Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688938 megtekintés
*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #300 Dátum: 2014. Február 12. 13:29 »
Mi történt veled varjú, csávázott magot nyeltél úgy látom!
varjú!
Ha viszont csak ugatod a témát, mint kutya a holdat, akkor tanulhatnál az itt olvashatókból.
Csak szolidan uraim! Ne személyeskedjünk!
Nem nálatok van a bölcsek köve. Figyelek, olvasok, meghallgatok akit csak lehet és el tudom én dönteni mi az igazság, nem szorulok a ti kioktatásotokra!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #301 Dátum: 2014. Február 12. 13:46 »
Varjú!

Ha nem vetted volna észre, szándékosan provokálod az olvasókat.

A zöld fórumról egyszerűen csak törölték volna a hozzászólásod, de itt más a helyzet.

Amennyiben válaszolunk felvetésedre azt azért tesszük , hogy segítsük tisztánlátásod.

Persze ezt kioktatásnak fogod fel, nagyon sajnálom.

A fórum elsősorban párbeszédre a problémák megoldására szolgál, nem másra mint egyesek gondolják.

Nézd ha ennyire véded Lászloffy-t biztosan nyomós okod van rá.

Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó!

 

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #302 Dátum: 2014. Február 12. 14:49 »
Beidéznéd hol véled felfedezni, hogy én a Lászlóffyt védem?

Az a bajotok úgy látom, ha véletlenül valaki nem mindenben és feltétel nélkül ért egyet itt és üti a tamtamot, hanem merészel kicsit értetlennek lenni, kérdezgetni, netán valamiben nem egyet érteni, akkor aztán rögtön ellenséget kreáltok belőle, és falkástól megtámadjátok. Mint szegény lindzzy-t is mindjárt kikiáltottátok OMME elnöknek  ;D, mert merészelt egy két dolgot másként gondolni.
Akkor én mi vagyok? Mindjárt az egész IB? Ne bolondozzatok már!
Még hogy én provokálok? Egyenlőre ti kóstolgattatok engem, még csak nem is keményem vágtam vissza, és már mindjárt a hozzászólás törlésével fenyegetőztök.
Ez itt a nagy demokrácia? Azért regisztráltam ide, mert úgy tűnt amikor olvasgattam, hogy itt lehet nyíltan véleményt formálni. Úgy tűnik ez igaz is, de csak egy féle véleményt, ami pár embernek tetszik.
Nincs ezzel sem baj, csak akkor ezt kell deklarálni, és hangoztatni is, nem pedig azt, hogy itt milyen demokratikus minden!
Egyébként is, esetleg Atya utasíthat rendre, mert ő moderátor (bár szabályzatot nem szegtem), de te Tóth Zoltán, milyen alapon? Ugyanolyan tag vagy itt mint én.
Ennyi.
 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 12. 15:44 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #303 Dátum: 2014. Február 12. 16:10 »
Mint szegény lindzzy-t is mindjárt kikiáltottátok OMME elnöknek  ;D, mert merészelt egy két dolgot másként gondolni.

Az nem Sukrán Lilla volt...?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #304 Dátum: 2014. Február 12. 16:13 »
Meglepő és elszomorító.Művelt ember ilyet nem tesz.Részemről,ha valami nem érdekel,akkor el se megyek,ha már rászántam magam,akkor viszont csendben végigülöm az előadást.Azzal,hogy látványosan kivonultak a teremből magukat minősítik,nem az előadót. Csak megsúgom:egy előadó szakmai felkészültségét,vagy annak hiányát az előadást követő célzott kérdésekkel lehet illusztrálni a jelenlévőknek.Bár ehhez azért szükséges némi háttérismeret...Kérdés: neveltetésbeli vagy szakmai hiányosság okozta ezt a nem túl szerencsés "megmozdulást"?
Lindzzy, ezt nagyon jól összefoglaltad!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #305 Dátum: 2014. Február 12. 16:14 »
varjú, és mindenki!
Köszönöm magasztaló soraidat. Én nem szeretnék senkit moderálni, amíg a jó ízlés határain belül vagytok. És ez itt mindenkire vonatkozik!
Persze a csatáitokat, mindenkinek magának kell megvívnia, de még egyszer kérek mindenkit, hogy a csaták végkimenetele, ne legyen, harag, és utálat. Befogjátok látni, hogy az sehová nem vezet.
Továbbra is úgy gondolom, hogy legyenek viták, mert azok előbbre viszik az ügyet. De figyeljünk oda egymásra, és ha végkép nem megy, akkor is csak annyira bántsuk meg a másikat amennyire mi is eltudnánk viselni a bántást.
De törekedjünk ennek elkerülésére.
Köszönöm, ha elolvassátok.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 12. 17:14 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #306 Dátum: 2014. Február 12. 16:27 »
Egy hevesebb csörte után volt egy tiszavirág életű vezetői kinevezésem.(Hogy pontosan milyen pozíciót töltöttem be,azt nem tudom.)  :D Lényeg,hogy tisztáztuk a félreértést. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #307 Dátum: 2014. Február 12. 16:33 »
QUQURIQ!

Kár-kár Varjú, hogy ennyire homályosan látod a dolgokat!
Nyissad ki a szemed, és még jobban hegyezd a füled!
Amiket leírtam az valós tények, az ott lévők igazolni tudják!
Erről nem lehet vita!
Az a magatartás amit Lászlóffy mint Nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes, és szaktanácsadó, tűrhetetlen.
Senkinek nincsen joga így viselkedni az OMME –n belül, még a sima tagnak sem!
Szerintem erről sem kell vitát nyitnunk!
Méhészek vagyunk, szeretjük és védjük méheinket mindentől ami a létüket veszélyezteti!
Erről sem kell vitáznunk!
Minden olyan tevékenység, ami ennek az ellenkezője, károsan hat méheinkre!
Ugye?
Csuja nem azért ment el előadást tartani, hogy arról győzze meg a méhészeket, hogyan kell tudományosan kiirtani a méheket!
Ugye?
Szerintem meg azért ment el, hogy magyarázatot adjon, hogy mi a gond, mi a probléma, mit is kell tenni a vezetőinknek, az állami szerveknek, a növényvédőseknek, a vegyszer gyárosoknak, a laboratóriumoknak, mezőgazdászoknak, és nekünk méhészeknek!
Méheink a szenvedő alanyai az emberek felelőtlenségének!
Így intézményesítve tesszük tönkre bolygónkat!
Ugye?
Ezekkel a nagy problémákkal szemben jön Lászlóffy a maga kis sérelmeivel, hogy marad-e a vezetésbe vagy marad-e szaktanácsadó!
Az ilyen ember nem szereti a méheket, csak meg akar belőlük élni!
Minden méhésznek kötelessége, méhinek a védelme, és minél több előadáson részt venni,
hogy szélesebb látókörben gondozhassuk kedvenceinket!
Igen is, Lászlóffy cselekedete elítélendő, ha a Kiskakas csinálta volna ezt őt is el kellene ítélni ezért a cselekedetért.
Ha van Lászlóffyba egy cseppnyi becsület, úgy elsősorban bocsánatot kér a klubtársaitól, Csujától, és a feletteseitől, hogy ilyen helyzetbe hozta Őket.
Mindezt, csak azért írom le kedves Varjú, hogy lássad, nem veled van a baja a fórumozóknak, hanem az érveiddel.
Én nem szeretnélek minősíteni, mert nincsen hozzá jogom. Ha nem értesz valamit, vagy rávilágítanak, Náladnál tájékozottabbak, bizonyos dolgokra, ne provokatívan álljál a dolgokhoz, szívesen vesszük a kérdéseidet, türelmesen elmagyarázzuk, hisz Te is közénk tartozol, a méhészek nagy családjához!
Remélem, hogy nem sértettelek meg.

Üdvözöl Téged a Kiskakas!



Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #308 Dátum: 2014. Február 12. 17:39 »
Varjú!


Számos alaptalan kritikát olvastam már tőled, de hasznos bejegyzést még egyet sem.

A sorok között tudni kell olvasni és tudom ez neked nem probléma, tehát ne tetesd magad gyengeelméjűnek.

"Az a bajotok úgy látom..." kezdetű mondatodban, tulajdonképpen bevallod nem a mi oldalunkon az igazság oldalán állsz.

Nem lenne lényeges számodra a méhek sorsa?

Azonosultál írásod alapján azzal a 30 méhtartóval és főleg alkalmatlan vezetőjükkel akik egy teljesen esztelen, lelketlen, haszonleső politika mentén hallani sem akarnak a létező és a közelgő katasztrófa helyzetről.

Nem én vagyok a moderátor de attól még jelezhetem feléd itt a fórumon lehet rosszul látod a dolgokat.

Ha nem fogadod el az nem az én bajom, demokrácia hiányáról és diktatúráról beszélni itt összetévesztesz bennünket a zöldfórummal és az OMME jelenlegi vezetésével.

Amennyiben ilyen kritikákat fogalmazol meg, tedd azt a saját nevedben persze ha van bátorságod amit kétlek.

Ha nem akkor, szállj csak magadba(n)!!

Csak kérlek ne egy másik nick neved mögé bújva folytasd.......

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #309 Dátum: 2014. Február 12. 17:57 »
Látod-látod, egy félmondatba belekapaszkodva, mégiscsak igyekszel ellenségnek beállítani.Nem gond.
Két nicken írogatni egy fórumban nem az én kenyerem, van itt arra jelentkező, nálam nélkül is, ez nyilvánvaló.

Láttál-e már karón varjút?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #310 Dátum: 2014. Február 12. 18:10 »
Jaj gyerekek ez a vita így nem vezet sehová!
https://www.youtube.com/watch?v=WpYeekQkAdc
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #311 Dátum: 2014. Február 12. 18:11 »
Varjú!

Te magad állítod be annak, ez egyedül a te érdemed.

Éppen te kapaszkodsz félmondatokba folyton, ez talán így számomra is megengedett.

Arra kérlek mutatkozz be, és kapcsolódj be inkább az érdemi munkába.

Persze ha van bátorságod.




*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #312 Dátum: 2014. Február 12. 18:36 »
Nem is rossz ötlet. ;)
Mindenki mutatkozzon be! :D
Láttál-e már karón varjút?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #313 Dátum: 2014. Február 12. 18:54 »
Sziasztok!
Úgy látom áll a bál, mióta nem voltam gépközelben!
Senkinek nem kell félnie, hogy kimoderáljuk!
A Fekete-Fehér Méhészklubnak pont ez a lényege, hogy szabadon, a személyes sértést lehetőleg mellőzve fejtsétek ki gondolataitokat. Bevallom, némelyik írás elmegy a határig, akár az enyém is, de szerintem belefér.
Annak örülök, hogy a Méhészklubot egyre többen olvassák, és a hiteles információk forrásának tekintik.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A csávázó szerek témában az OMME vezetése bakot lőtt! Nem kell itt simogatnunk őket. A méhészek érdekével ellentétes döntések, és a hibás monitoring vizsgálat vermébe estek.
Erre még rátetéz Lászlóffy Zsolt vérlázító magatartása. Mit akar ő elérni? Csuja Laci volt a cél?
A frászt! Pongrácz Attilát szeretné ő kiütni másodszor is.
Egyszer segítettek neki, most nem fog menni! Most Ő megy! Reméljük a méhészek meghozzák a "szakszerű" döntést hamarosan. Holnap IB ülés! Zsolt dönt, tesz vesz intézkedik. Ilyen ember védi az érdekeinket?
Állítólag mi ugatunk csak a levegőbe. Szerintem harapni is fogunk, ha ez lesz a jövő OMME-ja, hogy a szaktanácsadó arra buzdítja a méhészeket, hogy hagyják el a termet.
És mit szól bele egy szaktanácsadó az érdekvédelmi munkába?
Ja bocs. Ő az OMME alelnöke!
Kedves küldött társaim. Ez a Ti felelősségetek is, mert egy korábbi hozzászólásomban kifejtettem,hogy az elnök-szaktanácsadók, és az IB-tag-alelnök szaktanácsadók működési zavart okoznak a civil szervezet gépezetében.
A tegnapi eset nagyon jó példa erre! Az alapszabály módosításunk felvetésekor elsőként javasoltam, hogy szaktanácsadó az IB ülésen csak javasolhasson, de ne dönthessen!
Látjátok mi lesz ebből? Ezért is kell a rendkívüli küldöttérzeketelet összehozni, ott helyretesszük a dolgokat!
Ez nem vádaskodás, hanem tény.
Volt kollégáim akik ebben a kellemetlen szituban vannak, nem tehetnek róla. Nem velük van baj, és nem őket kívánom támadni. Az alapszabályunk katasztrofálisan rossz! Ők ennek áldozatai. 

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 12. 19:12 írta Nagyernyei Attila »

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #314 Dátum: 2014. Február 12. 20:57 »
Tisztelt Méhszerető Forum olvasok!
Mint már írtam, kezdő méhtartó vagyok, kevés családszámmal, de nagy méh szeretettel.
Olvasok itt is, ott is. És egyre jobban kezdek elszomorodni!
Talán egyeseknek minél rosszabb annál jobb?
Túlságosan nagy a méhsűrűség az országban, és kézenfekvő a megoldás?
Nem is merek belegondolni hová vezetne ez a szemlélet, ha döntéshozó gondolkodna így.
Biztos többen olvastátok a „Méhészet”  2. számában íródott cikket a „Neonikotinoidok és méhmérgezések 2.” 
A szerző kihangsúlyozza, hogy 5-10 ezer méhcsalád károsodása hozható összefüggésbe valamilyen növényvédőszeres kezeléssel. „…pusztulások túlnyomó többségét nem a növényvédő szerek, hanem az ázsiai nagy méhatka és egyéb kórokozók okozzák.”
Nem ez, és hasonló álláspontok miatt bagatelizálják el OMME vezetői a „Neonikotinoidok” kérdését?
Olvasatom szerint; 5 – 10 ezer az nem számottevő, és talán ezért azzal nem is kell érdemben foglalkozni. Persze a 200 ezres számhoz viszonyítva nem tűnik nagynak.
Azért kíváncsi lennék hogy jött ki az a bizonyos 5 – 10 ezres szám? Nem lehet, hogy kevesebb? Esetleg sokkal több, csak sokan észre sem veszik, vagy nem jelentik?
Nem számottevő még nem az enyém! Talán; gondolják egyesek.
Én csak bízni tudok benne, hogy OMME vezetőink nem ezt gondolják.
Mert Molnár Jenő profi méhész, biztosan úgy gondolja, hogy foglalkozni kell a méhmérgezésekkel, neonikotinoidokkal.
Vigyázzunk, nehogy ez az út oda vezessen ahova az amerikaiak jutottak!
Elnézést, hogy beleszóltam!
Buta locsogásomat nézzétek el szegény fejemnek!
Üdv.: Bekes Mihály