Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688657 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3315 Dátum: 2019. Január 16. 08:30 »
"majd a "célzóvíz" elfogyasztása után"

Ez már büntető jogi kategória, ha ittasan vagy bódult állapotban fegyverrel kapcsolatos tevékenységet végez valaki, vagy hagyja hogy végezzen más.
Ebbe a szép lelkek is beletartoznak, akik látják ezt csak nem szólnak a rendőrnek!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3316 Dátum: 2019. Január 16. 09:05 »
Nem disznó vágás van. A palóc pontosan fogalmaz. "Disznó ÖLÉS" van.
 Ez is szimpla gyilkosság, ha tetszik ha nem.
Elmondhatnám, 1981-ben volt részem benne legutoljára, de nem ilyen egyszerű.
 A disznó ölésekbe belenőttem, mint minden más falusi gyerek. Azt hittem ez a természetes. 1980-ban nősültem, és azonnal véget vetettem a hagyománynak.
 Egyszer, úgy 10éve el kellett mennem, még egy ismerősöm meghívott "lefogni" a disznót az anyósához. 2 napig nem aludtam előtte. "Hál' istennek elmaradt.
 Ja, és ha lehet kerülöm a húsevést is.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3317 Dátum: 2019. Január 16. 13:38 »
Akkor Te nem csak a vadászattal, hanem a komplett állattenyésztéssel sem értesz egyet úgy-e?  ;)

Kutyád azért csak van, amit fogságban tartasz?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3318 Dátum: 2019. Január 16. 16:18 »
Csak közölném veled Rangerkám, hogy ez omme Oldal. De, utoljára.
 Az állatainkat mint kutya meg macska teljesen szabadon tartjuk amennyire lehet.
 Karácsonykor éjszaka ütötték el valószínű vadászok, a 12 éves perzsa cicánkat.
 Azért gondolom, hogy ők, mert éjszaka jobbára csak ők járnak gyorsan az utcában, mivel az utca végében lévő önkormányzati létesítmény kerítésén van az a láda, amiben az a füzet van, ahol feliratkoznak, illetve bejövetel után leiratkoznak, hogy hová mennek vadászni.
A hátulja lebénult, gerince eltört, így el kellett altatni, a 2014-es mézkirálynő legnagyobb bánatára, aki végig a kocsiban zokogott.
 Csak, hogy mondjam 5000 ft-omba került a tisztességes elaltatás altatóval az állatorvosi rendelőben. Mivel a helyi két állatorvos gázolajjal öli meg az állatokat, oda kellett vinni.
Kutya.
 Elég sok kutyám volt.
 Szám szerint 6db.
Egyet vadászok lőttek agyon amikor apámmal kimentek a határba. Egyet megmérgeztek, a többi elagott. Kettőt 15 éves korában el kellett altatni az öregség miatt. A legutóbbi skótjuhász 15 évesen magától pusztult el.
 Most van még egy 13 éves, dobberman-Puli keverék, akit a puliból örökölt vérmérséklete miatt nem lehet elengedni, csak ha ott vagyunk vele. Ezért egész életében 3 napot volt kinn éjszaka, amikor egy befogadott kutyával séta közben elmentek, és elvesztek. 3 nap múlva találtuk meg.
Az előtérben direkt neki van egy régi fotel, amiben csak ő alszik. Néha viszont valóban ki kell kötni napközben. De, ezt ritkán tűri. Inkább a lakásban van bent. Én magam sem hittem volna, hogy lesz olyan időszak amikor azt lessük , hogy mit eszik meg a kutya.

Nézd Walkerkám én szivesen elbeszélgetek veled, és be bizonyítom neked, hogy az amit az ember az állatokkal tesz, és főleg amit tett, az bűn.
 A keresztény ember aki ismeri a bibliát, az tudja, hogy parancsolat a "ne ölj."
 Nem az van benne, hogy ne ölj méhészt, gödöllőit, vagy embert, hanem, csak úgy egyszerűen, hogy "ne ölj." Ez bizony mindenre vonatkozik, még ha elsiklanak felette olyan fajta élet ellenes egyének mint te is vagy, mert a húst szeretik.
És még valami. Az is benne van a bibliában, /nem mondom, hogy hol, mert nem nézem ki belőled, hogy van bibliád/ hogy: "Álld meg az állatokat és a gyerekeket. Mert ők ártatlanok." Bezony.
 De innetől foglakozunk már a másik állat sereglettel, az Omme-val.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 16. 16:23 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3319 Dátum: 2019. Január 16. 17:15 »
Akkor innen fakad a nagy barátság a vadászokkal.

Ha észre vetted volna te kanyarogsz folyton mellék utakra.  ;)

Ez elment vadászni,..........vadászokra vadászni.

Jó térjünk vissza a megválasztottakra.

Valami jó híred van-e róluk, róla?  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3320 Dátum: 2019. Január 16. 20:34 »
Ha neked a szomszédod is úgy ment volna nyugdíjba, hogy puskával együtt leesik a lesről, és úgy intézik el neki mint volt pártitkárnak a nyugdíjat, akkor te is gyakran foglakoznál velük. Én akkor se bírom kikerülni őket ha akarnám.
 De tényleg vissza az Omme-hoz.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3321 Dátum: 2019. Január 16. 23:24 »
 Kedves Vivaldi
         Örömmel olvasom írásaidat.Ezek a következetes hsz-ek nagyon tanulságosak. Kezd kirajzolódni jellemed emberi mivoltod. Ezzel a vadászattal, disznó vágással kapcsolatba azt hittem , Te egy vérbeli tökös legény vagy, de a végén kiderült, h egy nem egészen vega nyuszika vagy.  "Ha ilyen élményeid nincsenek akkor Te csak egy falun élő városi vagy!  :D"- mondja Walkerkám. Ne kapd fel a vizet, szeretnélek emlékeztetni arra ,h 1-1.5 éve mennyire lebunkóztad a pesti, és környéki méhészeket, ha van időd keresd vissza.
     A bibliára csak akkor hivatkozz, ha megvan hozzá a jogosultságod  . A "Ne ölj" nem csak azt jelenti, h ne vedd el másnak az életét, azt is jelentheti ne öld ki másból a szeretetet, de ott van a másik figyelmeztetés " szeresd felebarátodat...." , én is megkérdezlek van neked igazi jó barátod itt a méhészek között, egyáltalán a méhészek jó barátaid? A majd 2000 hozzászólással még mindíg csak odáig jutottál, h a kollégákat ezzel a címmel tiszteled meg? " másik állat sereglettel,".                                                       Azt hittem a korral jönni fog egy kis bölcsesség, de ezt nálad nem lehet tapasztalni. Te csak beszélgetni akarsz valakivel akit  lelehet hurrogni , meg lehet alázni. Építő kritikát tőled várni nem lehet. Nem baj itt a tavasz nem sokára lehet menni a méhekhez, majd csak átlépjük a 2000. hszedet ami után ugyan ott vagy, a Bross vezette OMME nem ér egy hajítófát sem.
   
   Addig azért még 1-2  állatka bekerül a levesbe. ;) :D  Ízelítőül mutatok pár képet, az elsők kicsit riasztóak de a vége az azért nem rossz. Kérlek ne haragudj nem sértegetni akartalak, csak olyan jó volt olvasgatni az eszmecseréteket , gondoltam én is beleszólok. pusszancs. :-* ahogy mondta egy közös ismerősünk valamikor Balassagyarmaton.

   Albert

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3322 Dátum: 2019. Január 16. 23:25 »
 Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok

 Albert

  ui: azasszony műve.......

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3323 Dátum: 2019. Január 17. 07:30 »
Mózes Albert ezzel az egy sorral tökéletesen jellemezte Vivaldit:
"Építő kritikát tőled várni nem lehet."
Hasonló gondolatokat fogalmaztam meg többször vele kapcsolatban, de ilyen tömörre sosem sikerült.
Azt egy utálatos dolognak tartom ha valaki állandóan nyüszít, hogy nem csinál az OMME semmit, minden úgy rossz ahogy van, na meg a "Mészi" időszak az igen.
Aztán amikor kértem tőle, hogy az alapszabály módosításhoz adjon érdemi javaslatot, vagy fogalmazza meg építő szándékát, akkor is csak fröcsögött.
Véleményem szerint nincs az országban olyan méhész aki azt mondaná, hogy az OMME-ban minden rendeben és flottul működik.
Ezért kell kritikus DE előremutató javaslatokkal segíteni az elnökség munkáját.
Nézzük Mésziék mit csináltak, akiket Vivaldi könnyei között sajnál, hogy már nincsenek.
Folyamatosan felhívtuk a túlkapásaikra a figyelmet, fogalmaztuk meg kritikánkat.
Totálisan lemásolták a nagypolitikát!
Nem kaptunk szót, helyette kuss, vagy egyszerűen be sem engedtek az ülésekre, na meg kórusban kiabálták, hogy szét akarjuk verni az OMME-t.
Ezért állítom azt, hogy bizony óriási a változás.
Most teljesen nyitott az OMME, mindenkit meghallgatnak, az más kérdés, hogy mi lesz belőle.
A legegyszerűbb szidni valakit, vagy valamit, de ennek akkor van értelme, ha helyette van másik jobb javaslat.
Vivaldinak ilyen sosincs.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3324 Dátum: 2019. Január 17. 10:30 »
Albert van békás is?  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3325 Dátum: 2019. Január 17. 10:37 »
Javaslatok részünkről folyamatosan mennek az általunk megválasztott képviselőink felé.

Remélem a mostani katasztrófát, ami a tavalyi méhmérgezések során érte a közösségünket a kapott ötletek szerint még a javunkra lehet fordítani.
(Sajnos a meghalt méheket ez már nem támasztja fel, de a következő nemzedéknek sokkal jobb esélyei lennének!)

Ha még sokáig csöndben ül a társaságunk, akkor viszont megérdemli a sorsát.  :(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3326 Dátum: 2019. Január 17. 13:20 »
Albert.....Jól látom hogy sárgarépa van a kocsonyában...máskor ne engedd hogy az asszony csinálja,csak só bors fokhagyma....szerintem

szs

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3327 Dátum: 2019. Január 17. 14:06 »
  Kell a szemnek is kedveskedni, meg a vegásoknak is főleg a nyusziknak . Tudják meg miről maradnak le. ;D ;D :P

  Albert

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3328 Dátum: 2019. Január 17. 20:20 »

De, én biztos kivétel vagyok abban is, hogy valahogy nem fér a fejembe, hogyan szórakoztat az valakit, hogy ártatlan lényeket gyilkolásszon szórakozásból, mivel nincs is rá szorulva a husukra.
 De erről szivesen vitázok bárkivel.

Az én fejembe meg az nem fér, hogy miként képesek ezek a szadista méhészek előre megfontolt szándékkal, bűnszövetségben, nyereségvágyból millió számra irtani azokat az ártatlan atkákat, amikor nincsenek rászorulva a húsukra.  ;D

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3329 Dátum: 2019. Január 19. 18:46 »
Azért az sem igaz, hogy az emberiség nem fejlődik.Mert bizony fejlődik. Ha csak, néhányan is de vannak már akik ellentmondanak, az ilyen élet ellenes halálkultuszban, vértócsákban toporgó, gyilkos, elmaradott egyéneknek. Mind ti vagytok. Bizony. Mert a pusztítás gyilkolás, még akkor is ha időnként szükséges. És jobb ha nevén nevezzük, nem szégyellősködünk. És ezzel át is kötök a másik témához.

 Mózes Albert.
 Ne mondjunk rosszat senkiről. Szeressük az ommet meg titeket, és öleljünk keblünkre mindenkit aki mellesleg a mi pénzünkből nem csinál semmit. Ja és mivel nekünk van, már mint akác fogadjunk be mindenkit, had jöjjön. Még akkor is, ha mi soha a büdös életben semmi féle viszonzást nem kapunk, és nem is várhatunk el.

Most mondok még valamit. Én csak napraforgóra járok, de megkérdezheted azokat a méhészeket, hogy hányszor utasítottam el azokat akik ott laknak ahová én járok.
 Még helyet is keresek nekik. Ha akarnának jöhet a saját magán területemre. Bezony. Meg lehet őket kérdezni. Mert a segítség az vissza jár. És aki mellettem méhészkedik odalenn, azt még én hívom.  De az idegenekhez akikhez semmi közöm, és mivel így is nagyon sokan vagyunk már, ne várja már el senki, hogy vörös szőnyeggel fogadjuk.

Elmagyarázom neked, még egyszer, hogy miért nem vagyok arany bányász.
 Azért nem vagyok arany bányász, mert nincs arany bányám. Ezen a logikán végig menve, akinek van egy két szobás lakása a 3. emeleten, és ezen kívűl más semmi, az miért is méhészkedik a más eredjében?
 Tehát pontosabban, ha valakinek nincsenek meg a feltételei valamihez, az miért csinálja?

 A te álsásgos jólelkűséged ami persze csak rám vonatkozik, másra nem. És azért nem, mert egyszerűen nem működik. Nem magamért mondom, mert nekem már jön a nyugdíj, és annyi amennyivel meg vagyok elégedve, hanem azért a pár gyerekért aki meg akar maradni itt valamiképpen. Nekik nehezedik meg az életük azzal, ha haza jönnek a saját magánterületekre, a saját erdőjükbe, és nincs semmi hordás.
 Mert én tudom, mivel első akácra sem megyek, és ezt néhány vándorméhész is bizonyítja, aki tavaly korábban jöttek fel, hogy addig van hordás, míg a nagy családszámú vándorméhészetek meg nem érkeznek.
 Már a zúgásból megállapítom, mikor megyek kifelé, hogy vége a hordásnak.
Minden évben annyi akácmézem van, mint amit addig hordanak a méhek, ameddig az alföldön le nem megy a virág.
 Mert az igazság, feketén fehéren az, hogy ha nem álságosan széplelkűsködünk, hogy ezek a gyerekek, akik nem mentek el Budapestre dolgozni, nem mentek el külföldre dolgozni, hanem meg akarnak itt ragadni, ezeknek a zsebéből szedik ki a pénzt olyanok, akik ide egy gyufa szálat sem hoztak még.

Na most ugye arról is elvitatkozhatunk az ilyen kriptokommunista és liberális elveket vallók, mint Mózes Albert és Nagyernyei Attila, és társaik, hogy hogyan végez minden féle országgal, gazdasággal a neo liberalizmus, aminek a vége a vállság és az össze omlás.
 Abban azonban igazatok van, hogy az a kormány ami illiberális politikát hirdet, totálisan neoliberális politikát folytat a mezőgazdaságban, de főleg a méhészetben.
De, ezt mindenki látja.
Legyünk humánusak. Mondjuk ki, valahogy meg kell élni. Oké nyugodjunk bele, megélni meg kell, engedjük meg,  még a másén is. De, biztos, hogy etikus és erkölcsös meggazdagodni is a másén?
Mert megélni meg lehet 150 családból is. Aki nem él meg 150 családból az hülye, vagy nem ért hozzá.
 Minek akkor 300-500 meg 1200 család, olyanoknak, ismétlem olyanoknak, akiknek semmi féle feltétele nem adott a méhészkedéshez?
 Mert akinek van 200 hektár akácerdeje, 500 hektár napraforgója. vagy valamelyik rokonának, haverjának, stb. az annyi családot tart amennyit akar.
 De amikor másékéról akarunk milliókat szerezni, az valahogy nagyon bizsergeti az ember igazság érzetét, már ha van neki.
 Persze tudom jól, a liberálisoknak ilyen nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 19. 19:25 írta Vivaldi »