Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689351 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3375 Dátum: 2019. Január 23. 09:45 »
Vivaldi!
Legyél olyan kedves írd fel  az én nevemet is az OMME-t "szétverők" közé.
Arra nagyon figyelj amikor OMME-s üvegbe palackozol ne remegjen a kezed, inkább tedd uborkásba.
Akkor is figyelj amikor a Magyar Méhészeti Nemzeti Programból a méhegészségügyi felelősök oktatása, továbbképzése zajlik, mert ez is az én nevemhez fűződik.
Aztán ha egy OMME-s nyakkendőt akasztanál a nyakadba, vigyázz nehogy szoros legyen a csomó, mert azt is saját kezűleg rajzoltam, majd a Roland Divatházban megvarrattam.
Nem folytatom az önfényezést, de szerintem nem így szoktak szétverni egy egyesületet.
Hanem úgy, hogy akarattal elveszíttetik a közhasznúságunkat, vegzálnak, kitiltanak és összeugrasztják az OMME tagságot.
Ezen kéne szorgoskodnia a haverjaidnak is akiket beválasztottatok az elnökségbe!
Ne azzal kelljen törődjön az elnök, hogy velük vitázzon.
A sztárnak kikiáltott növényvédős elnökségi tag meg össze vissza beszél.
Egyszer megtalálta a neokat másszor pedig nem, attól függ milyen környezetben van.
Ha annyira vonzódsz ahhoz az oldalhoz, segíts neki a helyes utat megtalálnia!
Vívódik szegény, mert nem hisz a szemének, hogy megtalálták a neokat amiről 10-12 éve még azt állította ez lehetetlen.
Itt többen megfogalmaztuk már, hogy add elő te mit tettél a közösségért, ellenszolgáltatás nélkül, önzetlenül?
Azt írtad, hogy rajtam röhög a fél ország.
Én pedig azt állítom rajtad már mások is nevetnek.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 23. 10:05 írta Nagyernyei Attila »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3376 Dátum: 2019. Január 23. 10:19 »
No, most ugye. Vissza térve arra, hogy mi mondjuk meg mi a probléma.
 Minden valaminek amit megalkotnak így a szervezeti szabályzatnak is, van egy célja. Ez a valami amit nem  írnak le, de ez a dolgok lényege, ott van mint szándék minden mögött, úgy is lehet mondani, hogy a szellemisége az adott dolgoknak.
 Egy ilyen szellemiség, vagy is szándék áll az Omme szervezeti szabályzat mögött is, ott van egy szellemiség, ami viszont valóban nagyon sikerült, mert teljesen megvalósítja a szervezeti szabályzat eredeti célját. Ami nem más, mint a tagság és a vezetőség hermetikus elzárása egymástól.
Ez annyira sikerült mint látszik, hogy az elnök és a tagság között semmiféle ráhatás sincs. Vagy is, az elnök is ellenne nyugodtan a tagság nélkül, persze a fizetés hiányozna. De ami fő, a tagság, vagyis az egyszerű méhész se hiányolná az elnököt még annyira sem, mint mari néni a hanyatt esést.
Nem tudom , ki alkotta az alapszabályt, de  az elnök és sleppje, mostanára már egyáltalán nincs tisztába a tagság gondjaival, bajaival, ehelyett úgy csinálnak mintha semmi gond nem lenne.
 De, hozzáfűzném, azoktól akik úgy gondolják, hogy az akác, illetve a méhlegelők nem leterhelhetők, nem is lehet elvárni mást. Mert ez tény, de a tények őket egyáltalán nem zavarják.
 No, most azért nem mondom a teljes vezetőséget, mert tudjuk, hogy vannak ott azért akik nem így gondolkodnak, viszont nem tehetnek semmit, és ez is a szervezeti szabályzat szellemére vezethető vissza. Nevezetesen, még a vezetőség sem tudja befolyásolni az elnököt. Ehhez képest az elnököt támogató nem elnökségi tagok sokkal inkább tudják befolyásolni.
Érdemes lesz egyszer vissza térni ahhoz, hogy ezt a szervezeti felépítést ki alkotta meg. Mészáros nem, neki az a bűne, hogy nem változtatta meg, tehát marad megint Bross, aki a saját személyére szabta az omme alapszabályát, ám azóta némi változást eszközölttek a törvényekben, és mostanság csak annyira futja, hogy hogyan lehetne megkerülni azt.
Minden esetre szögezzük le. ma a magyar tagdíj fizető méhész érdekeit. semmilyen szervezet nem védi, és itt kijelenthető, hogy az anya egyesületek sem végeznek érdekvédelmet.
 Az egy megyében több egyesületnek sincs más oka, csak az, hogy mivel az anya egyesületekben nincs érdekvédelem, szétvállnak abban a hitben, hogy az általuk létre hozott másik egyesületek jobban védik az érdekeiket.
 Mert ugye az anya egyesületek által végzett szolgáltatás, mint az előadások, a családi napok, és a méhész találkozók is inkább szolgáltató jelleggel működnek, és nem érdekvédelemmel.
 Azt pedig, hogy a méhészeknek mi a fájó pont, vagy is mik lennének azok az érdekek, amiket képviselni kellene, elég néhány méhészt megkérdezni akárhol, például Gödöllőn. Csak ott kéne hagyni a repi termet, és kimenni közéjük, és nem csak a pulpitusról osztani az észt.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 23. 10:24 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3377 Dátum: 2019. Január 23. 11:24 »
Már alig várom, hogy a palóc fekete sereg lejöjjön a hegyek közül és a változások élére álljon.

Bár az eddigi mutatványban betöltött szerepe miatt, úgy-e, ilyesmit elvárni, remélni..............
;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ezt gondolom Te is így látod!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3378 Dátum: 2019. Január 23. 11:36 »
Vivaldi eddig a pontig azt gondoltam érdemes veled cseverészni.
Aztán amikor olyan alapvető dologgal nem vagy tisztában mint az alapszabály megalkotása, egyedül maradtál.
Olyan szinten vagy, mint az a kezdő méhész aki nem tudja a darazsat a méhecskétől megkülönböztetni.
Már csak az a kérdésem, hogy te teteted magad?
"Nem tudom , ki alkotta az alapszabályt,..."
Az alapszabályt az OMME Küldöttgyűlése fogadja el, amelybe az alapszervezetek véleményét is kikérték!
Ebben egy szavazat az elnöké, és ha tudnád még olyan is létezik, hogy Alapszabályelőkészítő Bizottság.
Látod Vivaldi emiatt nem érdemes rád időt pazarolni, mert múltkor bevallottad, hogy semmi javaslatot nem adtál le.
A bizonyítványt többször kiállítottad magadról, hogy a béka hátsó ja alatt vagy a tó fenekén.
Eddig a napig azt hittem viccelsz.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3379 Dátum: 2019. Január 23. 11:58 »
  Attila
   " Vivaldi eddig a pontig azt gondoltam érdemes veled cseverészni."

   Én is így voltam vele, de most már  bebizonyosodott,h Vivaldi unatkozik ,és valakivel akar beszélgetni vitatkozni. Mindegy kivel , miről csak szidjuk a másikat parttalanul. Valaki ha szeretné a problémát meg oldani az azon van ,h hogyan lehetne segíteni ,de ez Vivaldinál nem működik,ezek után már csak jókat nevetek azon amit ír.  ;D ;D ;D

  Albert

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3380 Dátum: 2019. Január 23. 13:09 »
Vagy mint ahogy a TV-ben is szokták volt mondani a kezelésre szorulók esetében:

Problémájával keresse szaktanácsadóját, egyesületi elnökét!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3381 Dátum: 2019. Január 23. 20:00 »
Hát igen. És ez nem a Walker kollégára vonatkozik, mert vele tudok még beszélgetni objektíven a dolgokról, de a két hozzászóló kolléga már rég csak minősítget, semmi féle érvet felhozni nem tud.
 No már most. Van a leírásomban egy fontos rész. Miszerint, semmi féle kapcsolat nincs, a tagság és a vezetőség között.
 De, -mondjátok ti-, a küldöttek választják a vezetőséget.
 Arany barátaim , nem most jöttem a nemzetközi űrállomásról. Tisztában vagyok vele, hogy hogyan történnek a küldöttek megválasztása. A vagyonomat merem feltenni, hogy a küldött választó közgyűléseken, az országban 3 helyen, ismétlem 3 helyen sincs meg az 50% + 1 fő.
 Én még soha egyetlen helyen sem hallottam , hogy a küldöttek beszámoltak volna a tagságnak, hogy például kire szavaztak elnök választáskor. A küldöttek meg a tagság között ugyan olyan szakadék tátong, mint az elnök és a tagság között.
 De, minden elismerésem annak aki ezt kitalálta. Nem buta ember.
 Plusz még ott van az ommen belüli nem önálló szervezetek kérdése, ami tökéletes eszköz az elnök választás manipulálására, még akkor is, ha nem otthon meg a büfében számolják a szavazatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 23. 20:42 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3382 Dátum: 2019. Január 23. 20:58 »
Kedves Vivaldi

Ezen már tényleg csak nevetni lehet. Ha nem jössz ki a béka segge alól honnan veszed ezeket a tuti elgondolásokat. Nálunk mióta új vezetés van, képzeld el megbeszéljük ,h milyen álláspontot képviselünk a küldött gyűlésen.Igaz nem ellenőrizzük egymást ott, de azért a bizalom  még megvan.
A másik: nehezményezted valamelyik írásodba, h 13000 méhész ellen vagyunk, és nem képviseljük őket . Választásnál nincs meg az50%. Igazad van. :( Véleményed szerint azt a tagot akit a megalakulásunk óta nem láttam (2006) azt ,hogy a fracba képviseljem. A meghívókat rendre el küldtük nekik, lett is tetemes posta költségünk--  8)azért külön autót nem küldünk-- 8). Ezek után mi is a kérdés?  Idén már lehet lesz változás. A minősítést te saját magad elvégezted magadról.  Úgy hogy engedd meg ezeken a felvetéseken csak nevetni lehet. ;D ;D ;D ;D :D :D

 Albert

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3383 Dátum: 2019. Január 23. 22:21 »
Kedves Mózes Albert, egyenlőre úgy néz ki, nem rajtam nevetnek, hanem rajtatok.
 De, ez nem oszt, nem szoroz. Hogy ti rajtam nevettek? Szívetek joga. Attól még én nem érzem rosszabbul magam. Itt is az érvényes, mint amit Csujának már megírtam. Kétségbe lennék esve, ha ugyanarra szavaznánk. Tehát akkor lennék kétségbe esve, ha ti ott egy páran, nagyon szeretnétek.
 Tehát.  Pontosan erről beszélek. Kikülditek a meghívókat és nem érdekel senkit. Miért? És ki az oka ennek? A tagság? Hát persze. le is váltanátok őket, ha nem kellene a tagdíj.
 És megint oda jutunk amit én mondok. Legtöbben ismerik Brosst. De a tagok legalább 70%-ának fogalma sincs hogy ki a küldöttje. Mert az egész rendszer arra készült, hogy a tagot ne is érdekelje. Mert egyébként talán már rég elzavarta volna az egész bagázst. Mert ha megtudná, hogy az ő általa befizetett tagdíjból kik és mennyivel részesülnek, és, hogy mennyi van lecsípve az unió által neki itélt pénzekből is.
Tehát ez a cél tökéletesen teljesült. Sőt, minha egy kicsit túl is lenne már tolva a bicikli.
 A tagok legalább 70-80%-a, évi 2-3szor kerül kapcsolatba az omme val. Egyszer amikor tagdíjjat fizet, és amikor beadja a gyógyszer cukor támogatást, és esetleg az anyákra.
 Nem vár el semmi mást az Omme-tól, mert úgy sem kap mást, akár mi van, és akár mit csinál.
 Mert lehet itt Destruktoros ügy. Nyári mérgezés, és mint most is, az Oxxovar. A Magyar méhész senkire nem számíthat ha bajba kerül. A túl fizetett jogászok se ő érte vannak, hanem a vezetőségi tagok egymás közti vitáiért.
 Akkor meg minek fárasztaná magát mindenféle választással, meg gyűlésekkel.
 Feketén fehéren kimutatható, hogy ha a régi idősebb tagok abba hagyják a gyűlésekre és más összejöveteleken való megjelenést, felesleges lesz bármit is csinálni, mert a fiatalokat már nem lehet átvágni, csak és kizárólag akkor csinálnak valamit, ha nekik is hasznuk van belőle. Még ha néhány őket éríntő előadásra el is megy néhány, választani minek menne. Változik valami ha elmegy? Nem. Akkor meg?
Tehát megint oda jutunk, hogy az Omme-t kizárólag egy dolog tartja egyben, az uniós támogatás. Ez mindig lesz, mondjátok ti. De, a nap is kialszik egyszer.
 Viszont én állítom, ha egyszer lenne egy érdekvédelmi szervezet, amiről a méhész érezné, hogy érdeke benne lenni, rögtön más lenne a helyzet.
 És az a félelmem így 27 éves Omme tagság után, hogy most veletek, egy soha vissza nem térő alkalom úszik el, amire a majdnem 14000 tag egyedül álló lehetőségeket kínálna.
 Ja és a végére, de nem ijesztegetésnek. Az Agrár gazdasági kamara is a helyét keresi, és mintha nehezebben találná, bár mindent megpróbál. Eszükbe ne jusson az uniós támogatás koordinálását át venni, mert akkor aztán kalap-kabát az omme -nak.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 23. 22:30 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3384 Dátum: 2019. Január 23. 22:35 »
 Nem is vártam tőled mást . Hozod a formádat. Ezt már hanyadjára írod le?
    ;D ;D ;D     ;D ;D ;D ;D
  Albert

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3385 Dátum: 2019. Január 23. 22:37 »
  És megy az élet tovább.

https://www.youtube.com/watch?v=SpMipjNMMmk

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3386 Dátum: 2019. Január 23. 22:55 »
Nem szeretnék olajat önteni a tűzre, mert sokszor ahogy olvasom Vivaldi hozzászólásait az az érzésem, hogy egy soha véget nem érő történetbe fogott bele az írásaival.
Nem is értek egyet vele minden esetben.
Viszont a fentebb leírtakkal igencsak egyet tudok érteni, kihagyva belőle a személyes megjegyzéseket.
Nagy vonalakban szerepelnek benne azok a fő problémák, amik személyes és szervezeti szinten hátráltatják a méhészeti ágazat sikerét.
Ha elfogulatlanul elgondolkodik és értelmezi egy méhész a leírtakat, sok igazság kerekedhet ki belőle.
Azért ne cseréld le a Vivaldi nevet Don Quijote de la Mancha-ra.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3387 Dátum: 2019. Január 23. 23:32 »
   "soha véget nem érő történetbe fogott bele " 
  ezzel van a baj. Évek óta csak a Bross , a támogatás, az OMME ezt szajkózza . A megoldást úgy nem lehet keresni, h a másik mindig ezekhez a témákhoz fordul vissza. Az arany középutat közösen kellene megtalálni, mert mid annyian vesztesei leszünk ennek az egész vitatkozásnak.

 Albert

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3388 Dátum: 2019. Január 24. 06:10 »
https://www.youtube.com/watch?v=hM85fKnsMnE.   

Vivaldi pont olyan mint Virág elvtárs a Tanúban. Csak mondja mondja ugyanazt, halálnyugodtan, egyszerűen nem lehet kizökkenteni. Végül is ez jó, mert nincs veszekedés. A "Nemzetközi" szót be kell helyettesíteni a "Nógrádban" szóval.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 24. 06:29 írta robi 75 »
Üdv:robi

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3389 Dátum: 2019. Január 24. 07:32 »
Linen!

Na,de!
Kimondta,hogy tökéletes az OMME?
Ez nem egy királyság,itt a “nép” megváltoztathatja a szabályokat.
Egy jó tervvel “kiáll” valaki a küldöttgyűlésen,biztos sikere lehet.A küldöttek nem saját maguk ellenségei. Még a mai sajnos ellenségedkedő elnökségen “keresztül” is sok minden jó,előrevivő ügyet el lehetne intézni.
Miért nem csinál semmit Vivaldi?
Mert a sűndiszno állapotból való “brekegés” könyebb?

Csányi Antal