Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688517 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2655 Dátum: 2018. Március 08. 19:11 »
Jó lesz.
 Miért nem lehet átalakítani az alapszabályt az egyesületi törvény szerint?
 Hogyan lehet az, hogy az omme magasabbrendű mint a többi hasonló önálló egyesület, holott az egyesületi törvény nem ismer alá és fölé rendelt egyesületet,
 Miért nem a méhészek érdekeit védi az omme?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2656 Dátum: 2018. Március 08. 19:54 »
QUQURIQ !!!

Gömbi a virágbogár!

"Mi kell, hogy jelenlegi elnökünk végre otthagyja a székét? "

Bogárkám, miért nem az a kérdésed, hogy mikor hagyják már ott a széküket azok a vezetőségi tagok, akik csak melegedni járnak be havi 50 ezerért?
Gömbivirágbogár! A "túloldali" katyvazból, el is hiszem, hogy nem lehet szöveget értelmezni!
De a józan eszeddel, mérlegelhetsz, hogy mi lehet a valós és a valótlan!
Megkérdezlek, hol voltak azokban az időkben ezek a minősíthetetlen hangú "agresszőrök" amikor Mészáros ex elnökünk miatt elvesztette az OMME a közhasznúságát? ...csak azért, hogy senki ne nézhessen bele a jegyzőkönyvekbe, amiből kitűnik, hogy az akkori elnök küldött gyűlési határozat nélkül vette fel a milliókat?
Te miért nem voltál ezen felháborodva???

Kiskakas

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2657 Dátum: 2018. Március 08. 20:21 »

Amennyiben kérdésetek lenne, ide írjátok le, megígérem, hogy a soron következő OV-n felteszem, és a választ közlöm veletek.
Na áll az alku?
Nagyernyei Attila


Azt kérdezném, hogy a szúnyogírtással kapcsolatban történtek-e tárgyalások, levélváltások illetve mi lett az eredménye?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2658 Dátum: 2018. Március 08. 20:42 »
Eddig 3 érdemi kérdés van.
Vivaldi utolsó kérdése számomra értelmezhetetlen.
Tartsátok meg a komolyságotokat, és akkor partner maradok.
Felteszem a kérdéseket és a válaszokat ide leírom.
A marhaságokra nem  mozdulok.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2659 Dátum: 2018. Március 08. 21:21 »
"nevünkben a kereskedők érdekében szándékozik levelet írni a miniszterünknek.
Első menetben az elnökség nem vállalta be a levél aláírását a méz paramétereinek lerontása érdekében.
Ezek után volt egy találkozó az érintett kereskedőkkel, elsején az Actor hotelben a Viola utcában, ahol az elnökség még elzárkózott az állásfoglalástól."

Ezt a másik fórumról emeltem át ide. Igaz, nem igaz, ha igaz mik a paraméterek a méznél???? Egyenlőre ennyi elég is lesz, a többit a válaszod után. Köszönöm!

kkakas keverhetsz valakivel!

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2660 Dátum: 2018. Március 08. 21:42 »
...
Amennyiben kérdésetek lenne, ide írjátok le, megígérem, hogy a soron következő OV-n felteszem, és a választ közlöm veletek.
Na áll az alku?
Nagyernyei Attila
Mit tett az összeférhetetlenség kérdésében?
Mit tett a (drágaságos) kft megszüntetése érdekében?
Mit tett  az informatikai rendszer megújításában ?
és ezek "csak" "szösszenetnyi" méhészeti közélet a szakmáról még nem is kérdeztem(tünk)

Várom(juk) legkésőbb márc. 19 -én a válaszokat   

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2661 Dátum: 2018. Március 08. 22:01 »
Eddig 3 érdemi kérdés van.
Vivaldi utolsó kérdése számomra értelmezhetetlen.
Tartsátok meg a komolyságotokat, és akkor partner maradok.
Felteszem a kérdéseket és a válaszokat ide leírom.
A marhaságokra nem  mozdulok.
Nagyernyei Attila
Mit is várhatnék mást, a lényeget minek érteni?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2662 Dátum: 2018. Március 08. 22:34 »
Sziasztok. Kicsit offline, de azért kapcsolódik is a témákhoz.

Kérdezitek, hogy mit tett Bross. Annyit mindenképp, hogy nem hagyta, hogy az OMME kifizető hely, és elfekvő legyen a dolgozni nem akaró, pöffeszkedő nagyságoknak.

Ma továbbképzésen voltam. Elvileg. Mert ha kicsi hazánkban mérnök vagy, akkor csak úgy praktizálhatsz, ha minden évben elmész egy aranyos kis szakmai napra, továbbképzésre. Persze ez nem ingyenes! 40 000 ft. Ehhez jön a mérnökkamarai tagság, az is évi 40 000. És nincs hozzá gyógyszer-cukor (papír-szoftver) támogatás. Persze, mondhatni, hogy érdekképviselet, de az érdekeimet annyira képviselték hogy simán a nyakunkba tették az EUROCODE szabványt 2011-ben, hatályon kívül helyezve az MSZ-t. DE! A pofám lapos, nevem kuss, mert CSAK akkor dolgozhatok, ha tagja vagyok a szent kamarának. Bizony-bizony! Végigseggeltem a napot. Négy német előadóval. Szép prezentációkat mutattak a világszínvonalú tervezéseikről. Olyan szoftverekről volt szó, amikről még életemben nem hallottam. Konkrétumot persze egyikőjük sem mondott. Inkább olyan reklámféle öntömjénezés volt. Megértettem, hova jutottunk. Mi a magyar mérnökök. A tó fenekére, a béka segge alá. A kamaránk a hősi múltba réved. A fejesek veszik fel a pénzt. Szépem megköszönik a "magas színvonalú" előadásokat. Az oktatásunk, romokban hever. A műegyetemen tanító mérnök barátom közölte, hogy a saját számítógépével tanít. Az egyetentől nem kap. Amit kapna az felejtős, mert titkárnő szintű laptopokkal nem lehet tervezést oktatni. A labornak mindig nagyon örülnek a németek, nosztalgiáznak, náluk ilyen volt a 60-as években. Amikor megláttam az angolul tökéletesen beszélő, saját szoftvert fejlesztő, lenyűgöző tudással rendelkező fiatal cseh kollégákat, végképp megkaptam a kegyelemdöfést.

Nos? Nem láttok párhuzamot? Én láttam. Amikor a legkedvesebb elnökünk vezetett minket. Minden csodaszép és csodajó volt. Van hősi múlt, szép jövő. Méhészeti kutatás az kvázi nuku, egyre több próbálkozó méhész, méhésztanfolyamok sokasága, megkérdőjelezhető eredménnyel. Közben a szomszédos országok szépen lehagynak minket mind innovációban és mindenben. Közben családi alapon egy kis mondvacsinált állás. Habzsi-dőzsi. Kipusztított OMME méhes. Nyúlós-nyúlós hátán.. Van szép egyesületi újság. (Köszi! mérnökújság is jön. Annyit is ér..)

Azt ne feledjétek, hogy Bross nem király. Csak elnök. Nem rúghatja ki a demokratikusan megválaszott vezetőségi tagokat. Akkor sem, ha rágalmaznak, bomlasztanak, valótlan dolgokkal. Szerintem szélmalom harcot folytat, de teszi, mert hisz benne, hogy lehet még mögötte egység, és végre el tudunk indulni egy-irányba. Persze közben egyensúlyozni kell (és KELL!!!) a méhésztársadalom és a politika közt. Én nem tudnám csinálni ez. Nem lenne rá idegrendszerem és erőm. Ő teszi. Melyikőtök tenné? Rohangálni örökké, odafigyelni a nemzetközi dolgokra, szervezni, intézni, előadni, nyilatkozni? A legkedvesebb jobban csinálta. Többet héderezett, de sokkal jobban kommunikálta, mint csinál. Akkor is, ha semmit nem csinált. De a kutya ugat, a karaván halad. Brossnak HATALMAS hibája, hogy nem kommunikálja le rendszeresen, hogy mit tesz, mit szervez.

Régóta tervezem megírni nektek, hogy mit is csináltak a borászok (sok barátom van köztük). Csak erre ma már nincs erőm.. Holnap újra szép és hasznos előadásokat hallgatok a semmiről.. Drukkoljatok, hogy bírjam cérnával.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2663 Dátum: 2018. Március 09. 06:15 »
Ilyen az amikor amikor egy tájékozott embert is megtévesztenek
Ilyen az amikor beérik a hazug propaganda gyümölcse

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2664 Dátum: 2018. Március 09. 07:16 »
Mennyire igazad van Zoltán.
Néha benéz ide Bicska, aztán fogalma sincs a valóságról, csak annyit tud az eseményekről, amit a szájába ad az, akinek szintén a szájába adták...és ez így megy szájról szájra, mer' ugye ez a népmese legfőbb ismérve. A sok hülye méhész meg ezeket mind komolyan (be)veszi, mert gyermeki agya van, aztán sipákol, hogy milyen sok a méhhulla, mennyire alacsony a mézár, sőt némelyek saját erőből is támogatják már egyesületi szinten is a megkárosításukat. Aki felemeli a hangját, netán szembe ír, felfedi a sumákolásokat, na azokat el kell hallgattatni, vagy ki kell zárni.

. Szerintem szélmalom harcot folytat, de teszi, mert hisz benne, hogy lehet még mögötte egység, és végre el tudunk indulni egy-irányba.

Sokan hitték, de már felébredtek.

Drukkoljatok, hogy bírjam cérnával.

Bicska

Te meg azoknak, akiknek kinyillottál írásod olvasása közben a zsebében.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 09. 10:18 írta kivancsi111 »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2665 Dátum: 2018. Március 09. 07:18 »
Kedves Bicska!

Ha nem ismerném az egész sztorit, (lehet picit jobban, és talán másként, mint te,) akkor most nagyra nyílt könnyben áztatott szemekkel olvastam volna végig az írásod.

Valamit elfelejtettél!

- Bross már volt elnöke a méhészeknek. (tudja, tudta, mivel jár elnöknek lenni)
- Elhagyta őket.
- Visszaválasztották, (elfogadta a jelölést) mert ígért valamit. (mit ígért ?)
- Paradigma váltást.

És a sztori itt kezdődik el.
Kijelenti, hogy nincsen csapata.  :o 
Kvázi így szeretne egységet kovácsolni az amúgy is vegyes vezetőségben? 
Szerinted menni fog neki, hogy egyértelművé tette, hogy szólózik??
Tudod, azt sem szabad elfelejteni, hogy van az a szó, hogy bizalom.
Szerintem nem is erőlködött azon, hogy azok legyenek körülötte, (segítsék a munkáját) akikbe megbízik.
Bross nem politikai pályát választott, hanem érdekképviselet elnöki tisztséget.
OMME alapszabálya kire vagy kikre vonatkozik??.
Talán nem csak a politikához kellene simulni, hanem a 13 ezer fős tagsághoz, és főként azokhoz akik elhitték, hogy lesz paradigma váltás, és akkor "mellé" álltak.
De bízzunk benne, hogy Ő is méhész  ;) Szerintem a mérleg nyelvének mindig a méhészek javára kell dőlnie.
Viszont ha az érdektelenség a fő csapásiránya az OMME-nak, akkor nagyon jó felé haladnak. Az érdektelenséget már az egyesületeknél is, (kicsiben) meglehet tapasztalni.
Keveseket érdekel ma már az egység, a bizalom, az önzetlenség, a társadalmi munka, stb.
Azt is meg kockáztatom, hogy a tagság  jelentős része nem is akarja tudni, mit is jelentenek ezek a szavak, egy közösség életében. Pedig ezek nélkül nem fog minden örökké tartani.







 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 09. 07:25 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2666 Dátum: 2018. Március 09. 07:19 »
Sok kérdésre én is választ tudnék adni, ehhez semmi mást nem kell tennem, mint az OMME jelenleg is hatályos alapszabályából az elnökre vonatkozó részt idézni.
Íme:
"Az elnök
a) Képviseli az egyesületet, bíróságok és hatóságok előtt, harmadik személyekkel
szemben, képviseleti jogait önállóan gyakorolja;...
Tehát nem kell minden piti ügyért az elnökség, és a küldöttgyűlést megkérdeznie.
Egyébként ez a polgári életben is igaz, amikor egy polgármester saját faluját, városát, vagy a miniszterelnök az országot képviseli.
Ha ebben hibázik, vagy nem tetszik a nagyérdeműnek, megvannak a módok az eltávolítására.
Az OMME alapszabálya véleményem szerint is katasztrofális!
Emiatt is kértem, hogy az előkészítő munkacsoportban részt vehessek.
Voltak is üléseink, de az ott hozott EGYSÉGES, ellenszavazat nélküli javaslatainkat az OMME Küldöttgyűlése simán leszavazta.
Ha a küldöttek nem látják be, hogy reformra van szükség akkor mi itt minek görcsölünk?
Először is olyan felelős küldötteket kell a helyi közösségeknek választaniuk, akik képben vannak, és veszik a fáradtságot, hogy tájékozottak legyenek.
És most elérkeztünk egy olyan sarkalatos ponthoz ami véleményem szerint lehetetlenné teszi az érdemi munkát.
Ez pedig a közöny!
Addig amíg egy OV-ra, vagy Küldöttgyűlésre  a választottak fele, háromnegyede hajlandó eljönni, miről beszélgetünk?
Milyen tájékoztatást adnak ezek a távol maradó elnökök, küldöttek, vagy szaktanácsadók a saját közösségeiknek.
Olyant, amilyen kérdést Vivaldi, Gömbi, és lygo67, akik talán soha nem vettek rész egyik munkacsoport, vagy a küldöttgyűlés munkájában.
Kérdezhetnek,mert megígértem, hogy válaszolok, de csak olyanoknak akik az alapokkal tisztában vannak.
Ez pedig ott kezdődik, hogy ismerjék legalább az OMME alapszabályát.
Nagyrnyei Attila



« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 09. 07:24 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2667 Dátum: 2018. Március 09. 07:27 »
QUQURIQ !!!

Hej, Te bicska, bicska vagy!!!

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2668 Dátum: 2018. Március 09. 08:03 »
QUQURIQ!!!

Nem célom a népszerűség, most se leszek az!
Bárki is most, bárki is lesz az OMME elnöke, soha nem lesz egység a méhészek küzdött!
Amíg az OMME teli van lóvéval, ki így, ki úgy, hozzá akar juni! Aki meg messze áll a húsos fazéktól, hőbörög!
...hogy kik és hogyan sorakoznak fel a "nagyok" mögé, mindenkinek a gusztusától függ!
...hogy mikor áll vissza az OMME egysége?
Amikor  megvonják a támogatást! A szerencse lovagok rögtön eltűnnek, " mint szürke szamár a ködben"! 
Az OMME létszáma újból a klasszikus 6000 fő lesz, vagy még annyi sem! Remélem, azért erre az időre is marad a kasszába annyi, hogy tovább tudjunk létezni!
Türelem, ez az idő is közeleg...

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #2669 Dátum: 2018. Március 09. 08:13 »
Igen, igen, igen!
Jól látható, hogy vannak áll szentek!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.