Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688606 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3150 Dátum: 2018. Október 28. 18:50 »
Üdv.Uraim!
Jenő!
Csak a vak nem látja hogy a klubvezető nagy igyekezetébe,bizonyítási kényszerébe folyvást ellentmondásba keveredik.
Utána jön a mellébeszélés,magyarázkodás.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3151 Dátum: 2018. Október 28. 18:57 »
Szia Izso 60!
Na végre!  ;)

Így van. De vakok. Ez is így van. Egyébként én szoktam néha Attilával beszélgetni telefonon, és tényleg jó szándékú ember. Nem értem miért csinálja. A vakok is segítenek magyarázkodni, sőt lájkolják. Aztán 111...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3152 Dátum: 2018. Október 28. 19:09 »
Nem tudom mi a bajotok.
A cikkből akkor idézek, talán nem olvastátok el?
"Szeptember 1-től kezdve Franciaországban tilos minden neonikotinoid tartalmú szer használata, ideértve az EU-ban még engedéllyel rendelkezőeket is, mint amilyen a Thiacloprid és Acetamiprid. Ezeket  pl. a repce virágzásakor használják és a repcemézben szermaradványként kimutathatóak. A francia kormányzat a gazdáknak az egyéb módszerekre való átállás átmeneti időszakában támogatást biztosít. A teljes neonikotinoid tilalom a méhészeket támogató civil szervezetek petícióinak és aláírásgyűjtéseinek köszönhető."
A magyar mézekben találták?
Pirossal kihúztam, hogy jobban lássátok.
Valóban jó szándékkal írok, és érthetően.
A magyar mézben MÉG (hála az égnek) nem találták meg.
Lehet nem is kéne csesztetnem ennyire az OMME illetékesét?
Még a végén kimutat valamit.
De ettől ne tartsatok.
Mindent ki fognak mutatni, de ezzel a brigáddal a neonikotinoidokat soha, tehát megnyugodhattok.
A mit Geddekas állított az egy kacsa volt, azóta már ő is elismerte, hogy nem volt elég körültekintő.
Izso60 légy szíves fejtsd ki milyen bizonyítási kényszerem van?
Annyira érdekelnek azok az emberek akik helyettem gondolkodnak.
Vagy talán látnoki, ne adj Isten sámáni képességgel vagy megáldva?
Agykutatónak nem gondolnálak.....
Nagyernyei Attila

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3153 Dátum: 2018. Október 28. 19:37 »
Attila!
Eleinte azt mondták, hogy a méhek védelme érdekében nincs a nektárnak NNI MRL értéke (maximálisan megengedhető szintje). Tehát ha kimutatható, akkor  elvileg az engedélyét vissza kell vonni. Aztán mégiscsak találtak benne, erre megemelték a szintet előszőr 10 ppb-re aztán 50-re. Hirtelen nem lett fontos a méhek védelme? Nem győzőm azonban hangsúlyozni, hogy ha a mézben ennél magasabb szintet találtak, akkor azt a méh bevitte, tehát ettől a szinttől nem tévedt el, és nem pusztult el. Így hát az önellentmondás a káros hatás bizonyítása és a mézek NNI szintje vonatkozásában szépen kirajzolódik. Tavaly én találtam olyan diagramokat, amelyek azt sugallták, hogy a mézben a megengedettnél is többet találtak kanadai kutatók. Azonban szerintem rosszak voltak azok a diagramok.
Attila!
Légy szíves ne keverd ide az NNI permetszereket. A tiaklopridnak pl. tudtommal 200 ppb a megengedett szintje. Ebből mutattak ki tavaly magyar biomézben, ha jól emlékszem 50 ppb-t. Amit azért fordítottak vissza, mert a bioméz esetében alacsonyabb a megengedett érték. Ami azért nevetséges, mert miképpen lehet bioméz az, amelyik a megengedett érték alatt tartalmaz NNI-ket. A bio minősítés itt csapja agyon saját magát, hiszen semennyi  nem lehetne benne. Hiszen attól bio.

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3154 Dátum: 2018. Október 28. 19:44 »
Valóban jó szándékkal írok, és érthetően.
A magyar mézben MÉG (hála az égnek) nem találták meg.
Lehet nem is kéne csesztetnem ennyire az OMME illetékesét?
Még a végén kimutat valamit.
De ettől ne tartsatok.
Mindent ki fognak mutatni, de ezzel a brigáddal a neonikotinoidokat soha, tehát megnyugodhattok.

Nagyernyei Attila
Tesókám!
Jól megeteted a csávókat!
Tényleg nem fognak semmit megtalálni amíg az engedélyező szerv és az ellenőrző ugyanaz.
Ebből a körből a csicskák sem akarnak kilógni, egyetlen mintát sem küldtek független laborba. (OMME)
Te pedig Atillám valami furcsa tudatzavarban vagy, néhol arra az általad kiszögezett Gauchós zsákra hivatkozol és utána tolod a mai mérgezők, illetve az ezt eltűrök szekerét.
Mit is szeretnél?
El kéne dönteni!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3155 Dátum: 2018. Október 28. 19:52 »
Egy testvérem van tudomásom szerint, a nővérem.
Tesód neked....
"Tényleg nem fognak semmit megtalálni amíg az engedélyező szerv és az ellenőrző ugyanaz."
Ezt tőlem másoltad?
Hol voltál eddig?
Most meg Atillám?
Nagyon ari vagy, de inkább mellőzd mert az ilyen kijelentésektől viszketek.
Én tolom a mérgezők szekerét?
Azért voltam Simon Gergővel a Greenpeace vegyianyag szakértőjével a Kossuth Téren demonstrálni?
Mi bajod?
Rossz napod volt?
Nonak üzenem, hogy nem emlékszem mikor írtam permetezésről.
Kérlek idézd.
Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3156 Dátum: 2018. Október 28. 20:07 »
Van egy kiváltságos népcsoport amelyik csak bio, meg ....hogy is mondjam? olyan az eleje mint  a sör..(csak nem jut eszembe) élelmiszereket fogyaszt, mert megteheti.
Nagyernyei Attila
Sör? Kósör? Szögeden lehet, hogy így mondják...
Nem azt akartad írni, hogy “ser”?
Kóser. Így már kóser.
Egy akó ser.  :D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3157 Dátum: 2018. Október 28. 21:42 »
Sörös György :P

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3158 Dátum: 2018. Október 28. 22:44 »
Darázs bedolgozik az atka invázióba. No ilyen gittet még soha nem rágtunk. Szólok Tutajosnak, meg Nemecseknek, hogy forduljanak bizalommal az Apiterapeutánkhoz, ha új dolgot akarnak megtudni a gittrágásról. Mondjátok már meg, hol van a hülyeségnek a határa a méhészek között?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3159 Dátum: 2018. Október 29. 07:08 »
Idézet
Mondjátok már meg, hol van a hülyeségnek a határa a méhészek között?
Az emberi hülyeségnek nincs határa.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3160 Dátum: 2018. Október 29. 08:26 »
Darázs bedolgozik az atka invázióba. No ilyen gittet még soha nem rágtunk. Szólok Tutajosnak, meg Nemecseknek, hogy forduljanak bizalommal az Apiterapeutánkhoz, ha új dolgot akarnak megtudni a gittrágásról. Mondjátok már meg, hol van a hülyeségnek a határa a méhészek között?
Tutajos? Hát nem vagy egy nagy irodalmár. Pál Utcai Fiúk-ból, "Csónakost" kevered a Tüskevári "Tutajossal" aki meg Fekete István regényében van. Ez olyan mintha a kecske darazsat kevernéd a mézelő méh vel.
 Csak én vettem észre?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3161 Dátum: 2018. Október 29. 09:23 »
Darázs bedolgozik az atka invázióba. No ilyen gittet még soha nem rágtunk. Szólok Tutajosnak, meg Nemecseknek, hogy forduljanak bizalommal az Apiterapeutánkhoz, ha új dolgot akarnak megtudni a gittrágásról. Mondjátok már meg, hol van a hülyeségnek a határa a méhészek között?
Tutajos? Hát nem vagy egy nagy irodalmár. Pál Utcai Fiúk-ból, "Csónakost" kevered a Tüskevári "Tutajossal" aki meg Fekete István regényében van. Ez olyan mintha a kecske darazsat kevernéd a mézelő méh vel.
 Csak én vettem észre?
Bocs! Kereszteztem a lovat a darázzsal meg a kecskét a darázzsal és így született a lódarázs meg a kecskedarázs. Megbolondul az ember az ilyen agymenésektől, mint amit itt a darázs és atka invázió kapcsán írogatnak egyesek. A kutya és macskabolha nem él meg az emberen, de sok leírás van ilyen esetekről. Ennek ellenére soha nem feltételezte senki, hogy az ember terjeszti a kutya és macskabolhát.

Csónakos vagy Tutajos. Olyan rég olvastam, hogy nem is emlékszem már rendesen a szereplőkre csak a sztorira, ami viszont nem felejthető.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3162 Dátum: 2018. Október 29. 10:16 »

Nonak üzenem, hogy nem emlékszem mikor írtam permetezésről.
Kérlek idézd.

Jó.
amilyen a Thiacloprid és Acetamiprid. Ezeket  pl. a repce virágzásakor használják és a repcemézben szermaradványként kimutathatóak. .......
A magyar mézekben találták?
Pirossal kihúztam, hogy jobban lássátok.
Valóban jó szándékkal írok, és érthetően.
A magyar mézben MÉG (hála az égnek) nem találták meg.

Szóval ezek permetszerek. Ezeket magyar mézekben is megtalálták. A kérdés az, hogy csávázószereket találtak-e magyar mézekben (klotianidin, tiametoxam, imidaccloprid)?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3163 Dátum: 2018. November 13. 06:58 »
Köszönöm lygo67-nek a hírlesben megosztott video-t.
Azért azt kijelenteni, hogy 10 éve van neo, de EDDIG SEMMI PROBLÉMA nem volt, finoman szólva meredek.

 A gazdáknak is van fóruma. Olvassátok el, hogy miket gondolnak rólunk!
https://www.agroinform.hu/forum/Napraforgo-termesztes/t439

Szép reggelt mindenkinek!

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3164 Dátum: 2018. November 13. 14:43 »
Ezen ne csodálkozzunk. Olyan embereknek adnak a kezébe fegyvert, aki nem ért a puskához. Lehet így is csinálni...?