is van ebben felelőssége, vagy rosszul gondolom?
Egyszerűen nem értettem az előterjesztéssel sem egyet, így szavazáskor a Tolna megyei küldöttek elhagytuk a termet....amire így utólag büszke vagyok, és emiatt sem szeretném a költségek semmilyen részét vállalni mások hibás, döntés előterjesztése miatt.
Nem kell sokat kutakodni ki az 5 ember akié a felelősség.
Volt egy hangoskodó felbujtójuk is, de ő a döntések előkészítésében nem volt kompetens.
Aki akarja majd felteszi az elnökségi ülésen készült jegyzőkönyvet ide, és az előterjesztők nevét.
Egyébként az OMME továbbra is közhasznú szakmai civil szervezet, ezért minden irata nyilvános.
Van akiknek ez nem világos, különösen az érintetteknek.

Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4083 Dátum: 2021. Január 16. 17:34 »
Bennem más kérdés fogalmazódik meg! 

Milyen alapon von meg egy küldöttgyűlés bárkitől is , Uniós+ Nemzeti pénzeket? (Csak így egyszerűen kérdezve.)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 16. 17:37 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4084 Dátum: 2021. Január 16. 20:07 »
 Csak így egyszerűen válaszolva. A küldöttgyűlés  senkitől nem vonhat meg "Uniós+Nemzeti pénzeket", másodfokon dönthet az elé tárt adatokból  az első fokon javasolt fegyelmi büntetés el vagy nem fogadásáról.

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4085 Dátum: 2021. Január 16. 20:16 »
Az nagyon jó ha tudjuk, hogy az OMME elnökségnek nem volt a Csuja ügyben felelőssége, az öt vagy akárhány kezdeményező javaslatát, ügyvédestül együtt csak  úgy elfogadta. Végül is akkor nincs más mint, hogy egy bolond százat csinál.( Szigorúan etikai és felügyelő bizottsági támogatással)
https://www.youtube.com/watch?v=4s6bbD54r7Q

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4086 Dátum: 2021. Január 16. 21:50 »
Végül is mit ér az elnökség,mit ér az etikai bizottság,ha jót nem tesz,a rossz ellen meg nem tett
semmit,miért is vannak?- csak úgy?- a tagságot le lehet nézni, hülyének lehet nézni,de ennek
meg kellene lenni a következményeinek,vagy az egész OMME ahogy van úgy csalás?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4087 Dátum: 2021. Január 16. 21:50 »
Nagyon jó bizony!

Malya Péter szakértő úr kijelenti a tutit! Nehogy felelősségre vonjátok akárcsak ERKÖLCSILEG a leköszönt elnökséget méhésztársak! Ki tehet róla? CSUJA! Lefejelte az elnökség öklét. Malya Péter végig Sebőköt, Tóth Pétert, Mészárost támogatta. Tóth Péter meg is említette, mint a csapata tagját. Most meg itt papol emelekedett hangnemben, pátosszal, hamis tekintéllyel. Ki terjesztette fel a Csuja László elleni eljárást anno??? Sebők, Mészáros, Bezzeg, Lászlóffy, Tóth Péter.

Az Elnökség a 20160901-es jegyzőkönyvben döntötte el, hogy eljárás megindítását javasolja-e a bizottságnak Csuja ellen. (Dr. Sebők javaslatára)
Szavazati arány: 7 Igen, 4 Nem szavazattal, 0 Tartózkodás

Na vajon ebből ki-ki volt?

Lényegében Sebők, Mészáros, Bezzeg, TP, Lászlóffy kezdeményezte az eljárást. Csatlakozott még az Elnökségből 2 ember hozzájuk, így lett elindítva az eljárás 7 igen szavazattal.

De nem. Ők nem feleősek. Így is fizetni kell majd a bukott becsületsértési per kölstégeit szegényeknek. Nehogy már a Csuja László ügyét is a nyakukba varrjuk szegényeknek! Ne feledjük! Miattunk tették! Értünk méhészekért! Nagyernyeti Attilát is miattunk perelték be. A Mi érdekünkben. Dobjuk össze nekik!

Lehet, hogy egy bolond százat csinál, Malya Péter, de ha szélkakast akarsz látni, nézz a tükörbe!

Bukta, bukta, bukta.. Ez jutott nektek. Egyetek hozzá szilva lekvárt. Az finom!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4088 Dátum: 2021. Január 17. 09:15 »
Véget nem érő agyalás, ez a: ki, kit mikor és hogyn ...stb!

MÉLTATLAN egy nonpropit szervezethez ! És nem is ez a feladata!
Hofi is azt mondta "utólag már szabhatjuk"! Csak újabb árkokat ,szakadákokat  alakítunk Ki !
Az OMME negatív "csúcsteljesítménye" volt a Csuja László ügye!
 Ez SZÉGYEN a mai napig is.
A nonprofit szervezet a céljai eléréséhez meg kell nyerni,és jól hasznosítani a tagság rendelkezésre álló erőit.
Nyilván egyszerűbb volt  megválni CS.L.-tól,mintsem bevonni valamilyen szinten a munkába!
Ez arra utal, hogy fontosabb volt a vezetői poszt megszerzése, megtartása,mint érdemben beszélgetni .
Csak "papolunk" több társadalmi szinten is a másságról, a sérült ,a fogyatékkal élő emberekről,de "méhész érzékenységünk" emberi tartalmát veszíti,ahelyett, hogy megoldást keresne !
 A passzív tagság részéről meg jobb, ha nem hallanak semmiről...mert akkor "ne szólj szám nem fáj fejem".
Figyeljünk egymársra ,az nem kerül semmibe , úgynaúgy egy mosoly,-elismerő jó szó- sem.




*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4089 Dátum: 2021. Január 17. 11:04 »
Jani bátya!

 Ez lett a "hozadéka" is!! Kizárásával elérték ezt is!

"A küldöttgyűlés  senkitől nem vonhat meg "Uniós+Nemzeti pénzeket",".  Kizárásával ez sem járt neki!!  Akkor megvonta vagy sem!? Csak így "paraszti esszel" gondolkodva! :D

Ne "hasogass szőrszálat"! A lényegen nem változtat. Kizárása óta nem jutott támogatáshoz.
Elfogadták a kizárását? El! Akkor most miről beszélsz!?

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4090 Dátum: 2021. Január 17. 12:00 »
"Bárki mondja el ne hidd,hiába volt......"-valaki mondja már meg, mikor lesz igazi OMME. :(

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4091 Dátum: 2021. Január 17. 13:51 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4092 Dátum: 2021. Január 17. 16:47 »
Természetesen mindenki a békére vágyik, de nézzük meg mi történik a "nagypolitikában".
A mindenkori ellenzék (most és az előzőekben is) azt tűzi a választáskor a zászlajára, hogy ELSZÁMOLTATÁS lesz.
Nekem erről a csúnya Csuja ügyről az a véleményem, hogy aki hibázik az feleljen a tetteiért.
Ellenkező esetben jön egy újabb kérdés.
Bármit megcsinálhatok és annak nem lesz következménye?
Akik előterjesztették Csuja kizárását szerintem vétettek.
És ha rajtam múlana nem lépném át simán a történteket.
Erkölcsileg megcincálták, kipellengérezték Csuját, csak azért, hogy valakik bosszút álljanak rajta.
Minimum a következő OMME Küldöttgyűlés előtt bocsánatkérésre kötelezném azt az öt személyt akik javasolták a kizárását.
Ez a minimum, de az anyagi részét sem a tagságra hárítanám.
Szerintem ennek lesz még folytatása, és kell is hogy legyen.
Tanuljon mindenki ebből, hogy felelősséggel tartozunk azért amit cselekszünk.
Én továbbra is kihúzom magam, mert nem szavaztam meg Csuja kizárását, sőt küldötteimmel elhagytuk a termet.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4093 Dátum: 2021. Január 17. 16:54 »

"Bármit megcsinálhatok és annak nem lesz következménye?"

Rátapintottál a lényegre!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4094 Dátum: 2021. Január 17. 22:30 »
  • igen, a bocsánat kérés természetes igény. Aki nem kér bocsánatot, nem ismeri el, hogy hibázott. Ez a személyes rész. És nemcsak az 5 ember felelős, hanem az Etikai bizottság is, amiben jogász is volt.
  • A kizárással kapcsolatosan felém az OMME mint jogi személy felelős. Az egy más kérdés, hogy a konkrét felelős személyekre bármit is át lehet-e hárítani.

De nemcsak ezek az OMME veszteségei, hanem az is, hogy egy nagyon aktív jól képzett és nagy tapasztalatú szakember tudását és aktivitását nem használták a méhészeti agazat sikeres védelme érdekébe.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.