Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688402 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3585 Dátum: 2019. Július 11. 16:09 »
Attila!

Leírtam egy dolgot amit hallottam. Ennyi. Ezek tények.Gondoltam megosztom. Nem árt néha gondolkodásra sarkallni az embereket. Itt nem a NAV volt a lényeg,meg az EB meg berezelés meg blablabla... Átjött???  ;D

Idézz tőlem légy szíves egy rosszindulatú bejegyzést, és elfogadom, hogy az vagyok ! BEJEGYZÉST, nem mondatot (tudod a szövegkörnyezet miatt..), mert abba belemagyarázod amit nem kellene.  :-[
Azt, hogy meggondolatlannak nevezel, pedig kikérem magamnak! Aki itt meggondolatlan, az nem én vagyok.

Nyugodtan sorold csak nyilvánosan, hogy miért érdemes tagnak lenni!( spiclik ... be..arok :D :D :D, és erre büszkének lenni ...pfejjj). Biztos ez a "NYUGATI" egyesületi minta. :-[ :o ;D
deGonosz nagyon szépen leírta, én már nem koptatom a billentyűket.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3586 Dátum: 2019. Július 11. 19:38 »
333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:03 írta Hallgatag »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3587 Dátum: 2019. Július 11. 19:41 »
É
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:21 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3588 Dátum: 2019. Július 11. 20:09 »
Tisztelt Nagyernyei Attila klub vezető úr!!!! Lassan a Tolna megyei méhészeknek is fel nyílik a szemük!!!!! Nem látod, hogy egyedül maradtál?????

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3589 Dátum: 2019. Július 11. 21:09 »
Mi ez a pánik?
Ezt, hogy innen vannak (főként a 4 muskétásnak) információi, ők szokták panaszkodni.
Na de miért?
Mert nekik semmi más dolguk nincs mint az elnöknek alávágni!
Milyen ellenzék(?) az amely nem egy közös célért dolgozik, nem olvassák el a kiadott anyagokat, és nem válaszolnak semmilyen munkaanyagra!
Ez egy hatalmi harc, kár kendőzni.
Én Mészáros idején is megkaptam a szükséges információkat, mert mindig érdekeltek az OMME-s dolgok.
Soha egyetlen sort sem írtam "nyomásra", egyszerűen figyelem az eseményeket.
Aki pedig olyant mond, hogy a mézparamétereket lerontották, egyszerűen nem ért hozzá.
Nem volt ott az OMME OV-n és a Küldöttértekezleten sem, így azt sem tudja miket állít.
Ez egy rosszindulatú piár fogás, ami nem több egy üres pukinál.
Ha a négyek javaslata ment volna át, nem sok akácméz lenne Magyarországon.
Tomipapa ismét klónozta magát, de a színvonal a régi.
Figyeljetek fiúk! (Akarattal nem írtam, hogy törpe 10% alatti kisebbség, vagy ellenzék.)
Közelít a választás és már most paráztok?
Nem súgok, hogy lehet megnyerni egy választást, mert nem adok fegyvert a kezetekbe.
Egyet megsúghatok, a nagyhangúsággal, ordítozással lehet a legnagyobbat bukni.
Fel kell állítani egy stratégiát, programot kell írni (Ja a következő ciklusra a Nemzeti Programunk még mindig nincs kész).
Én simán kiadnám a lapító elnökségi tagoknak, és számon kérném tőlük ha valami nem tetszik benne.
Mondjuk ha nem csinálnak semmit abba nem lehet belekötni.
Arra adjatok választ, hogy az elmúlt ciklusban honnan jutott a Fekete-Fehér Méhészklub birtokába annyi napra kész információ?
Ez amolyan 1.000.000 Ft-os kérdés, tehát jó válaszokat nem várok.
Én továbbra is szeretném ha az OMME-s dolgokban vezető hírcsatorna lenne az FF Klub, erre minden esélyünk megvan.
Végezetül pedig szerintem azon elnökségi tagokra nézve gyalázat, akik innen kapnak információt.
Megnyugtatlak benneteket, hogy "Mészi" amikor elnök volt, a kávéja mellett velünk kezdte a napot.
Mondjuk erre nagyon büszke vagyok, meg arra is, hogy az OMME gyűléseken mindig megemlítenek bennünket, ezzel még olyanok is regisztráltak akik nem tudtak rólunk.
Nagyernyei Attila


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3590 Dátum: 2019. Július 11. 22:37 »
333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:08 írta Hallgatag »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3591 Dátum: 2019. Július 12. 07:25 »
Valószínű nem vagyunk barátocskák, mivel másként látjuk az aktuális helyzetet.
Szerintem már akkor elcseszte a 4 muskétás amikor bizalmatlansági indítványt nyújtottak be az elnök ellen.
Természetesen lehet más a véleményük, de mivel a választáson csúfosan alul maradtak, nincs mese be kéne állniuk a sorba, és dolgozni.
Mivel erre semmi reményt nem látok részükről, sok jóra nem számíthatnak.
Az OV-n és az OMME Küldöttgyűlésén láttunk egy kis ízelítőt az OMME belső hangulatáról.
Én nem tapasztalom azt, hogy a 4 "szimpatikus" elnökségi tagnak óriási lenne a támogatottsága.
Ezzel a stílussal végleg kiírták magukat a méhészeti közéletből, így hát sokat nem kell erőlködnie Brossnak ha újra indul.
Az OMME valójában úgy működik mint egy önkormányzat (persze más a szerepe.)
A polgármester (elnök) beterjeszt egy javaslatot, azt pedig a képviselők (elnökségi tagok) vagy megszavazzák vagy sem.
Az OMME-ban most ez úgy működik, hogy amit az elnök javasol vagy nem olvassa el a 4 muskétás, vagy zsigerből elutasítják.
Tehát ez nem ellenzék, hanem ügyeleteses b@szogatók, akiket Tomipapák, meg hasonló nagy kaliberű szájkaratésok éjszakába nyúló  telefonbeszélgetések alkalmával egymást feltüzelve döntenek.
Önálló gondolataik nincsenek, a munka számukra teher.
Ezt pedig a közösség szívja meg!
A VÁLSZTÁS nevében is benne van, hogy választottunk, ha tetszik ha nem.
Ők ezt nem tudják elfogadni, de baromi rossz taktikát választottak, mondjuk bevallom ez nekem tetszik.
Súgni nem fogok nekik, megoldják a saját sorsukat egyedül.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3592 Dátum: 2019. Július 12. 08:58 »

A méhészeti támogatások kerüljenek az agrárkamarához mint a többi agrár támogatás. Ezek után az OMME maradjon MÉHÉSZ érdekvédelmi szervezet.
Így mindenki jól járna, és az OMME sem lenne a kereskedők egyik csoportjának kijáró szervezete.


Az agrártámogatásokat a Kincstár kezeli pár éve. Előtte az MVH (Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal) volt a gazdája.
Az Agrárkamarának annyi köze van hozzá, hogy a szervezetéhez tartoznak azok a falugazdászok, akik a támogatási kérelmek benyújtásához adnak segítséget , ha a gazdálkodó igényt tart a bábáskodásra.
Egyébként valóban az lenne az ideális állapot, ha az OMME érdekvédelmi szervezetként működne. Hogy mennyi mozgástere lenne a jelenlegi, teljes pályás hatalmi letámadást folytató politikai rendszerben, az már egy más kérdés. 

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3593 Dátum: 2019. Július 12. 15:38 »
333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:00 írta Hallgatag »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3594 Dátum: 2019. Július 12. 15:55 »
H
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:40 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3595 Dátum: 2019. Július 12. 17:58 »
Hát igen. Végül mindenki eljut oda ahol én már az elejétől vagyok. Ugyan is én sem állítottam és állítom, hogy Mészáros hibátlan lenne. de , hogy Brosstól ezerszer jobb az biztos.
 A gondom Brossal kapcsolatban az hogy cinikus. Cinikus is volt mindig. Ő, elérte, hogy minden tevékenység nélkül jó pénzt keres, és bár egyenlőre még nem nyíltan, de röhög ki mindenkit. Ne áltassa magát az sem, aki úgy érzi, neki a barátja, mert őket is kiröhögi a háta mögött. És ha véletlenül nem választanák meg újra, akkor is nyert négy évet, és jól élt, munka nélkül.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3596 Dátum: 2019. Július 12. 20:38 »
222
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:21 írta méhész »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3597 Dátum: 2019. Július 12. 20:43 »
222
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:21 írta méhész »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3598 Dátum: 2019. Július 12. 21:18 »
Látom Bezzeg Lacinak is megmozgattam a fantáziáját.
Folyton Ő panaszkodik, hogy innen kapja az információkat, milyen dolog ez.
Ezt egy OV-n a Lurdy Házban adta elő.
Szerintem ez rájuk nézve aggályos, mert ez azt is jelentheti, hogy nem kommunikálnak az elnökkel.
De ha minden előítéletet és sérelmet félredobunk, és én is visszafogom magam akkor is kézzel tapintható a 4 muskétás viselkedése.
Ezt a legutóbbi OV-n és OMME Küldöttgyűlésen is megtapasztalhattuk, kár tagadni.
Akkor kivel van a baj?
Akik nem kommunikálnak az elnökkel, és emiatt információhiányban szenvednek, agy azzal aki ezt tényként leközli?
Itt nem érvényesül az egy a tábor egy a zászló szemlélet?
Akik folyton azon mesterkednek, hogy lehet az elnököt kicsinálni min csodálkoznak?
Bizalmatlansági indítványt terjesztenek elő, majd panaszkodnak, hogy a "csúnya elnök" nem szereti őket?
Feketén-Fehéren ki kell mondani, két tábor van az OMME-ban és ez nem egészséges.
Erre a legjobb példa Tolna megye!
Amióta az ordibálósok meg a folyton bekiabálók másik egyesületet hoztak össze, a béke szigete lettünk.
Szerencsés lenne két országos egyesület is mint a franciáknál, de ebben benne van egy politikai fék.
Aztán mézparaméterezzenek, meg látszat monitoringozzanak, csak hagyjanak bennünket békén.
A bili tele, már csak a kiborítása van hátra.
Nagyernyei Attila




Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3599 Dátum: 2019. Július 12. 21:28 »
Közben előző írásomból ez kimaradt, de erről már egy fél éve beszámoltam.
A zöldön olvasom saját hozzászólásomat:
"Az OMME-ban most ez úgy működik, hogy amit az elnök javasol vagy nem olvassa el a 4 muskétás, vagy zsigerből elutasítják."
Igen!
Volt egy olyan konkrét eset amikor kaptak egy feladatot, és a 4-ek közül volta ki el sem olvasta.
Jött a szavazás, és az egyikőjük elutasította a feladatban kiküldött javaslatot.
Értitek?
Úgy utasította el, hogy el sem olvasta, csak azért mert az elnök javasolta.
Ezeket kell a nyilvánosság elé tárni, és akkor visszaveszik az agaraikat.
Ezért lenne jó a WEB kamera, hogy az interneten tudjuk követni az elnökségi üléseket.
Akkor mindenki láthatná, hogy milyen "kellemes" hangulatban töltik választott vezetőink az idejüket.
Ezt a javaslatomat természetesen elutasították, de még nem tettem le róla.
Nagyernyei Attila