Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1696278 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4005 Dátum: 2020. Március 03. 19:06 »
Az interneten megjelent írások mindenkinek szabadon idézhetők.
Tedd meg a szükséges lépéseket, ha úgy gondolod.
Húzd ki te a sajátodat ha nem tudod vállalni.
Amikor "betalálok", akkor fenyegetődzök?
A tények makacs dolgok, állok elébe.
Sárdobálásnak nevezel olyan dolgot amit akár azt itteni írásokból ki lehet ollózni?
Egyébként jól beijesztettél.

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4006 Dátum: 2020. Március 12. 07:09 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub tagok, és olvasók!
Köszönöm nektek, hogy itt nálunk kulturált a hangnem.
A Zöldön elszabadultak az indulatok, főként az innen kitiltott Arisztaiosznak köszönhetően.
Továbbra sem fogom (fogjuk) tűrni azt a hangnemet ami most ott elharapódzott.
Az internetes fórumok is ketté szakadtak, nagyon tetszik, hogy OTT "Tóth Pétereznek", ha ez a stílus lenne az OMME-ban(?) akkor Brossnak nincs mitől tartania.
Ezt majd remélem a küldöttek is értékelni fogják.

Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4007 Dátum: 2020. Március 12. 08:25 »
Van még hely azon a névjegykártyán! :) :D ;D
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4008 Dátum: 2020. Március 12. 09:48 »
Hát én úgy látom odaát a vita Takács Ferenc és a többiek között zajlik.Nem vagyok benne biztos hogy ép Takácsnak kellene megvédeni másnak a tevékenységét.Szerintem meg kellene szólalnia a jelenlegi elnöknek is védeni a mundért.A méhészfórumok neki is nyitottak és ha nem reagál az ellenvéleményekre ,vádakra nem lesz elnök a következő években.

szs

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4009 Dátum: 2020. Március 12. 15:16 »
Ez így azért nem teljesen fedi a valóságot, ha pár hetet visszaolvasol először is saját magát kellett védenie majd a végén mindenkit aki esetleg egy lapon került említésre vele mint akárcsak én. Szerintem nem kell ebbe belefolyni az elnöknek, az a szint amelyet némelyek megütnek hát, bizony, kívánnivalót hagy maga után. De mi kell a népnek cirkusz és kenyér.

Üdv. jani bátya

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4010 Dátum: 2020. Március 12. 19:08 »
Üdv.Uraim!
Kedves jani bátya és Kedves Mindenki!
Ezen a fórumon ahogy már megszokhattátok,sok minden nem fedi a valóságot!
Gyanítom hogy jól elvoltatok itt szerény személyem nélkül is,de a sok böszmeség megugrotta az ingerküszöbömet ezért ha meg nem sértelek titeket,egy kis kiigazítást engedjetek meg.
Mielőtt valaki idegrohamot kapna "kismészitől",a klubvezető "Úr" helyett tájékoztatlak titeket hogy az EB.Elnoki tisztségre Dr Mészáros László a jelölt.
A beteges listát köszönjétek meg a közreadójának.
Tisztelettel:Egy távol maradó tag.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4011 Dátum: 2020. Március 12. 19:35 »
Mivel nem láttalak téged az OV-n. valószínű nem is jegyzeteltél.
Ott Mészáros József neve hangzott el!!!!!
A beteges listát egyébként "Adri" tette közzé, és én is ugyan ezeket a neveket írtam fel a helyszínen.
Egyébként szerintem senki nem kapott idegrohamot, különösen úgy, hogy van fél évünk a téma kitárgyalására.
Tartsd meg azt a jó szokásod, hogy ilyen sűrűn írogatsz.
Addig nyugodt a klub amíg nem provokálsz.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4012 Dátum: 2020. Március 12. 20:00 »
Hogy Te vagy bárki más engem látott-e vagy nem,a tényen nem változtat!
A neveket a rosszul hallók vissza kérdezése miatt többször felolvasták,de "kismészi"nem hangzott el egyszer sem.
Viszont Dr Mészáros László neve kétszer is elhangzott.
Egyébként Én írtam alá a jelenléti ívet elsőként,és csaknem utolsóként távoztam,noha sokan eltávoztak a vége előtt.
Csókolom!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4013 Dátum: 2020. Március 12. 20:04 »
Szerintem várjuk meg mi kerül fel az OMME honlapjára.
Az, hogy ki mit hall egy dolog.
Az is lehet, hogy közben "kismészi" ledoktorált, és ezt hallottad.
Mást nem tudok elképzelni.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4014 Dátum: 2020. Március 12. 20:06 »
Tisztelt izso!

Ha  Ön jobban informált akkor kérem adja közre az információját! Ha meg nem akkor nem kell a trollkodás. ;) Hogy Ön e a beteg vagy az aki a listát közreadta, vajon kire gondolt?
Vettem a fáradtságot és más forrásból is megnéztem a neveket és bizony az Eb elnöki posztra 3 fő jelöltet írtak ki az OV-n. Mégpedig :Mészáros József, Mészáros János, és Körmendy-Rácz János neve hangzott el. Természetesen ennek ellenére a tévedés joga fenn van tartva akár az Ön számára is, szóval ha hiba adódott akkor az nem itt képződött.

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4015 Dátum: 2020. Március 12. 20:25 »
Nem tévedsz jani bátya!
Ez tökéletesen így van.
Én is ezeket a neveket írtam fel az OV-n, mert ezt olvasta fel Horváth Zsolt a jelölő bizottság elnöke.
Izso60 valamilyen más gyűlésen járt.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4016 Dátum: 2020. Március 12. 21:04 »
"Viszont Dr Mészáros László neve kétszer is elhangzott."

Szeretnélek megkérni, hogy erről egy kicsit bővebben mondj valamit! Mi is van itt készülőben? :D Egy kicsit hiányoltam is, hogy nem találtam a nevét a listán.  :)

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4017 Dátum: 2020. Március 19. 20:47 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4018 Dátum: 2020. Március 20. 06:23 »
A méhegészségügyi felelősök éves képzésén volt az egyik előadó Gödöllőn. Mikroszkópon néztük a nosemat. Szimpatikus, közvetlen, összeszedett személy. Ráadásul sok hasznos infóval is szolgált.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4019 Dátum: 2020. Március 24. 20:05 »
Sokan jósolnak a méhészek közül különböző dolgokat, főként a koronavírus árnyékában, valamint a tavasz után néhány napra visszatérő tél miatt....és legtöbbjük borúlátó.
Mi lesz velünk méhészekkel?..kérdezik tőlem többen is.
Lehet most sokan felkapják a fejüket, de az a határozott véleményem, hogy mi ebből a játszmából jól fogunk kijönni, akármilyen MÉZünk is lesz az idén, az kelendő lesz.
Miért?
Mert a méz tartós élelmiszer!
Egy pillanat alatt átértékelődött az emberiség értékrendje, semmi nem fontos csak a kaja.
És a méz nem csupán édesítőszer, hanem egy gyógyhatású készítmény, egy elixír.
Nem mondom, ha véletlenül kijárási tilalom lesz, hogy rendőri felvezetéssel megyünk a méhesünkbe, de az élelmiszert előállítókon most a világ szeme, mindenhol zöld számukra a lámpa!
Ki gondolkodik autóvásárláson, bútor, vagy TV vételen, esetleg lakáscserén?
Nézzétek meg milyen pánikhangulat volt, hogy megnövekedett az élelmiszerek után (különösen a tartós élelmiszerek után) a kereslet.
Egy csapásra sok tízezer, vagy százezer munkahely szűnt meg Magyarországon, és milliók váltak munkanélkülivé Európában és a világon.
Nagyon kevés embernek vannak hosszan tartó tartalékai, és ha nincs folyamatos biztos bevétel, sok mindenről le kell mondani, de az élelmiszerről nem lehet, mert akkor hamarosan végünk.
Ki beszél már nyári vakációról, tengerparti nyaralásról?
Ez ma már szóba sem jön, ellenben, mindenki egyszerre azzal kezdett foglalkozni,hogy lesz e mit enni?
És itt jöhetnek a méhészek számításba, és nem a sor végén!
Megporzás, méz és méhészeti termékek mind a mi malmunkra hajtják a vizet.
Lehet erre legyinteni, de én rendkívül optimistán látom mostantól a méhészek jövőjét.
Ha tévedek bocsássátok meg nekem, remélem az élet engem fog igazolni.
Fel a fejjel, termeljünk tiszta magyar mézet!
Nagyernyei Attila