Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688646 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2670 Dátum: 2018. Március 09. 12:10 »
Több előző megfogalmazással egyetértek.

Való igaz, hogy a "nagypolitikából" mintegy átsugárzódik a parttalanság,a virtualitás, a hozzá nem értés,a blöffölés, a funkcionális analfabetizmus ;az illúziók keverednek a valósággal.

Magyarán baj van párbeszéddel,mely tiszta világos fogalmakat,szó jelentéseket feltételez.  (A szándékot ,akaratot,most nem érintem)

Tudhatjuk :Az OMME önmagától nem képes megújulásra,túlnőtt önmagán.

Az érdekérvényesítés egy lehetséges útja új szervezet létrehozása,mely a tagok valós  aktivitására épül.
Aktív,elkötelezett bázis nélkül nincs reális alternatíva, csak "kullogás" az események után.
Gondoljunk csak a bele, hány meg hány szövetség,egyesület,alapítvány épít az ún . "szíves segítőkre" ,akik  ellenszolgáltatás nélkül jönnek,segítenek.

Költői a kérdés: Itt ehhez képest mi van ?
üdv. E. János
 

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2671 Dátum: 2018. Március 09. 14:25 »
Kiskakas sorait olvasva mintha Vivaldi szavait hallottam volna vissza.
Ő írt már régen valami hasonlót!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2672 Dátum: 2018. Március 09. 17:28 »

Kérdezhetnek,mert megígértem, hogy válaszolok, de csak olyanoknak akik az alapokkal tisztában vannak.
Ez pedig ott kezdődik, hogy ismerjék legalább az OMME alapszabályát.
Nagyrnyei Attila

Nem erre a válaszra számítottam! De mit is vártam! Az én kérdésemnek mi köze az alapszabályhoz?
Volt, vagy nem volt? Ha volt mit lehet tudni

Az én félelmem, az, de erősíts meg, hogy helyes e, ha a méz paramétereinek lerontása megtörténik ez a kereskedőknek lesz csak plussz haszon, mert a környező országok fejletlenebb mezőgazdasága (ahol még bátran használnak olyan szereket amelyek már nálunk nem engedélyezettek) miatti gyengébb minőségű, és olcsóbb mézek előtt is nyitva áll a kapu. Ezzel még jobban letörve a hazai árakat! ...
Vagy ha annyira rossz lenne a mézünk, te árulnád a mézedet Attila? Hogy van ez?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2673 Dátum: 2018. Március 10. 06:31 »
Kedves Jenő!

Pusszantlak! Ha kinyílottam a zsebedben, örülök. Már megérte reggel felkelni! Remélem bökök! :D Jut is eszembe!!! Nem írtad véletlenül egy pár hónapja, hogy SOHA TÖBBET nem írsz ide semmit? Hát így tartod a szavad?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Kedves Atya!

Ismerem a múltat. Tudom, hogy Péter állt fel anno. Mint Te is, én is várnám a paradigma váltást, de nagyon! Én elhiszem Brossnak, amikor azt mondja, hogy nagy vele szemben az ellenállás az elnökségen belül, és ha nincs mögötted támogatás, hiába vagy elnök. Van egy csomó dolog, amit most itt nem írok le nyilvánosan, mert sem pert nem akarok magamnak, sem azt, hogy bizonyos körök utánam nyúljanak. (nem méhészek)
Én arra próbáltam rávilágítani, hogy itt egy két jól irányzott döntéssel pillanatok alatt kötelező lehúzást lehet elérni, amiből lehet finanszírozni. Abban azt hiszem egyetérthetünk, hogy az előző vezetés erősen ebbe az irányba tört. Azt is el kell ismerni, hogy az Ő döntésük alapján kialakult csökevények nem lettek a mostani vezetés által kigyomlálva KFT, méhegészségügy, stb..

Mennem kell méhészkedni!!! :)

Este hívlak Atya! Gyere fel egy kávéra/borra!

Bicska

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2674 Dátum: 2018. Március 10. 07:42 »
Kedves Jenő!

Pusszantlak! Ha kinyílottam a zsebedben, örülök. Már megérte reggel felkelni! Remélem bökök! :D Jut is eszembe!!! Nem írtad véletlenül egy pár hónapja, hogy SOHA TÖBBET nem írsz ide semmit? Hát így tartod a szavad?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Tudod addig hergelitek az embert, amíg tele lesz veletek...
Na és a méhészeket is meg kell valakinek védeni tőletek, habár némelyek menthetetlenek, de aki megérdemli és megérti ::)

Ha már bicskanyitogatás, akkor engedj meg írásodra két magyarázatot! Kedves Bicska!
1. Nem gondolod, hogy jobban, vagy újra át kellene értékelned azt  a mérnöki után képzést?

Persze, mondhatni, hogy érdekképviselet, de az érdekeimet annyira képviselték hogy simán a nyakunkba tették az EUROCODE szabványt 2011-ben, hatályon kívül helyezve az MSZ-t. DE! A pofám lapos, nevem kuss, mert CSAK akkor dolgozhatok, ha tagja vagyok a szent kamarának.

A méhészek nem így vannak??? :-X  Gondold végig! Nekik nem kötelező a kamarai tagság?

Aztán ne háborogj a továbbképzésen sem, mert akit hozzászólásodban védtél, annak, és szószólóinak olyan ötlet pattant ki agyacskájából a közelmúltban, hogy a méhészeknek is bizonyos időközönként továbbképzéseken kellene okulniuk nem méhészektől, mint az oly gyakran ma is történik. Emlékeztek méhésztársak!? Mekkora vita kerekedett ebből. Na persze csak az omme tagok lettek volna jó pénzért képezve, amit mi sem bizonyít jobban mint az, hogy a neten tesztet kitöltve is lehetett volna vizsgázni.
Gondolkodj mielőtt valamit leírsz! Oké, nem vagy benne a mindennapokban a méhészek világában, de ugye nem haragszol amikor azt merik mondani, hogy nem úgy van az? ???

2.



Régóta tervezem megírni nektek, hogy mit is csináltak a borászok (sok barátom van köztük).

Kérték a hegybírók vezetőjét, hogy minősítsék le a borokat, mert a sok lőrét nem tudják a boltokban értékesíteni borként a kereskedők.
Engedélyeztetni szerették volna, hogy az egy-két millió hektóhoz a jövőben lehessen hozzáadni a "kannásborként" elhíresült -akár egyszikűek keményítőiből készített- parasztbutítókat.
Megfeledkeztek bizonyos levelet átadni...
Kizáratták a borászfórumról az ellenük felszólalókat...
A tüntetést szervezőnek ígéretet tettek... aki visszakozott...
Visszavonatták ígéretekkel a pereket...
Nem sorolom tovább, olvass vissza!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2675 Dátum: 2018. Március 10. 23:33 »
Kiskakas sorait olvasva mintha Vivaldi szavait hallottam volna vissza.
Ő írt már régen valami hasonlót!
Időnként, elgondolkodom. Talán rosszul olvasok, vagy félre ismertem a kiskakast?
 A fene se tudja, de mostanság, mintha igazat írogatna.
 Tiszteletre méltó, ha azért korrigáljuk álláspontunkat, mert rájöttünk, hogy eddig tévúton jártunk. És nem anyagi érdekek miatt.
Csak remélni tudom, hogy kiskakas az előbbi úton jár.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2676 Dátum: 2018. Március 17. 08:58 »
Attila!

Holnap a háborúban azért kérdezz már rá légyszíves a szúnyogírtás ügyre.

Várjuk a választ....

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2677 Dátum: 2018. Március 17. 17:25 »
Kitin!
Az összes kérdést amit itt feltettetek, kimásoltam és elküldtem az illetékeseknek, hogy legyen idejük felkészülni.
Ebben a szúnyogirtás is benne volt.
Viszont az OV meghívóban nem látom a Kft.-ről szóló tájékoztatást.
Majd ha Izabella kisasszony hajlandó elmondani, azt is közlöm veletek.
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2678 Dátum: 2018. Március 17. 17:38 »
Na kíváncsi vagyok....

Azért köszönöm!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2679 Dátum: 2018. Március 18. 17:33 »
Mivel az ülés elején Attila kérdésre igazából nem volt idő, az egyebek napirendi pont alatt rákérdeztem a szúnyogirtós ügyre.

Hivatalosan a csillagászati naplemente előtt egy órával lehet a szer kijuttatását végezni. Tóth Péter elmondta, hogy megállapodott a repülésvezetővel, hogy másfél órára módosítják ezt az időt, azaz fél órával előbb kezdhetik a növényvédősök a permezetést.

Nézzük, mit jelent ez április 20-án. Csillagászati naplemente: http://naplemente.com/ szerint 19:40, azaz elvileg 18:40 től lehetne permetezni, de Tóth Péter 18:10-re módosította.

Tóth Péter válaszában több dolog mellett sérelmezte, hogy kérése ellenére (mi méhészek) nem adtuk le, hol van sok méhész. Én azt válazoltam neki, hogy a mai magyar méhsűrűség mellett mindenhol sok méhész van, ez a kérdéssel nem lehet ezt a kérdéskört megkezdeni rendezni.

A resumé az volt, ha valaki ennél korábbi időpontbn lát repülőt szúnyogirtásban, akkor hívja az Önkormányzatot, aki majd érttesíti az operatív törzset. Közbevetésemre, hogy a mi falunkban hatkor nincs senki az Önkormányzatban odavetette, hogy Ő elérte az X faluban az Önkormányzatot, de legrosszabb esetben felhívta a NÉBIH igazgatóját. És én elvről beszélek, Ő meg a gyakorlatról. Jegyzem meg, és is gyakorlatról beszélek, mert méhraj miatt hívták már mások hatkor az Önkormányzatot, és nem volt senki. Hétvégén a mi kis falunkban meg sosincs senki a Polgármesteri Hivatalban.

Szóval hatóságot értesíteni... így, vagy úgy.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2680 Dátum: 2018. Március 18. 17:42 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:21 írta oszkár »

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2681 Dátum: 2018. Március 18. 18:27 »
...
Hivatalosan a csillagászati naplemente előtt egy órával lehet a szer kijuttatását végezni. Tóth Péter elmondta, hogy megállapodott a repülésvezetővel, hogy másfél órára módosítják ezt az időt, azaz fél órával előbb kezdhetik a növényvédősök a permezetést.
....

Ezt az embert még megtürjök közöttünk ? (ráadásul az elnökségben)
Ő kezdeményezte , hogy lehessen előbb szúnyogírtani ?? ez most tényleg komolyan ?
.... nem akarom elhinni...   >:(

mi megy itt az OMME -ban ? Lesz egyáltalán valami amiben a méhészek érdekvédelme lesz az elsődleges ?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 18. 18:32 írta lygo67 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2682 Dátum: 2018. Március 18. 18:30 »
A szúnyogírtókat a Katasztrófavédelem fizeti és védi. Velük nagyon nehéz eredményt elérni.

Nem lehetetlen, de nehéz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2683 Dátum: 2018. Március 18. 21:10 »
Mivel az ülés elején Attila kérdésre igazából nem volt idő, az egyebek napirendi pont alatt rákérdeztem a szúnyogirtós ügyre.

János! Köszönöm, hogy rákérdeztél!

Őszintén megmondom, valami hasonlóra számítottam.
Korábbi írásomból idézek:
"A levélben írják, hogy a kijuttatandó szer méhekre veszélyes ezért gondoskodjunk a méhek bezárásáról.
Na most ahogy már korábban írtam a méheket nyári időszakban nappal bezárni lehetetlen, esetleg előző este tudnánk bezárni de az egész napos bezártságot nem bírnák ki.
A meleg nyári délutánokon még ki is vonulnak a kaptár külső falára és ott  nagy csomókba gyűlve próbálnak szellőztetni, hűsölni.
A méhek egészen sötétedésig folyamatosan járnak ezt megállítani nem lehet ezt a szakembereknek tudniuk kellene, ezért gyakorlatilag felesleges a felszólítás, hogy gondoskodjunk a méhek bezárásáról. A repülő fél 7- 7 óra körül szokott érkezni, tehát ha józan ésszel átgondoljuk akkor még javában járnak amikor a veszélyes szer kijuttatásra kerül."


Tehát akkor megoldásról így nem is álmodhatunk....

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2684 Dátum: 2018. Március 19. 08:23 »
A Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznapon a Hidas Néptáncegyüttes műsorát láthatták az érdeklődők.
Íme:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=5o4TttXGXBo
Vagy itt találjátok, ha legörgettek az eseményhez.
http://zoldmagazin.blogspot.hu/
Nagyernyei Attila