Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1694671 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4095 Dátum: 2021. Január 18. 08:13 »
Csuja ügye egyenlő egy bombával.
Tükör gyakorlatilag belém veszik a "Zöldön", mert majrézik a fizetéstől?
Elismeri, hogy az ötletgazda egyike, de neki semmi köze ehhez, inkább az etikai, és fegyelmi bizottságnak kéne címeznem a gondolataimat.
Szánalmas.
Amikor ellenem vallott a bíróságon akkor nem volt ennyire megszeppenve.
Mivel közöttünk mostantól egy személyes ellentét alakult ki, továbbá nem kívánok vele konfrontálódni.
Majd ha letelik a 30 nap konzultálok az ügyvédemmel miket hozhatok nyilvánosságra, de lesznek benne érdekes részek.....
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4096 Dátum: 2021. Január 18. 09:35 »
Hmm... A profik elnöke tanúskodott ellened? Milyen minőségben? Mint a másik fórum vezetője? (Még jó, hogy ott veled szemben nem személyeskedik senki!) Bevallom ez nagyon érdekelne! Mit tudott rólad mondani a POFIK ELNÖKE. Egyáltalán az fel lett tárva a bíróságon, hogy az alap konfliktus a neonikotinoidok miatt alakult ki közted és TP közt?
Tényeg! Van véleménye a témában? Vagy nem beszélt erről a bíróságon?

Ha teheted, kérlek, válaszolj!!!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4097 Dátum: 2021. Január 18. 10:41 »
Jó lenne látni az etikai bizottság reagálását,főleg az elnökét,sokáig úgysem volt ilyen ügy,vagy mindig hallgattak?-akkor miért vannak.Csodálkoznak ha unja a tagság az összeesküvés elméletet?
Még egy-két elcseszett dolog kell,s utána lehet menni megint a Miniszterhez!(de minek?)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4098 Dátum: 2021. Január 18. 15:54 »
Sokszor volt szó a perben méhmérgezésekről, és a neokról is, de mint lejjebb írtam addig várok a tájékoztatással amíg az ítélet jogerőre nem emelkedik, mert akik bepereltek ha nem fogadják el az I. fokú ítéletet mehetnek tovább.
Azért említettem, ha sor kerülhet a tájékoztatásra abban lesznek érdekes dolgok.
Addig kis türelmeteket kérem.
Ha meg fojtatják, arról is beszámolok.
Nagyon szeretnék rajtam elverni a port az biztos.
Közben beleolvastam a "Zöldbe" és ott oszkár nagyon jól fogalmaz amikor ezt írja:
"Le lesz az írva a jegyzőkönyvekben ki mit mondott! Igaz a tanúk nem kapják meg,de az alperes ,és a felperes ki kérheti, az ítéletet meg küldik postán, vagy az ügyvédjeiknek.
Ezek meg "magukért beszélnek",ha egyáltalán "felmerik" rakni a fórumokra."

És ez a lényeg, ezt fogom megkérdezni az ügyvédemtől, hogy fel lehet e tenni a fórumra.
Egyébként nálam nem volt nehéz kideríteni a tettest, ugyanis minden írásomat vállalva, aláírom.
Sajnálom, hogy kivancsi111-nek is ilyen nagy csalódást okoztam.


Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 18. 16:31 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4099 Dátum: 2021. Január 18. 16:41 »
Édes jó Istenem!
Akkor kezdjem, hogy anno nekünk erről  mi volt a véleményünk?
Akik most támadnak kicsit nézzenek már magukba!!!!!!
Rengeteget írtunk erről ITT, hogy ez egy óriási baklövés.
http://www.omme.hu/godolloi-meheszeti-eszkozok-ertekesitese/?fbclid=IwAR3tbqjV3r518YcCrfKfc1tvzuTIYH4Y1dZSFuxhNHtFYALbtKC4FMnPxpk
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4100 Dátum: 2021. Január 19. 09:09 »
Valójában ezt a hozzászólásomat a szakmapolitikai rovatba is tehetném.
Egy érdekes dolgot azért kiolvashattatok az alábbi írásokból.
Sokszor említettük már, hogy az OMME kettészakadt, két ellentétes érdek, vagy csapat feszül egymásnak.
Ez az én peremben IS kézzel tapintható.
Csak olyanok küzdenek velem akik nem tartoznak a jelenlegi elnök csapatához, vagy gáncsolták, vagy azon munkálkodtak, hogy betegyenek neki.
És mi lett a vége?
Óriási bukta....nekik
Ez az a pont amit úgy éreztem végig, hogy kudarcaik miatt szeretnének rajtam bosszút állni.
Olvasom a Zöldön is az írásokat, beszólásokat amiket főként nekem címeznek.
Érthetetlen számomra, hogy nem tanulnak a hibáikból, és folyatják a szélmalom harcukat ellenem.
Azt kérdezi az egyik hozzászóló:
"Kicsit olyan, mintha őt igazolnátok. Dehát nem hisz neki senki, fölösleges labdázni vele...."
Ahogy visszaemlékszem 2020. szeptember 5-re.....az valóban engem igazolt.
Összefoglalva a történteket én sem örvendek ennek a szemben állásnak, pereskedésnek de ahogy látom vannak akik ebből sportot űznek, és élvezik.
Én jobban örültem volna ha alázatosan beállnak a sorba, de ahhoz más kell....ami nekik hiányzik.
Nagyernyei Attila


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4101 Dátum: 2021. Január 26. 20:04 »
http://www.omme.hu/isuzu-d-max-ertekesitese-licitalas/
Szörnyű.
Remélem azok is olvassák akik anno kiskakast, és társait pellengérre állították.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4102 Dátum: 2021. Január 27. 20:07 »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4103 Dátum: 2021. Február 19. 21:54 »
QUQRIQ !!!
Üdvözletem minden méhésztársnak, „odaátra is, zöldeknek”!
Kiskakasnak támadt egy ötlete, igaz, csak kakaska aggyal…
NP. támogatásból lehetne finanszírozni (van rá keret bőven…), egy komoly labor vizsgálatot, hogy hogyan viselkedik a korona vírus különböző mézfajtákra +a propoliszos mézet is belevenni?
Itt már a laboránsok találékonyságán múlik, hogy több időciklusban is vizsgálódjanak.
Pl. méz elfogyasztása után azonnal, ½ órával, 1 órával…stb. ad védettséget,…, ha ad!
Ezt Dr. Rusfai Miklós /alelnök Úrra, a-virológusra kellene ezt bízni/.
…ha eredményes lenne a tényekkel alátámasztott vizsgálati eredmény, „nagyon” meg kellene nyergelni méz marketing célokra!
A” magyar” megint tudna valamit nyújtani a világnak!
A Kovid óta megemelkedtek a méz árak /rossz méztermés/ ,de a mézfogyasztás is kb 20 % megemelkedett. (35 éves piaci tapasztalatalapján)
Igaz, akác után kis méltatlankodás volt a megemelt méz árak miatt, de a jó sajtó visszhang segített ennek áthidalásán!
Azt is tegyük hozzá, hogy azelőtt hat évig semmit nem emelkedtek a méz árak!
…és a költségeink?
Figyelemmel kisérem a zöldség árakat is. A nap végén azelőtt nekünk méhészeknek, szemlesütve kellet pakolni a napi bevételt alapul véve.
Most végre felzárkózhattunk, remélem még jó termés esetén is maradnak a megérdemelt piaci méz árak.
Ez csak rajtunk múlik!
…lehet, hogy Kakaska csak a fellegekben kalandozik, ez csak egy tarajos gondolatai voltak!
Mindenkinek jó egészséget, vegyszermentes termelést, egészséges méhcsaládokat, fagymentes tavaszt Kívánok!

Kiskakas

« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 19. 22:35 írta kiskakas »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4104 Dátum: 2021. Február 23. 20:53 »
QUQURIQ !!!

Üdvözlet minden méhésztársnak!
Négy nappal öregebbek lettünk az utolsó beírásom óta!
Négy nap állt rendelkezésre, hogy az átlagos, "jelenlegi" 40 vendég, és 4 tag hozzászólásához.
Kedveseim! Áll az oldal, minimális az információ átadás...
Ébresztő!
Valamikor hemzsegtek az információra éhező méhészek.
Lehet kérdezni, lehet, jó ötletekkel előállni, lehet szakmát tanulni, de lehet okulni is!
A profik is elkezdték valamikor, Ők is voltak kezdők..., Nekik is segítettek az "Öregek".
Vagy mindenkinek 100 % os a kitelelése? Minden kaja ott van a kaptárban ahol kell lennie? Anya rendben? Fias rendben? Méhecskék tömkelege? Keretek előkészítve? Beműlépezve? Viasz kifőzve? Itatók felállítva? Fészkek leszűkítve? Takarások beüzemelve? Röpfeljárók letakarítva? Műlépcsere megtörtént? Vándorlási stratégia kidolgozva?
Ugye Ti is tudnátok sorolni...
...ha szétnéztek, láthatjátok az elárvult oldalakat!
Hajrá, kérdezzetek, osszátok meg a véleményeteket, de nem kioktató módban!
A vendégek regisztrálhatnak is, ha egy közösséghez szeretnének tartozni.
A "zöldieket" is szívesen látjuk, a szakmai oldalon, a szakmapolitikai oldalnak is összébb kellene zárni.
Egy a szakmánk, egynek kell lenni az érdekünknek is.
35 évvel ezelőtt az OMME egy nagy család volt!
Tudom, akkor 6000 voltunk most a duplája.
Másak voltak az elvárások és az igények is.
Kiskakas bízik a jó szándékban, és a jó szándékú tenni akarókban...

"kezeket a paplan fölé"
Szép éjszakát Mindenkinek...

Kiskakas




*

oszkár

  • *****
  • 1132
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4105 Dátum: 2021. Február 23. 21:58 »
Rég volt "igaz"sem volt!   Most a "békesség szigete" lett a FF! 

Síri "csönd és nyugalom".

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4106 Dátum: 2021. Február 23. 22:29 »
Üdv mindenkinek!

Helyszín:Szabolcs megye

 Tegnap kezdődött nálunk a tavaszias időjárás, +12 fok, napsütés, szélcsend.
 Melegvizes itató üzemel, a méhek még nem igazán járják, virágpor szinte semmi, csak egy kevés a korai mogyoróról.
 A kihelyezett kömelszt hordják veszettül.
 Ma az aljdeszkákat letisztítottam, fertőtlenítettem lánggal. (1/2NB rakodó)
 Fiasítás szinte semmi még, sok családnál nulla, anyák megvannak.
Élelem bőséges náluk, virágporos, mézes keretek.
A nagyja 6 pár keretre van leszűkítve, a “gyengék” meg feszítik a kaptár falait :)
 A felső fiókon már a fólia telibe van, azon hőtükör + 3cm xps.
 Gondolom hamarosan beindulnak az anyák, ha marad ez a jó idő és jön a mogyoró és a kecskefűz, meg a többi.
 
 
 

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4107 Dátum: 2021. Február 23. 23:00 »
Oszkár!

Szerinted kire vagy kikre gondolt a újra “aktív”,újra aktivizálódott Kiskakas amikor ezt írta.
Idézett tőle van.

“ Hajrá, kérdezzetek, osszátok meg a véleményeteket, de nem kioktató módban!“

Csányi Antal

*

oszkár

  • *****
  • 1132
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4108 Dátum: 2021. Február 24. 09:57 »
Csányi Antal!  Tudom kire,ill kikre gondolt! 

Azért azt beláthatod ,míg a "renitensek " nem lettek kitiltva, pezsgett a fórum!

Szakmai "viták " voltak! Így ,vagy úgy, tanulni lehetett belőle! Az egyoldalú vélemények meg sokszor tévútra visznek!    ..............



*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4109 Dátum: 2021. Február 24. 20:00 »
QUQURIQ !!!

"Gábor1985"

Köszönjük a hozzászólást, építő, követendő példa.

Kiskakas