Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688908 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3105 Dátum: 2018. Október 16. 21:56 »
Nálam meg ma jár egy méhész. És azt kérdezte, ha az omme nem védi az érdekeit minek fizesse a tagdíjjat.
 Én nem tudtam rá válaszolni........

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3106 Dátum: 2018. Október 17. 07:32 »
"Ezek után kérem a klub tulajdonosát, Nagyernyei Attilát (ha tényleg fontos a klub hitelességének megőrzése) végleg küldje szabadságra Geddekast, azaz Csuja Lászlót!"

Majd így jársz Te is, csak feszegesd a kérdést. Tudod ki írta ezt?  :o ;D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3107 Dátum: 2018. Október 17. 17:47 »
Látom a fődoktor úr kepeszt darázs ügyben. Írd meg neki, hogy az általa idézett cikket is ismerjük, azt is olvastuk, hogy 1988-ban szám szerint három adult nőstény-atkát leltek a lengyel kutatók, de a svájci és a lengyel "felfedezéseken" túl volt olyan közlemény is, mely talált az atkánkból poszméhen, zengőlégyen és ganajtúró bogáron (!) is.
Küldök egy linket, amiben mind a három hivatkozás is benne van.
https://books.google.hu/books?id=cEp-1ps32akC&pg=PA38&lpg=PA38&dq=Varroa+mites+on+Paravespula+vulgaris&source=bl&ots=z8TfsVTou7&sig=TkT3iw5ztLVqHKjMgsLY3QyaWk0&hl=hu&sa=X&ved=2ahUKEwiok9jGzILeAhUqM-wKHSvMBzEQ6AEwCXoECAUQAQ#v=onepage&q=Varroa%20mites%20on%20Paravespula%20vulgaris&f=false
A fődoktor úr konklúziójával egy probléma van: 1988 óta egyetlen cikk sem említi, hogy darázs fészkében előfordult volna a Varroa, ő pedig a legelső, megkifogásolt hozzászólásában a darazsakon való tömeges Varroa-megjelenést, "darázslovaglást"  valószínűsített:
 
KörmendyRácz
Re:Kakaskukorékolás

« Válasz #2993 Dátum: 2018. Október 06. 07:52 »

"Sajnos ez az iszonyatos darázs invázió az atkának is segít. Mint az köztudott, a mi drágalátos atkánk nem olyan hűséges, hogy csak a mézelő méhek vérét szívná. Megtalálták már közönséges darázson is. (Felnőttön és fiasban is!)

Azaz lehetne az atkafertőzés tekintetében a megfigyeléseinket pontosítani. Akinek van alkalma darazsat irtani, az számolja már meg, hogy hány atka volt? Bármelyik méhészetben használatos módszer jó, csak tudnunk kell, hogy a darázsirtó is vitt le közvetlenül atkát, azaz a földre is esett atka jócskán. (Nem tudom, hogy az atka halála után meddig kapaszkodik, a hullagörcs mikor engedi el.

Szóval a mi jó tudós apiterapeutánk ahelyett, hogy bevallaná: "Mint az köztudott, gyakorta ökörségeket írok és beszélek", inkább igyekszik kisiklani a szorításból"

Méhészeti közélet / Re:Kakaskukorékolás
« Utolsó üzenet: írta KörmendyRácz Dátum 2018. Október 15. 22:03 »
Lengyeleknél is találtak már darázs lárván atkát.

forrás: https://www.researchgate.net/publication/20900410_The_mite_Varroa_jacobsoni_Oudemans_1904_on_larvae_of_common_wasp_Vespa_Paravespula_vulgaris_L

Idézet
The nest with living wasps in Swarzedz was destroyed on 5th September 1988. Three adult females of Varroa jacobsoni were found on larvae of Vespa (Paravespula) vulgaris. It was the first record of the occurrence of V. jacobsoni in V. (P.) vulgaris colony in Poland.

Három felnőtt atkát találtak a darázs lárváján. Ez volt az első híradás Lengyelországból 1988-ban.

Tekintettel arra, hogy a svájci eset és ez függetlenek egymástól leszűrhető a a következtetés: nem gyakori jelenség, de előfordul.

Nos, a következtetése briliáns, hiszen nem azt írja, hogy hülyeséget beszéltem, amikor azt írtam, hogy az atkainvázió és a darázsinvázió szorosan összefügg, hanem most két igazolható(?) irodalmi hivatkozással igyekszem bizonyítani, hogy nem is mondtam akkora ökörséget egykor... Olyan szánalmasan "olvastam-körmendys"....

Huberkém, ugye nem mered aláírni? Ha olvastad ezt a rengeteg cikket, akkor meg ugye tudtad, hogy lehet atka a darázson. Csak a piszkálódást kezdted, ugye?

Azt azonban el kell hogy ismerjem, fejlődsz, beismerted összes tévedésed, dícséretes! Igazad van, ha nagyságrenddel több a darázs, az bizony kedvez az atkának. Megbocsátok neked. Még akkor is, ha stílusod alpári. De hát "A stílus maga az ember" véli Comte de Buffon a francia akadémián tartott Discours sur le style c. beszédében 1753-ban. De mielőtt belekötsz a mondatba elmondom, hogy vitás nézeteket vallott az úr, szerinte ugyanis a szamár degenerálódott ló, a majom pedig degenerálódott ember.

Már csak az a kérdés, hogy Buffon Hubert hova sorolta be?

Viszont ne tereld el a figyelmet egy apró félmondatból általad kirobbantott sokhozzászólásos vitával (mikor előre tudtad, hogy nincs is vita közöttünk a kérdésben), hogy bizony a szerek nem igazán hatásosak, sok az atka. Te mivel védekeztél? Nem tartod jónak a felvetett ötletem, hogy Magyarországon is el kellene kezdeni egyszerre védekezni atka ellen? Kicsit megkésve követni néhány nyugati szomszédunkat? Szerinted ez rossz dolog lenne? 
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3108 Dátum: 2018. Október 20. 09:01 »
Sziasztok!
Néhányan érdeklődtek, hogy mi van velem miért nem írok?
Válaszom nagyon egyszerű.
Fiam építkezik, és hol fuvaros, hol segédmunkás funkciót töltök be, már vagy két hete.
Tér köveznek, kerítést építenek, ő pedig "jó magyar szokás szerint" Ausztriában dolgozik, hogy ezt mind megtehesse.
Megírtam ezt privátban, erre jött az újabb kérdés, hogy az örökbe fogadott fiúnk nem tud segíteni?
"Jó magyar szokás szerint" ő pedig Németországban dolgozik.
Tehát  nekik segítek, estére meg totál kikészülve csak annyi energiám marad, hogy elolvassam az itteni írásokat.
Ma kicsit vidámabb napom lesz......lakziba készülünk.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3109 Dátum: 2018. Október 20. 18:25 »
Nem én kérdeztem......

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3110 Dátum: 2018. Október 20. 20:16 »
Ezt ki gondolta volna! :D
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3111 Dátum: 2018. Október 22. 10:17 »
"Nálam meg ma jár egy méhész. És azt kérdezte, ha az omme nem védi az érdekeit minek fizesse a tagdíjjat."

Azt sejtem, nem közölte, hogy valójában mi is az érdeke.
Mert gondolom benne van, hogy túlterheltek a legelők, ezért csökkentsék a méhészetek számát, akár kezdhetnék az övével is. Hogyan is állna a szája, valszeg lefelé görbülne.
Azt írtad nem tudtál válaszolni neki, szerintem inkább nem akartál, mert tagdíj nemfizetésre való buzdításért zártak már ki tagot az egyesületből, pont az általad sztárolt időszak alatt. A választ illetően pedig neked lejt a pálya, hiszen a szaktanácsadótok elnökhelyettesi   posztot is betölt az egyesületnél. Szerintem első kézből hitelesen tudna válaszolni a kérdéseitekre. Vagy nem vagytok vele beszélő viszonyban?

Üdv. jani bátya

« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 22. 11:48 írta jani bátya »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3112 Dátum: 2018. Október 22. 18:36 »
Így van. Nem tudtam megindokoni, hogy miért maradjon, ezért inkább nem szóltam semmit.
 Mert ugye ez sem olyan egyszerű.  A következő van.
Gőze sincs a legtöbbnek, hogy hogyan épül fel az omme. Ezért az omme általi tehetetlenséget és semmit tevést, össze mossák a helyi egyesület tevékenységével.
 Holott az igazából egyáltalán nem dolgozik rosszul, ami rá tartozik meg teszi. Sőt csak ő teszi a dolgát.
 De, jönnek a személyes sérelmek. Leblombálták, de nem vitték el a mézét. olcsó a méz stb. Vett valamiket de nem támogatja senki. Ezt mind az omme nyakába, személy szerint pedig azt akit legközelebb ismer, a szerencsétlen szaktanácsadó nyakába varrja.
 Ez így van mindenkinél, akit a felesége nem enged el, semmilyen klubfoglalkozásra, családi napra, stb. és képtelen eligazodni a támogatás útvesztőiben, és azt hiszi, csak és kizárólag neki nem támogatják, a fedelező villát a méhészkalapot stb. Az azt hiszi, az omme csak és kizárólag vele tol ki. Nem is tudja megkülönbözetni az ommét meg a saját egyesületét.
 Tehát a butaság az butaság, és ezzel nem lehet semmit kezdeni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3113 Dátum: 2018. Október 23. 21:22 »
kiváncsi 111
Szerinted akik nem írnak, szintén így jártak.
Nem, kiváncsi 111, hanem nem akarnak belemenni parttalan vitákba, nem akarnak egyes személyek szintjére le süllyedni, személyeskedni.
Óvodás módra, piszlicsáré dolgokon heteken keresztül vitatkozni, szakmához nem értőnek ki kiálltatni magukat olyan személyek által akik maguk sem tudnak többet, csak többnek tartják magukat. Egyszer édesapám mondta, édes fiam, önmagadat soha ne tartsd többnek mint aki vagy , ha dicsérnek fogadd el, de soha ne szálljon miatta fejedbe a dicsőség, mert mindig mindig lesz aki többet  tud nálad, mégsem kiáltja ki magát mindentudónak. A bölcs, néha akkor is hallgat amikor ordítania kellene az ostobaság miatt.

Ez nem zavart Attila? ;D Bicskát sem? ;D Talán ennek a szerencsétlen Laci barátomnak az írása a hírlesbe való? Neki odavaló az írása?  ::) Milyen gusztustalan megkülönböztetés ez? Kikérem magamnak, Vivaldi nevében is!!!


Na akkor Lacikám! Mi már régóta ismerjük egymást, csak amikor még a Mészáros elnök úr szekerét toltad -volna csak nem kellettél-, és nagy hévvel okosságokat kérdezgettél tőle például Marcaliban, ugyanazt Kaposváron (mert nekünk ugye elmesélted annak idején Skypen) akkor ugye azon vitáztunk jó nagyokat. Aztán mivel másik elnök lett, nem igazán volt már arról az időről mit regélned, és éppen azok közé tartozol akiknek jobb csendben maradniuk ma a múltról. No és azért a Méhészetben is meg tudod Te írni a frankót, emelve a színvonalat, amely már olyan magasan szárnyal, hogy nincs is kitől megkérdeznem a haveri körben amiről gondolataidat próbálod megértetni a nagyérdeművel, mert már "Kedvesed" sem olvassa. ;D ;D ;D
Mily téma az melyet Te, mint magas reptű gondolatok szószólója, olvasatodban piszlicsáré óvodás beszélgetésnek értékelsz? Térj már ki néhány mondattal erre! Kérlek! Te, mint cikkíró  ::) :-[ :-X talán álmodból felriadva láttál mát vöröshangyát darázson? Kutattál már darázs fiasításában varroát? ;D Láttad ahogy ugrál? Évente növelve a centimétereket, mert edzenek a vb-re. Vagy miket gondolsz óvodások tatamijának, melyre a magasságokból ránk néztél vala?
Mivel nem csak Téged ismerlek régóta, hanem az egyesületedből is vannak ismerőseim, így nyugodtan állíthatom, hidd el néhai Édesapádnak amit neked mondott! Na tartsd magad többnek, mint aki vagy, mert ismerünk néhányan.
Egyébként mi hozott ki a barlangból? Talán ugyanazon a buszon ültél mint Atya? Értünk.  :P
Üdvözlettel a Te Barátod "Jencikém"! Látod rám mindig számíthatsz  ;D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3114 Dátum: 2018. Október 23. 21:39 »
Valami trauma ért ma kivancsi11, hogy ezt írod?
"Ez nem zavart Attila? ;D Bicskát sem? ;D Talán ennek a szerencsétlen Laci barátomnak az írása a hírlesbe való? Neki odavaló az írása?  ::) Milyen gusztustalan megkülönböztetés ez? Kikérem magamnak, Vivaldi nevében is!!!"
A magyar helyesírás érettségim jeles volt.
Így ki merem jelenteni, hogy nem ismered a többes szám fogalmát!
Mit írtam a Hír-lesben?
"Bicska már felszólított benneteket, hogy ez a Hír-les, menjetek máshová."
Tehát nem csak Vivaldinak írtam, de ő válaszolt utoljára, amolyan parasztosan.
A személyes vitátokba nem kívánok beleszólni, de akit én barátomnak nevezek, azt tisztelem, becsülöm, és ha sértegetik olyan mintha engem sértenének meg.
Látom ez a fogalom nálad megint más értelezést kap.
És még én szégyelljem magam?
Ne viccelj.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3115 Dátum: 2018. Október 23. 21:59 »
Ha jeles voltál akkor bizonyára azt is megérted, amit ismét leírok. Baloghlaci hova írta? Nem a hírlesbe? Nem zavar az Ő írása ott téged, csak a Vivaldié és az enyém? Nem látod, hogy én már a kakaskukorékolásba írtam az előzőt is, és Baloghlaci vitte vissza a témát a hírlesbe, mert nem olvas, és ha igen, akkor
sem tudja, hogy miről van szó? Tessék Baloglacit is megkérni, hogy menjen a Kíváncsi után!
  ;D
 De mi ezért nem szoktunk haragudni Lacira. Te Attila nem ismered. Ennél világosabban nem tudom leírni. Egyébként nagyon régóta ismerjük egymást Lacival, és én nem veszem komolyan, meg sokan mások sem, és ezt Ő régóta tudja, csak nem érti meg. Azt meg jól teszed, ha nem szólsz bele  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 23. 22:05 írta kivancsi111 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3116 Dátum: 2018. Október 23. 22:02 »
 ::)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3117 Dátum: 2018. Október 23. 22:44 »
kiváncsi 111
No látod kedves Jencikém pont ezért Írtam, amit írtam. Te az utóbbi időben mást sem teszel, mint személyeskedsz minden kivel aki nem egy húron pendül veled. Igen, régóta ismerjük egymást, de akkor a Jenő, még Jenő volt. Nem veszed észre, de teljesen kifordultál magadból. Amiket leírtál az nem más mint sértegetés, igaztalan vád. Több esetben olvastam, hogy a Te memóriáddal senki ne vegye fel a küzdelmet.
Többé ne dicsekedj vele. Nagyon összekeveredtek benned a megtörtént események. Nekem a múltam, és a jelenem miatt sem kell szégyenkeznem, de Te gondolkodj el egy kicsit magadon. Én soha, de soha nem kritizáltam ténykedésedet, szakmai munkádat, pedig lehetne miért.
Tudom, Te nem vagy sértődős ember, ezért merem leírni a következő történetet.
Egy alkalommal munkaterület átadáson, a tervező nem volt hajlandó meghallgatni, a megrendelő, az elme szociális otthon igazgatójának felvetéseit. Erre kifakadt. A következőket mondta. Uram! Én egész életemben bolondokkal foglalkoztam, de hülyékkel nem vagyok hajlandó tárgyalni. Sarkon fordult és elment. Gondolom, mint állandó témaíró láthattad, hogy régóta nem jelentkeztem be és rajtam kívül sokam mások sem. Pont Te, és a hozzád hasonlók miatt nem. Tudom nem hiányoztam, és nem is fogok hiányozni. Amit az előző hozzászólásomban írtam, igaz rossz helyen, most is tartom. Amíg a morál, az emberi, méhésztársi kapcsolatok érzések nem változnak a Fekete Fehér Klubban én is sarkon fordulok. Gyalázkodhatsz, írhatsz bár milyen alaptalan dolgot rólam, nem fogok válaszolni. Nem futamodok meg, a régi Jenővel akit tiszteltem, hajlandó vagyok, és tudok szót érteni, a mostani Jenővel nem.
Sok, régi barátod érez hasonlóan mint én, már sokan kerülnek??????

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3118 Dátum: 2018. Október 23. 23:03 »
Talán akik kerülnek, okuk is van rá. Valószínűleg azokra gondolsz, akiknek gyakran elmondtam, hogy a méz nálam a kijárón keresztül szokott bekerülni a kaptárba, és Cukros előnevet sem ragasztottak a nevem elé.  ;D
Aki személyeskedik az Te vagy Lacikám. Egy szakmai hozzászólásod sincs ezen a fórumon, csak valakinek az írásai okán szoktál megjegyzéseket tenni. Nézz magadba!
Ha visszaolvasol, akkor a ...tudod mit? Akit érdekel keressen rá erre.
1.-Rákattint Balogh László nevére.
2.-Ott baloldalon "üzenetek megtekintése" katt.
3.-Azután lefelé görgetve olvashatók a hozzászólások, amelyek csak személyeskedésekből állnak.

Neo, Geddekas, Kíváncsi, Anti, "Ti páran vitatkoztok"  ;D, Főnix, és kezdődik előröl.
22. hozzászólásodból mindegyik mások gyalázása, egy szakmai sincs közöttük. Ami a legszomorúbb az egészben, hogy van akinek ez tetszik is. Na ők is magukba nézhetnének. Nem véletlen. Hiszen erre jött létre a fórum. Vagy nem? DE a csúcs valamikor ez volt:
"Megnéztem a fölvételt, elkeserítő, hogyan nyilatkozhat egy méhészeti vezető ily módon.
Egész végig úgy tűnt, mind ha Cserényi altestét szorongatta volna valaki. Igazi hasbeszélő módján nyilatkozott.
Szégyen, és gyalázat. Valaha fölnéztem erre az emberre. Határozott állásfoglalása, időnkénti agresszív viselkedése miatt azt hittem kőszikla. TÉVEDTEM ."
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 23. 23:13 írta kivancsi111 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3119 Dátum: 2018. Október 23. 23:10 »
.
Tudom, Te nem vagy sértődős ember, ezért merem leírni a következő történetet.
Egy alkalommal munkaterület átadáson, a tervező nem volt hajlandó meghallgatni, a megrendelő, az elme szociális otthon igazgatójának felvetéseit. Erre kifakadt. A következőket mondta. Uram! Én egész életemben bolondokkal foglalkoztam, de hülyékkel nem vagyok hajlandó tárgyalni. Sarkon fordult és elment. Gondolom, mint állandó témaíró láthattad, hogy régóta nem jelentkeztem be és rajtam kívül sokam mások sem. Pont Te, és a hozzád hasonlók miatt nem. Tudom nem hiányoztam, és nem is fogok hiányozni.
Dehogy sértődök meg. Ugyan már. Én ismerlek régóta. Azt is nézem, ki mondja. Lehet terád megsértődni? Meg aztán minden királyságba kell egy udvari...hogy is mondjam őőőő Udvaribalog. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 23. 23:24 írta kivancsi111 »