Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688365 megtekintés
*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3510 Dátum: 2019. Június 05. 18:09 »

- Minden körülményt figyelembe véve az  eredményemmel  meg vagyok  elégedve, de a körülöttem lévő méhészek igen panaszkodnak.


Publikus,hogy ez kg-ban mit jelent? Nálam 2 nap volt amikor hordani tudtak. Aztán felették...5kg-os átlag lett családonként, ami, ahogy hallottam, kb. az országos átlag. ( azért fájó ez a mennyiség, mert az elmúlt 3 évben nem voltak ilyen erősek a családjaim. Készek voltak hordani, nem akartak különösképpen rajozni. Minden optimális volt, csak az időjárás nem. ) Nálam most hordanak a fagyalról (lassan elvirágzik.), az olajfűzről és az eső miatt még le nem kaszált lucernáról, legelőkről.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3511 Dátum: 2019. Június 05. 19:40 »
Ezt kérdezte Berci tőlem:
"Publikus,hogy ez kg-ban mit jelent?"
Privátban megírom.
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3512 Dátum: 2019. Június 06. 15:33 »
Én is azt hittem, hogy nem sok mézem lesz közben meg kevés lett. :P

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3513 Dátum: 2019. Június 07. 10:30 »
No kis pajtások egy kis akácvirág elmélet nektek.
Nálunk van egy hegy. Külön mikroklímája van, és mivel alatta mély völgyek vannak, soha nem fagy meg az akác. Itt , ismétlem itt, holnaphoz három hetet vissza számolva már volt nyílt akácvirág. Ugyan is már a a közép és a késői akác között már szinte semmi különbség nincs.
Ami van az a következő.
 Februárban megpattant akác lefagy, és újra indul. Erre vándorolt most fel mindenki. Ezt miből lehet látni?
 Az akác kivágása mindig tarvágás, vagy a telepítés is egykorú. Ezért ennek az egykorú erdőknek a virágzása, ha nem fagyott egyszerre történik, és a nektár telmelő képessége nincs 10 napnál több.
Viszont ha messziről ránézünk egy erdőre, és foltos,vagyis vannak teljesen kinyílt virágok és még 2cm es virág kezdemények, valamint e között minden fajta, ez az erdő, ha tetszik , ha meg nem már fagyott erdő.
 Ugyan is a Februári, Márciusi másod rügy megpattanása már nem egyszerre történik, és ezért látunk különböző fejlettségű virágot.
De, néha , ha az időjárás olyan ez is ad nektárt.
Csak, hogy nagy melegben a méhek 9-10 óráig járják, ameddig a reggeli harmat és pára ki nem szárad belőle.
 Nedves csapadékjos időben , igaz ugyan , hogy egész nap járják, de az a méz nagyon híg. Ezért a kiugró hordások csalósak.
 Másrészt ez a virág nem sokáig nyíllik és csak azért érezzük, hogy sokáig virágzik, mert a virágok nagyon különböző korúak.
Ha a nyílt virág alá tesszük a tenyerünket és felfelé toljuk az egész virág a tenyerünkön marad.
 Az első szellő véget vet a nektár termelésnek, és a hordásnak, mivel rögtön kiszáratja.
Ezért amit itt leírtam nektek, egyes embereknek nagy pénzeket fizetnek az omme tagdíjból, én meg közzé teszem nektek ingyen. Mivel engem mint fő ellenzékit senki nem hív előadást tartani.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3514 Dátum: 2019. Június 07. 19:37 »
Ez olyan helytálló leírás, hogy elmenne még a Méhlegelő rovatba is.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3515 Dátum: 2019. Június 07. 21:44 »
Azért van egy két elvont gondolat a leírásban ami biza nemigazán hajazza a valóságot.
Mert ugyebár nem egyszerre tarolták le az erdészetek az egész nógrádi akácot.

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3516 Dátum: 2019. Június 08. 08:55 »
Az ember élete végén sajnálni kezd minden percet amit arra áldozott, hogy értetlen embereket próbál meggyőzni.
 Hol következik ebből, hogy minden akácot egyszerre vágtak ki?
Ebből az írásból az következik, hogy bármilyen korú erdő lefagy és a másodrügy már nem egyszerre pattan meg.
 A fagy ugyan is nem nézi hogy az erdőt mikor vágták ki.
 Sajnálom a rád áldozott két percet.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3517 Dátum: 2019. Június 16. 06:36 »
Hogy mire képes a kánikula?
Íme:
"Hát át kell menni a Megváltó Klubra, az tudomásom szerint deklaráltan (persze saját kinyilatkoztatás) a "legpártatlanabb és legelfogulatlanabb méhészeti hírforrás". Kétség nem férhet hozzá, hogy ha Takács Ferenc (klubtulajdonos) és Bross Péter (felelős szerkesztő) kommünikéit kell kommunikálni, akkor a jó főszarkesztő, Agyernyőke nyelvcsattogtatva "híresztel". No, de akkor mi itt a bibi? Majd megtudjátok, ha nektek termett az információ. Ha meg nem, akkor úgy jártatok..."
Szegény Tomipapa (Arisztaiosz) elfelejtett szellőztetni a fóliasátorban és érzékelhető hőgutában szenved.
Holnaptól már elmúlik a hőség, de lehet a káros UV sugárzás a felelős.
Ezerszer leírtam, hogy honlapunk teljesen független, senki nem befolyásolja írásaimat, minden alkalommal saját gondolataimat fogalmazom meg.
Tomipapának súgnak, hogy mit írjon, bár szerintem sokkal jobban tenné ha nem az álszakálla mögül mosolyogna, hanem saját gondolatit fogalmazná meg.
Az önálló gondolkodásra képtelen emberek mindig mások szellemi támogatását igénylik.
A fenti idézet ennek épületes példája.
Egyébként az adatok nyilvánosak, azt bárki megtekintheti.
Tomipapa sokszor még Columbo nyomozóval is felvehetné a versenyt, de ehhez ki kell jönnie az árnyékba mert a fóliasátrában nem sokáig fogja bírni, ezekre a marhaságokra meg nem vevők az olvasók.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3518 Dátum: 2019. Június 16. 08:05 »
Neked Attila már nincs lejjebb, és még mindig vastag az a bőr...
Majd csak kitisztulnak a fejek talán, és rájönnek a méhészek, az érdekvédelem munkát nem a megválasztottaik, hanem a bekiabálók végzik. Igaz, gyakran már csak az üres kaptárak, vagy kongó hordók ébresztik fel őket.


Az önálló gondolkodásra képtelen emberek mindig mások szellemi támogatását igénylik.

Ez éppen a Te ars poeticad. :'(

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3519 Dátum: 2019. Június 16. 08:22 »
Ezt a ma éjjel 02:35 -kor íródott tomipapás hozzászólást érdemes elmenteni, a linkeket is. Ütős, velős, és igaz.
Gyönyörűen bemutatja a brossi érdekvédelmet, pl. a százszoros áron, támogatásra megvásárolható, olykor olykor némi fipronil szennyezést is tartalmazó szerek kapcsolatában.
És hogy mi benne egyebek között a tanulság? Valóban birka a méhész, mert ezt (is) meg lehet vele tenni. Meg majd még mást is, ha hagyja... Tavaly brutális pusztulások voltak, persze mindenki mossa kezeit... Az idén sokak termését tette tönkre ez, valamint az időjárás, és az ehhez társult rajzás. Ez sem érdekel senkit, meg a méz ára sem, mert az sem nagyon változik ahogy hallom, ennek ellenére sem.  ???

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3520 Dátum: 2019. Június 16. 10:52 »
Ak

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:01 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3521 Dátum: 2019. Június 16. 12:53 »
Agyernyöke beszėlj a főnökeiddel hogy engedjék vissza tomipapat a fòrumra akkor nem kéne mindíg odaátról ídézned !!!!! 

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3522 Dátum: 2019. Június 16. 14:05 »
Azzal lenne egy kis probléma, miszerint több oldalról is szembesítve lenne az igazsággal, azt meg ugye senki sem szereti...
Jobb ez így, mert így csak azt emeli át amit akar, vagy amit mondanak neki, bár ebbe most éppen nem jól sikerült beletenyerelni...
Vigyázni kell azzal a szólásszabadsággal mert még baj lesz belőle.  ;D

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3523 Dátum: 2019. Június 16. 14:21 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:01 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3524 Dátum: 2019. Június 16. 18:23 »
 WENHARDTGY!
Nekem mindig csak egy (most már) taknyos gyerek maradsz!
Apád forog a sírjában, pedig ő nagyon jó ember volt.
Hozzá jártam tejért, és sokat méhészkedtünk.
Te valahogy mindig olyan voltál mint a kutya farka, ....amolyan csapódik a vége.
Ha nem tanítottak meg szüleid tiszteletre, az a te bajod, de velem biztosan nem fogsz így beszélgetni.
Szégyelld magad!
Megbántam, hogy valaha is segítettem neked!
A múltadat nem tudod letagadni.
Amikor akácerdőt kerestem neked jó voltam te vakarcs?
Nagyernyei Attila