Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688552 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3975 Dátum: 2020. Január 15. 14:47 »
Ezt írja Vivaldi:
"A tájékozatlanságomból fakadó sületlenségeimről."
Erről olvashattatok az utóbbi hozzászólásában is.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3976 Dátum: 2020. Január 17. 06:22 »
Idézetek a Zöldről.
Olvassátok csak az együtt érző méhészek írásait.
Ezért nem lesz itt soha béke!
"Jenő te nem a repülőn ülsz? :)
A megmentőinknek most kockásodik a hátsófertájuk és kerekedik a hátsószándékuk."
És a válasz:
"Mivel "Józsi Bácsi" -úgy tudom- nem ment, valószínűleg nem tudnék senkivel sem jól elbeszélgetni. : ;D
Egyébként én csak a barátaimmal szoktam utazni. ;D"
Gyakorlatilag azokat a profi méhészeket fikázzák akik értünk küzdenek számtalan ország méhészeivel együtt!
Egyikük sem volt semelyik tájékoztatón, és a tüntetéssorozat is csak ma 10 órakor kezdődik, de ők már mindent tudnak.....
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3977 Dátum: 2020. Január 17. 06:58 »
Jaj Attila!

Minek ez a demagóg buta magyarázkodás?
Engedd már meg másoknak, hogy esetleg ne egyezzen a véleményük azon a profi méhészek véleményével, akik neveit még mindig nem hoztátok nyilvánosságra.
 Most így névtelenül kinek köszönjük meg az értünk folytatott munkájukat? Talán olyan sokan nincsenek, hogy ne tudnád leírni, ha már Vivaldi még arra is szán időt, hogy a neveket nagy munkával belegravírozza abba a tölgyfadeszkába. Milyen szép is lenne:


Ebéd utáni szundikálásomból felébredtem.Azt álmodtam hogy te meg Jenő ,kéz a kézben tüntettek sétálva,Vivaldi meg viszi a faragott fa táblát mögöttetek.Világ méhészei egyesüljetek.Előre a Brüsseli úton.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3978 Dátum: 2020. Január 17. 07:47 »
Azért valami nekem nem világos.
Úgy érzésem néhányan annak drukkolnak, hogy kudarc legyen a tüntetéssorozat vége.
Megsúgom már most sikeres, mert a médiák ugranak a hasonló dolgokra, és ez a lényeg, hogy foglalkozzanak velünk, mert akkor érhetünk el eredményt.
Akik ez ellen vannak azt a következtetést tudom levonni, hogy nekik minden jó így ahogy van.
Semmit ne csináljon senki, majd lesz valahogy.
Igazán derék hozzáállás.
Duma az óriási, tettek....na azok kicsit szerényebbek.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3979 Dátum: 2020. Január 17. 08:36 »
 :( Mindjárt lövöm is tökön magam a füstölővel.
Még oda se értetek már sikeres? Megártott a belga sör vagy mi van?
Az elmúlt két tüntetésen nem volt média?
Ne igyál annyit......


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3980 Dátum: 2020. Január 17. 08:44 »
Simán megteheted Vivaldi, nem okozol nagy sérülést magadnak, ugyanis...
" A béka belső megtermékenyítéssel szaporodik, általában 40 petét rak, melyek 4
hónap múlva kelnek ki."
Belőled 1 is elég.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3981 Dátum: 2020. Január 17. 10:09 »
Egyedül maradtál Attila, és úgy gondolkodsz mint a képen látható.
Azt hiszed belőled is elég egy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3982 Dátum: 2020. Január 18. 12:05 »
Ezt írja Vivaldi:
"A tájékozatlanságomból fakadó sületlenségeimről."
Erről olvashattatok az utóbbi hozzászólásában is.
Nagyernyei Attila

Elárulok neked valamit, tájékozatlan vagyok, de jóval tájékozottabb mint az omme 12000 tagja. Akkor képzeld el ők milyen tájékozottak.
Tudom nektek elég az is, ha a küldöttek úgy tájékozódnak ahogy nektek megfelel.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3983 Dátum: 2020. Január 22. 19:37 »
Na tehát.
Mint tudjátok február 15-én lesz Szekszárdon a XVI.Tavaszváró Szakmai Méhésznap.
Egy kis tájékoztató az előkészületekről.
Nézzük sorban.
Kérelem a méhészek ingyenes parkolásához.
Beadtam oda, ahova 15 évig szoktam.
Igen ám de az már a múlté, az idén megváltozott.(Neveket nem írok, mert nem szeretnék magamnak kellemetlenséget.)
Beadtam a megjelölt címre, de onnan is visszajött, hogy máshová adjam be.
Beadtam máshová, (ez eddig mind elektronikus úton történt), onnan is visszajött, hogy élesben a polgármester Úrnak címezzem, majd a gazdasági bizottság jövő héten tárgyalja a kérelmemet.
Parkolás rendben.
Jön a közterületfoglalási engedély kérése.
3.000Ft-os okmánybélyeg, irány a hivatal.
Irány lenne, de nem lehet ám csak úgy bemenni!
Biztonsági őr, sorompó, személyi igazolvány elkér.
Mivel erre nem készültem séta vissza a 200 m-re lévő autómhoz.
Biztonsági őr, sorompó, van személyim.
Adatokat kiír, felszól a kollégának, hogy megyek, majd kapok egy "ügyfél" kitűzőt.
Fent elintéztem gyorsan mindent, az a régi módon történt.
Kifelé kapu, biztonsági őr kinyit, belépő lead.
Irány a mentők.
Egyesületről "átvilágító" dokumentum kitölt. (Sosem volt ilyen)ó
Ez arról szól, hogy van e ennyi lóvénk, hogy kifizessük a mentősöket?
Cégbírósági bejegyzése az egyesületnek, aláírási címpéldány elkérése. (ilyen sem volt soha)
Kérelem felküldése Pestre, ahol elbírálják, hogy kellenek e egyáltalán ők oda.
Megjegyzem ezt törvény írja elő a rendezőnek!((2. számú melléklet az 5/2006. (II. 7.) EüM rendelethez)
Ezt mind megértem, de ekkora kavarást amit csinálnak, felháborító.
És még a rendőrségnél nem is voltam.
Nagyernyei Attila

Re:Re:Hír-les
« Válasz #3984 Dátum: 2020. Január 24. 08:34 »
üdv. mindenkinek. Idetaláltam
A kakas kukorékolása Hjósig hallatszik. Csak igy tovább minél hangosabban!

Üdv: Bercsényi

Kukuríkú kiskakas. Most hol a fészkes f...ba vagy?

Re:Re:Hír-les
« Válasz #3985 Dátum: 2020. Január 26. 18:09 »
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (népmese)
Volt a világon egy szegény asszony, annak volt egy kis kakasa. Csak ott keresgél, csak ott kapargál a kiskakas a szeméten, egyszer talál egy gyémánt félkrajcárt. Arra megy az OMME IB-je. Meglátja a kiskakasnál a gyémánt félkrajcárt, (tagdíjat), azt mondja neki:
- Kiskakas, add mekem a gyémánt félkrajcárodat a (jogtalanul felemelt tagdíjadat).
- Nem adom biz én, kell a gazdasszonyomnak. (méhészeimnek, tagságunknak)!
De a török császár erővel is elvette tőle, a jogtalanul begyűjtött emelt tagdíjakat) hazavitte, betette a kincseskamrájába. (Kft-jébe, ami persze megint csak törvénytelen (a méhésztagság tudta nélkül).
A kiskakas megharagudott, felszállott a kerítése tetejére, elkezdett kiabálni:
- Kukuriku, OMME -IB-EB!!! Add vissza a gyémánt félkrajcárom, (méhészek emelt tagdíját)!
Megharagudott erre a török császár. ....
Innen folytatódik holnap a mesém.
Folytatásos lesz!
Nincs még vége, ne fuss el véle!
ui.
Tudjátok, hogy a népmesék szájról szájra szállnak!
Na Ti is így tegyétek!
Kicsit még kapirgálok, hogy holnapra is kikapirgáljak valami igazságot!
Tudjátok, hogy egy nagy-nagy hatalmas szemétdomb közepén állok, és jobbnál jobb falatokat látok kőrbe-kőrbe!
De erről még írok!
QuQuríkú!!!
[/quote

Kiskakas okos ember. Előre látott 4 évet.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3986 Dátum: 2020. Január 27. 22:29 »
Olvasom a tüntetések ellendrukkereinek kommentjeit a különböző fórumokon.
Szerintem a Földön átvonuló vírus fertőzhette meg őket, hogy egy nemes cél ellen ilyen kificamodott elmével gondolkodnak.
Szégyen a méhésztársadalomra nézve, hogy az agrárminiszterünket is szapulják aki kiállt Brüsszelben a tüntető méhészek közé.
Szépen kigyűjteném a nevüket és minimum etikai eljárást kezdeményeznék ellenük, ha lehet.
Miért írom azt, ha lehet?
Mert a hangadójuk, a szócsövük nem is OMME tag, de ő szidalmazza leginkább a demonstráló kollégákat.
Egyről biztosíthatlak benneteket, ITT ezen a fórumon nem fogja!
Köszönjük miniszter Úr, és köszönjük kollégák, hogy a sok sárdobálás ellenére végig kitartottatok!
Nekem, és néhány Tolna Megyei Méhész Egyesületi tagnak csak annyira tellett, hogy elmenjünk Nyíregyházára a szimpátia tüntetésre.
Nem írok létszámot, de a rövid szervezési idő ellenére meglehetősen sokan voltunk.
Akik pedig otthonról kritizálnak, szégyelljék magukat.
https://szabolcsihir.hu/helyben-jaro/2020/01/bekes-demonstracio-nyiregyhaza-belvarosaban
Nagyernyei Attila


*

huber

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3987 Dátum: 2020. Január 27. 22:48 »
.....Nem írok létszámot, de a rövid szervezési idő ellenére meglehetősen sokan voltunk.
Valóban, többen mint Brüsszelben, Nyíregyen 55-60-an.

*

Apis

  • ***
  • 142
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3988 Dátum: 2020. Január 27. 22:52 »
Attila, Ha nem lenne ez az igen homályosan megfogalmazott védjegy ötlet, akkor szerinted hányan lettek volna Brüsszelben? Mennyivel nőtt volna a tüntetőkkel szimpatizálók tábora? Nem gondolod, hogy ez a védjegy ötlet osztja meg most a méhésztársadalmat?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3989 Dátum: 2020. Január 27. 23:37 »
Olvasom a tüntetések ellendrukkereinek kommentjeit a különböző fórumokon.
Szerintem a Földön átvonuló vírus fertőzhette meg őket, hogy egy nemes cél ellen ilyen kificamodott elmével gondolkodnak.
Szégyen a méhésztársadalomra nézve, hogy az agrárminiszterünket is szapulják aki kiállt Brüsszelben a tüntető méhészek közé.
Szépen kigyűjteném a nevüket és minimum etikai eljárást kezdeményeznék ellenük, ha lehet.
Miért írom azt, ha lehet?
Mert a hangadójuk, a szócsövük nem is OMME tag, de ő szidalmazza leginkább a demonstráló kollégákat.
Egyről biztosíthatlak benneteket, ITT ezen a fórumon nem fogja!
Köszönjük miniszter Úr, és köszönjük kollégák, hogy a sok sárdobálás ellenére végig kitartottatok!
Nekem, és néhány Tolna Megyei Méhész Egyesületi tagnak csak annyira tellett, hogy elmenjünk Nyíregyházára a szimpátia tüntetésre.
Nem írok létszámot, de a rövid szervezési idő ellenére meglehetősen sokan voltunk.
Akik pedig otthonról kritizálnak, szégyelljék magukat.
https://szabolcsihir.hu/helyben-jaro/2020/01/bekes-demonstracio-nyiregyhaza-belvarosaban
Nagyernyei Attila


Először is Attila már megint baj van a szemüvegeddel. Már nem is kettős, hanem hatványozott látásod van.
Másodszor, ha én vagyok a szócső akkor én biza már 28 vagyok omme tag.
Harmadszor, engedd már meg nekem, hogy a két sikertelen tüntetés után amin sokkal többen voltak, és ismerve az idióta uniót is, némi kétkedésemet fejezzem ki aziránt hogy legalább annyi eredménye lesz, mint a ráolvasásnak a krumplibogár ellen.
Negyedszer pedig, én templom járó vagyok és ismerem, az Atya-Fiú- Szentlélek  felállást, és be tudom helyettesíteni, Agrárminiszter-Takács-Bross hármasra. És van egy gyanúm. Még az is lehet, hogy egy gépkocsiban utaztak hárman.