Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688722 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3495 Dátum: 2019. Május 02. 20:29 »
Nem baj!  ;)

Nektek úgy is megy minden anélkül is nem?  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3496 Dátum: 2019. Május 02. 20:43 »
Csak egyszer volt egy valaki aki nem a megbeszéltek szerint cselekedett, ezért le is mondtam az elnökségről!  :)

A fenét mondtál le az elnökségről. Lejárt a mandátumod és nem indultál a választáson.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3497 Dátum: 2019. Május 02. 21:27 »
Gondolkozz!

2013.

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3498 Dátum: 2019. Május 02. 21:47 »
Irattár nálad! (De miért is?  :o)

Nézz utána!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3499 Dátum: 2019. Május 05. 10:09 »
Walkerkám, most megbuktál, vagy megbuktál?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3500 Dátum: 2019. Május 05. 10:17 »
 :o
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3501 Dátum: 2019. Május 05. 10:55 »
Én aszondom walkerkám, hogy talán a hagyomány miatt, de Gödöllőnek érdemtelenül nagy szerepe van az omme-ban.
 Azért mondam hogy érdemtelenül, mert annyi hatalomvágyó szarkeverő mint Gödöllőn és Pest környékén van, sehol az országban nem található.
Ha van egy kis logikája valakinek, az kikövetkeztetheti, hogy az omme mai állapota nagy részt a gödöllőieknek és a pest megyeieknek köszönhető, és 25% sincs az ország többi részének szerepe.
És mivel ott olyan állapotok vannak amilyenek, csúcsra járván a hatalom vágy az egymás mószerolása, ide hozzám a béka segge alá süllyedt az omme.
Nem igen szeretem az öreg Cserényit, mert nagyon rossz a modora de hozzátok képest emberileg olyan magasan van mint a Kékestető. Lehet mert jó messze van tőletek.
De, mondok mást. Ugyan Csuja jellembeli tulajdonságait, nem tekintem követendőnek, de még ő is rájött, igaz nem rögtön, hogy ez az egész egy nagy rakás......... Ti azonban bár nem nézlek benneteket annyira hülyének, még mindig  Brosshoz ragaszkodtok aminek egyetlen oka van, Mészáros nem akarta ******, és azért utáltátok ki. Kérlek, válogasd meg a szavaid!
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 05. 20:21 írta Bicska »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3502 Dátum: 2019. Május 05. 11:52 »
 :o

Akkor Nógrád megye a Te logikád alapján folyton és nagyon fényesre van tisztítva!

Lehet, hogy a nagy igyekezett miatt forog néha az a köpönyeg........

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3503 Dátum: 2019. Május 05. 14:20 »
Igen. De, nekem nem kell védekeznem. Nézd csak meg mit írtam, 6 éve. vagy mit írtam a választások előtt.
 A bizonyítás egyszerű, csak vissza kell keresni. Én barátom meg mondtam előre, hogy mi lesz. Illetve, mi nem lesz.
 Nézz csak utánna.
 Viszont elismerem, az utóbbi időkben ti sem fordítottatok köpönyeget.
 A különbség csupán annyi köztünk, hogy míg én, az igazsághoz ragaszkodom, ti az érdekeitekhez.
 Mert az igazság az létezik. És az igazság sohasem változik. 6 éve is az volt. és a dögvész Gödöllőről terjedt akkor is, és most is.
 Azt is meg merem jósolni. Pest megye előbb vagy utóbb kicsinálja az Omme-t.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3504 Dátum: 2019. Május 05. 19:15 »
Azt is meg merem jósolni. Pest megye előbb vagy utóbb kicsinálja az Omme-t.
Ez most jó hír vagy rossz?

Merthogy egy olyan egyesület, amelyiknek a vezetése a magyar méhállomány egyharmadát egyetlen év alatt a szemétdombra küldte, az talán maga is odavaló vagy meg kell újulnia. Ugye te is így gondolod Vivaldi?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3505 Dátum: 2019. Május 05. 19:46 »
Hát ha az alapítók szemszögéből valamint a saját 27 éves tagságom szempontjából nézem, nagyon rossz.
 Ha onnan , hogy eltűnik egy csomó ártalmas ember, aki meggyőződésem szerint már a magyar méhészek kárára van, akkor jó.
 Be kell vallani, lassan elérkezünk oda, hogy annyira semmit nem ér az omme, hogy már jobb lenne , ha nem lenne. Ehhez nem kell más mint adni kell Brossnak még négy évet.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3506 Dátum: 2019. Május 17. 10:02 »
Jó ideje csak olvasom itt az csendesen az eseményeket .
 Semmilyen változás nem történt.
Nem is fog,amig -valami katartikus állapot elő nem áll a méhállományban,méhlegelőben- vagy a tagság abban nem hagyja önként a tagsági díj fizetését.
A jelen szervezet  ugyanis maga a "gátja" az önfejlesztésnek (minden téren !)
Amit át akar fogni, (netán képviselni!) azt nem lehetséges!
 Legelőször is szét kellene választani a megélhetést biztosító méhészeteket az egyéb méhészetektől.
A továbbiakban a legalapvetőbb -közös- értékek,érdekek- mentén tovább lépni,szervez/etet/eteket építeni, fejleszteni.

 E. János
 

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3507 Dátum: 2019. Május 17. 12:35 »
Én úgy látom, hogy sajnos a katartikus állapot (tömeges méhcsalád pusztulásra gondolok , amiről nagyon sokan hallgatnak, de aztán a sorozatos kudarcok feldolgozásához szükség van a "kibeszélésre") sem elég a méhésztársadalomnak, hogy felnyíljon a szeme... Elhitetik velünk, hogy méhészhiba !
Bár egyre több kollégától hallom az idén, hogy "Többet egy forintot sem fizetek.......(ez itt egy vulgáris rész helye  ;D)........!"
Aztán szóba kerül a "megporzási alamizsna" ,és látom egy-két tekintetben, hogy az "idén még utoljára"....  be fogja.

Tisztában vannak ezzel a helyzettel ott fent is. Nagyon ügyesen forgatják a dolgokat...
De még meddig ??? :'(  ?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 17. 12:39 írta Beeznisz »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3508 Dátum: 2019. Május 19. 23:36 »
Nincs az omme veszélyben míg a gyógyszer cukor támogatásban szerepel a cukor.
 Ez a kardinális pont.
 Mert az eszköz vásárlásoknak lassan befellegzik, mivel nagyon sok használt de olcsó eszköz fog megjelenni a piacon, ahhoz, hogy valaki hozzá jusson nem kell omme tagság, mert vélhetően a támogatás összegét levonják, és csak annyiért akarják értékesíteni, amibe nekik nettó került.
 Állítólag sok család elpusztult, és ennek ellenére a méhcsaládokra nincs kereslet. Ennek csak egyetlen oka van, ha így van, mégpedig, hogy sok a felszámolandó méhészet.
 Valahogy gyanús nekem az idei akác után még több lesz. De, ez csak gyanú.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3509 Dátum: 2019. Június 05. 07:13 »
Néhány gondolatom az idei évről, távirati stílusban.
- A tél enyhe volt, szinte nem is volt.
- A tavasz első része kiváló, jobbat kívánni sem lehetett volna, a méhcsaládok rohamos fejlődését okozta, főként a március, de áprilisra sem lehetett panaszunk.
- A repce gyenge-közepesre sikerült, és a vég efelé mászkálásnak indultak a méhek.
- A május esős, csapadékos, változékony, néha hideg (nappal 6 fok!) , szeles, néha napos.
- Az akác a hideg éjszakáknak, és a mérsékelt nappali melegeknek köszönhetően "normális" időben virágzott.
Tolna megyében a 2019-es akác egy napról szólt, május 18-ról.
Ezen a napon mérte mindenki a maximumot, sem előtte, sem utána nem voltak ilyen kiugró mérlegemelkedések.
- Extrém rajzási hullám az egész országban!
A 36 éves pályafutásom alatt soha, még hasonlót sem tapasztaltam, a csúcs az volt amikor szakadó esőben ment ki egy rajom.
Összességében állomány szinten minimális rajom lett, de szinte 2 héten keresztül el sem mozdultam a kaptárak mögül, folyamatosan bölcsőt romboltam, műlépet építtettem, és építő keretből a heréket tördeltem, de ez már nem méhészkedés...valami más.
- Az akácpergetéssel egy hetet vártam, mert annyira híg volt, hogy a méheknek időt kellett adnom a nektár besűrítésére.
- Pergetéskor 100 anyát selejteztem, amelyek ekkorra sem nyugodtak le, érzékeny búcsút vettem tőlük.
- Minden körülményt figyelembe véve az  eredményemmel  meg vagyok  elégedve, de a körülöttem lévő méhészek igen panaszkodnak.
- Mik ezek a körülmények?
Akác alatt két aggasztóan "mászkálós" napom volt, a többin is mászkáltak, de az ehhez a kettőhöz képest elenyésző. Ez a két nap a méhcsaládok bezártsága után volt, mert a tömegével kikelő méhek egyszerre indultak volna tájolni, de repülésre képtelenek voltak.
- Aggasztónak tartom országos szinten a sok rajt, mert ennek óriási a méhegészségügyi kockázata, valamint a termelési átlagokat is drasztikusan lerontotta.
- Akác után vagyunk, a gyalogakácról (vagy ámorakác, vízi akác) ömlik be a friss virágpor, és némi nektár, de véleményem szerint a serkentő etetés nem maradhat el.
- A napraforgók a rengeteg eső hatására már combközépig érnek, a hársnak van még két hete, így várhatóan ismét össze fognak virágozni.
Az idén rengeteget kellett dolgozni a méhekkel, és ahogy érzékelem egyre nagyobb a méhészek között az elkeseredettség, sokan feladják.
Nekem ez meg sem fordult a fejemben, de ha visszatekintek akár csak az elmúlt 10 évre, akkor is érzékelem, hogy nagyon sok tényező megváltozott amire felkészülni lehetetlen.
Tisztul a szakma, ami nem baj.
Nagyernyei Attila