Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688601 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2715 Dátum: 2018. Május 30. 06:49 »
Na azért Ausztriában is van egy kis változás.
Az üzemanyagok ára ott is emelkedik.
Jelenleg 380 körül jár már.
Viszont a vegyes mézet tegnaptól a sógor méhészektől nem 4.3 Euróért, hanem 4.50-ért veszik!
Többet kapnak érte mint mi az akácért.
Ezek tegnap esti adatok.
Nagyernyei Attila

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2716 Dátum: 2018. Május 30. 07:41 »
Néhány érdekesség a "sógorok"-tól.
Fiam, és több ismerős méhész is Ausztriában dolgozik, valamint évente én is több alkalommal járok ki.
Az üzemanyagárak érdekesen alakulnak odakint, de erről írtam már.
Most a 320-as Euróval számolva, 350-360 forintra jön ki átszámítva.
Ja és fiam ha kint tankol akkor 100-150 kilométerrel többet tud egy tankkal megtenni, mint a hazaival.
A kávé, a mosószerek, és még nagyon sok napi használati cucc olcsóbb, és jobb minőségű.
Egy Grazban dolgozó osztrák kolléga 4 Euró 30-ért adta most le az ottani szövetkezetnek a 2018-as vegyes mézét!
Mi magyarok mindig mindennel meg vagyunk elégedve.
Nekünk elég a 650 a virágrét és 1.100 az akácért, és hurrá 400-430 között tankolhatjuk a gázolajat.
Ezután adjam az akácmézet üvegben a kedves vevőnek 1.700-ért?
Már lassan 5 éve 2.500-ért adjuk az akácmézet, amiért kaptam is néhány kollégától, hogy kapzsi, éhenkórász.....és egyebek.
Aki messzebbre jár piacozni, és még helypénzt is fizet, bizony előttük le a kalappal.
Nem tudnak versenyezni azokkal akik még mindig 1.700-ért adják az akácmézet.
Mindig a megszokott szlogen....többért nem tudjuk nálunk eladni, sokan vagyunk.
Amikor megkérdezem, hogy .....próbáltátok?
Áááá...meg sem próbáljuk.
Majd ha 450 lesz a gázolaj, és 350 az Euró megpróbálják.
Akkor én leszek az olcsó. :P
Nagyernyei Attila

Az OMV valódi versenyben van a fogyasztóért,és nincs úgy politikának kitéve,mint itthon a MOL.
A MOL-t rendesen feji a politika,ha kel még a helyi árakba is beleszól(Mezőkövesd),és végül ezt
a várárló fizeti meg.

Attila,az osztrák belföldi felvásárlási áraknak mi köze a magyar világpiacra kerülő
méz felvásárlási árához?
Az osztrák termelésű méz hiánycikk,a magyar meg túltermelt áru,ez alapvető különbség.
Az exportra termelés kockázatos.

Egykoron szóvá tettem egy OMME OV.-n a belföldi piacra kerülő mézért miért nem fizetnek
többet a kiszerelők.
Pislogtak néhányan,a többség láthatóan nem értette,pedig a belföldi ár és az export ár
más piaci kategória.


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2717 Dátum: 2018. Június 01. 07:16 »
Ugye azt halljuk, hogy Vas és Nógrád megyében milyen jól sikerült az akác.
Én azért az elemzőket óvatosságra inteném, nehogy ez alapján kalkulálják az exportárakat.
Alig egy hete írtam, hogy Tolna megyéből a méhészek 1-2%-a vándorol 2. akácra, szinte mindenkiről tudok.
A mi csapatunk sajnos, akikkel 25 évig együtt mentünk kalákában már nem fog összeállni.
A romhányi kocsmában éjszakákba nyúló anekdoták mellett könnyesre nevettük magunkat.
Most is könnyezem, de nem a nevetéstől.
Nézzük sorjában vándortársaimat most hol tartanak.
Kezdjük a legegészségesebbel.
Hunor rakodós volt (mint én) és egy gerincsérv műtét után meg kellett válni a méheitől.
Ő jól van, de emelni nem tud.
A másik kollégát KB (Közép Boczonádis) nemrég műtötték az egyik lábára, már csak 25 családja van, hát ő sem valami fitt.
A harmadik vándortársam (ő volt a legaktívabb) az ágyból irányította az idei akácpergetést.
Hunor fészek 1/2 NB mézterű méhészetét az idén még nem látta.
Fájdalmai vannak, ízületes, alig tud menni.
A negyedik, a legjobb barátom egyben, kedden megy kemoterápiára.
1/2 NB méhészete van, csak reménykedni tudok, hogy nem lesz nagy baja.
A méhek között mindig együtt voltunk, egy helyre vándoroltunk, soha nem vitatkoztunk.
Ebből a baráti társaságból a fentiek alapján lehet látni, hogy egyedüli vándorméhész maradtam.
Tehát a nyilatkozatokkal csak óvatosan, hogy a vándorméhészek termelik meg az akácméz közel felét.
Lehet máshol így van, de az én csapatom már biztosan nem fogja.
Nagyernyei Attila

 

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2718 Dátum: 2018. Június 01. 07:24 »
A "környező" ::) országokban annak is örülnek, amit én sírva pergetnék ki.
Egyik barátom levele. (Nem magyar iskolába járt, most Ausztriában él.) Az ott a "16-7",...... 16-17 akar lenni.
Huberral és néhány méhésszel szoktunk vele is Skypen beszélgetni.

címzett: saját magam
Joreggelt kivanunk.
Nalunk is elegjovolt az akac,16-7 kg sikerült.nagyon megvagyunk elegedve ,mert ije tiszta es jo meg nemsikerült.
Üdv Geza

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2719 Dátum: 2018. Június 01. 08:36 »
Labanc akác, ennyit tud! De a Nógrádi, bakonyi rónaságon fossa a kg-at. :P ;D ;D

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2720 Dátum: 2018. Június 01. 22:48 »
De mi lesz veletek, ha nógrádod eladják szlovákiának? Láthatóan Magyarországnak nem kell. Nincs szüksége rá, csak nektek. De, nélkületek Nógrád csak jobban járhat.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2721 Dátum: 2018. Június 04. 18:47 »
A mai fiatalok, hogy ünnepelnek ezen neves évfordulón?
Kár, hogy nem volt nálam fényképezőgép.
Az autómat vittem szervizbe, és bringával közlekedtem Szekszárdon.
A bringa úttal párhuzamos gyalogúton egy szemrevaló mai fiatal csajszi ballagott.
Bal kezében energia ital, jobb kezében a telója, fülében a kábel.
Gondolom zenét hallgatott.
Mikor elhagytam megfordultam, hogy szemből is ilyen csinos e.
Szájában cigi.
Váltottam, és tekertem.
Trianon után 98 évvel ez van.
Azért vannak jó példák is, mint ahogy az alábbi írásból kiderül:
" 14 éves negyedikes gimnazista voltam akkoriban. 10 órakor növénytan óra kezdődött és Kovács Demjén tanár úr magas, szikár alakja pontosan jelent meg az ajtóban, mint mindig. Felment a katedrára, beírta az osztálykönyvet, de nem kezdte el a feleltetést, mint szokta, hanem lehajtott fővel meredt maga elé egy hosszú percig… És akkor megkondultak a harangok.
Kovács Demjén tanár úr odament a térképtartóhoz, kivette a térképet, amelynek felső sarkában akkor még ez a név állt: 'A Magyar Szent Korona Országainak Politikai Térképe', és felakasztotta a térképállványra, s mindezt egyetlen szó nélkül, aztán megállt előtte, kissé oldalt, hogy ne takarja el előlünk, és nézte, olyan arccal, olyan leírhatatlan, lágy kifejezéssel, amílyt mi még sohasem láttunk száraz és örökké szigorú arcán. Mi halálos csendben néztük a térképet, és az előtte álló, szürkülő hajú, cisztercita papot, amint feje egyre lejjebb esett a mellére, és a kívülről behallatszó harangzúgás által méginkább kimélyített csendben inkább magának, mint nekünk, ennyit mondott: 'Consummatum est.' (Beteljesedett.)
Ötvennégyen voltunk, ötvennégy 14 éves magyar fiú. A Golgotha utolsó szavai után nem bírtuk tovább, leborultunk a padokra és elkezdtünk sírni. Odakint kongtak a harangok. Nagymagyarország keresztre feszítésének napja volt, 1920. június 4-e. Péntek. "
Az alábbi képen megnézhetitek kik döntöttek a fejünk felett.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 04. 18:53 írta Nagyernyei Attila »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2722 Dátum: 2018. Június 04. 21:32 »
És"
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:29 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2723 Dátum: 2018. Június 14. 07:07 »
Gondolom a tisztelt méhésztársaknak nem nagy hírt közlök azzal, hogy sokat vagyok méhészek között.
Ezeken a beszélgetésekek néha meglepő dolgokat hallok.
Egy fiatal (kezdő) méhész járt nálam, mert adtam neki néhány anyát.
Édesapját, de nagypapáját is évek óta ismerem.
Kérdezgettem tőle, hogy mikor döntötte el, hogy az "ősök" nyomdokaiba lép.
Válasza, hogy nem ő döntött, hanem az öregek.
Nem rég járt tanfolyamra, és itt el is érkeztünk témám apropójához.
Mondtam neki, hogy nagyon jól tette, mert minél több információt gyűjt, annál sikeresebb lehet az indulás.
Tettem én is neki mindjárt fel egy szakmai kérdést, amire nem várt választ kaptam a fiatal úrtól.
Ez a következő:
Mi az ami a leginkább megfogott a méhész tanfolyamon?
Válasza:
Az egyik előadó elmesélte, hogy nem csak a méhészkedésből lehet megélni.
Mindenféle ürüggyel fel kell jelenteni a szomszédokat, falubelieket és ebből is lehet keresni.
Mondjuk én ezen egyáltalán nem lepődtem meg, ismerve az "oktatót".
Véleményem szerint javasolni kéne az OMME felé, hogy a szak-előadókat, is vizsgáztassák le, mielőtt a feltörekvő fiatal méhészeket teljesen tévútra vinnék.
Érdemes lenne a végzősöket megkérdezni, mennyi új tudásra tettek szert.
Én is ezt tettem, de a válasz váratlanul ért.
Nagyernyei Attila

*

ekecs

  • **
  • 54
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2724 Dátum: 2018. Június 14. 10:19 »
Ezen a mai világban nem igazán kellene meglepődni. Én is kezdő,fiatal vagyok de eszembe sem jutna ilyen. Múltkor beszélgettem egy pár ezer hektáros "kis"gazdával. Mondtam neki,hogy nem örültem neki amikor 2 éve teljes virágzásban délután negyed háromkor permetezték a repcét. Elég rendesen összementek a családjaim miatta. Azt válaszolta,hogy magasról sz..ik mindenkire mert megteheti. Akkor a méheüsöm szerint: az ő barátja nem ilyen és ne foglalkozzak vele stb. Most már vagyok akkora,hogy a következő ilyennél odacsapok de nagyot. Pedig nem vagyok harag párti és nem szeretem az ilyen dolgokat. De ha egyszer jogos. Amit írtál azt meg szerintem egy méhész nem teszi meg csak egy méhtartó! Siralmasak ezek a dolgok.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2725 Dátum: 2018. Június 16. 19:26 »
Tegnap ballagáson voltam, abban a suliban ahova én is jártam, és ballagtam.
Érdekes volt 43 év után ismét átlépni szeretett iskolám kapuját.
A szekszárdi születésű Dienes Valéria írónő, táncpedagógus, filozófus, az első magyar női egyetemi tanárról elnevezett iskolában végeztem én is tanulmányaimat.
Az írónő egy idézetére lettem figyelmes:
„Nekem végtelen nagy gyönyörűség volna, ha egy csomó emberben fölébreszthetném a gondolkodás vágyát."
Arra gondoltam, hogy ez lehetne akár a Fekete-Fehér Méhészklub szlogenje is!
Nagyon tetszett, így megosztottam veletek.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2726 Dátum: 2018. Június 16. 21:52 »
....................................................
„Nekem végtelen nagy gyönyörűség volna, ha egy csomó emberben fölébreszthetném a gondolkodás vágyát."
....................................................


Attila!
Nagyon jó ez az idézet. Én inkább az OMME tanácstermének ajtajára tenném, és ott is az ajtó mindkét oldalára.
Mert jelen állás szerint nekem csak egy dal jut eszembe a "pincéről".
https://www.youtube.com/watch?v=cm6WzLcQFHI
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2727 Dátum: 2018. Június 19. 11:51 »
Olvastam N. Attila idézetét iskolájából . Lehetne ez akár vezető szlogen is./Hiszen..legjobb tudásunk szerint a gondolkodás még nem ölt meg senkit./           Mit jelent ez a gyakorlatban ?
                         
                             RÉGI- ÚJ- TÉMA  - ALAPSZABÁLY

Véleményem summásan :Várható volt, hogy az idő kikényszeríti az OMME-ból !

A mostani felhívás aktuális ugyan,de csak úgy a "levegőbe" nem szabad  al.sz-t írni ?
 Miért?
Ugyanis a  előzőleg belső méhészi társadalmi vitán , vagy egyeztetésen célszerű eldönteni, tisztázni,milyen típusú nonprofit szervezetté alakuljon az OMME ?! Egyáltalán nonprofit legyen-e? 
Konkrétan:egyesület , szövetség ;?
Én a szövetség mellet vagyok. 
És úgy vélem, hogy ezen kiírást az alsz-ra célszerű konkréttá tenni a kiírónak!

Én ezt tartanám az első lépésnek !  Most lehet -igazán gondolkodni-érvelni,ötletelni !

Közben elolvastam a 4/2017.(I.23(FM. rendeletet.
Hiányérzetem van a méhegészségügyi felelősöket illetően.


/megjegyzés: a gondolkodás e legmagasabb szintű megismerő tevékenység/

                 üdv. E. János
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 21. 09:14 írta Erdélyi János »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2728 Dátum: 2018. Június 24. 08:45 »
Kedves János,

Elvileg igazad lenne. De

Vannak az OMME nem önálló szervezetei. Ezk többnyire olyan kicsik, hogy saját költségvetésből nemhogy egy elméleti ismeretterjesztést, de még egy könyvelőt sem tudnak fenntartani. Te hogyan oldanád meg?

Mint Nyugat-Németország felzárkoztatási adó a keleti tartományoknak? Azaz a nagy, független egyesületek fizessenek a kicsi, nem függetlennek?

Pont ezt jelenti az OMME, hogy nem hagyjuk magára a kicsi szervezeteket. Vagy EZT IS JELENTI AZ OMME.

Szerintem felvetésed ezért elvi. Gyakorlatban oka van, hogy az utolsó 10 évben nem sok helyi szervezet alakult át Önállóvá.

Erre mint történelmi hagyományra tekints. Változhat is, amikor sokkal több előnye lesz a függetlenségnek, mint a védőernyőnek. Addig védjük meg a kicsiket. 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2729 Dátum: 2018. Június 24. 11:19 »
Válasszuk már ketté ezt a két dolgot mert ködösítesz itt kurvára.
 Ezek a szerencsétlen kis egyesületek is ugyan úgy és ugyan olyan jogú küldötteket küldönek szavazni, mint a nagy egyesületek.
66-odszor elmondom:
A MAGYAR érvényes EGYESÜLETI TÖRVÉNY, nem ismer el alá és fölé rendelt egyesületet.
 Ha ilyen van a törvényben mutassa már meg valaki könyörgöm.
 Ebből kifolyólag. Az Omme ugyan olyan státuszú egyesület, mint a többi körülbelül 54 független országos egyesület. Nincs fölé rendelve a többinek.
Ebből kifolyólag nincs joga, tag egyesületeket fenntartani.
 Ebből kifolyólag nincs joga az Omme-n belüli nem független tagszervezeteknek sem hasonló jogú küldötteket delegálni, mint a független nagy egyesületeknek.
 Mert nem egyenjogú azokkal. Nem lehet ezt felfogni ésszel.
Persze, hogy nem, ha nem akarjuk, azért mert ezeknek a nem független egyesületeknek a küldötteivel, így csalni lehet az elnök választáson.