Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688607 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2955 Dátum: 2018. Augusztus 27. 00:16 »
Meg akkor is, amikor beállsz Geddekas mellé a bérlistára. Aranyos ez a jó méhész rossz méhész szereposztás, de mér mindenki átlátja, hogy puszipajtások vagytok, egy helyről kapjátok a pénzt.

Idefigyelj Aljaskám!

Ebben a hozzászólásodban annyira primitív vagy, hogy az pontosan elég ahhoz, hogy megkérjem itt a kedves méhésztársakat, hogy írják már le őszintén, hogy KRJ és aranytökű választott tisztségviselő haverjai honnan is kapnak rendszeres havi tiszteletdíjat.

Megpróbálom leírni amit én tudok, de lehet, hogy ehhez még tudnak néhány százezer forintot tételesen hozzáírni.

Ha jól tudom, Körmenydi-Rácz úr felügyelő bizottsági tagként a méhészek tagdíjából kap a közhasznú OMME szervezettől havi tiszteletdíjat és úgy tűnik számomra, hogy ebéli tisztségéből fakadó hivatali feladatának tekinti a mószerolást is. Szóval kinek és milyen bérlistáról vartyogsz itt János?

Ejnye László!

Hogyan írhatsz ilyet erről a jó Apiterapeutáról, hogy Aljaska, meg primitív?

Nem szégyelled magad, mikor tudod, hogy a mi nagy Kaptárlevegő-Szívató, Mézmasszőr Gyógyítónk el sem fogadná a havi tiszteletdíjat?

Mondjuk megkapja Ő azért azt a zsozsót, ahányszor már vitte magával a haverja, vagy küldte OMME-költségen konferenciázni, abból kitelne néhány havi szolid "tiszteletdíj" . Igaz, az OMME egyszer-másszor azt a költséget visszaigényelte a Magyar Méhészeti Nemzeti Programból. Szinte meghatódtam, de aztán "leesett", hogy a MMNP pénze is hozzávetőleg az OMME méhészeié lenne. Abból DR.K-RPJ-t kistafírozni az Apiterápiás  Társaság elnökeként szép és könnyen magyarázható business... Ha nem is a tagságnak, az Elnök Úrnak annál inkább.

Meg nem is elveszett gyerek ez az Apiterapeuta, biztos emlékszel, mikor a Ződön nekiment Csokynak, meg a propoliszgyűjtő hazai méhészeknek, oszt kicsit "szóba elegyedtünk". No, akkor még fent volt a Magyar Apiterápiás Társaság honlapján, hogy milyen dolgok ezek az anyagi dolgok. Aztán az Apiterapeuta gyorsan letörölte, mikor rákérdeztünk. ...Talán emlékszel, akkor éppen Pestlőrinc néven te is bekapcsolódtál a beszélgetésbe. Gyorsan idézem is, hátha valaki nem emlékszik jól a mi Nagy Mézmasszőrünk akkori kirohanására az alkoholos termékek, meg a propoliszgyártók, illetve a "lehet másról fórumozni" tárgyakban:
 
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115854&hilit=Magyar+Apiter%C3%A1pi%C3%A1s+T%C3%A1rsas%C3%A1g#p115854

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115856&hilit=Magyar+Apiter%C3%A1pi%C3%A1s+T%C3%A1rsas%C3%A1g#p115856

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115894&hilit=Magyar+Apiter%C3%A1pi%C3%A1s+T%C3%A1rsas%C3%A1g#p115894

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115979&hilit=Magyar+Apiter%C3%A1pi%C3%A1s+T%C3%A1rsas%C3%A1g#p115979

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115996&hilit=Magyar+Apiter%C3%A1pi%C3%A1s+T%C3%A1rsas%C3%A1g#p115996

Persze akkor a jó Pestlőrinc éppen a "túlsó oldalon", a Dr. Úrral egy követ fújva tolta Bross és Apiterapeuta barátja szekerét, így nem is csodálkozom, hogy a hangvétele is más volt kissé, mint a mostaniaknak:

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=115993&hilit=apiter%C3%A1pia#p115993

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=73&p=116015&hilit=A+tolnai+apiter%C3%A1pi%C3%A1s+konferenci%C3%A1n+nem+voltam+ott#p116015

Nos, semmi baj, "tempora mutantur, et nos mutamur in illis..." mondta a latin nyelvet jól beszélő gót harcos egykoron ...

Nem is akarom felidézni azokat az időket, mert hosszú lenne, nem is vezetne sehova, no, meg a Jó Apiterapeutánk dolgai annyira közismertek voltak, hogy mindkét fórum azzal volt tele egy időben.Az cáfolhatatlan tény, hogy Dr. K-RPJ sokkal szebb nálad, ám van egy közös vonásotok: mindketten képesek vagytok tömegeket megosztani. Erősen megosztani. A Doktor Úr (nem Főorvosnak kéne inkább szólítani?) viszont jobban menedzseli magát, őt pl. még nem rúgták ki az OMME-ből. Végtére a megítélése meg általában nem is olyan rossz, legfeljebb kisebb hibái kerülnek olykor tollhegyre, mint régen is, de az szerintem nem bűn, ha valaki szeret más költségen messzire utazni, elkonferenciázgatni, méhész-egyesületi pénzen meghívni és vendégül látni neves professzorokat, majd az általuk tartott szakmai konferencia bevételét Apiterápiás társasági bevételként elszámolni.... Ha jogosult, miért ne? Az sem bűn, ha valaki mindenféle szakképzettség nélkül "gyógyít", amíg a törvény nem mondja ki, hogy kuruzsol, addig a tevékenysége legális. Ha betartja a törvényt. Abba sem halt még bele senki, hogy ha valaki a rovarok myelin-hüvelyéről értekezett... Szóval nem is tudom, mitől is Aljaska a jó Doktor Úr? Csak nem azért, mert felfedte, hogy Vivaldi és Te egy helyről kapjátok a zsozsót?

Úgy tudom, Vivaldi is nyugdíjas már, így mindketten a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól kaphatjátok a megdolgozott, megérdemelt nyugellátást. Nem is értem, miért kell ezért felbőszülni, és illetlen szavakkal illetni a jó Doktor Urat? Ráadásul még a zsebében is kotorásznál, Laci? Ejnye-bejnye, fékomadta-teremtette, ne tégy ilyet, szegény Doktor Úr régen is érzékeny volt, ha a jövedelmét firtatták. Meg ez nem is igazán elegáns dolog, nem erre tanítottalak! Kérj bocsánatot szegény Doktor Úrtól, s ha nem vagy elégedett a szakmai munkájával, azzal, hogy akár elvtelenül is hajlandó tolni a levitézlett elnök-barátja szekerét, akkor demokratikus módon, a küldöttgyűlés elé kell tárni az általad kifogásolt tetteit, s majd a küldöttek döntenek, ilyen illatos virágszál kell-é nekik, avagy másikat szakajtanának inkább.

A jó Doktor Urat ui. a küldöttgyűlés választotta, az is válthatja le. Amikor meg lett volna alkalmad a helyére kerülni, akkor nem a háttéralkut kellett volna választanod, hanem végigvinni, amit elkezdtél, mert nagyon jól tudod, hogy mi lett a kis háttéralkutok eredménye a kedves és szavatartó egyesületi elnökkel és barátjával Dr. K-RPJ-vel...
 

 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2956 Dátum: 2018. Augusztus 27. 07:32 »
Ha már választhatok, nem lehetne nekem is onnan kapnom a pénzt inkább, ahonnan Körmendy Rácz kapja? Mert valahogy ez a Csuja féle kifizető hely nem nagyon látszik meg a háztartásomon.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2957 Dátum: 2018. Augusztus 27. 08:05 »
Vivaldi!
Tanulj meg legalább 5 nyelven beszélni, szerezz egy matematika kandidátusi minősítést, és akkor simán.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2958 Dátum: 2018. Augusztus 27. 10:53 »
Értem én, de akkor az omme pár embert át vállalhat az MTA-ból is.
 Ki kell mondani törvényben: Minden diplomást, akinek Y van a neve végén és DR. az elején, a méhészek tartanak el.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2959 Dátum: 2018. Augusztus 29. 10:11 »
Vivaldi!
Tanulj meg legalább 5 nyelven beszélni, szerezz egy matematika kandidátusi minősítést, és akkor simán.
Nagyernyei Attila
Azért kell más is pl. https://www.youtube.com/watch?v=3TzLAIAi654
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2960 Dátum: 2018. Szeptember 12. 09:12 »
Érdektelenség, közöny?
Nem tudom melyik szó a találóbb az alábbiakra.
A Tolna Megyei Méhész Egyesület 25 éve vett részt a Szekszárdi Szüreti fesztiválon.
Az idén nem leszünk ott.
Ennek oka, hogy nem jelentkeztek méhészek árusnak!
Pedig a 4 nap alatt megyeszékhelyünket elárasztják a turisták, az egész város egy mozgó bulivá változik.
Ja és több száz ezer ember fordul meg ekkor megyénk legnagyobb kulturális eseményén.
A szüreti felvonuláson is többször részt vettünk, óvodás gyermekek öltöztek be méhecskének, és osztogatták a lakosságnak, az érdeklődőknek a mézet.
A mézkirálynő, és a mézlovagok nagy sikert arattak, oly annyira, hogy a hétfőn megjelenő megyei lapban a címoldalon a méhészek, nem a borászok szerepeltek.
A méhészek keseregnek, hogy értékesítési problémáik vannak, és amikor itt a remek lehetőség nem élnek vele, pedig a helypénzt is az egyesület állta.
Mivel a mulatozás hajnalig tart, volt egy két leleményes méhész aki még éjfél után is adott el mézet.
Ez már a fényes múlt.
Az idén is szakmai kirándulást szervezetem.
Két méhészet 3 város látogatása mellett, a Túristvándi malom melletti bográcsozáson keresztül, hétszeri étkezéssel, 1300 km-es buszos útra alig néhányan jelentkeztek 15.000 Ft-ért!!!!!!
Az érdektelenség oka számomra megfejthetetlen.
Ahogy hallom másik egyesületeknél is hasonló a méhészek hozzáállása.
Még azt sem mondom, hogy sajnálom, inkább szomorú vagyok.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2961 Dátum: 2018. Szeptember 13. 00:37 »
Két apró kiegészítés:
A Szekszárdi Szüreti Napokra max. 60-70.000 ember látogat el.
A másik egyesületnél úgy tudom a szeptemberi kirándulásra nem tud elmenni mindenki, mert betelt a busz, és nincs több hely.

Illetve egy gondolat: nem lenne-e célszerű megkérdezni a tagságot, hogy mit szeretnének?
Azért egy 4 napos fesztiválon részt venni elég embert próbáló, ha az egyesületnek közös standja lenne, ahol fél napokat árulnak méhészek, az talán vállalható. Illetve a kirándulás kapcsán lehet, hogy az időponttal volt gond, vagy csak inkább mindenki rövidebb útra menne...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2962 Dátum: 2018. Szeptember 13. 07:33 »
Igen, a szüreti felvonuláson szokott ennyi lenni a nézők létszáma.
A (most már) négynapos rendezvényre több százezeren látogatnak.
Hogy az idén mennyien lesznek nem tudom, de vagy 20 koncert van a programban.
Egyesületünknek 26 évig külön standja volt, az egységes elárusító sátrakat én készíttettem.
Kirándulás?
Az időponttal van a gond a kiránduláson?
Minden éveben ekkor, október első napjaiban mentünk, mert általában ilyenkor még jó idők vannak, és a méhészeti munkáknak vége.
Te nálunk vagy tag amikor ezt kérdezed?
"Illetve egy gondolat: nem lenne-e célszerű megkérdezni a tagságot, hogy mit szeretnének?"
Még a méhészklubok előadóit és a kirándulásokat is meg szoktuk beszélni, ez benne van egyébként az egyesületünk évi beszámolójában is!
A másik egyesületek általában "külsősöknek" is meghirdeti az utat.
Ahová mentünk volna azok a bemutató méhészek is erről panaszkodtak, hogy nekik sem jött össze.

Mi a kérdés?
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2963 Dátum: 2018. Szeptember 13. 07:51 »
Tudod miért nem mennek a méhészek?
Azért, mert mire csináljuk a parolázást, ha továbbra is a béka feneke alatt a mézár, nincs eredmény neo ügyben( megy a földbe a mérgezett repce...jövőre is pusztulás lesz...), tákoljuk a naprán legyengült méheket, közben bírkózunk az atkával( mer' nálam van...), és hülyének néz minket az érdekvédelmi szervezetünk!
Kinek van kedve ilyenkor a bájgúnár képmutatásra?
Inkább megiszom otthon a 2 söröm, jó magyar búsulásba...oszt azon filózok, hova jutott a világ...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2964 Dátum: 2018. Szeptember 13. 08:01 »
Ezt is elfogadom amit Szeremej ír, de némi fenntartással.
Én azt gondolom, hogy aki nem jön el, az is elkölt otthon ennyit.
Bájgúnár?
Én mindig örvendettem a szakmai utaknak, mert ezeken a belső információs csatornákon lehet hozzájutni szakmai trükkhöz.
Ha begubózunk, otthon maradunk, attól rosszabb nincs.
A szüretire visszatérve, találtam egy régebbi cikket:
"Ahogy arról szintén beszámoltunk, az Omega péntek esti koncertje rekordszámú nézőt vonzott. Halmai-Nagy Róbert, a szervező Babits Mihály Kulturális Központ vezetője arról informálta portálunkat, hogy az együttes fellépésére a Csík Zenekar tavalyi koncertjénél is többen voltak kíváncsiak. Az érdeklődők számát nehéz pontosan megbecsülni, Halmai-Nagy Róbert tájékoztatása szerint mintegy 15 ezren lehettek a koncerten. Portálunk tapasztalata szerint a programon részt vevők többsége az ötven felettiek közül került ki."

Én is ott voltam, és ez csak egy program.
Hol van még a  felvonulás?
Aki még nem volt a Szekszárdi Szüreti fesztiválon, épp itt az ideje.
A péntek este, és főként a szombat este a csúcs.
Olyan 7-800 méter hosszú a belvárosi sétány, elején végén koncertekkel.
Nem tudom kinek mi a tömegről alkotott véleménye, de itt megtapasztalhatja.
A rengeteg kiváló szekszárdi borász terméke megkóstolható.
Ha enni szeretnétek abban sem lesz hiba.
Aki teheti látogasson el Tolna megye székhelyére.
Gyerekes családoknak a szüreti felvonulás egy életre szóló élményt jelenthet.
Nagyernyei Attila
 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2965 Dátum: 2018. Szeptember 13. 10:59 »
Két gondolat, de csak az egyik méhész téma.
 A méhészeti ágazat, nem a felfutó ágazatok közé tartozik, bár ilyen látványos hanyatlás még engem is meglep.

A másik. Az omega, még most is bárhol bármit megtölt, ennek ellenére, addig ameddig a Retro Rádió el nem indult, sehol nem játszották őket. Illetve , őket sem.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2966 Dátum: 2018. Szeptember 13. 15:22 »
Sláger Rádió (1998-2009)

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2967 Dátum: 2018. Szeptember 13. 18:26 »
Igazából amikor a sláger rádió megszűnt, már csak kb. ugyanazt a 40 számot játszotta.
 Ezért nem is ejtettünk nagy krokodil könnyeket érte. Más kérdés, hogy azt hittük lesz jobb, vagy hasonló. Hát, nem lett.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2968 Dátum: 2018. Szeptember 13. 20:20 »
Sok régi együttest visszahozott azért a köztudatba annak idején.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2969 Dátum: 2018. Szeptember 13. 20:31 »
Be lehet zárkózni. És puffogni, hogy miért nem annyi a méz ára, amennyit a magányban kigondoltál.

Aztán ide lehet hozni professzorokat, tudósokat. Tanulni tőlük. El lehet menni külföldre, és ott tanulni. Hazahozni a tudást. Az nem baj ha nem tudsz mindent. Az baj, ha nem tudsz mindent és mindenkinek királyi többesben kinyilatkoztatva osztod az észt. Aki meg nem ért veled egyet, azt meg pellengérre próbálnád állítani.

A törökök nagyszerű példáját mutatták az élni akarásnak, a fejlődni akarásnak. Összerántottak egy konferenciát, 77 országból meghívtak tudósokat, szakértőket, professzorokat.

Hegyi Gabriella Professzornő mellett Körmendy-Rácz Jánost hívták meg. A rendezvényt a török elnöki hivatal védnöksége alatt szervezték. Törökország first lady-je volt a fővédnök. Fogadásán közvetlenségével és tájékozottsággal tűnt ki. A Magyar Akupunktűrás Orvosok társaságának elnöke részletes beszámolót adott az eseményről: http://www.maot.hu/?p=3596 

Az egész méhészeti ágazat sikere, amikor az apiterápia előre halad, és erőfeszítéseinket siker koronázza, a méz elmozdul a cukor mellől...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!