Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688650 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4065 Dátum: 2020. November 22. 09:52 »
Ne haragudj Attila,de az nem óvodás módszer,hogy "ezelőtt 10 nappal én már meg mondtam"? Vagy amikor "véletlen" másik kaptárt fotózok le ,és állítom ,hogy tele vannak méhekkel?
 A lépek kivágásának van egy sokkal gyorsabb,és egyszerűbb módja is a gekopír fűrész használatánál. Mindenki úgy kínlódik ahogy akar. Én csak arra akartam "rávilágítani"?hogy ezen már rég túl vagyok,és sokan mások is.

Nem gyenge amit összehoztam?  Ebben a "farokméregetésben" sosem vettem részt! De aki nem tudja lecserélni egy család lépkészletét 10 év alatt+még van 2 év átallás a bionak minősítés előtt!!  Na az igazán "szakmai " lehet!

Csányi Anti írásaiból meg kevés "megfontolandót" látok!  ("10-20% cukrot nem tartalmazhat a méz!) stb.  Maradjon Ő a bolygónk megmentésénél,mint már régebben írtam.

Stílusomról meg csak annyit: "Hülye azért nem vagyok!" Lehet erre gondoltál amikor kiváncsi 111-el raksz egy "kalap" alá?


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4066 Dátum: 2020. December 14. 08:25 »
Gábor 1985 a "Kérdés" rovatban ezt kérdezi:
"Akkor minek van ez a fórum?"
Ott válaszoltam, hogy a "Méhészeti közéletről feketén-fehéren" kitárgyalására hoztam létre a klubot.
Mivel a kérdése aktuális,mert vannak közéleti híreim, jókor provokált.
Többször az a vád ért a szeptember 5-i választás után, hogy minek rúgok bele a földön fekvőkbe?
Önkritikát gyakoroltam, és nem forszíroztam tovább a méhészeti közéletben eddig tapasztalt legnagyobb pofont.
Kérdésem már csak az lenne, hogy a bukott félre nem vonatkoznak a visszavonulót fújó harsonák?
Ugyanis vannak akik nehezen viselik az "arcra esést" és sorra keresik azokat a lehetőségeket, hogy az ellenlábasaikat feljelentsék, vagy megpróbálják kizáratni az OMME-ból.
Majd csak egyszer belátják, hogy be kéne fejezniük, vagy vállalják az újabb pofonokat.
Szerintem van még lejjebb, ezt be fogják néhányan bizonyítani.
Lényeg, hogy a jelenlegi elnökségben számukra nincs hely, ugyanis ott a nyugalom és a béke lett az Úr!...nélkülük.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4067 Dátum: 2020. December 14. 10:34 »
az  elnökségben...a nyugalom és a béke lett az Úr!
Nagyernyei Attila

Itt is lehetne végre, nyugalom és béke, 10 nappal karácsony előtt.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4068 Dátum: 2020. December 14. 18:57 »
Én benne vagyok, de légy szíves ezt közöld azokkal is akik sportot űznek a feljelentésekből.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4069 Dátum: 2020. December 15. 15:45 »
Én benne vagyok
Nagyernyei Attila
Ez a beszéd Attila, mert ez a te felelősséged, és e szerint kell cselekedned.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4070 Dátum: 2020. December 22. 07:43 »
Az elmúlt néhány évbe, de különösen 2020-ban mi méhészek is elmondhatjuk, hogy "ILYEN MÉG NEM VOLT!"
Ha az időjárást szemléljük a saját bőrünkön tapasztalhatjuk a változást, a globális felmelegedés hatásait.
Néhány éve Dr.Hajnal Klára a Pécsi Tudományegyetem professzora a Szekszárdi Tavaszváró Szakmai-Méhésznapon előadásában azt mondta....Még megérhetjük, hogy áprilisban kezdődik az akácvirágzás!
Mekkora igaza lett!
Arra is volt példa az "Ilyen még nem voltra", hogy a februári felmelegedés után, visszatért márciusban a tél.
2013-ban március 15-én méhesemben 35 centis hó fogadott, a madarakat etettem, mert az élelemhiányuk miatt rátámadtak a kaptárakra.
2010-ben az ország nagy részét akác alatt eső áztatta, az ideihez hasonló év volt akácon.
Az idei azért nevezhető a sorban "Ilyen még nem voltnak", mert szinte az összes méhlegelőn gyenge eredmények születtek, a repcétől az akácig, a selyemfűtől a hársig, majd a szolidágó és a koldus krizantém sem hozta a formáját.
A napraforgón a fele sem termett mint máskor, a virágzása pedig extra rövidnek "Ilyen még nem voltnak" mondható.
Mi következik a fentiekből?
Bizony fel kell kötni a gatyánkat, hogy mindenféle trükköt nélkülözve gazdaságossá tudjuk tenni a méhészkedést.
A szaktudás alap, de van itt más, tőlünk független termelést befolyásoló tényező amire nem lehet felkészülnünk!
Ez az ILYEN MÉG NEM VOLT!
Mi kell ehhez, hogy ezt a jövőben kivédjük?
Egy zsák szerencse!!!!!!!!!
A következő években, így az ünnepek előtt ezt kívánom minden méhésztársnak!
Békés Karácsonyt!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4071 Dátum: 2021. Január 14. 17:53 »
Tisztelt Méhésztársak, tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Ma megszületett az I.fokú ítélet az ügyemben.
A vád ellenem, nagy nyilvánosság előtt elkövetett becsületsértés rágalom.
Az ítélet?
Felmentettek, nem követtem el becsületsértést, rágalmazást!
Köszönet mindazoknak akik drukkoltak nekem.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4072 Dátum: 2021. Január 15. 06:44 »
Jól kezdődik az év!

Gratulálok!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4073 Dátum: 2021. Január 15. 06:49 »
Gratulálok Attila!

Akkor megint lóghatott az nagy tiszteletű urak orra. Mondjuk én nem értem, hogy jogot tanult emberek hogy hihették, hogy ilyen mondvacsinált vádakkal győzni tudnak... Mindegy, ők hitték. Be kellene szerezzenek egy kis lekvárt, mert a bukta csak azzal finom.

-Választás - BUKTA
-Elnökségi pozíció - BUKTA
-Becsületsértési per - BUKTA

Attila! Mesélj már bővebben! Igaz, hogy TOMI PAPA volt a koronatanú???? :D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4074 Dátum: 2021. Január 15. 08:19 »
Ezt kérdezi proconsul:
"Attila! Mesélj már bővebben! Igaz, hogy TOMI PAPA volt a koronatanú????"
Igen.
De én örültem neki, hogy ott volt.....így utólag szerintem ők nem.
A másik tanú viszont számomra fájdalmas volt, és ha a 4. is ott lett volna akkor újra egy teremben a 4 muskétás.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4075 Dátum: 2021. Január 15. 09:38 »
Szomorú ez az egész!!! Nincs "jobb " dolgotok? Ennyire ráér mindenki? Akik "kárörvendenek" meg magukat minősítik! Utálom az e fajtákat!!! 
Idáig el sem kellet volna jutni!!!!!!!!

Azért ,ha már szóba jöttek ezek a perek ,írhatnátok a Geddekas és OMME peréről is.
A Kúria mit döntött az omméból kizárásával kapcsolatban?  Én tudom,de hozza már valaki nyilvánosságra! Ki fizeti a perköltséget? És kiknek a pénzéből?
Geddekasnak ki fizeti az "elmaradt hasznot",amitől kizárása miatt elesett? 

Mert,hogy én ezt is bevasalnám az OMMÉN az bisztos!

Szégyen ez az egész!!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 15. 12:23 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4076 Dátum: 2021. Január 15. 10:11 »
Tökéletesen egyet értek Oszkárral!
Geddekas kizárásnak szavazásakor a Tolna megyei küldöttek mind kivonultunk, ezzel tiltakoztunk.
Azok akik a kizárását kezdeményezték, és megszavaztatták fizessenek!
Ezt nem a tagdíjfizető méhészek zsebéből kell kihúzni.
Én tudom, hogy kik az előterjesztők, csak most lapítanak!
Mindjárt felhívom Csuját, hogy mi ez amiről írsz, és tegye közzé ha lehetséges.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4077 Dátum: 2021. Január 15. 13:20 »
Nagyernyei Attila felhívott és kérte, hogy erősítsem meg a hírt. Igen a Kúria ítélete alapján az OMME tagi jogviszonyom helyreállt. 

Első és másodfokon a bíróság az OMME küldöttgyűlés határozatát helyben hagyta. Ezt követően ez a hír meg is jelent az OMME honlapján. Persze a hír tálalásának módja nem volt barátságos.

Én minden évben befizettem az OMME-nak az éves tagsági díjamat, de azt minden esetben visszautalták a számlámra.

Tény, hogy a "négyek bandája" nevű csoport indította ellenem az etikai eljárást, de ha az akkori OMME elnökség többsége nem támogatta volna a kezdeményezőket, akkor nem született volna meg Csuja László kizárásáról küldöttgyűlési határozat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4078 Dátum: 2021. Január 15. 14:32 »
Nagyon köszönöm azoknak a méhésztársaknak a segítségét, akik nem szavazták meg a küldöttgyűlésen az etikai bizottság előterjesztését és azoknak a méhészeknek a segítségét is, akik a per során a per ellenére baráti kezet nyújtottak nekem.

Nem kívánok haragot tartani senkivel. Megbocsátok, és kezet nyújtok azoknak is, akik bántottak, akik kárt okoztak indulatuk és személyes érdekeik miatt. Persze ez nem jelenti azt, hogy az okozott kárt elfelejtem.

Sokkal eredményesebb lenne OMME érdekvédelmi munkája, ha a közéletét a gyakran fellángoló rosszindulat és ellentétes érdekek nem mérgeznék.
Én megértem
 - a saját profitjukra éhes mézkereskedőket,
 - a felelőtlen mezőgazdászokat
 - és különböző közhivatalnokok érdekeit is,
de meggyőződésem, hogy az OMME nem az előbb felsoroltaknak, hanem a termelő méhészeknek az érdekét kell képviselnie.

Az OMME közéletében a méhészek érdekét képviseltem és ezzel megsértettem azoknak a választott vezetőinknek az érdekét, akiknek a méhészek közös érdeke mellett más rövidtávú érdekei is voltak. És ezek az emberek nemcsak a méhészek közös érdekével, hanem a törvényesség betartásával sem foglalkoztak amikor a közéletből való eltávolítást akarták elérni. Ez bizony nagyon sokat mond el ezeknek a személyeknek az erkölcsi tartásáról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4079 Dátum: 2021. Január 16. 13:11 »
Nagyernyei Attilát kérdezem.

Vajon kért tőled bocsánatot a két felperes? Belátták, hogy -uram bocsá- nem volt igazuk?

Tóth Péter motivációs levelében szerepelt a per ténye az 3. pont alatt. Motivációs levélben, hogy ő perel, és ettől majd alábbhagy a gyűlölködés. Az eredményesség látszik. Látszott a választási eredményben.

Attila, bocsánat a kérdésért, de gyűlölsz Te bárkit is személy szerint?