Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1692463 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4020 Dátum: 2020. Március 25. 19:10 »
Az egyszeri festő esete.
Tegnapi írásom folytatásaként, de egy kicsit távolabbról közelítem meg a történetet.
Egy éve lefoglaltuk a festőt, hogy jöjjön a családi házunkat  rázza gatyába.
Mindig tologatta az időpontot, hogy "teljesen el van havazva", kicsit csúszik.
Aztán bejött ez az Isten csapása az emberiségre a koronavírus, és a festőnk önként jelentkezett, hogy tud jönni.....hoppá.
Kérdeztem tőle, hogy mi történt? .....mintha nem tudtam volna.
Lehajtott fejjel mondta, hogy az összes megrendelt munkáját visszamondták, mindenki csak a kaját hajtja.
Aprócska történet, de ez attól sokkal több.
Nézzük csak!
Mi lesz (már az van) ha sok, rengeteg festőnek mondják vissza a munkát?
Belegondolt ebbe valaki?
Mivel is dolgozik a festő?
Gipsz, festékek garmada, ecset, spakli, csiszoló papír...hogy csak néhányat említsek.
Mi lesz, ha a festők ezért nem mennek a boltokba, mert nincs munkájuk?
Először elküldenek egy eladót ahol ezeket lehet kapni.
De nincs ám vége a sornak!
Aki mondjuk gyártja az ecsetet, ha műanyag, akkor a műanyagüzem csökkenti a termelést, onnan is repül néhány kolléga.
Nem kell a festék sem, a vegyi-üzemek is észreveszik, hogy sokkal kisebb a megrendelésük, ott is leépítések fognak bekövetkezni.
A festék általában fém dobozban van, így a présműhely ahol ezt gyártják, valamint a lemezhengermű ahonnan az alapanyagot hozzák, is bajba kerül.
Akármelyik alapanyagra gondolunk amit a sok ezer festő használt, komoly üzemeket rántanak magukkal.
És ők csak egy egyszerű festők!
Mi van az ácsokkal, nekik nem kell a faanyag, gerenda, palló, lambéria, szeg, tetőfólia....
Mi van a kőművesekkel?
Szerintem mindenki tudja folytatni....ha ez sokáig fog tartani, óriási gond lesz, és elfogy nemcsak a festőnek a pénze, hanem az összes iparosnak, szolgáltatást nyújtónak.
Az autóiparba rossz belegondolni, hogy egy üzemleállás mit okoz, hány ember megélhetése forog kockán.
Becsüljük meg a mézünket, és adjunk hálát a jó Istennek, ha valaki vásárol tőlünk, nehogy úgy járjunk mint a festő.
Megérjük, hogy a végén minket méhészeket fognak irigyelni.
Nagyernyei Attila



Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4021 Dátum: 2020. Március 26. 19:07 »
Tisztelt Attila -------Azért nekem merőben más a véleményem , mert ha annak a festőnek vagy bárki másnak nem lesz munkája nem valószínű hogy a Te vagy az én mézemre ácsingózik, hanem alapvető élelmiszert vesz a tartalék pénzén.Már az előző bejegyzéseden is megakadtam de ez a második jókora tévedés
szs

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4022 Dátum: 2020. Március 26. 20:28 »
Szerintem te valamit félreértesz szabomehesz.
Ez a festő most sem vesz mézet, mert nem annyira tehetős.
Én egy példával illusztráltam, hogy mit okoz egy szakma "leülése".
A mézünkre pedig igen is szükség lesz, mert tartós élelmiszer!
Az embereknek ha kevés pénzük lesz, az utolsó fillérüket is élelmiszerre fogják költeni.
Semmi gond azzal, hogy nem értesz velem egyet, és természetesen harag sincs.
Én pedig veled nem értek egyet, mert mindenféle élelmiszer már most felértékelődött!
Nem tudom ki, hogy van vele, de ennyi propoliszt, ennyi mézet még sosem adtam el, mint az utóbbi hetekben.
Persze én 1983 óta a mézünk egy részét kiszerelem.
De erről inkább nem írnék, mert teljesen másként látjuk a mostani történetet.
Nagyernyei Attila

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4023 Dátum: 2020. Március 26. 23:27 »
Sziasztok!

Propolisz oldat készítéséhez tapasztalatotok szerint, honnan érdemes tiszta élelmiszeripari etilalkoholt beszerezni?
Gyógyszertár, patikai beszállítók? Azt látom, hogy az alkoholból is szépen felvásároltak a nagy ijedtségben.
Hány százalékos alkohollal célszerű készíteni az oldatot?

Köszönöm a válaszokat!
Attila

*

csumi

  • *
  • 30
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4024 Dátum: 2020. Március 26. 23:33 »
Szerbia, Pl. Szabadkai piac.
A vírus előtt még talán buszjárat is volt oda.
1000 Ft alatt volt litere (96%)... de vámosok ellenőrizhetik a vámmentes mennyiséget. Majd, ha újra lesz szabadabb mozgás.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4025 Dátum: 2020. Március 27. 06:26 »
Szebomehesznek egy kis adalék, hogy mennyire nem kell a méz.
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/03/26/meheket-nem-lehet-karantenba-zarni
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4026 Dátum: 2020. Április 02. 19:57 »
Tisztelt Attila----Bocsánat a késői reagálásért.Bross Péter írása pont az én gondolataimat igazolja,sajnos nem tudom osztani a derűlátásodat a mézünk értékesítésével kapcsolatban.A külföldi értékesítés teljes leállása, a magyar piaci korlátozások---az üveges eladás fellendülése is csak időleges volt---nem sok jót mutat.Én tudom hogy jó lenne  biztató hírekről olvasni de a 2020-as év nem a mi évünk lesz.Most alig van este nyolc óra és +2 fok van,lehet hogy meg oldódik az akácméz értékesítési gondunk már negyedik éjszaka      szs
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 02. 21:54 írta szabomehesz »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4027 Dátum: 2020. Április 02. 22:06 »
Ne temessétek az akácot.
Van még jó erdő, csak keresni kell.
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4028 Dátum: 2020. Április 02. 23:01 »
Ez ïgy van .

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4029 Dátum: 2020. Április 04. 06:21 »
Pár hete olvastam, és hallottam is a hírekben, hogy nem veszik a bárányokat az olaszok.
A gazdák pánikoltak, és elkeseredtek hogy rajtuk maradnak a húsvéti jószágok.
Aztán jött a jó(?) hír, hogy feloldották a szállítási korlátozást, mégis vihetik a magyar gazdák a bárányokat az olasz piacra.
Nagy volt az öröm mindaddig amíg meg nem tudták a felvásárlási árat!
Ja ja, közel 30%-al kevesebbet adnak a bárányok kilójáért, mint amennyiben megállapodtak.....mondván örüljetek neki, hogy nem marad rajtatok.
Állítólag Olaszországban pont az ellenkező tendencia következett be a bárányhúsban, jelzi egy piaci elemző.
Felfelé ment 30%-al.
Szerintetek mit kellett volna csinálnia a magyar gazdáknak?
Most a magánvéleményem következik, mellyel lehet vitatkozni.
A "birkásoknak" össze kellett volna fogniuk, hogy nem adjuk oda ennyiért a jószágainkat!
Pár nap elegendő lett volna és felmegy az ár.
No de ne mutogassunk a birkákra, mi méhészek ugyan ezt csináljuk.
Most ha az idén lenne valamelyes kis mézünk, egymás alá fognak ígérni a "kollégák", mert köll a zsé.
Én ebben látom az egyik legnagyobb veszélyt, hogy a kereskedelmi tevékenységünkben nincs összefogás, és ezt kihasználják a kereskedők.
Egyszerűen nem kell ilyen méltatlan áron odaadni, és akkor rögtön felszínre kerülhet a valós piaci ár.
Ja és hol is tart az EURÓ?.....hiszen mézünk ellenértékét a kereskedőink dollárban és euróban kapják.
Tehát az a magánvéleményem, hogy a birkások, és mi sem tanultunk meg a piacgazdaság nyelvén beszélni.
Ez üzlet, amiben mi rendben alul maradunk, ezt ne fogjuk senkire, csak saját magunkra.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4030 Dátum: 2020. Április 20. 20:41 »
Érdekes cikk  a professzor asszonytól!
Megjegyezni kívánom, hogy már kétszer volt előadónk a Szekszárdi Tavaszváró-Szakmai Méhésznapon.
http://kozos-dolgaink.hu/ujratervezes
"Mivel publikus, ezért lehet továbbítani - ha úgy gondoljátok.
Megjegyzés:
Nagyon vegyes érzésekkel figyelem a híreket és a véleményeket. A jelenlegi válság minden elemét tanítottam az elmúlt évtizedekben....az összefüggés-rendszereket is. Mivel biztos voltam, hogy hamarosan bedől a világ, még időben költöztünk ki, és biztonságban vagyunk, sőt jól érezzük magunkat a csodás "paradicsomi karanténunkban" . Bátran belevágtunk, szorgalmasan dolgozunk, időnként áldozatot hoztunk - messze vannak a barátok, a színház, koncert, kevés idő van olvasni, stb....
viszont ebben a válságban a föld és a természet  biztonságot nyújt. Értelmes munkát, sok örömet, élelmet, teret és szabadságot.... és rengeteg gyönyörű virágot!
De fáj, és néha nagyon fáj, hogy ez történik a világban...

Remélem, hogy jól vagytok,
szeretettel:
Klára"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4031 Dátum: 2020. Június 10. 06:57 »
Ne csak méhészkedjünk!
Böjte Csaba ezt a  beszédét a Facebook letiltotta!
Itt talán még meg tudjátok nézni.
Tanulságos.
https://www.magnificat.ro/portal/index.php/hu/csaba-testvmainmenu-42/elmedi-mainmenu-247/21430-egy-uj-verszerzodesert-imadkozom-e-napon?fbclid=IwAR30mk17RIi2QZopndrvUiNn-I5ytCZnCPQLYg_ZufwZ8wIIxyT3XdopSEg
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4032 Dátum: 2020. Június 11. 20:49 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4033 Dátum: 2020. Június 15. 17:27 »
Jó érzés, hogy együtt bringáztunk, és szülővárosom borásza ekkora sikereket ért el.
Anno Romhányból még hoztam neki egy aszú prést, ami a borházának dísze.
Gratulálok Tamás!
https://www.vadhajtasok.hu/2020/06/14/a-vilag-legjobb-borai-kozott-van-a-magyar-borasz-rozeja-es-vorosbora/?fbclid=IwAR0tEZ0A_5EbkzKhWIQPetw9MctQthTqSyt5N5TGP4R2wQuGEYFjZrB_olQ
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4034 Dátum: 2020. Július 27. 08:07 »
Megy az egymásnak való üzengetés, most újabban Mézesjenő (Kivancsi111 állt belém, amit nem szeretnék szó nélkül hagyni, (finoman szólva csúsztatás az egész), hogy erre válaszolnom kell.
Ezt írja a balatonlellei fő tudor, legyen belőle ennyi elég aki kivancsi a további részletekre, olvassa el a Zöldön.
Lényeg, hogy írásaim ártalmasak a méhészek számára, különösen olyanokra nézve mint Molnár Jenő, aki tőlem tanul méhészkedni.
Na nézzük:
"Amit elkövet a Klubvezető Úr -naponta, egyedül- a méhészek ellen az tényleg indulatot kelt, habár talán vannak követői, és ez a javunkra válhat, mert sokan vagyunk ...
Ott már senki sem ír. Néha ugyan vannak próbálkozások, de azokat porba nyomja, és szerencsétlenek némelyike ezt észre sem veszi.
Az összes utolsó hozzászólás pl. a Klubvezető úré. Meg általában valamennyi. A minap Tomipapáékkal elemezgettük a vergődést, és bizony a magány nagyon rossz dolog :D
Ha valaki arra téved és elolvassa az utolsó hozzászólását, mely akkorra szakmai hülyeségeket tartalmaz, amitől normális méhész felhorkan, akkor beláthatja miért a humorba írtam ezt. Sajnos nincs időm írogatni, mert szedem le a méztereket, és kidobálok vagy 4-500 anyát, akik nem akarják így július utolsó napjaiban bepetézni a szűzlépeket :ut
Ki látott már ilyet! Szolidágón ugyan még néhány anya szűzbe is szokott petézni, de ritka. Tehát mielőtt valaki elkezdené kidobálni az anyáit, esetleg ebben a kutatásos időben végigszámolni mennyi ilyen anya van, annak nem javasolnám ezt. KI KELL VENNI A SZŰZLÉPEKET A FÉSZEKBŐL HA VAN MÉG OTT ILYENKOR, ÉS A CSALÁD MÉRETÉHEZ KELL IGAZÍTANI A KAPTÁRMÉRETET -NAGYJÁBÓL-, MERT ELÉRKEZETT A TELELŐ FÉSZEKRENDEZÉS IDEJE. A SZŰZLÉP ÚTJÁT ÁLLJA A FIASÍTÁSNAK AZ ÖSSZEHÚZÓDÁS IDŐSZAKÁBAN. Aztán nekem 111. "

Na tehát a diszlexiát (szövegértést) szakemberrel szokták kezeltetni!
Mit is írtam amitől óvni kell a méhészeket?
"Most ismét 2 szép zsemleszínű léppel tűztem, tehát ebből a szempontból elégedett vagyok.
Néhány anyának rossz hírem van, de őket csak a telephelyemre való visszaszállítás után távolítom el.
Nagy a bűnük, a petézésre rendelkezésre álló szűz lépeket kikerülték, és engedték elmézesedni.
Nálam ez egy teszt, és sajnos ez az ilyen anyák végét jelenti.
Ma fogom megszámolni mennyit kell cserélnem, de ahogy érzem 8-10 anyáról van szó."

Tehát a szűzlépes tesztet a napraforgó indulásakor alkalmaztam, nem most!!!!!
Szerintem ez mindenkinek világos csak Molnár Jenőnek nem, de ez az ő baja.
Ilyenkor (mint írtam) szép zsemleszínű lépekkel tűztem a fészket.
Hol olvassa ő, hogy mosta adok nekik szűz lépet?
Az irántam érzett vad gyűlöletében ez felett elsiklott, de tanulni sosem árt.
Tehát azokat az anyákat selejtezem (már túl vagyok rajta) amelyek a szűz lépeket kikerülték.
Nem kikerülik, hanem kikerülték!
Venné a fáradtságot és eljönne Molnár Jenő egy előadásomra lehet eldobná ő is a korszerű lószőr ecsetét.
Na de itt nem Jenő fikázásáról van szó, hanem arról, hogy szövegértési problémái vannak.
Leírtam, hogy a pergetéssel egy időben a családok fészkét is átnéztem, és amit ő még csak most csinálgat azon én már rég túl vagyok!
Ekkor rendeztem a családok fészkét és mérsékelten szűkítettem is.
Szerintetek, miként vettem volna észre hogy néhány anya kihagyta a szűzlépeket?
Van egy óriási hibám, nem szeretem ha hülyének néznek.
A másik, pedig nem gondoltam, hogy alap-tanfolyami szintre le kell mennem, de Molnár Jenő ezt igényli.
Szerintetek 38 szezon után is lehet balfácánként méhészkedni?
Igen a hárs után megcsappant a kijáró népességem, amit el is írtam de ezt sem olvasta.
Emiatt a napraforgón taktikát változtattam és nem a mézre mentem, hanem a fiasra.
Ez bejött, szépek a családjaim.
Gondolom ez Molnár Jenőnek fáj, én pedig jó egészséget kívánok neki, mert aki másokat gyűlöl az saját magát emészti fel!
A GYŰL-ÖLET= GYŰL ÖL.
Kicsit vissza a lendületből, nem érzem magam magányosnak, és annyira lobogtatják már a zászlót, hogy engem a bíróság elítél, hogy az elképesztő.
Várjuk meg az ítéletet, mert attól hogy valamivel vádolnak az nem jelenti, hogy bűnös is vagyok.
Szeretnétek mi?
Nagyernyei Attila