Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689312 megtekintés
*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #435 Dátum: 2014. Április 01. 21:15 »
Mit vartyogsz már megint?
Én egy fórumon csak egy nick névvel vagyok jelen!
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #436 Dátum: 2014. Április 01. 23:16 »
Ne károgj! Azon gondolkodj, hogy mennyit is veszít az egyesületünk ha valaki felelőtlenül, gondolkodás nélkül szavaz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #437 Dátum: 2014. Április 01. 23:21 »
Szerinted.
Ki higgyen neked, aki a saját gazdaságában nem tud értelmes döntéseket hozni?!
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #438 Dátum: 2014. Április 01. 23:40 »
Higgyél a saját szemednek és ne nekem. Olvasd el, hogy mi lett a szavazásod következménye. Ott van a beszámoló.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #439 Dátum: 2014. Április 02. 00:13 »
Azt teszem nyugi!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #440 Dátum: 2014. Április 02. 07:07 »
Tisztelt Méhészek!
Az éves beszámoló az OMME vezetőinek tükörképe,feketén-fehéren.
Nem jó benne elmélyedni, mert aki nem pénzügyi szakember ő is észre veszi,mekkora eltérések vannak a tervezetthez képest.
És mit hirdetett az OMME elnöke a kampánykörútján?
Takarékos gazdálkodásunk eredményeként ennyit, megy ennyit megspóroltunk.
Háát ezt ki eszi meg? A Varjak talán, hiszen azok is feketék.
Én nem.
És az üvegek után kapott 2 Ft-okkal mi van? Elszáll a Kft-be?
Ezt tényleg nem tudom, de meg fogom kérdezni.
Vagy ennyire jól állunk,hogy nincs rá szüksége az OMME-nek?
Akkor meg minek a tagdíjemelés?

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 02. 07:12 írta Nagyernyei Attila »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #441 Dátum: 2014. Április 02. 09:38 »
Ha már szavazásról, meg annak felelősségéről van szó, nézzük már meg, melyik is az a "társaság" akit "király csinálóként" aposztrofáltak a legutóbbi választás után uraim?
Megmondom én. Ti vagytok azok.
Most azt kérdezem: ha saját bevallásotok szerint akkor ennyire mellényúltatok(folyamatosan ezt állítjátok), most mi az alapja, hogy az értékítéletetekben megbízzon bárki is?
Aztán lehet itt szapulni a küldötteket, meg az elnököket, hogy nem értik az egészet, meg azt se tudják miről szavaznak stb, stb, de ti is leszerepeltetek rendesen ez ügyben.

Beszéltek mindig a méhészek nevében, de nem hogy a méhészek nagyobb részét nem éritek el, de még az elnökök nagyobb részét, (ami sokkal  sokkal kisebb csoport) sem tudtátok magatok mellé állítani. Ezek tények.
Meglátjuk rövidesen, mi lesz a küldöttgyűlésen. Marad-e a higgadt többség, akinek az a véleménye, hogy ha vannak hibák, azt meg kell szüntetni, ki kell javítani, de nem úgy, hogy szétverjük az egész eddig felépített rendszert, amire te is Attila oly büszke vagy.
Itt a szomszéd utcában pár éve megsüllyedt egy szép nagy (egyébként nagyon jól elkészített, kb 25 éves) ház egyik sarka. Nem bontották el az egészet. Mélyen beástak az alap mellett, és megerősítették azt a sarkot.

Amikor így ugrotok neki a másiknak, ahogyan itt sok esetben történik, az egy olyan védekező reflexet alakít ki, hogy akkor is már ellenállást eredményez, amikor véletlenül jót mondtok.
Aztán lesz (reméljük nem) nektek is felelősségetek bőven, ha ne adja Isten tényleg sikerül ezekkel a feljelentgetésekkel egy olyan szituációt előidézni, amivel megtorpedózzátok a nemzeti programot, mert akkor szembe kell majd nézni azoknak a méhészeknek (na ezek vannak csak sokan elhiheted) rosszallásával (esetleg haragjával) akik e miatt több millió forintoktól esnek el hosszútávon, de akár éves szinten is több százezres, netalán milliós nagyságrendtől.
Értem én, hogy ezt ilyen Atya meg Geddekas félék nem érzik át, de lesznek sokan akiknek húsba vágó lesz, és nem is fogják egykönnyen lenyelni a békát.

Na de: én lassan beszüntetem itt a tevékenységet, mert bejött már a dolog idő, elég nekem a "zölddel" bíbelődni.
Mindenesetre ne feledjétek, amit most leírtam, hátha még hasznát veszitek.
Egyszer már elköszöntem így, most is aktuális:
Isten óvja az OMME-t! 
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #442 Dátum: 2014. Április 02. 20:01 »
Tükör Varjú Seeder

Tényleg dologidő van. Tavaly is az volt ilyenkor. Te is királycsináló vagy. Te is csináltál egy ügyvezetőt, egy kft élére. Jól vizsgázott a királyod? Nem lett olcsóbb az üveg, sőt drágább. Emelkedett a tagdíj. Hol az olcsóbb cukor, olcsóbb gyógyszer? Egyed Árpád azt ígérte százezerért fog dolgozni. Csak azt felejtette el mondani, hogy többszázezerbe fog ő kerülni nekünk havonta.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #443 Dátum: 2014. Április 02. 21:05 »
Megmondtam már: én nem te vagyok, aki pofátlanul egy csomó néven regisztrált be ugyan arra a fórumra, amikor kitiltották.

Az Egyed Árpádból én csináltam ügyvezetőt?
Na ennél nagyobb marhaságot nem tudsz kitalálni? Vigyázz mert így jársz: 

Persze már a múltkor az Arisztaiosz írására  való reagálásodnál is látszott, hogy kifogytál a normális érvekből.
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #444 Dátum: 2014. Április 02. 21:36 »
Ejnye, de rövid a memóriád! Hát nem emlékszel rá, hogy te szavaztad meg a kft alapítást és még arról is szó volt, hogy 100 000 Ft-ért vállalja Egyed Árpi az ügyvezetést. Én ellene érveltem és szavaztam.

Te szavaztad meg a kft alapítást és a tagdíjemelést is. Még hangoskodtál is mellette. Ezt a királyt is te gyártottad.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #445 Dátum: 2014. Április 02. 21:53 »
Igen! Egyes egyedül én csináltam mindent.  ;D

Mond: te élvezed, hogy kiröhögteted magad?

Nem próbálnád meg valami értelmesebbel életben tartani ezt a fórumot?
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #446 Dátum: 2014. Április 02. 22:08 »
Mond: te élvezed, hogy kiröhögteted magad? :P
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #447 Dátum: 2014. Április 03. 07:04 »
Kedves Varjú!
Ezt írod.

"Marad-e a higgadt többség, akinek az a véleménye, hogy ha vannak hibák, azt meg kell szüntetni, ki kell javítani, de nem úgy, hogy szétverjük az egész eddig felépített rendszert, amire te is Attila oly büszke vagy."....

Majd így folytatod:
 "Aztán lesz (reméljük nem) nektek is felelősségetek bőven, ha ne adja Isten tényleg sikerül ezekkel a feljelentgetésekkel egy olyan szituációt előidézni, amivel megtorpedózzátok a nemzeti programot, mert akkor szembe kell majd nézni azoknak a méhészeknek (na ezek vannak csak sokan elhiheted) rosszallásával (esetleg haragjával) akik e miatt több millió forintoktól esnek el hosszútávon, de akár éves szinten is több százezres, "netalán milliós nagyságrendtől.

Na nézzük mi a véleményem a fentiekről.
Szerintem nem kell kijavítani a hibákat. Meg kell nevezni a felelősöket, és olyanokat kell helyettük választani, akik legalább meg próbálnak nem hibázni, nem kerülik meg a küldötteket, és így hoznak döntéseket!
Azzal engem nem tudsz fenyegetni, hogy megszüntetik az ügyészségi vizsgálat miatt a Nemzeti Programot.
Akkor biztosan olyan dolgokra akadnak ami nem a méhészek érdekét szolgálja ( szabálytalan Kft. alapítás) és akkor dől az OMME vára? Nem. Majd szépen megkeresik a személyi felelősöket, és lesz egy jó röplabda meccs.
"Szerva itt, csere ott."
Tehát véleményed szerint apró hibákról van csupán szó, amit ki lehet javítani?  Ahhoz képest, hogy nem az ügyészség, hanem rögtön a Fővárosi Főügyészség jár el, kétlem.
A tagság érdekeivel ellentétes döntéseket a vezetők nem hozhatnak. Minden más szempont háttérbe szorul.
Senki nem kívánja a Nemzeti Programot megtorpedózni, ez mögé nem kéne bújni és hergelni a tagságot.
A vezetőknek példát kell mutatniuk a tagság felé!
Hogy várják el a tagdíjfizetőktől a jogkövetést, ha ők mindent megtehetnek velünk?
Ha most megszavaztatják a küldöttekkel a tiszteletdíjakat, akkor tuti szabálytalanul vették fel.
Ha nem lesz szavazás róla, akkor kész tények vannak.

Ezt írja erről egy jogász Litterae:

"A tisztségviselők tiszteletdíjáról az OMME alapszabályának rendelkezései alapján a Küldöttgyűlés dönt, ez nem vita tárgya. Az esetleges tiszteletdíj megállapításának folyamata az Alapszabályban rögzített. Az IB ajánlást készít az EB számára a tisztségviselők tiszteletdíjáról. Az EB megvizsgálja ezt az ajánlást, és amennyiben az egyesület gazdasági mutatói ezt lehetővé teszik, akkor ajánlást tehet a Küldöttgyűlésnek a tiszteletdíjak elfogadására. A Küldöttgyűlés pedig belátása szerint dönt arról, hogy megállapít-e tiszteletdíjat az egyes tisztségviselők számára. A Küldöttgyűlés kizárólagos hatáskörben dönt erről a kérdésről, ugyanis ez, vagy ezek a tiszteletdíjak költségvetési tételek. (Alapszabály V. fejezet 4. pont j. bek ; VI. fejezet 5. pont h. bek ; III. fejezet 3. pont c. bek)

Amennyiben most néhányan úgy gondolják, hogy ebben a kérdésben az IB-nek van döntési jogosultsága, vagy ha néhányan korábban úgy gondolták, hogy ebben a kérdésben az OV dönthetett, az végtelenül szomorú, ugyanis mind az IB, mind OV ilyen irányú tevékenysége ellentétes az alapszabállyal."

Ezt úgy hívják kelepce.
Ők nem hibáztak! Jó előre tudták, hogy szabálytalanságot követnek el, tehát ez tudatos volt.
Idézek még egy sort Litterae-től:
"Ami a címlap másik, „veszélyes játékra” utaló üzenetét illeti, veszélyes játékot valójában az űz, aki nem tartja be az egyesületre vonatkozó szabályokat. Az OMME újság pedig sajnos szabálytalanul, az egyesület működését meghatározó szabályok felrúgásával került kiadásra. "
A részleteket majd megtudod te is Varjú.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 03. 07:43 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #448 Dátum: 2014. Április 03. 09:11 »
"Aztán lehet itt szapulni a küldötteket, meg az elnököket, hogy nem értik az egészet, meg azt se tudják miről szavaznak stb, stb, de ti is leszerepeltetek rendesen ez ügyben."

Én nem látok küldötti felelősséget az elmúlt szavazás mögött, hiszen a feltett kérdésre, hogy akarják e hogy az egyesület megvásárolja a méhészet újságot mindenki saját akarata szerint emelte fel vagy nem a kezét, hiszen az ismertetés szerint jó üzletnek tüntették fel. Abban inkább, hogy a pénzügyi tervezetben ez már Kft alapítás címszóval szerepelt, holott valójában nem erről szólt a szavazás. Aki ott volt tudja.

"Beszéltek mindig a méhészek nevében, de nem hogy a méhészek nagyobb részét nem éritek el, de még az elnökök nagyobb részét, (ami sokkal  sokkal kisebb csoport) sem tudtátok magatok mellé állítani. Ezek tények."
 
Gondolom mivel tényekről beszélsz azt is tudod, hogy mi ennek az oka, azt is tudhatod hogy a tisztségviselők kezében nagyságrendekkel nagyobb propaganda lehetőségek vannak amelyeket az eltelt idő alatt a lehetőségek szerint ki is használtak pl: elnöki találkozók, ahol nem azok hangzanak el, hogy a "másként" gondolkozóknak igazuk van, vagy esetleg a NP jövőjével kapcsolatban való ijesztgetések. Vagy mint Te írtad -szétverik- szlogen. Hallgatva arról, hogy miért nem tartja be az egyesület működése közben a leírt szabályzatot. Az eddíg eltelt idő alatt bőven lett volna lehetőség korrigálni, ha erre a szándék meglenne, szerintem.

"Itt a szomszéd utcában pár éve megsüllyedt egy szép nagy (egyébként nagyon jól elkészített, kb 25 éves) ház egyik sarka. Nem bontották el az egészet. Mélyen beástak az alap mellett, és megerősítették azt a sarkot.'

Gyanítom, hogy ez az eset nem úgy került megoldásra, hogy be sem engedték az udvarba a mestereket és a munkásokat.

"Aztán lesz (reméljük nem) nektek is felelősségetek bőven, ha ne adja Isten tényleg sikerül ezekkel a feljelentgetésekkel egy olyan szituációt előidézni, amivel megtorpedózzátok a nemzeti programot, mert akkor szembe kell majd nézni azoknak a méhészeknek (na ezek vannak csak sokan elhiheted) rosszallásával (esetleg haragjával) akik e miatt több millió forintoktól esnek el hosszútávon, de akár éves szinten is több százezres, netalán milliós nagyságrendtől.
Értem én, hogy ezt ilyen Atya meg Geddekas félék nem érzik át, de lesznek sokan akiknek húsba vágó lesz, és nem is fogják egykönnyen lenyelni a béká"

Szerintem a feljelentés miatt nem vész el a NP. Tudhatod, hogy feljelentések mindíg voltak és mindíg lesznek is az egyesület ellen, melyek ellen egy jól működő egyesület könnyen tud védekezni mindenféle következmény nélkül. Ha -ne adj isten- bekövetkezik az általad leírt dolog az bizony "működési problémák" miatt lesz amihez vajmi kevés köze van bármelyik mezei méhésznek még ha ő is a bejelentő vagy feljelentő. Ezért kár ilyen jellegű felelősséget a tisztségviselőkön kívül bárki nyakába varrni.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 03. 09:26 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #449 Dátum: 2014. Április 03. 10:29 »
Jani bátya!


Minden szabad igaz. Csak kiegészítem. Tükör olyasmivel fenyegetőzik, ami nem igaz, de mondták neki a vezérkar tagjai. Persze ők gyávák ahhoz, hogy itt ők elmondják, mert tudják, hogy hazugság.

A Nemzeti Program EURÓPAI Uniós program is, tehát piti kis bűnözés v. szabálytalanság miatt nem szűnhet meg. Legfeljebb a rendbetételig leáll.
Ha jól látom a kiosztható pénz 80-90 %-a ki van már osztva.

Ja. Mit fognak csinálni a szaktanácsadók havi 500 000 Ft-ért az év hátralevő részében, ha már a pénzek ki vannak osztva?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.