Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688093 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3330 Dátum: 2019. Január 19. 19:05 »
Ak.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:33 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3331 Dátum: 2019. Január 19. 19:28 »
De, te sem mered kiírni, hogy hová mész. Attól félsz, hogy szaladnak vagy öten a helyedre, ezért tartod titokban.
Itt tartunk, hogy még a vándorméhészek is titkolják egymás előtt, hogy hová járnak, a Nógrádiaktól meg elvárnátok, hogy önzetlenül nagy szeretettel fogadjanak mindenkit.
 Hogy is hívják ezt? Nem ez a kettős látásmód?
 Most akkor, ki kit néz itt hülyének?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3332 Dátum: 2019. Január 19. 20:50 »
Vivaldi!
Utolsó írásodat töröltem, mert kétszer ugyan azt tetted közzé.
Ezt írta Vivaldi, amivel maximálisan nem értek egyet:
" Mert én tudom, mivel első akácra sem megyek, és ezt néhány vándorméhész is bizonyítja, aki tavaly korábban jöttek fel, hogy addig van hordás, míg a nagy családszámú vándorméhészetek meg nem érkeznek.
 Már a zúgásból megállapítom, mikor megyek kifelé, hogy vége a hordásnak.
Minden évben annyi akácmézem van, mint amit addig hordanak a méhek, ameddig az alföldön le nem megy a virág."
Tehát.
Néhányszor nem voltam csupán pályafutásom alatt északi akácon, ennek oka legtöbbször az, hogy összevirágzott az itthonival.
Teljesen téves az a megállapítás, hogy egy nógrádi akácerdőt le lehet terhelni!
Ennek, hogy a jelenlegi politikai szlogeneknek is megfeleljek, olyan "soros" íze van.
Mindent a vándorméhészekre kell fogni.
Nekem erről az a véleményem, hogy ha mézel az északi akác, szinte lehetetlen leterhelni.
Ha pedig fagyos, vagy nem passzol neki az időjárás, akkor meg ne a vándorméhészekre fogd a sikertelenségedet.
A harmadik meglátásom, hogy a termelő méhcsalád nálad nem tudom mit takar.
Romhányban a Polgármesteri Hivatalban volt amikor  a 78.-ként jelentkeztem be, és még utánam is jöttek.
Annyian voltunk sokszor, mint égen a csillag, a  domboldalakon felkúszó kaptárak sokasága látványnak sem volt hétköznapi.
Csak innen Szekszárdról szoktunk öten, heten Romhányba vándorolni.
A pergetési eredmények között is komoly eltérések voltak, de ez más tészta.
Nógrádba bomba családokkal kell menni, különösen mostanság mert a költségek egyre csak nőnek.
Amelyik méhcsalád napi 10-12 kilót begyűjt jó időben, jó erdőről az már döfi.
Nekem mindig egy romhányi méhész adta le a "drótot", hogy mikor megy haza az érsekcsanádi akácról.
Soha nem  panaszkodott, hogy mennyien vannak a nyakán odahaza!
Hogy téged ez miért zavar a tó fenekén Vivaldi?
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3333 Dátum: 2019. Január 19. 21:09 »
Ha valaki azt állítja az akác erdőt nem lehet leterhelni, azzal nincs mit beszélni, és a méhészek 90%-a jót röhög, most legyen az helyi vagy vándor. Mert ez olyan alaptétel mint a gravitáció.
Tehát, ha nem lehet leterhelni akkor te ugyan azt a ostoba lózungot hajtogatod, mint amit hallgattam már vagy 30 éve olyanoktól akiknek az volt az érdeke, hogy ezt elhiggye a helyi méhész.
 Ez nem így van, és ezt bármikor bebizonyítom amikor Dömsödről megérkeznek 350 családdal, Barabás meg odatelepül 1200 családdal.
 Ennyi. Én erről tovább nem tárgyalok, mert az akác leterhelhetősége tény.
 és a tények makacs dolgok.
Ha esetleg annyira érdekel be is bizonyítom bárkinek. Ennyi.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3334 Dátum: 2019. Január 19. 21:21 »
ja és még valamit. Ne onnan messziről dumáljatok, gyere el akácon, majd megmutatom neked mi a leterhelés. Ipolytarnóc és Ráróspuszta között 4600 család van lepakolva. Nézd már meg a térképen, hogy van e 3 km. És ez csak a Magyar. mert szlovákokkal is tele van a másik oldal. Persze Rárós és Szécsény között is sok van, de csak addig számoltuk.
 Barabásnak bevallott célja elfoglani az egész völgyet, és tavaly már nem én, hanem a jegyző akadt ki. Egész nap a vándorméhészek után szaladgáltunk és úgy 20 gazdaság közül egy sem volt bejelentve.
 Úgy, hogy talán annak kéne dumálni aki most jött meg a nemzetközi űrállomásról, mert amúgy nagyon jóhoz fordultok ha engem kérdeztek. Eléggé ismerem a problémát, és kurvára unom amint a pestiek, meg az alföldiek dumáját akiknek persze az az érdeke , hogy semmi féle törvényt ne tartson be senki.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3335 Dátum: 2019. Január 20. 00:04 »
Kedves Vivaldi                     
  Ne haragudj te olyan fárasztó vagy mint a hátrafele biciklizés. ;)  Sokáig gondolkodtál azon, hogy lehetne eljutni a vérengzéstől a vándorlásig úgy ,h látszólag te gyere ki győztesen.
   Jelentem sikerült , csak azt nem értem miért nekem mondod ezt. Azt ,h ismeretlen méhészről alkotsz vélemény (mert megszólítottál) már fel sem tűnik, de azért elmondok magamról 1-2 dolgot. 60- vanas években kezdtek a szüleim méhészkedni. Az akkori mentoruk /Váraljai Béla/ bevezette Őket a vándorlás rejtelmeibe, igazi néptanító volt. Vándorolni a nógrádi hegyekbe jártak II. akácra pl Romhány, Istenmezeje, Ivád, Péterke.Sokat segítettem nekik, sokat tanultam tőlük.Mikor önállóan kezdtem el a vándorlást mindig betartottam a szabályokat, úgy a bejelentkezést mint a szomszéd méhészhez való lepakolást. Mivel ,h ismertem a környéket ezeken a helyeken törekedtem arra ,h 100-150 m belül ne legyen vándor méhész.Ha kellet km-eket mentem be az erdőbe. Olyan helyen ahol egymást érték a méhészek azt kerültem .A hordással különösebb bajom nem volt, h mennyi lett volna HA kérdés nagyon nem érdekelt mert kb tudtam mire lehet számítani, máskülönben minek vándorol az ember. Nem mondom ,h nincs leterhelés de az empátia , tisztesség becsületesség szerintem mind a két félnél hiányos. A tulajdonnal kapcsolatban, h enyém tiéd kié kérdést ne nagyon feszegessük mert a méhészek többsége megértő . "92"-előtt még egyszerű volt a vándorlás, utána  kezdet kacifántossá lenni a helyzet . Lehetne gondolkodni azon , addig miért voltak megértőek a helyiek , utána miért változott a helyzet . Meg szólítottál bennünket, de engedd meg, h ki kérjem magam nevében biztos, de Attila nevében is, h azzal gyanúsítasz bennünket, h nem tartjuk be a szabályokat. Azt ,h az 1000 családos méhtartó hogyan sanyargat titeket ott karancs völgyben azt ne a mi nevünkkel akard bizonyítani. Nevezd meg, csak ehhez kellene egy kis bátorság. (ami nincs).  Azt, h én hol méhészkedem talán elég annyi, h kertes házban lakom , nem a 3. kon . A kedves szomszédok , és a törvények nem nagyon díjazzák ezt a formát, ezért fenn kell tartanom egy külterületi ingatlant ami oly megnyugtató. Minden egyes alkalommal mikor megyek le rimánkodhatok azon ,h rendben találjak mindent.Volt már, h  nem volt minden ott ahová letettem. Azt, h ki hol keresi meg magának a jövedelmét, azt ne te akard meg szabni. A te erdőd így is úgyis fog virítani miért baj az, h a méhecskék össze gyűjtik a nektárt. Erre csak azt tudom mondani amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten . A végére még csak egy bejelentő lapot a mai világból, a be jelentkezés így a legegyszerűbb. Csak ennyit akartam.         http://freemail.hu/mail/fm/xmldata?cmd=getattach&cid=2&homeid=120&folder=%C3%A9rkezett&tid=n5dDTrj34scSz2lIgwbk&ulid=mezes100@freemail.hu_1079466498&id=5555764&uid=1465389742.4856.fmx10.freemail.hu&save=1

  Albert

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3336 Dátum: 2019. Január 20. 11:08 »
Először is meg vagyok nyugodva. Nagyernyei Attilának tetszik amit Mózes Albert ír. Mózes Albertnek amit Nagyernyei ír. Texas Rangernak amit Mózes Albert ír, és így tovább, kb öt embernek mindig teszik amit a másik ír.
Talán véletlen, hogy mindegyik Bross szekerét tolná, már ha az menne előre egy mm-t is.
Nekem nem teszik, meg másnak se, annak se akinek az elnök választáskor még tetszett, de hagyjuk.
Inkább elmondom, hogy hogyan kell elleheteleníteni egy területen az összes helyi, illetve minden nem olyan tehetős vándorméhészt is.
 Tehát felviszem a töménytelen méhcsaládjaimat. Lehetőleg úgy 1000-1200 családot. De 300 fölött már számottevő eredményt érhet el bárki.
No, most kell hozzá még négy utánfutó, de nem a kissebbek, hanem a lehető legnagyobb forgalomba helyezhető.
 Az első három utánfutón zsákos cukrot szállítok, a negyediken meg az üstöket amiben a cukor szirupot keverem majd.
 A méheket lepakolom, a nekem legjobban tetsző helyekre. /Ha a gazda véletlenül tiltakozna, megfenyegetem, hogy puska van a terepjárómba és ha nem húz el agyon lövöm./
Szóval amint lepakoltam, és kellően leterheltem a területet, nem sok hordás lesz, illetve nem is lesz senkinek.
 Ekkor állítom fel az üstöket és elkezdem keverni a szirupot amit méretlenül öntök be a kaptárokba. Nekem lesz mézem. Igaz nem akác ez sem, de valaki csak megveszi. Hogy ki? Ez maradjon az én titkom.
 No, már most. Aki nem hozott annyi cukrot mint én, az előbb utóbb keres más helyet, mivel üresen megy haza, és nem éri meg neki többé ide jönni.
 A gond  a helybéli méhészekkel van, egy kicsit, már ha többen vannak és elkezdenek mindenféle törvényességre hivatkozni. De ez is elhanyagolható, hiszen nincs semmi eszköz a kezükben, és addig ameddig minden kaptár csoporthoz egy embert, bele értve a saját könyvelőmet is oda tudok állítani, nem tudják felgyújtani.
 A baj majd ott lesz, ha nem lesz annyi alkoholista, aki pár fillérért a fűben is elalszik, a nem túlságosan meleg felvidéki éjszakákon.

Hogy amit leírtam hülyeség? Kedves Uraim, nem írtam volna le, ha ezeket nem láttam volna már a gyakorlatban is.

Úgy hogy ne nekem akarjátok már elsütni azt a süket dumát, amit 30 éve nyomnak  egyes méhtartók, mert nekik ez áll érdekükben.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 20. 11:15 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3337 Dátum: 2019. Január 20. 11:15 »
Azt simán lehet érzékelni, hogy Vivaldi bepörgött amikor ilyeneket ír:
"Ha valaki azt állítja az akác erdőt nem lehet leterhelni, azzal nincs mit beszélni, és a méhészek 90%-a jót röhög, most legyen az helyi vagy vándor. Mert ez olyan alaptétel mint a gravitáció."
Továbbra is azt állítom, ha a az északi akácra passzol az időjárás, nem fagyott meg, és bombák a méhcsaládok akkor mindenki elégedetten perget.
A sikertelenség okát jobb másokra fogni, mint saját magunkban keresni a hibát.
Természetesen ha valami bibi van az erdővel akkor az eredményen is meglátszik.
Ahogy Albert írta, mindenkinek megvan a saját helye, és nincs táblaleverés, meg harc.
Soha senki nem panaszkodott, hogy a kolléga méhészete "kiszívta" a méhei elől a nektárt. Egyedül az időjáráson szoktunk aggódni, azzal meg nincs mit tenni.
Vivaldi nem látja be, hogy a Föld nevű bolygó nem csak az övé.
Véleményem szerint a méhbetegségek terjesztése egymás között egy zsúfolt vándorhelyen (pláne ha kutatásban pörgetnek) sokkal nagyobb probléma, mint az akácerdő leterhelése.
Úgy érzem ha valaki sokat emleget egy marhaságot, akkor azt előbb, vagy utóbb igaznak véli.
Egyébként nyugodj meg Vivaldi nem te vagy az egyedüli aki ezt állítja.
Általában azok szoktak keseregni akiknek szerényebb az eredményük, amikor a mellette lévő kolléga meg szépen perget.
Akkor is gond van ha ezt az állításodat bizonyítani kell:
"Mert én tudom, mivel első akácra sem megyek, és ezt néhány vándorméhész is bizonyítja, aki tavaly korábban jöttek fel, hogy addig van hordás, míg a nagy családszámú vándorméhészetek meg nem érkeznek."
Persze, ha egy akácfa alá pakoltok akkor érthető, valamint meg is érdemlitek.
Mellékelek egy képet, hogy milyen családokkal érdemes Nógrádba menni, akkor nem lehet gond.
Ja és én sem panelban lakom.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3338 Dátum: 2019. Január 20. 12:03 »
Én is rettenetesen sajnálom a vétlen állatokat, de ha kárt okoznak akkor nincs mese, puska kell.
Véleményem szerint a vadászat teljesen üzleti alapokon működik, a szakmailag elfogadott, átgondolt, ellenőrzött vadgazdálkodáshoz nem sok köze van.
Nagyernyei Attila


Puska kell.Mert az ember mindent birtokolni akar és elveszi a vadaktól az életteret.Jön egy farkas a hülye vadász meg rögtön lelövi,pedig az szabályozná,hogy a vadak ne szaporodjanak túl.Én sem szeretem a vadászokat,mert kíméletlenül lelőnek mindent ami az útjukba kerül.Aztán vígan pózolnak a lelőtt prédán.Tisztelném őket ha becsületes harcban ölnék meg a vadat és csak élelem céljából.Egy szarvasnak van agancsa akkor vegyen fel egy botot és úgy küzdjön meg vele.Ha legyőzte megérdemli.De így szerencsétlen állat boldogan eszik és orvul a semmiből leteríti egy golyó.Na erre büszkék lehetnek a vadászok.
Erdélyben a lakosság együtt tud élni a medvékkel.Tudják,hogy a medve nem játékszer.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 20. 12:14 írta Bagira »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3339 Dátum: 2019. Január 20. 13:53 »
Attila. Te néha olyan szintre kerülsz, hogy nem érdemes veled vitatkozni.
 De, ezt mástól is hallottam már.
Mindenki a saját érdekei szerint beszél. Te jó északi erdőbe akarsz vándorolni, és azt szeretnéd ha szívesen fogadnának. Ezért magyarázod, hogy az akácot nem lehet leterhelni. Én azért ha neked lennék, nem járatnám le magam még jobban, szakmailag is. Tudom én jól, hozzád hasonlóknak talán még az is jó lenne , ha bejelentkezni se kellene , meg állatorvosi igazolás se. Legalább is ez derült ki a tavalyi jegyzővel lebonyolított körutamból. Ismétlem nem én találtam ki, a jegyző keresett meg.
 És azt is ő mondta, hogy a tavalyi 24 órás türelmi idő, helyett az idén rögtön büntet. Hozzáfűzöm, én ezt nem tudom mennyire büntethet. Én nem néztem utána, de valami 300000 ft-ot beszélt.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3340 Dátum: 2019. Január 20. 14:06 »
Ezt írta Mózes Albert:
"Kedves Vivaldi                     
  Ne haragudj te olyan fárasztó vagy mint a hátrafele biciklizés."
Szerintem meg beakadt a gatyaszára a láncba, mert megállt nála az idő.
Amikor pl. Salgótarjánba vándoroltam előtte mindig elküldtem a vándorlási papíromat a Polgármesteri Hivatalba, mert ott nem volt kecemc járta a jegyző a vándorhelyeket.
Romhányban elég volt aznap bejelentkezni.
Miről beszélsz?
Oktasd azokat akikre ez vonatkozik.
Az, hogy én milyen szinten vagyok ne zavarjon.
Nem én vagyok a tó fenekén.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3341 Dátum: 2019. Január 20. 14:50 »
Igen valóban, a helyzetemre vonatkoztatva igazad van. A béka segge alatt vagyok. Mint sok ezer társam, tekintve, hogy ott a hegyen akárhogy számolom is, esetleg félszázan ha vagytok, bele értve a Bross fan klubját is.
 De, az én helyzetemnek van két előnye, még pedig amit már említettem, sokan vagyunk, és, hogy innen lejjebb esni már nem igen van hová, míg a hegyről nagyon is könnyű legurulni, bár pillanatnyilag tűnhet úgy, hogy ez nem úgy van.
 Másrészt ugyan nem rendelkeztem soha nagy családszámmal, de szakmai tudásban azért kiállok bárkivel. Nem kis részben hivatkoznék, arra a kb 55 évre, amit a méhek között töltöttem. Igaz ebből 1 évben, nevezetsen 1978-ban, amikor az atka mind elvitte apám méhészetét nem voltak méhek.
No, most Attila elmondanék ismét valamit, amit már elmondtam. Kevesen írunk, de sokan olvasnak. Ezért nem kéne égetned magad a szakmaiatlanságoddal.
 Ugyan is az egész egyszerű matematika. Semmi sem végtelen. Még az akác virág nektár termő képessége sem. Ugyan úgy, mint a legelőn növő fű mennyisége sem az.
  Úgy látom te nem ismered, de biztos vagyok benne, hogy sokan ismerik, főleg a fiatalabbak,a közlegelők példáját a környezet védelemből.
 Ez nagyon jó példa. És mint általában a biológiában minden, ez is vonatkozik mindenre, ami az élő, és termő szervezetekkel kapcsolatos. Nem fárasztom magam, hogy leírjam, mert úgy látom nektek teljesen felesleges. Mert a te elméleted szerint 2 akácfára is lehet 1000családot telepíteni. Ha nem lehet sehogy leterhelni?
 Semmi sem terhelhető végtelenül. Még maga a föld bolygó sem. De erre majd rájönnek a fiaink, vagy az unokáink.
 Másrészt. Azért elgondolkodtató, hogy nálunk, ahol a község külterület 60%-a erdő, és főleg akác. 1köbméter akácfa ára 27000 ft, és itt vagyunk az erdők közepén.
 Csak hogy, a Méhészklubbra a facen feltettem azt a kb 3km hosszú, és úgy 300m széles hegyoldalt, amiben 1db fa sincs már. Igaz 4 év alatt vágták ki, de kivágták. Tarra.
 És ez csak egy a sok közül. Most is szól a fűrész. Még a patakpartokon, hegygerinceken, utak mellett vannak fasorok. Most azt vágják.
Hogy ennek mi az oka az egyszerű. Az utolsó nagy erdő irtások, és persze a telepítések is a TSZ utolsó 10 évében voltak. 1980-1990 között Ezek mostanra 30 évesek vagy többek. Tehát vágás érettek.
De, a tény az tény. Nincs erdő sem. De, ha úgy gondolod, hogy az a mindent öszevetve és szórványban megmaradt 20-30 hektár akácerdő elbír kb. 4000 családot, nyugodtan vándorolj ide.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3342 Dátum: 2019. Január 20. 15:12 »
Mondom én, hogy egész másról elmélkedsz mint én.
Ezt írod:
" Mert a te elméleted szerint 2 akácfára is lehet 1000családot telepíteni."
 Majd pedig így fejezed be:
"  De, ha úgy gondolod, hogy az a mindent öszevetve és szórványban megmaradt 20-30 hektár akácerdő elbír kb. 4000 családot, nyugodtan vándorolj ide."
Pedig erre már megadtam a választ is:
"Továbbra is azt állítom, ha a az északi akácra passzol az időjárás, nem fagyott meg, és bombák a méhcsaládok akkor mindenki elégedetten perget."
Ha megérted akkor folytatom, ha nem akkor sajnálom.
Én eddig erdőről beszéltem (írtam) te 2 akácfáról.(Nem kicsi különbség!)
Romhány, és környéke szinte összefüggő akácerdő, amelyek a hegytetőktől a völgyekig, és mind a 4 égtájat lefedik.
Emiatt elhúzódó virágzásra lehet számítani, valamint van arrafelé egy jókora rózsaszín akácos rész is, de ez titok.
Ha elolvastad a MÉHLEGELŐ című könyvet abban megláthatod, hogy Magyarország egyik legnagyobb akácerdeje, de hasonló adottságú Salgótarján is.
Ott is voltam jó párszor, mert az viszont néhány nappal később van.
Ezeket a vidékeket lehetetlen leterhelni, mert nincs annyi lepakoló hely sem.
Soha a büdös életben nem etettem akácon, de látni láttam én is.
Ebbe, hogy kevered bele Brosst nem tudom elképzelni sem, hacsak nem a műhelyben dolgoztál és a 21. ujjadat elkapta a körfűrész. ;)
Üdv.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3343 Dátum: 2019. Január 20. 15:34 »
Ne folytasd. felesleges. Hülyeségeket beszéltek.
 Egyszerűen minden matematikai tételnek ellentmond. Nincs leterhelhetetlen méhlegelő, sem akác, sem napraforgó, sem más.
Ezt a méhészek 90%-a tudja is. Ezért kár puffogtatni, különböző 40 éve begyakorolt lózungokat. Ezért is titkolják egymás előtt is, hogy ki hová jár.
Bármilyen számítási módszert felhozol, semmilyen méhlegelő terhelhetősége nem végtelen, még akkor sem, ha nem fagyott le, egyszerűen azért, mert túl sok erdőt kivágtak, tehát túl kevés az erdő, de ha nem vágják ki akkor is túl sok már a méhész.
 Ezért talán jobb lenne belátni, hogy van némi igaza a Nógrádi méhésznek, amikor nem cigányzenekarral fogadja a vándorméhészeket.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3344 Dátum: 2019. Január 20. 16:17 »
 Me
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:33 írta oszkár »