Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688508 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #180 Dátum: 2014. Január 11. 10:02 »
Ugyan már kiskakas!
Eszement gondolat ,hogy az OMME KFT képes lenne megvenni a KÁTKI méhészeti részét, hiszen havonta éli fel törzstőkéjének jelentős százalékát ami nem sok időre lesz elég hacsak nem kapja meg az újabb tőkeinjekciót.
Viszont ebben a felállásban nagyon jó gondolat ahhoz hogyan nullázzuk le az egyesületi kasszát a lehető leggyorsabban a méhészek érdekében. 30 millió miatt majdnem dupla tagdíjemelés kellett, hányszoros kellene a százötven millió miatt. Ember nincs aki megszavazza./bár ki tudja/ Hacsak nem vonnak bele más forrásokból tőkét.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 11. 10:13 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #181 Dátum: 2014. Január 11. 11:00 »
Cukor, gyógyszer, üvegáremelés források a vásárláshoz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #182 Dátum: 2014. Január 11. 11:23 »
Tájékoztató a termelői mézesüveg vásálásról    | Nyomtatás |
2014. 01. 10.
Tájékoztatjuk a Méhésztársakat, hogy az üveggyárral történő egyeztetések lezárultával a termelői mézesüvegek beszerzésében változás következik be. 2014. január 1-től az üveggyárban közvetlenül sem a méhészek sem a viszonteladók nem vásárolhatnak üveget. Az értékesítést a továbbiakban a Magyar Méhész OMME Kft. végzi.

Tájékoztatjuk a Méhésztársakat, hogy az üveggyárral történő egyeztetések lezárultával a termelői mézesüvegek beszerzésében változás következik be. 2014. január 1-től az üveggyárban közvetlenül sem a méhészek sem a viszonteladók nem vásárolhatnak üveget. Az értékesítést a továbbiakban a Magyar Méhész OMME Kft. végzi. A megrendeléseket valamennyi érdekelt a Kft. elérhetőségein adhatja le:

Magyar Méhész OMME Kft.
1094 Budapest, Viola u. 48.
Telefon: 06/1/323-0003; 06/30/585-7596
E-mail: modos.adrienn@omme.hu

A Kft. a rendelést e-mail-ben visszaigazolja és díjbekérőt (pro-forma számlát) küld a megrendelőnek. Az ellenértéket ez alapján be kell fizetni és az erről szóló igazolást meg kell küldeni a Kft.-nek. Ezen igazolás ellenében (átutalás teljesítése) lesz lehetőség az üvegek átvételére az üveggyárban. Ennek időpontjáról a Kft. tájékoztatni fogja a megrendelőt.
Fontos!!!
Minden olyan raklapot amit a megrendelő visszaszállít a gyárba és nem a Magyar Méhész OMME Kft.-től vásárolt (korábbi üveggyári beszerzésből van) azt az üveggyár fogja az eddigi módon elszámolni (visszavásárolni). A Kft.-től, azaz mostantól vásárolt göngyöleget viszont majd a Kft.-vel kell elszámolnia mindenkinek és nem az üveggyárral. A raklapokat ugyanúgy és ugyanott kell majd leadni. Fontos azonban, hogy két azonosítóra lesz szükség a leadáskor. a saját néven kívül közölni kell a Magyar Méhész OMME Kft.-t is, mivel az üveggyárnál Ő lesz a vevő. A raklapok jóváírását (elszámolását) a Kft.–vel kell majd bonyolítani.

A termelői mézesüvegek beszerzési árai 2014. január 1-től a következőképpen alakulnak:

730 ml Mézes üveg (756 db/paletta)
Üvegár: 41,50 Ft/db + ÁFA
Raklap ár: 2.400 Ft/db + ÁFA
1 paletta bruttó értéke: 42.893,- Ft

380 ml Mézes üveg (1.536 db/paletta)
Üvegár: 24,00 Ft/db + ÁFA
Raklap ár: 2.400 Ft/db + ÁFA
1 paletta bruttó értéke: 49.865,- Ft

Az árak az érvényesen felszámítandó környezetvédelmi termékdíjat tartalmazzák.
Figyelem!!! A viszonteladóktól történő vásárlás esetén az ár természetes módon magasabb az adott értékesítő rárakódó költségei miatt (beszerzés, szállítás, raktározás,stb.)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #183 Dátum: 2014. Január 11. 11:35 »
Amíg a remélt lehívható támogatás összege nagyobb,mint a tervezett tagdíjemelés,addig működik a "szavazógép" és sokan be is fogják fizetni.Sajnos túl sok embernél csak erről szól az egyesület,szimpla automata (bedobom a pénzt,kijön a kívánt cucc).  :(
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #184 Dátum: 2014. Január 11. 11:52 »
Már hasonló, támogatási kondíciókkal, indul a kamara is. Nagyon úgy néz ki, hogy meg fog szűnni az OMME egyeduralma.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #185 Dátum: 2014. Január 11. 14:30 »
A cukor ára a kereslet és a kínálat függvénye nem csak nálunk hanem a világpiacon is. Szerintem ennek árát mint akárcsak a gyógyszerekét is csak fokozhatja az OMME KFT-n keresztül való forgalmazás. Ez csak mézesmadzag amit a méhészek orra előtt rángatnak és eszmei támogatást próbálnak szerezni a tagságtól ezzel a KFT alakítás utólagos legitimitálázásához .Erre nem alapoznék méhészetet. Akkor hát mi marad? Marad az üveg, egyenlőre. Viszont van még zárszalag, jelvény, póló, könyvek , kíváncsi vagyok ezek mikor vonulnak át a KFT-be,/ de lehet nem is érdekli a KFT-t mert nem igazán milliós bevételekről van szó./ Az újság reklámbevételeiből jó pár évig a foghoz lehet verni a garast mire összejön az említett összeg. Azért kíváncsi lennék ha tisztán piaci alapon indították volna el az újságot /kényszer finanszírozás nélkül/, bele mertek e volna vágni? Mert szerintem a válasz nem lett volna.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 11. 14:38 írta jani bátya »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #186 Dátum: 2014. Január 11. 17:56 »
Jani bátya!
És nyakkendőnk is van!
Saját kezűleg rajzoltam,elvittem hímző műhelybe, a Roland divatházban varrattam! Nem magamnak, Nektek,az OMME-nek! A terv, a hímzőminta minden nálam van!
Soha egy fillért emiatt nem vettem fel, még az üzemanyag költségtérítést sem kértem!
Most a "kedves" IB ugrik a nyakamra! Forró Vizet a Kopaszra! Már megint fényezi magát!
Kérdezzétek meg ezeket a drágalátos méhészbarát, érdekvédő vezetőiteket, mit csináltak értetek ingyen?
Ahol még költségtérítést sem kértek?
Mi ez a csend fiúk?
Ugye ugye! És rám szórják szikrázó  átkaikat! "Oda szarik ahonnan eszik !" Mondta rám egyik kollégám!
És az elnök hallgatott,tehát egyetértett vele!
Jó étvágyat!
Ti abból falatoztok amit egy harcos mag kikapart! Én egy apró láncszem vagyok az OMME életében, de nem hagyom, hogy pocskondiázzatok!
Ismeritek a nagy humorista mondását? A fiatalok nem biztos!
www.youtube.com/watch?v=ClJ1x4a3hNQ
Csak hangosan, úgy ütősebb!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #187 Dátum: 2014. Január 11. 22:16 »
QUQURIQÚ!

Juj-juj-juj, most félnem kell!!!

Hekkerek keresik ország szerte a a Kiskakast!!!
Az OMME vezetése minden követ megmozgat, hogy ki ez az arany hangú Kiskakas!
Nem értem, hogy nem tudják?
Én tudom, hogy ki Ő!!!
Megmondjam?
No-No!
Dolgozzatok még egy kicsit!
No és mi van ha kiderül???
Válalom minen sorát felelőséggel, remélem a bíróságon is lesz rá lehetőségem!!!
A kis kakas a bűnös?
Nem a törvénytelenkedők?
Hová lett az OMME tagdíjának egy része?

Csak ezt kérdezi Tőletek (OMME IB-EB)-től egy száműzésre kényszerített Kiskakas!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #188 Dátum: 2014. Január 11. 22:39 »
Nézzük az OMME IB porhintését:

Az OV-n az hangzott el, hogy azért nem lehet az újságot az Egyesület keretei között megcsinálni, mert egyesület nem végezhet vállalkozási tevékenységet.

A másik, ami elhangzott az volt, hogy azért nem kell az OMMÉ-nak a közhasznúság, mert a vállalkozási tevékenység mellett nem lehet közhasznú az egyesület. Nomármost, ha van kft, akkor nincs az OMMÉ-nak olyan vállalkozási tevékenysége, ami az OMME vezetése szerint zavarná a közhasznú státust. Tehát, ha van kft, nem kellene a közhasznúságról lemondani. DE ABBÓL, AMIT AZ OMME IB az OV-n elmondott, - és fenn elmondtam - egy szó sem igaz!!!

Az igazság ezzel szemben az, hogy az OMME sokféle vállalkozási tevékenységet végezhet - közhasznú egyesületként is - , amely teljesíti a közhasznú egyesületekre vonatkozó pontrendszert az Erőforrás támogatottsági mutatók és a Társadalmi támogatottsági mutatók  tekintetében.

Lefuttattam a Magyar Kormány weboldalán található közhasznúsági kalkulátort az OMME előzetesen becsült 2013 évi adataival,
http://kozhasznusag.kormany.hu/kozhasznusagi-kalkulator
és a kalkulátor szerint az Újsággal és Üveg-üzlettel együtt is az OMME MEGFELEL, MINT EDDIG MINDIG a közhasznúság feltételeinek.

Ez azt jelenti, hogy az nem igaz, miszerint az újság megalapítása miatt kellene a közhasznúságról lemondani, és az sem igaz, hogy az Újságot csak kft. formájában lehet kiadni.

Akkor miért fontos, hogy a közhasznúságról az OMME IB le akar mondani? Négy további feltétel van, amelyek kellenek a közhasznúsághoz, ezek:

Tagjain kívül mások igénybe vehetik a szervezet által nyújtott közhasznú szolgáltatást. Eddig vállalata!

Vállalja, hogy nem folytat közvetlen politikai tevékenységet, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt
Eddig vállalta!

Vállalja, hogy a gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a létesítő okiratában meghatározott közhasznú tevékenységre fordítja
Eddig vállalta!

Vállalja, hogy gazdasági-vállalkozási tevékenységet csak közhasznú vagy a létesítő okiratban meghatározott egyéb céljainak megvalósítása érdekében, a közhasznú célok megvalósítását nem veszélyeztetve végez
Eddig ezt is vállalta az OMME!

Most az a kérdés, hogy melyik feltételt szeretné a jövőben az OMME IB NEM TELJESÍTENI, MI AZ AZ OK, AMI MIATT a KÖZHASZNÚSÁGOT SZERETNÉK megszüntetni?
1. Nem akar mást, mint OMME tagokat beengedni a rendezvényekre, mint pl. a székesfehérvári  vásárra. Ezt gyakorlatilag kizárom.
2. Pártokhoz kíván kötődni, politikai tevékenységet akar folytatni. Ez sajnos nem kizárt.
3. A gazdálkodás során elért eredményt felosztja a tagok között. Komplikált lenne sokezer embernek pénzt osztani, nem valószínű, hogy ez lenne az ok a közhasznúság megszüntetésére - ennek ellene mond a tagdíjemelés.
4. A gazdálkodás során elért eredményét nem a létesítő okiratban meghatározott közhasznúsági tevékenységére fordítja. Sajnos ez sem kizárt.
5. A gazdálkodási tevékenységet nem az alapító okiratban meghatározott közhasznú tevékenységek céljainak érdekében végzi. Az újság ismeretterjesztés, az alapító okiratnak megfelel. Ha ez a feltétel lenne a zavaró, akkor még mi mindent akarnak a kft-be tolni?
6. A gazdálkodási tevékenységet a közhasznú célok megvalósításának veszélyeztetésével végzi. Sajnos ez sem kizárt. Az újság kiadás nem veszélyezteti az OMME működését, mert a költségeket beszedik tagdíjemelés formájában a méhészektől, így kevés a rizikó. Akkor milyen tevékenységet akar még az OMME végezni, amely veszélyeztetné, - ha az egyesületben marad - az OMME vagyonát? A kft vagyona is az OMME vagyona, azt viszont már veszélyeztetheti?

Szóval az a kérdésem a nagyurakhoz, hogy mondja már meg bárki, hogy miért kellene kft-t alapítani egy újság kiadására? Pláne ha az OMME nem is lenne közhasznú? SEMMI MÁS INDOK NINCS RÁ, MINT, .... ,de mindenki tudja hogy miért, egyszerűen mindenki rájön, hogy minek kell a kft-sdi...

CSIP CSIP

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #189 Dátum: 2014. Január 12. 00:57 »


Az OV-n az hangzott el, hogy azért nem lehet az újságot az Egyesület keretei között megcsinálni, mert egyesület nem végezhet vállalkozási tevékenységet.

Lehet az egyesület keretein belül újságot csinálni, de ha véletlen bebukna akkor az egyesület a teljes vagyonával felelne. Ellenben a kft csak a törzstőke nagyságáig felel. Legalábbis ezeket mondta el Haász Ferenc az OV-n.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #190 Dátum: 2014. Január 12. 05:54 »
Kedves Kiskakas!
Kedves SzürkeVeréb 79!
Kedves Elekes László!
Kedves Pongrácz Attila!
Látjátok,nem is olyan rövid ez a sor! Én is hozzátok tartozom!
Mi a közös bennünk? Kimondjuk az igazságot,utána fenyegetnek!
Senki nem lesz száműzve. Rajtuk kívül!
Tőlem is megkérdezték nem félek e? Nem is egyszer! Sőt megkérdezték azt is, hogy normális vagyok e?
Na elmentem az orvoshoz felülvizsgálatra!
1.
Szemvizsgálat. Mondom neki,kedves doktor úr mit láttam. Válasza ez ügyészségre tartozik.
2.
Hallás vizsgálat. Itt is kezdem, mit hallottam. Ez az orvos is ügyészséghez invitált.
3.
Szaglás. Erre azt mondta az orvos. Jobb mint egy kopónak, ezzel menjek a rendőrségre.
4.
Ingerküszöb vizsgálat. Itt majdnem kidobtak. Azt mondta az orvos ilyen páciense még nem volt!
Immúnis vagyok az átkokra!
5.
 Ezek után elmentem egy jósnőhöz.
Ő nyugtatott meg igazán! Nincs magának semmi baja! Nekem viszont van magával,
hiszen látja a jövőt! Az OMME-ban csak a felső vezetéssel van a baj, és a tagság egyre jobban lázong.
Lesz egy rendkívüli küldöttértekezlet, ahol a jelenlegi kiskirályoknak híre sem marad.
Kérdem tőle megússzák? Erre a jósnő nagyon fogja a fejét! Meg. De ne ezzel törődjenek,hogy bosszút álljanak rajtuk,mert akkor maguk is az ő sorsukra jutnak! Legyenek sokkal intelligensebbek!
Mondtam neki, akkor minden szuper! Miért kérdi. Hát ez nem nagy kérés.
Szóval engem is burkoltan fenyegetnek, átkoznak,próbálnak sarazni.
Most már végigcsináljuk! Az OMME vezetői azt állítják rólunk, maroknyi csapat úgyis kifulladnak!
Szeretném veletek közölni,  semmi jelét nem látták ennek orvosaim és a jósnő sem!
Ma is egy kemény maggal találkozom! Egy szűk körű "munkamegbeszélés" lesz!
Tegnapi hír Gödöllőről. Állítólag azért nem hívtak össze rendkívüli küldöttgyűlést a Kft.ügyében,és lapalapításban, mert 1.5 millióba kerül a küldöttek összehívása! Ez szemen szedett hazugság.
Ja elnézést kérek. Nem számítottam valamit. Ha Gödöllőn az Erzsébet Szállóban tartanánk mint ők az IB -t?
A küldöttek útiköltségét a helyi egyesület állja! Terembérlet,kihangosítás a Károlyi gimiben tízezres nagyságrendű.
Szendvics üdítő, hasonló. Mire költenének a milliókat? Ez nem kiskakas hír, hanem kacsa!
Azért mert sokaknak nagyon tetszik ez itt!
www.youtube.com/watch?v=ClJ1x4a3hNQ
Nagyernyei Attila


« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 12. 07:39 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #191 Dátum: 2014. Január 12. 09:25 »
Lehet az egyesület keretein belül újságot csinálni, de ha véletlen bebukna akkor az egyesület a teljes vagyonával felelne. Ellenben a kft csak a törzstőke nagyságáig felel. Legalábbis ezeket mondta el Haász Ferenc az OV-n.
 
No ez így majdnem fedné is az igazságot. Jó lenne ha magába fordulna az említett úriember és a következő OV.-n elnézést kérne vezetőtársaitól a félretájékoztatásért. A KFT létrehozása egyértelműen csak gazdasági vonzattal került létrehozásra. Fő profilja nem a méhészek korrekt tájékoztatása, hanem a hirdetési bevételek az újság OMME-n kívüli előfizetésből adódó bevétel és a mézesüveg bevételek és még ki tudja milyen bevételek hivatalosan magánkézre játszása. Ennek bizonyítéka a tejes nyilvánosság elmaradása ,az egyesület belső szabályzatainak áthágása, a titkolodzás és az utólagos széles körben végzett  folyamatos félretájékoztatás. Ha úgy lenne ahogy Haász úr említette, hogy "a KFT csak a törzstőke nagyságáig felel" nem lett volna tagdíjemelés. A KFT jelenpillanatban nem önellátó. Most még a törzstőkéből és az eddigi bevételeiből üzemel amíg a megemelt tagdíjkülönbözet újra átutalásra nem kerül.
Ugyan mitől bukna be egy egyesület által kiadott a tagok által  előre finanszírozott újság?Max az oldalszám nőne vagy csökkenne az igények függvényében , a hirdetéseket is el lehetett volna számolni csak hát nyilvánosabban mint ahogy most történik. Most ebben a formában zárt kapuk mögött történik minden és ez a lényeg bizonyos emberek számára.

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #192 Dátum: 2014. Január 12. 13:01 »
Kedves Méhésztársak,

Ha az OMME IB attól tart, hogy az újság bebukik és veszélyezteti az OMME vagyonát, akkor egyrészt miért fog bele, miért nem dolgoz ki egy olyan üzleti tervet, amiben a bukás veszélye a legkisebb, illetve miért viszi bele az üveget? Ha bukik a kft, hadd bukjon az Üvegünk is? Ebben semmi értelmes gondolat nincs, és azért nincs, mert szerintem nem erről szól a kft.

Elterelik a figyelmeteket!!! Nem az újság a lényeg, hanem a kft. Az újság sokáig tervben elektronikus volt, majd kipattant a szikra, hogy kiváló indok a kft létrehozására!!!

És a konkrét bejegyzéshez:

Való igaz, hogy a kft nevében Korlátolt felelősségú Társaság. A valóságban azonban ez nem jelent minden esetre védelmet.

Nézzük a rizikófaktorokat:

A./ A cégbíróságra benyújtott főtevékenység az Újság kiadása.
Milyen költségek vannak itt?

1. Nyomda, szerkesztők, cikkírók.
Ennek költségét a beszedett tagdíjemelés fedezi. Ez azt is jelenti, hogy rizikómentesen kezdi meg az újság a működését. Minden méhész örülne, ha azzal a hírrel kelhetne fel egy reggelen, hogy az újonnan indítandó boltjában garantáltan 11.000 méhész minden hónapban legalább egy újságot vásárol.
Nincs különbség aközött, hogy az OMME, vagy egy kft adja ki az újságot.

2. Rezsi
A kft székhelye az OMMÉ-ban van, rezsit vagy fizet, vagy nem az OMMÉ-nak (nem lesz önálló villanyórája). Hirtelen felmerülő rizikó nincs. 

3. Adó-és egyéb problémák. Olyan bírság, ami a kft alaptőkéjét, a 36 millió forintot meghaladja nehezen elképzelhető. És nem szívesen adnék szabadkezet arra a kft ügyvezetőjének, hogy a méhészek 36 Millió forintnyi vagyonát bírságban, kártérítésben kifizesse, mert törvénytelenség miatt bírságot kap. Tessék olyan szerződést kötni a könyvelővel, amely szerint a könyvelés esetleges szabálytalanságaiért, elmaradó bevallásért a könyvelő a felelősségbiztosításával együtt felel. A kft ügyvezetése pedig csak azért felel, hogy tevékenységének minden bizonylata megfelelő adattartalommal megfelelő időpontban a könyvelőnél legyen, a szükséges ellenőrzéseket és aláírásokat pedig a kft ügyvezetője megtegye.

4. Vannak olyan esetek, amikor az ügyvezető a teljes vagyonával felel. Ezen eseteket maga a kft. léte nem küszöböli ki. Az igaz, hogy nem Dr. Mészáros László lesz a teljes vagyonával a felelős, hanem Egyed Árpád. Az is igaz, hogy ilyenkor nem Dr. Mészáros László, hanem Egyed Árpád kerül fel a NAV fekete listájára, esetleg a tiltott tisztségviselők listájára. Az is lehet, hogy csak ennyi volt a kft megalakításának a célja. Mert ugye Dr. Mészáros László a korlátlan felelősséget ismeri, de Egyed Árpád lehet, hogy nem. Azonban magam részéről nem gondolom, hogy ez lenne a helyzet.

5. Megjegyzés: A korlátolt felelősség általában más jellegű cégeknél szokott a napi gyakorlatban szerepet játszani: pl. egy vállalkozó: felvesz kölcsönt, vásárol 2000 család méhet. Aztán kiderül, hogy a méhészeti szakmai munkára mégsem elegendő 1-2 szabadidőben beugró méhész. A méhészet csődbe megy, mert nincs eladható méze, nem tudja fizetni a kölcsönt. A cég bebukik. Ha nincs olyan körülmény, ami miatt az ügyvezető a teljes vagyonával felel, akkor "csak" a cég bukik el!  Ez azt is jelenti, hogy vagy mást akar az OMME IB a kft-vel csinálni, mint a gyakorlatilag rizikómentes újságkiadást, vagy az OMME IB-EB abszolút dilettáns. Ez utóbbit a sok-sok jogi tanácsadói díj miatt nem hiszem. AZAZ NAGYON VALÓSZÍNŰ, HOGY AZ OMME IB más tevékenységre alapozta meg a kft-t.

B./ Az üvegről most nem írok, mert nagyon felhördülnétek... Ha kéritek, akkor kitérhetünk rá...


C./ Óriási rizikót vállalt fel az OMME, amikor át nem gondolva kft alapításba fogott. Ennek a jogszerűségének hiánya miatt kaphat akkora Bírságot a hatóságoktól, amely az OMME - és nem a kft vagyonából vonhat el nagyon jelentős összegeket. Nem mennék bele, hogy mekkora a szokásos bírság  ezen esetekre, ugyanis még nincs meg a viszgálat eredménye - amennyire csiripelték a madarak.

Azt tudjuk, hogy sokan elhiszik a korlátolt felelősségú társaság meséjét t.i. hogy az OMME vagyonának a védelme a cél a kft megalakításával.

Lehetett vona az Újságot megcsinálni, aztán a küldöttgyűlésen elgondolkozni az újság kft-be apportálásáról. És akkor majd megszavazni. Miért is nem ezt a triviális utat választották? Kiadni három számot, ahol a kiadó az OMME. Majd felhatalmazást kérni arra, hogy kft-be kerüljön


NEM uraim, a kft másra kell! Ide lehet majd a nemzeti programos pénzeket a legkülönfélébb jogcímekből kipumpálni. !!!

Az időzítésről: Miért kellett azonnal a kft? Azt hiszitek tán, hogy a nagyurak nem tudták, hogy a kft megalapítása törvénytelen, és nincs rá felhatalmazásuk? De tudták. De hadd pereljen, akinek nem tetszik, azzal is elmegy az idő, a kft meg megvan. Később meg megszavaztatják a küldöttgyűléssel az előző év pénzügyeinek elfogadását, abban benne van a kft, tehát legalizálták. Így lehet törvénytelenül végigvinni azt, hogy legyen egy bizonytalan célra (a méhészeknek nem árulják el, port hintenek) létrehozott kft, amit a haver vezet. És innen már az sem baj, ha az újság becsődöl. Igazából az újsággal tán nem is akarnak foglalkozni? Hiszen a kft a cél, és nem az Újság!!!



A kft. kell ahhoz, hogy a nemzeti programból pénzeket lehessen majd a kft-be átpumpálni. Ha a küldöttgyűlés döntene a kft-ről az késő lenne, mert ha a küdöttek nem fogadják el a kft-t, akkor a nemzeti programban gond lehet, mert ha nincs kft, akkor bizonyos jogcímek esetleg nem a tervezett kft-ba, hanem majd máshova - a nemzeti programot szó szerint véve - fognak befolyni. Ezért kellett a kft először, majd utána a nemzeti program véglegesítése...



A minisztérium számtalan jogcímet adunk az OMME IB kezébe, és Ők ezt ki is fogják használni!!! Ha hagyjuk! Ezeket a pénzeket a méhészektől veszik el. Már most kimerült a nagyeszköz keret. Ennek nem kellene így lennie!!!

CSIP CSIP

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #193 Dátum: 2014. Január 12. 20:21 »
Sziasztok!
Ez tényleg a szó szerint kft!
Csak kihagynám az f-et!
Korlátolt Társaság!
Tudjátok valamelyik nap feltettem egy találós kérdést!
Pongrácz Attila sorstársam kijelentése kiverte Fáskerti Úrnál a biztosítékot!
Gyuláig hallatszott az ordítása! Most neki mesélek egy kicsit!
"Laci Te! Hallod e? Jer ha mondom, rontom bontom..." A folytatás nem érdekes,mert más útra vinné a viccet!
Nem kell jönni mi megyünk EB ülésre! Sokan! Nem fognak kidobni, azt garantálom!
Miért? Mert a találós kérdésem másik betűje Á
Tehát eddig itt tartunk. ÁS
Folytassátok!
Ebből nagy baj lesz!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 12. 20:30 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #194 Dátum: 2014. Január 12. 20:35 »
QUQURIQ!!!

SzürkeVereb79!

Mind ezt, amit leírtál szinte felfoghatatlan!
Ennyi spekuláció egy civil szervezetben?
Úgy gondolod, hogy minden befizetett fillérünk veszélyben van?
Mi ez Chicago?
És Ők az érdekvédők?
A saját érdekeiket védik?
Úgy rendezkednek be, mintha ez Nekik egy nyugdíjas állás volna!
Pedig?
Még a megválasztott idejüket sem fogják kitölteni!!!
Megtarthatnák már maguknak a "nagy búcsú bulit"!
Na csak valami házibuliról lehet szó!...... (nincs több rafkós pénz költés fiúk).........
Eszem iszom - dínom - dánom fürcsike.....
Na térjünk csak vissza a komoly dolgokhoz!
Ne! Tervezgessetek! Nincs már sok időtök! Úgy is mindent nagyon, nagyon részletesen átvizsgálunk, ha megtörténik a rendkívüli tisztújítás.....
Még egy kicsit hagyunk benneteket kapkodni, mert az utóbbi időben annyi hibát halmoztatok fel, ami a biztosan elég lesz a lecserélésetekhez!

Ha gondoljátok, meggyónhatjátok nálam a bűneiteket!

A prédikátor Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 12. 20:39 írta kiskakas »