Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1695747 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3525 Dátum: 2019. Június 16. 18:37 »
E
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:00 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3526 Dátum: 2019. Június 16. 19:45 »
Oszkár ezt bízd rám!
A pofátlanságnak is határa.
Nekem már akkor voltak méheim amikor gyurikát a gátőrházban tervezték.
Ennyi.
Nem hagyom, hogy olyan véglény szemtelenkedjék velem akit elindítottam a pályán.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3527 Dátum: 2019. Június 16. 21:03 »
Attila te velem szembe csak személyeskedni tudsz ! Amit tőled tanultam a Hunor rendszerről az egy scheize !!!! Akác erdő ügybe csak annyit hogy a tolna megye legkésöbbi akác erdejébe küldtél ami a leggyengébb terület a megyébe !!!! Erre verheted magad büszke lehetsz magadra !!!! Foglakozz a ruszki lőszeres ládáiddal és a fönkeiddel jó úton jártok hog tönkre tegyétek a méhészeti ágazatot !!!!😆😆

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3528 Dátum: 2019. Június 16. 21:12 »
Utolsó hozzászólásom a mostani!
Úgy látom magas nálad a vízállás, mármint a fejedben.
Arról elfeledkezel ismét gyurika, hogy amikor megszorultál méhanyákkal szereztem neked egy szuper anyanevelőt.
Aztán annyira pofátlan lettél, hogy amikor én mentem már nem kaptam, mert mind elvitted!
Soha nem találkoztam még olyan emberrel a méhészeti pályafutásom alatt akinek önzetlenül segítettem, és ilyen aljas velem.
Beszéld meg a haverjaiddal, hogy milyen szemét vagyok!
Egyébként nem a terület gyenge gyurika!
Én 14 éve ott tanyázok, és nem panaszkodok.
Azért annak örülök, hogy jó távol vagyunk egymástól.
Most csak arra kérlek kerülj ahol csak tudsz.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3529 Dátum: 2019. Június 16. 22:11 »
Azért, olyan szép a méhészbarátság!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3530 Dátum: 2019. Június 16. 22:45 »
Tudod Attila a személyeskedésed már teljesen más vágányra terelte ama beszélgetést. Túl zaklatott vagy, és ezt másokon véled felfedezni, fő okként a kánikulával érvelve. Megértelek. Ennyi szarságot meg/be/magyaráztatni a méhészeknek eléggé megterhelő lehet. Kérj nyári szabit a főnökségtől!

Oszkár ezt bízd rám!
A pofátlanságnak is határa.
Nekem már akkor voltak méheim amikor gyurikát a gátőrházban tervezték.
Ennyi.
Nem hagyom, hogy olyan véglény szemtelenkedjék velem akit elindítottam a pályán.
Nagyernyei Attila

Tényleg tudsz ilyet IS írni? Gratulálok! Azt hittem csak a méhészetben, mint szakmában vannak gondjaid.
Tényleg Te indítottál el már valakit a pályán? Na annak úgy kell. Éppen a lejtő aljáról ilyesmiket kiabálni csúnya dolog. Azta. Már akkor voltak méheid? Talán a korkülönbség annak az oka hékás. Ez igen. Aztán Gyurika meg túllépett rajtad. Segítene, de nem hagyod. Na 111.

Helló "Oszi"!  ;)
Ez a hozzászólás.....: :( !!! :o

Nem kellene ezt is a "törölt hozzászólások" sorsára juttatni?

Á dehogy. Ez egy Klubvezetői hozzászólás. Ezt szerintem nem felülről küldték, ez belülről jött.  ;D

Vajon mi lehetett az a durva írás, amiért azt a hubertuszt, (vagy mi volt a nikje a csávónak ?, ha hölgy akkor csajszinak) kizárta a Klubvezető Úr. Gondolom nem lehetett egy gátőri házban lévő légyott részletes leírása, attól sokkal nyomasztóbb volt az a téma, ami MEGFOGANT (ha hubitosz  ;D) akkor. Azt csicsergik a madarak, hogy valami mézhamisítónak szólt be "hubika", aztán jött fentről a parancs, hogy törölni, de rögvest mindent, mert buktás a dolog. Tud ez a "hubi" valamit? Hol vagy hubi?

Na de térjünk vissza. Attila! Még mindig csak a kerítésen kívülről hergeled a Tomipapát, mer' ezt meg azt ír a "ződőn" , miközben amit ír arról nem mersz szólni  :-[ :P :o ;D ,és Gyurikára tereled a figyelmet, ezzel vakvágányra jutunk, megfeledkezve a tényekről? Engedd ide, állj ki vele mint férfi a férfival, győzd meg az érveiddel, (amiket természetesen a köz elé tárás előtt meg kell konzultálnod a feletteseiddel-kivárjuk) és nyugodtan megnevettethetsz mindnyájunkat szinte óránként ebben a kánikulában...

Szegény Tomipapa (Arisztaiosz) elfelejtett szellőztetni a fóliasátorban és érzékelhető hőgutában szenved.


...amíg nem kerültök hűvösre. :-X
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 16. 22:51 írta kivancsi111 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3531 Dátum: 2019. Június 16. 23:08 »
...
Arról elfeledkezel ismét gyurika, hogy amikor megszorultál méhanyákkal szereztem neked egy szuper anyanevelőt.
...

Gyurika! Most jöttem rá, mi a harag oka.
.
Aztán annyira pofátlan lettél, hogy amikor én mentem már nem kaptam, mert mind elvitted!


Ez igaz? Még + egyszer használatos kidobott pótanyákkal bizniszelsz, nekem meg nem adsz azokból? Én is ilyet akarok. Gyurika, kérlek ne vidd el Attila elől mindet, mert nekem Ő szívesen ad belőlük, habár már mástól is kaptam tavaly, de ez nem publikus, de jót röhögni, arra jó volt. Na azokat tényleg le kell zárni a ládába, mert különben...

Nem szokásom a "puncsolás".
De az sem szokás, hogy egy méhésztárs ennyire nagylelkű, önzetlen legyen.
Szeretném Csányi Antalnak megköszönni a méhanyákat!
Évek óta megtisztel bizalmával, hogy amit elhozok tőlük én vehetem ki a családoktól.
Ez arra jó, hogy ellenőrzöm az anyák petézési teljesítményét, méretét és színét.
Egy évig még tökéletesen üzemelnek, és ha nem én cserélem le őket, leváltják.
További jó egészséget, vegyszermentes környezetet kívánok!
És még egyszer köszönöm szépen!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

De le ám!!! Ha megérik. ::)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3532 Dátum: 2019. Június 17. 06:21 »
Elég jó már a Balcsi vize.
Menj úszni egyet Kivancsi111.
Eddig is tudtam gyurika kitől tanul.
Még kicsit gyúrjatok, hogy ne az erdőre fogja a sikertelenségének okát.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3533 Dátum: 2019. Június 17. 08:24 »
Kedves Attila!

Ha netán az ilyen hozzászólásokkal az lenne a célod, hogy majd én is viszonzásul valami pótcselekvésszerű visszakiabálással reagálok, amiért aztán valamelyik moderátor barátod -ha ezek után még nekik esetleg nem nyílt ki a szemük-, kirak innét a koholt váddal, hát az nem fog menni.
Egyre inkább kezdenek szerencsétlen kitiltott Geddekas válaszaira hasonlítani a hozzászólásaid. Amikor sarokba szorították, és már nem volt kiút, akkor szokott ilyen, a témához egyáltalán nem kapcsolódó kényszerírásokat összehozni. Ugye neki is gyakran elfogytak az érvei, illetve nevetségessé tette magát kínjában. De legalább felébredt, aztán ezt közzé is tette, majd kirúgatták veled. Tehát nem tudsz rajtam fogást találni, de természetesen koholt váddal ezt megteheted, mint Huberrel tetették veled.
De még mindig nem jutottunk közelebb ahhoz a gondolathoz, melyet "Gyurika" javallt. Vagyis nem áthozni, átkiabálni kellene a "ződre", hanem arra válaszolni Tomipapának, amiről íRT. Nagyon Kíváncsi vagyok a válaszodra. Légy olyan kedves, és olvasd el még néhányszor, és talán meg tudsz győzni arról, hogy csak mellébeszélt az Öreg, hiszen ezért van a fórum. Két igazság nincs, tehát mivel Ő leírta a valóságot, azt senki nem cáfolta, ezért teljesen el fogják neki hinni minden szavát. Én régóta nem beszéltem vele, csak tegnap este. Egyáltalán nem haragszik rád. Na nem is kedvel, de ezzel egyre többen vannak így. Ha nem akarod, illetve nem engedik a főnökeid visszajönni ide, akkor azt is bevállalja a Tomipapa, hogy ott a  "ződön" vágj vissza neki. Meg a főnökök is írhatnának. Az egyik valamikor próbálkozott, de aztán rájött, hogy a méhészek egy része visszaemlékszik akár napokkal azelőtti dolgokra is, sőt némelyik még az előző évben történteket is átlátja, akad  olyan is aki egy kislexikon, ezért jobbnak gondolta távozni. Mindig veled vitetik el a balhét, állandóan egyeztetned kell, és tudom ez mennyi idődet elveszi a munkától, meg aztán egyre nehezebb ezt elvégezned, mert neked is van lelkiismereted.

Ez meg olyan uncsi:

Elég jó már a Balcsi vize.
Menj úszni egyet Kivancsi111.


Már ez is az volt:

...
Egyébként azt mesélik a nyaralók, hogy Balatonlellén még a Balcsi vize is édesebb.
Állítólag egy Kíváncsi méhész akácon nyitva felejtette az egyik csapot a pörgetőn (a kettőből), és pont a  Balatonba folyt a méz.
...

Feledékeny voltál. Négy pergető. Az idén is folyt mind a 4 csapon, csak nagyon rövid ideig.  :'(

Vagy amikor:

...
... neked akácon 5 csapon is folyt a méz, és a Balaton szintjét is Te állítottad be...

Nem 5. 4.
Sőt ezzel már másoknál is próbálkoztál:
...
Gyurikát meg ne oktasd tovább, annyi méze van, Siót lehet vele rekeszteni.
...

Hát igen. Az én mézem a Balatont édesíti, a Gyurikáé belefolyik a Sióba és így mindkettőnkké beletorkollik a Dunába. Na attól csak jobb lesz annak vize. Tudod most arról is írnod kellene valamit, amikor Budapest felől ehhez hozzákeveredik-e a rizsszirup... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 17. 23:39 írta kivancsi111 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3534 Dátum: 2019. Június 17. 08:31 »
Ezt írja Kivancsi111:
" Mindig veled vitetik el a balhét, állandóan egyeztetned kell,..."
Most már kezdek aggódni.
Te túlteszel a "javas asszonyokon", mivel látnoki képességeid egészen lenyűgözőek.
Senkivel nem egyeztetek, különösen ezért mert a kaptárfelújítás kellős közepén nem érek rá.
Eddig 35 kiló festéket használtam, és kb. 70 csiszoló korongot, 10 kg csónak kátrányt, fél köbméter akácstaflit, az aljakra.
Reggel van némi időm és este.
Most is csak azért vagyok itthon mert hála az égnek mézet kell kiszerelnem.
Gyurika mézével Siót lehet rekeszteni?
Azért ez elég híg...
Tanítsd meg, hogyan kell sűrű mézet pergetni.
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3535 Dátum: 2019. Június 17. 08:36 »
Feladom... ::)

*

wr

  • *****
  • 901
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3536 Dátum: 2019. Június 17. 09:08 »
Eddig 35 kiló festéket használtam, és kb. 70 csiszoló korongot, 10 kg csónak kátrányt, fél köbméter akácstaflit, az aljakra.
Most biztos megint én leszek a rossz mert szólni merek.  :o Egyszer kell a fát normálisan lekezelni, miután elkészült belőle a kaptár, és akkor ezek a dolgok (is) elkerülhetők, mert a fa életét kiszolgálja. Na nem az olajban történő kifőzésre gondolok itt, ami azt a kevés szigetelőképességét is elveszi, meg nem az olaj és zománcfestékekre, amik néhány év alatt szépen leperegnek róla.
A fekvő némileg más, de ott is érvényesül az ami a rakodónál, hogy leggyorsabban az alja megy tönkre, rothad el (oda csordogál le a párából képződő víz). Az elején én is beleestem egy hibába. Mivel külön aljaim voltak a félkeretes fiókok alatt, azok mindig akkor jöttek le amikor nem kellett volna, amikor meg kellett volna akkor nem akartak, elég volt lefeszegetni egy fiókcsere esetén. Ezért aztán úgy döntöttem amikor hunorra váltottam, hogy lesz egy alsó fiók, ezt rácsavaroztam az aljdeszkára. Életem egyik legnagyobb baklövése volt. Nem csak hogy nem tudtam fiókcserét csinálni, hanem egy idő után az összes ilyen fiókot eldobhattam, mert a rácsavarozott aljjal együtt rothadtak el.
Ma már ilyen nincs. Ha tönkremegy valami akkor az csak az alj lehet, teszek alá másikat, a fiókok meg ahogy nézem, az én életemet már kiszolgálják. Ha fekvőm lenne annak tennék ugyanúgy az aljába egy peremmel ellátott lemez tálcát, nem olcsó, meg beilleszteni a kaptár egészébe sem egyszerű, viszont onnantól a víz nem tud kárt tenni az aljban. Kívülre pedig nem olajfesték kell, hanem olyan, ami bírja az időjárás viszontagságait, akár évtizedeken keresztül.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3537 Dátum: 2019. Június 17. 09:29 »
Kívülre pedig nem olajfesték kell, hanem olyan, ami bírja az időjárás viszontagságait, akár évtizedeken keresztül.

Azt nem tudnád megmondani mi volna alkalmas rá? Pont ilyet keresek már nagyon rég óta.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3538 Dátum: 2019. Június 17. 18:34 »
Ha amatőrnek gondoltok a kaptárfestésben ismét tévedtek.
Volt amikor az elején én is használtam olajfestéket, meg cellkolort, trikolort.
Szétkapja az összeset a nap, lejön mint a rinocérosz bőre.
Most ezt https://www.motipspray.hu/webshop/festekek/alkyton_festekcsalad/alkyton_fenyes/alkyton-fedo-es-korroziogatlo-alapozo-egyben-festek-kenheto/
keverem össze kerítés festékkel!
8-9 évet bír ki, de az alkyton kilója 5.400 Ft!
Ja ja, nem olcsó.
Az aljakat kátrányfestékkel kenem, és akácstaflikkal merevítem.
Anno az össze rakodókaptáramat én gyártottam, és sokat másnak is.
Az első Hunor kaptárjaim orosz fenyőből készültek, a kecskeméti harckocsitároló födémje volt.
Csöpögött belőle a gyanta, a szöget nem lehetett beleütni!
A csavaroknak előfúrtam.
Azt már megszoktam, hogy dedósnak gondolnak néhányan, de sebaj.
Érthetetlen számomra ez a dicsekvő, lekezelő stílus, hogy egyszer 4 csapon engedjük az akácmézet, egyszer meg több lett mint a Sió csatornában a víz..., és olyan sűrű mint a lekvár.
Ha-ha-ha....
Ja és ezek a méhészbajnokok az idén csak másnál, és képen láttak rajokat, méz meg annyi mint a tenger.
Aztán jön a szidalmazása a kereskedőknek, hogy milyen szemetek mert nem veszik drágábban.
Ez az igazi bekiabálós érdekvédelem?
Először döngetjük a mellünket, hogy mennyi lett (persze ezt senki nem látta), aztán meg káromkodunk, hogy miért adnak érte ilyen keveset.
A kánikula elmúlt, remélhetőleg a napszúrás hatását hamarosan kiheverik.
Mindenhonnan azt hallani, hogy kevéske méz lett, gyakorlatilag a fele se az átlagos évekhez képest.
Akinek pedig kiugróan jól sikerült az idei 1.akác, az nem mond igazat.
Ugyanis dél Magyarországon a 2019-es akácon május 18-án volt egyetlen nap jó idő.
Előtte -utána, szél, eső, 6 fokos hideg.
A többi csak rizsa, aki meg becumizza vessen magára.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ****
  • 250
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3539 Dátum: 2019. Június 17. 19:02 »
Na én leszek az "igénytelen" méhtartó. Nem festem a kaptáraimat. 1000-1200ft körül van egy fiók. Festés nélkül 10 évet kibír. 10 évente újat csinálok. Megspórolom a festéket, csiszolókorongot és a festésre szánt időt. Na akkor ki a költséghatékonyabb? :D

Amúgy...ha már Tomipapa...úgy lenne fair, ha csak olyantól idézünk aki itt van a fórumon és tud rá direktben reagálni. Az nem ildomos, hogy a másik félnek nem adunk lehetőséget a válaszra. Azt pontosan úgy nevezik mifelénk, hogy "kibeszélik a háta mögött".