Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688768 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3540 Dátum: 2019. Június 17. 19:07 »
Berci!
Nézz át egy kicsit a Zöldre, és olvasgasd el miket írt rólam.
Én ebbe a sárdagonyába nem szívesen veszek részt, de ha megszólít, válaszolok.
Egyébként sok lehetősége volt itt írogatni, de azokat az összefüggéstelen hablatyolásokat, a netről kimásolgatott írásait nem díjaztam.
Akinek tetszik olvassa a zöldön.
Én inkább kihagyom, mert még a végén saját magam pingálom le a kaptárfestés közben.
Odaát nem vagyok regisztrálva, meg nem is leszek.
Itthon, nálunk a Fekete-Fehér Méhészklubon jól érzem magam.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3541 Dátum: 2019. Június 17. 19:17 »
Az Alkyton egy igen jó festék. Keverve még nem próbáltam, de magában nagyon hajlékony. Nem reped és hőtáguláskor inkább megnyúlik. Ez az egyik jó festék. Én még szeretem a Köbernek a vízbázisú zománcát, bár még csak harmadik éves a kaptáron, de jónak mutatkozik.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3542 Dátum: 2019. Június 17. 19:27 »
Berci!
Nézz át egy kicsit a Zöldre, és olvasgasd el miket írt rólam.
Én ebbe a sárdagonyába nem szívesen veszek részt, de ha megszólít, válaszolok...


Amit írtam az mindkettőtökre igaz. Vagy "lemeccselitek" egy ugyanazon fórumon a vitátokat vagy a "szamárordítás nem hallatszik fel az Égig" metódust követitek. Ez az oda vissza "üzengetés" dedós dolog.
Elolvastam amit írt. Elgondolkodtató...és jelen pillanatban még nem olvastam cáfolatot vagy helyesbítést.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 17. 19:34 írta Berci »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3543 Dátum: 2019. Június 17. 19:36 »
farra ?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3544 Dátum: 2019. Június 17. 19:59 »
Hm..., ezen elgondolkodtam, de rájöttem!  ;)
Farrah Leni Fawcett a Charlie angyalaiból.
Jó ízlésed van! 33 foggal mosolyog.


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDVpSbr3zDLIxJLU1ErWMISUKE_mPfMz-PB6fzPBf03wRwa4QiKA
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 17. 20:05 írta ata67 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3545 Dátum: 2019. Június 17. 23:45 »

Gyurika mézével Siót lehet rekeszteni?


Tőlem kérdezed? Te írtad:


Gyurikát meg ne oktasd tovább, annyi méze van, Siót lehet vele rekeszteni.


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3546 Dátum: 2019. Június 18. 10:52 »
Kívülre pedig nem olajfesték kell, hanem olyan, ami bírja az időjárás viszontagságait, akár évtizedeken keresztül.

Kitinnel együtt engem is érdekelne, hogy melyik festék bírja évtizedekig a megpróbáltatásokat!
Éppen most akarok kaptárakat festeni!

Vagy vakolni kellene ;)?

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3547 Dátum: 2019. Június 18. 10:55 »
Nem festem a kaptáraimat. 1000-1200ft körül van egy fiók. Festés nélkül 10 évet kibír. 10 évente újat csinálok.
Hát én két napig főztem lenolajban a fiókjaimat, meg aztán be is festettem zománccal. 15 évvel ezelőtt. A zománc valóban lepereg. Régebben olajjal festettem, az nem pergett. A festés tényleg babra munka, ezért mással is próbálkoztam. Például mártással. A fiók belement egy alumínium ládába, mely zománcfestékkel volt megtöltve. Kívül-belül kapott így festést. Na ezek nem peregnek, olyanok, mint 15 éve. Volt olyan is, amit nem festettem, éppen olyan jók, mint a kifőzött-festett fiókok, csak nem tetszik, hogy  kívül megfeketednek. Ahogy elnézem, ezek a kifőzöttek éppen az örök életre és még néhány napig lesznek jók. Úgyhogy  mondhat akármit wr a hőszigetelésről, nekem sokkal fontosabb az, hogy ne korhadjon szét a fiók, és ne szaglásszanak a méhek a fiókok között.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3548 Dátum: 2019. Június 18. 11:21 »
Idézet
Kitinnel együtt engem is érdekelne,
Érdekel a frászt. Amikor olvasom a sok hülyeséget, aztán merek rá reagálni, akkor jön hogy nem értek hozzá, meg ne akarjam megmagyarázni az évtizedek óta "méhészkedőnek", meg lekezelő a stílusom stb...
Hát, az embernek rendesen elfogy a türelme, így nem csoda ha olyan a stílus amilyen, mert néha az az érzése mintha óvodában lenne, és a gyerek juszt se értene. Ennek ellenére próbál segíteni, de minek... Bár így utólag azt mondom, ha százból csak 5 embernek segített amiket írtam, akkor már nem voltam itt hiába. Igen, voltam, mert eddig csak ígérgettem, de az ígéretet meg is kell tartani, így ez volt az utolsó hozzászólásom, be sem lépek többet.
A fára meg van nagyon olcsó lazúr (kb. 350Ft/liter), két rétegben, arra meg van millióféle kültéri diszperzió, fali, lábazati. Olcsóbb és tartósabb mint akármilyen zománc, és a nikecellre is jó.
A jó minőségű arról ismerszik meg, hogy ha azzal le van kenve és megszárad, akkor az onnan már csak szerszámmal jön le, mint pl. véső, gyalugép és egyebek. Nem érdekli sem a víz, sem a tűző nap, nem pereg le.
Hogy a mézárakra is reagáljak, lehet itt kérem reménykedni, de amikor tudom, hogy a felvásárlónak 21,5 kilós átlaga lett, és ezt már az ő főnöke is tudja, akkor már a remény is odavan, hogy jó legyen az idei felvásárlási ár...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3549 Dátum: 2019. Június 18. 13:04 »
Érdekel a frászt.

Pedig de...

Tegnap jó pár oldalig csak "wr" hozzászólásokat olvastam, hátha megtalálom, mert érdekelt volna még a szigetelt Hunor 9-es kaptár is.
Szívesen néznék róla képet is.

A választ köszönöm. Szemcsés szerkezetű kültéri diszperzióra kell gondolnom??
Egyébként nem viccből írtam, hogy vakolat kérdőjellel, mert már több ilyet láttam (szigeteltet) és nem tartom azt sem rossz megoldásnak...

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3550 Dátum: 2019. Június 18. 14:45 »
Én paraffinviasz/méhviasz 70/30%- os elegyében főzöm a kaptáraimat. Amit így kezelek, mérettartó. (Amit festettem régebben, az nem mérettartó, és pereg is a festék.) Értekeztem egy méhésszel, aki így kezeli hosszú idő óta a kaptárjait, 5 évente újra kifőzi. A feketedésen kívül más baja nincs a kaptáraknak. Gyors módszer a kifőzés. Aláteszel a fióknak egy anyarácsot főzés közben, és a szutyok nem ragad hozzá.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3551 Dátum: 2019. Június 18. 17:45 »
WR!
Nem kell megsértődni! Más és más utakat járunk, mindenki kiválasztja magának azt, ami neki a kezére áll. Neked más a prioritásod, mint nekem. Ebből következően más megoldások jönnek ki a döntéshozatal során. A lazúron én is gondolkodtam sokat, de aztán nem volt tapasztalatom a kültéri használatot illetően.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3552 Dátum: 2019. Június 18. 19:14 »
Volt olyan is, amit nem festettem, éppen olyan jók, mint a kifőzött-festett fiókok, csak nem tetszik, hogy  kívül megfeketednek.

De gustibus nos est disputandum... :D

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3553 Dátum: 2019. Június 18. 20:53 »
Festékszóróval töredék idő alatt lehet festeni. Zománc+olaj festék felesben keverve. Dunaföldvári vásárban 1800 ft 2.5 liter. Remélem 10 évet kibír.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3554 Dátum: 2019. Július 06. 17:02 »
Ferencimre nick nevű méhésztárs új rovatot szeretett volna indítani a következő kérdéssel:
"Alkalmazza-e valaki ApisPlus preparátumot? Mi a véleményetek róla?"
Kérlek benneteket előtte mindig nekem jelezzétek ez irányú igényeteket.
Köszönöm szépen!
Nagyernyei Attila