Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689424 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #210 Dátum: 2014. Január 15. 09:19 »
Tudjátok mit csiripelnek a verebek?

Azt, hogy a közhasznúságról való lemondás azért merült fel az OMME IB-ben, mert a jelenlegi OMME IB törvénytelenül működik, az egész nemzeti programos pénzt elbukhatjuk, ha kiderül és az EU megvizsgálja a helyzetet.
Három lehetőség kínálkozik:
1. A három szaktanácsadó és a kft ügyvezetője nem lehetne benne az IB-ben.
2. Az IB-ben vannak szaktanácsadók, de az IB nem hoz operatív döntéseket.
3. Lemondanak az összes EU  pénzről, ami az OMMÉ-ba áramlik.

Ezt a harmadik esetet értette félre Egyed Árpád és azonosította be úgy, hogy elegendő a közhasznúságról lemondani. Ezt követően azt a javaslatot tette, hogy az OV-t szavaztassák meg, hogy mondjon le az OMME a közhasznúságról. Az IB  egyhangúlag támogatta. Fáskerti nem szólt egy szót sem!!! Az elnök megszavazta!!!

SEMMILYEN olyan elemzés nem volt az IB szavazása előtt, hogy a méhészeknek és az OMMÉ-nak mi  a jó, egyetlen dolog volt a kérdés, hogy Egyed Árpinak és Lászlóffy Zsoltnak melyik az előnyös. NEM VOLT HATÁSTANULMÁNY!!!

És az OV a feltett kérdést simán megszavazta. Olyan félrevezetéssel, hogy az újság miatt...
Ha az OMME IB tovább folytatja az ámokfutását, a törvénytelen helyzet fenntartását, akkor elbukhatjuk az egész Nemzeti Programot (ÉS AZ IB MEGKAPTA A TÁJÉKOZTATÁST ERRŐL AZ ESHETŐSÉGRŐL!!!). Mert ez már nem a VM jóindulatától függ, hanem az EU-tól. Addig meg sokkal kevesebb telefonszáma van az ex vámtiszt úrnak, vagy bevállaljátok?

CSIP CSIP A nemzeti program a tét kontra három szaktanácsadó kétszeres tisztsége. Javaslatom lenne, (de nincs), hogy mindegyik szaktanácsadó döntse el, hogy döntéseket hoz IB tagként, vagy Szaktanácsadói százezreket vesz fel havonta.

CSIP CSIP! Tagság ébresztő, az OMME vakon (süketen, mert mondták nekik) a szakadékba viszi a nemzeti programot!!!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #211 Dátum: 2014. Január 15. 11:22 »
Üdv Kakas!
SZERETNÉK KÉRDEZNI TŐLED!

"Remélem, hogy az Apimondián is elhangzott, ÚJ méhegészségügyi veszélyek :o, amelyek közelítik Magyarországot is, felkészülten érik a magyar méhésztársadalmat. Az lenne a legjobb, ha nem érkeznének még meg 2014-ben. Sajna ez is csak kívánság".

Körmendy Rácz nem írt semmi infót a közeledő betegségről! Írtam neki, de nem kaptam választ a kérdésemre. Ezért kénytelen vagyok hozzád fordulni!
Bízom benne, hogy tudsz majd nekem választ adni, mivel te a jövőbe is látsz :D
Van tudomásod arról a betegségről, amit itt közzé tett a klubon burkoltan Körmendy? Milyen betegségről van szó, ami veszélyeztetheti méheinket? Ugye nem a kis kaptárbogár???
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 15. 12:38 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #212 Dátum: 2014. Január 15. 16:57 »

"Remélem, hogy az Apimondián is elhangzott, ÚJ méhegészségügyi veszélyek :o, amelyek közelítik Magyarországot is, felkészülten érik a magyar méhésztársadalmat. Az lenne a legjobb, ha nem érkeznének még meg 2014-ben. Sajna ez is csak kívánság".



Hívja fel valaki a szerzőt, és az OMME sem nyilatkozik?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #213 Dátum: 2014. Január 16. 08:48 »
KOT-KOT-KOT!

Én is tudok ám kapirgálni, nem csak a Kiskakas!
Ezen a legutóbbi IB ülésen Rádi Tibor OMME etikai bizottságának elnöke is ott ült Fáskerti mellett.
Mindent hallott amit Baldaváriról állított az EB. elnöke!
Lassan eltelt egy  hét!
Rádinak már kötelessége lett volna kivizsgálni ezt az ügyet!
Vagy ciki???
Csak egy aprócska kérdés?
Újabban nem csak az EB elnöke van jelen az IB?
Az etikai biz. elnöke is?
Ezt is beleírták már az új alapszabályukba!
Ne dolgozzatok vele sokat, mert úgy is a kukába kerül!
A miénk már kész is van!
Jól jegyezzétek meg! (csak, hogy ne érjen váratlanul benneteket)!
MEN-NE-TEk  KELL!!!  ;D
TÖBB KÁRT CSINÁLTOK MINT HASZNOT!!!

Na, most nekem is mennem kell!
Tyúkocska

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #214 Dátum: 2014. Január 16. 09:54 »
Szurkevereb79!
Mindenki "lapul." Egyenlőre nem lettünk okosabbak! Még kakasunk sem tudott infóval szólgálni ::) Körmendy úr meg nem jelentkezik, pedig többen kérdeztük már ez ügyben anno!
Csak az a baj, hogy nehéz lesz felkészülni az esetleges méhegészségügyi problémára, ha nem is tudjuk mi vár ránk.......
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #215 Dátum: 2014. Január 16. 16:03 »
Zűmi! Szerintem ez csak egy duma hogy jőn valami betegség. Nem betegség,hanem permetezés . Nincs hó,és hideg ami el pusztitaná a káros rovarokat. Az atkára nozémiára ,van orvoság. A kis kaptár bogárra,darázsra vannak kitalált modszerek. Egyedűl a természet marad, vagy nem?  Ja és az ember. Űbv. Antal

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #216 Dátum: 2014. Január 16. 19:41 »
Csak egy tipp:tropilaelaps clareae.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #217 Dátum: 2014. Január 16. 20:41 »
QUQURIQ!

Én, mint a baromfi udvarom esze, javaslom Pongrácz Attilának, hogy ne is válaszoljon Fáskertinek (jelenlegi EB elnöknek) az utasító levelére!
Miért?
Mert Fáskertinek semmi köze nincsen egy önálló szervezet működéséhez!
Ki Ő?
Csak egy felügyelő bizottság elnöke, aki nem az OMME bírója!
Ha mégis van valami hasfájása, úgy tegyen bejelentést  az etikai bizottsághoz, amit a tagjai majd kivizsgálnak.
Be kell tartani a szolgálati utat Kedves Fáskerti!
Vagy marad a bíróság!....
Persze itt a többi mocskos dolgot is ki kell teregetni tanukkal!
Már nagyon várjuk az első nyilvános tárgyalásokat!

Az igazság osztó Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #218 Dátum: 2014. Január 17. 09:12 »
Kakaska!
Ha Pongrácz Attila nem válaszolna Fáskerti Úr felkérésére, azzal nyilvánvalóan hátráltatná az Etikai Bizottság munkáját a szabálytalanságok feltárásában, és a szükséges intézkedések elrendelésében. (Ejnye! hát ezt ugye nem akarhatja!)
Már amennyiben ez volt a levél megírásának a célja. Lehet, hogy csak a "nyulat akarták kiugrasztani a bokorból", Pongrácz Attila majd jól nem tud mit előadni, akkor aztán lehet menni a bíróságra. Igenám, de a bíróságon már nincs zárt ajtó, meg üzleti titok! Ott nyílt lapokkal kell játszani!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #219 Dátum: 2014. Január 17. 11:23 »
Igen, tényleg nincs hatásköre Fáskertinek arra, amit kér Pongrácz úrtól, de udvarias megoldás az, ha ezt közvetlenül megtárgyaljuk. Tehát jobb elmenni az EB-re és ott kell tisztázni mi a kompetenciája az EB-nek és mi az Etikai Bizottságnak. Aztán valószínűleg megérti Fáskerti úr, hogy hatásköri túllépése káros lenne. Ha nem, hát az is egy érdekes helyzet lesz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #220 Dátum: 2014. Január 17. 15:15 »
QUQURIQ!

Itt a nagy kapirgálás közben gondolkodni is szoktam!
Nos, egy érdekes kérdés jutott az eszembe.
Ha már most Dr. Mészáros László (OMME elnök) küldöttgyűlési határozat nélkül felvette, visszamenőlegesen a meg nem szavazott fizetését, mi van az alelnök(Fekete József)  elmaradt fizetésével?
Mint tudjátok, hogy a legutóbbi közgyűlés már nem volt szavazat képes, így Fekete Józsefnek sem lett megszavazva egy fillér sem!
Kérdés?
Vett-e fel fizetést, igen, vagy nem?
Ki utalta, és mikor, ha vett fel?
Szerintetek ránk is tartozik az, hogy mire használják fel a tagdíjainkat?

Az anyagias Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #221 Dátum: 2014. Január 17. 17:17 »
Az a gyanúm, hogy Ő nem vette fel. Szerintem Ő hosszútávfutó.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #222 Dátum: 2014. Január 17. 23:02 »
Ennek az Arisztaiosz féle párhuzamnak szinte semmi esélyét nem látom. Ennyire ne olvass a sorok között! A Tantó Sándorral volt alkalmam beszélni, egy értelmes ember. Az kétségtelenül meghatározó, hogy az adott időszakban, kit milyen társaság vesz körül, de még egyszer mondom, hogy ez biztosan alaptalan.


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #223 Dátum: 2014. Január 18. 01:18 »
Ettől függetlenül, nem szeretném elvenni a kedvedet. Az általam, manapság ismert legszebb tolmácsolást hozom ide.   http://www.youtube.com/watch?v=Za0lv0LBf-k

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #224 Dátum: 2014. Január 18. 06:39 »
Kedves kiskakasunk!
Nekem Arisztaiosz fenyegető stílusa nem tetszik,minden általam elfogadott határt átlépett!
Hogy ki ő nem érdekel! Ez már olyan erkölcsi mélység, hogy mi ide ne süllyedjünk le!
Nagyon meglep Bezzeg László, hogy nem avatkozott be!
Kérlek,mint a Fekete-Fehér Méhészklub vezetője, ne engedj meg ilyen hozzászólást!
Mutassunk mi példát, hogy ezeket a vadhajtásokat, ókori megkövült agyrémeket nem engedjük szóhoz jutni!
Én már rég kitiltottam portálunkról, az óta soha nem kellett beavatkoznom!
További jó Fórumozást kívánok nektek is, Ariosztaiosz mentesen!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila