Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1695723 megtekintés
*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3825 Dátum: 2019. Október 20. 06:51 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3826 Dátum: 2019. Október 20. 07:53 »
Kicsit kanyarodjatok vissza a méhész közéleti témához, mert lassan lefölözitek a Kurucinfót.
Köszönöm szépen!
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3827 Dátum: 2019. Október 27. 17:30 »
Kérlek benneteket új téma indításánál jelezzétek nálam a szándékotokat!
Köszönöm szépen.

Nagyernyei Attila
klubvezető
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!
Pincsi írását ide átemeltem!
"Tanácsot szeretnék kérni, hogy jelenleg érdemes-e belekezdeni a méhészkedésbe. Egyáltalán nem értek hozzá, Bács-kiskun megyében élek. A méhész ismerőseim túl irigyek, hogy érdemben segítsenek. Érdeklődtem tanfolyam iránt, lehet indul is, ez 200 ezer ft. Továbbá a kezdet is igen jelentős anyagi ráfordítást igényel. A tanfolyam mellett csak kicsibe kezdeném megtanulni a dolgokat, 1-2 vagy maximum 5 családdal itt a házunknál.

Szívesen végezném ezt a munkát, de a munkaórák számát nézve, illetve az anyagi ráfordítást nézve, megérheti a dolog, hogy pluszosan jöjjön ki az ember vándoroltatással stb. mondjuk 50-70 család esetén?
Kérdéseim:
Az a baj, hogy a szomszéd permetelni szokta a kertjét, ez mekkora probléma a méhekre nézve?
Illetve ha majd lesz kb. 20 családom, akkor azt hogy lenne optimális vándoroltatni? 20 családdal hogy kell dolgozni? Ilyen mennyiségnél van értelme?

Illetve amitől a legjobban félek, hogy nem találnék méhlegelőt, ahová vándoroltathatnám, illetve amitől félek az az, hogy ellopnák tőlem a méheket.

Habár szeretném csinálni ezt a dolgot, de nem tudok rá pusztán hobbiként tekinteni, mert a befektetés, idő, pénz, munka,kockázat miatt szükséges lenne hogy pluszos legyen a matek."

Előre is köszönöm a tanácsokat.


*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3828 Dátum: 2019. Október 27. 19:15 »
Pincsi!
Keress egy tapasztalt méhészt, állj be hozzá segíteni végig egy szezonon keresztül! Leginkább így alkothatsz véleményt a méhészkedésről. Így megláthatod, hogy számodra működik- e ez a dolog.
Ismerek olyan méhészt, aki 20-30 családdal nagy utánfutóval vándorol, piacozik.
Én 2 családdal kezdtem, nem vándorolok, az elején magam gyártottam a kaptárakat, még a keretlécet is. 30 családom van, hobbiból csinálom. Ha apránként fejlesztesz, kevés kockázattal tudsz működni. A legfontosabb: tapasztalt mentortól megtanulni a szakmát. Az atka miatt könnyű belebukni. Olvass sokat!
Üdv: Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3829 Dátum: 2019. December 01. 18:42 »
Ma néztem a Tv-ben kora reggel egy agrárműsort.
Ez nem is lenne hír...de mit láttam?
Hannoverben a világ legnagyobb agrárgép kiállításán nem kicsi standdal szerepel Oroszország.
Hát nincs embargó ellene? (Mondjuk én ezt nem támogatnám, de nem ez a lényeg.)
Németországban kiállít Oroszország, aztán meg teljes blokád a kereskedelemben?
Ezt írja róla az értelmező szótár:
"Tilalom. Közgazdasági értelemben elsősorban kereskedelempolitikai szempontból bevezetett korlátozást, zárlatot jelent. Az embargó a diszkrimináció szélsőséges, agresszív formája a nemzetközi gazd.életben."
Hogy is van ez?
Nekünk uniós országként tilos kivinni Oroszországba mondjuk a szabolcsi almát, ők pedig kereskednek más uniós országokkal?
Bocsánatot kell kérnem de ezt nem értem.
Ha valaki felvilágosítana mi ez a játék, megköszönném.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3830 Dátum: 2019. December 01. 20:55 »
Belphegor, te ******!

ha neked nem tetszik, hogy magyar kézben vannak a megyei lapok, nem külföldi kézben, mégha fideszesek is...
akkor miért nem mész ki külföldre mint ahogy a főnököd mondta,gyurcsány " El lehet menni Magyarországról" ?

De ****meg mikor balos ***** kézben volt a média, egymást nyírták, PL: Portik, Gyárfás, Fenyő, Jobb volna?
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 21:05 írta Bicska »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3831 Dátum: 2019. December 01. 22:08 »
Hú, ez kemény volt! Te mélyaltatásban voltál másfél hónapig? Vagy mire válaszoltál?


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3832 Dátum: 2019. December 02. 06:48 »
Kevanaar,
Én mi?  :o
Nem szeretnék a hozzászólásodra bővebben reagálni és a témát sincs szándékomban tovább folytatni.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3833 Dátum: 2019. December 02. 08:23 »
A napi politikát, amennyiben nem szakma politika, mellőzzétek! Vannak erre más fórumok. A személyeskedést is. Köszönettel!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3834 Dátum: 2019. December 02. 19:00 »
Én mellőzöm a napi politikát, csak egy megjegyzés.
Én nem tudom ki akar indulni jövőre omme elnöknek, ezért nem lehetek elfogult, de hogy Bross és támogatói már most be vannak csinálva, az azért érdekes.
Jó, tudom. Attila mindjárt leírja nekem, hogy nincsenek is becsinálva.
De hogy nem Attila. Be vagytok szarva. Ez az igazság.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3835 Dátum: 2019. December 02. 20:55 »
Vivaldi te egészen jól elvagy magadba is. :D

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3836 Dátum: 2019. December 02. 22:33 »
Én nem tudom ki akar indulni jövőre omme elnöknek, ezért nem lehetek elfogult, de hogy Bross és támogatói már most be vannak csinálva, az azért érdekes.
Jó, tudom. Attila mindjárt leírja nekem, hogy nincsenek is becsinálva.
Ezt én is leirom neked. Nincsenek becsinálva, mivel két lépéssel előttünk járnak. Csak olvasni kell a hireket. Na nem itt, mert érdekes módon Takács Ferenc  új egyesületéről itt nagy a hallgatás. De ha ügyes vagy, össze tudod rakni a mozaikdarabokat.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3837 Dátum: 2019. December 02. 22:53 »
" érdekes módon Takács Ferenc  új egyesületéről itt nagy a hallgatás."

Máshol több minden van róla? Vetíts már légyszi! Szerintem mindannyian kíváncsiak lennénk rá mi van készülőben.
Én csak ezt találtam de nem Takács úr nyilatkozta.:"Az árválságot az Európai Unióba külföldről beáramló mézek okozzák, ezen védjegyhasználattal lehetne segíteni ".
Előre is köszönjük!

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3838 Dátum: 2019. December 03. 22:11 »
Egy nap sem telt el s láss csodát már mindenki tud mindent -máshol-.
Kérném tényleg akinek több információja van a témával kapcsolatban tegye közzé, szerintem nem követ el vele hazaárulást.
Köszönettel.

Üdv. jani bátya

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3839 Dátum: 2019. December 03. 22:36 »
Jó reggelt!

Téged biztosan nem hagynak ki a buliból  :P
A továbbiakrol kérdezd Attilát, állítólag náluk lesz valami csütörtökön.
A zöldön olvashatod:
Idézet
Képzeljétek, fulmer takács ferenc országjárásba kezdett és valamiféle szövetkezet alakítására próbálja rávenni a méhészeket. Többek között frencsájz rendszerben próbálja a méhészeket bio átállásra rábeszélni és hozzásegíteni többek között etiópiai DDT-vel szennyezett méhviasz segítségével. Ezzel próbál egyeduralfodó mézkereskedővé válni a konvencionális és bio mézpiacon hazánkban

Csütörtökön Nagyernyeiéknél lesz nem nyilvános megbeszélés, sajnos én nem tudok menni, de több ismerősöm is jelen lesz...