Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688680 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3465 Dátum: 2019. Április 11. 19:58 »
Az Omme egy egyesület és a vezetőin múlik, hogy mi.
 Jelenleg Uniós támogatásokat koordináló szervezet. Ehhez viszont túl nagy a költségvetése, mivel ezt 3 hölgy is lláthatná. Nem kellene hozzá egyesület.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3466 Dátum: 2019. Április 29. 14:04 »
Kedves nagy tiszteletű Kontroll csoport.
 Emlékeztetném Önöket.
Lassan lejár a ciklus, már csak egy év. Lassan eljön a számadás ideje.
 Én mint a béka segge alól kuruttyoló egyszerű, de 27 éve tagdíjjat fizető omme tag mezei méhész, felszóllítanám Önöket, hogy kezdjék összegezni mindazon eredményeket, amit eddig elértek, és vázolni azt amit el akarnak érni még a hátra lévő időben.
 Mert eddig még csak két dologról értesültünk.
 Nevezetesen a repi italok, és a pogácsa mennyiségének pár százalékos lecsökkentéséről, és az elnök fizetésének 50%-os emeléséről.
A többit szedjék pontokba, ha lehet.
Előre is köszönjük.
Kelt: Magyarország. 2019 Repce nyíllás végén, akác előtt.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3467 Dátum: 2019. Április 29. 20:04 »
Vivaldi!
Sajnálattal olvasom, hogy a küldötteitek nem tájékoztattak az OMME Küldöttgyűlésén elhangzottakról, a munkaanyagba foglaltakról.
Akkor nem brekegnél a nagyvilágba.
Kicsit gyere feljebb az iszapból, nézz körül, fülelj  talán más lesz a véleményed.
Ha pedig zsigerből utálod az elnököt, azzal semmit nem érsz el.
A tények mindig ütősebbek, mint a mendemondák.
No de nem fogok taktikai tanácsokat adni, majd rájössz magadtól.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3468 Dátum: 2019. Április 29. 21:39 »
Kedves nagy tiszteletű Kontroll csoport.
 Emlékeztetném Önöket.
Lassan lejár a ciklus, már csak egy év. Lassan eljön a számadás ideje.
 Én mint a béka segge alól kuruttyoló egyszerű, de 27 éve tagdíjjat fizető omme tag mezei méhész, felszóllítanám Önöket, hogy kezdjék összegezni mindazon eredményeket, amit eddig elértek, és vázolni azt amit el akarnak érni még a hátra lévő időben.
 Mert eddig még csak két dologról értesültünk.
 Nevezetesen a repi italok, és a pogácsa mennyiségének pár százalékos lecsökkentéséről, és az elnök fizetésének 50%-os emeléséről.
A többit szedjék pontokba, ha lehet.
Előre is köszönjük.
Kelt: Magyarország. 2019 Repce nyíllás végén, akác előtt.

Kedves nagytiszteletű Vivaldi!

Nagybecsű megkeresése nyomán tájékoztatom Önt, hogy a Control Group Professional nem végez operatív tevékenységet az OMME-ben. Nem is tehetné ezt, mert félve óvott egyesületében ilyen szerv nem létezik. A szervezeti életük, valamint szakmai tevékenységük alakításában a lelkiismeretesen és felelősségteljesen dolgozó küldöttek és elnökségi tagok vállalnak oroszlánrészt, valamint az ő szakmai tekintélyük a garancia arra, hogy munkájuk során felelősségteljes döntéseket hozzanak. Bizonyára értesült arról, hogy az egyesület által alapított és kiadott havonta megjelenő Méhész-újság többek között arra is hivatott, hogy tájékoztassa az olyan méhészeket is mint például Ön, akik más irányú elhivatott tevékenységük miatt nem tudják testközelből követni a napi megfeszített munkavégzést. Javaslom, hogy támaszkodjon mély bizalommal és mély hittel az egyesületi szaklapjukra.
Szíves érdeklődése nyomán tájékoztatásul megosztom Önnel, hogy jelenleg a Control Group Professional a tejágazat értékeinek megőrzésén munkálkodik. Bizonyára egyetért velünk abban, hogy a közös jövőnk horizontján közös cél a tejjel-mézzel folyó Kánaán elérése. Természetesen addig sok munkát kell elvégeznünk, amellett, hogy számtalan nehézség lassítja a tevékenységünket. Itt is visszaköszönő probléma például az idegen területen történő legeltetés, valamint itt is megkerülhetetlen probléma a marhák kérődzése. 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3469 Dátum: 2019. Április 29. 23:25 »
Kedves Menáger.
 Ön valószínűleg most jöhetett a nemzetközi űrállomásról, avagy  több éves kutatásokat végezhetett az Antarktiszon, netalántán méhek jelentőségét kutatta a jégvirág beporzásában, az omme megbízásából, de semmi esetre sem járt valamely  Magyar méhészek által látogatott méhlegelő közelében.
Már az is eszembe jutott, hogy az Ön fajtája talán nem is ezen a bolygón létezik,  hanem képviselője valamely más fajnak, Ufo, mint mondjuk Dzsaffa, vagy kis szürke, mivel az Ön által emlegett heroikus munkából a  mocsárban brekegő, avagy a nagy száraz alföldi kultúrsivatagban méhekkel kínlódó mintegy tizenháromezer tag annyit sem érez, mint a Marson előforduló forgószelekből.
 Ugyan is a kérdés megválaszolásához elég egyetlen kérdést feltenni, miszerint, mi történne ha nem lenne omme.
 És ámbár önöknek úgy tűnik, hogy nélkülözhetetlenek, a tagok túlontúl része válaszolna úgy, hogy ha az omme nem lenne ugyanaz lenne, mint így. Semmi.
 Magyarán a magyar méhészek legalább a 95%-ban ez az omme egyáltalán nem hiányzik, létezéséről máskor nem is tud, csak ha hatástalan vagy méhgyilkos támogatott szerekre, és cukorra akar támogatást felvenni.
 Egyébiránt jó lenne az Ön által emlegetett ám az előző elnök által alapított újságban közzé tenni azoknak a névsorát, hogy kik és mennyi kártérítést kaptak a tavalyi napraforgós méhmérgezésekért, valamint a destruktor és társai által kiirtott méhekért.
 Úgy látom azonban, bár önt én nem ismerem, vagy teljesen tudatlan, vagy a nevezett kontroll csoport tagja volt, és ezért akarja tagadni a létezését is, bár ez igen nehéz lesz, mivel páran még igen jól emlékszünk áldásos tevékenységükre.
 Mindesetre, az azért jelent valamit, hogy a "kontroll csoport  hajdani tagjainak nagy többsége mára már a 3 évvel ezelőtti létezését is letagadná.
 De, mivel valahogy még vagyunk páran akik az alkoholt kerülvén nem estek amnéziába, biztosíthatom, hogy nem hagyjuk feledni, mint ahogy nem hagyjuk feledni tagjainak névsorát sem.
Becsülhető azonban az omme mostani vezetőinek pozitív hozzá állása is, akik nagy pénzosztásokat igérnek, felemelt támogatási összeggel, holott az Uniónak még költségvetése sincs, így egyáltalán nem tudni mennyi pénzt adnak erre a célra.
 Mindenesetre ez is úgy van mint a többi más tevékenységük. Önök mindenkitől függetlenek. A tagságtól is meg az uniótól is. Pontosan azoktól akik a pénzt adják Önöknek.
Tehát kedves menáger, jobb lenne, ha olyan eredményeket is tudnának mondani amit a mezei méhész is megérez, és nem csak olyat amit Önök.
Várom kegyes válaszát ez ügyben.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 29. 23:30 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3470 Dátum: 2019. Április 30. 06:32 »
"Önök mindenkitől függetlenek."

Itt most arra a 2 OMME listásra gondolsz, akik a szavazóik akaratától függetlenül nem a 4-ek álláspontján vannak?

Jó lehet mindig a nyerő csapatban játszani.........

Nálatok lesz számonkérés ez ügyben vagy csak így tovább mindentől függetlenül.......... ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3471 Dátum: 2019. Április 30. 08:47 »
Kedves walker.
 A szemléletünk különbözősége abból adódik, hogy míg te mindig bele merülsz valamilyen általam ismeretlen személyek elleni tevékenységbe, én mindig a nagy egészet, lehet úgy is mondani a globális szemléletet képviselem, a tagság szempontjából.
 Azaz egyáltalán nem érdekel, ki mit kínlódik odafenn, minden féle látszat tevékenységgel, csupán az érdekel, hogy a tagság mennnyit érez meg belőle.
 Ha figyeled, /és hogyne figyelnéd írásaimat,/ mindig arra irányulnak, hogy kiszedjem valakiből, hogy mi is az a rettenetesen fontos munka amit az omme vezetősége végez a tagság, még egyszer a tagság érdekében.
 Én bevallom kudarcot vallottam. Ugyan is 3 év alatt annyit sem tudtam kiszedni belőletek, mint a Warren bizottság, Lee Hardy Oswald-ból a Kennedy gyilkosság kapcsán.
 Ezért arra a következtetésre jutottam, hogy az omme vezető klikkjének a tagság érdekében végzett munkája titkosítva van, legalább 50 évre, és nagyon vigyáznak, hogy az a 13500 tag egyikének sem jusson a tudomására.
 Ezt azért gondolom így, mert tudomásom van róla, hogy több érettségizett egyén is található köztetek aki pontokba tudná szedni az eredményeket.
DE. Én vagyok az "Öreg Sam" /Szem/ Stílusosan. És még mindig törekszem.
Törekszem arra, hogy hátha egyszer valaki válaszol nekem például így:
1/. Ezt tettük ma méhészek érdekében a három év alatt.........
2/. Ezt is tettük a méhészek érdekében a három év alatt.......
3/. meg ezt is tettük a méhészek érdekében a három év alatt......
4./ STB...............

Ettől egyszerűbben nem lehet. Logikusan gondolkodva csak két eset lehetséges. Ott"fent" mindenki hülye, vagy nincs mit válaszolni.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 30. 08:52 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3472 Dátum: 2019. Április 30. 10:44 »
 "Ott"fent" mindenki hülye, vagy nincs mit válaszolni."

Na akkor a palócot kérdezd, mit csinált az elmúlt 3 évben!

Aztán rögtön felmérheted, hogy h..... vagy nincs Neked mondani valója!

Úgy tudom annyira szívén viseli a nógrádi méhészek sorsát, hogy a házába van bejelentve az egyesületetek és éppen Ő nem tájékoztat titeket az értetek végzett munkájáról?  :o

Szerinted nem végzi jól a munkáját, hogy így nagy nyilvánosság előtt kéred mondja már el valaki, helyette azt amit Neki kellett volna?  :o

És Ő a 2. számú vezetőnk?  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3473 Dátum: 2019. Április 30. 11:02 »
Arany barátom Walker. / Egyszer már szerét ejthetnénk, hogy legalább egy kávé mellett megismerjük egymást, tudod, szeretek veled beszélgetni./
 No, már most ugye bár, tudod itt a béka feneke alatt a mocsárban mi csak abból indulunk ki, amit látunk, jobban mondva ami le jön hozzánk.
 És, hogy mit látunk?
 Hát azt látjuk, hogy mióta az általad olyan nagyon kedvelt elnök van, a fizetésének felemelésén kívül nincs semmi. Tán csak a pogácsa és az üdítő száma csappant meg egy kicsit.
 Tizenháromezer valamennyi társam és én csupán azt látjuk, hogy noha Mészáros alatt maga a miniszter elnök lobbizott Brüsszelben a méhészek nevében, most azt sem bírják elintézni, hogy legalább a méhészek mellé álljanak  mérgezés ügyben.
 Azóta mióta az új elnök van semmi féle előre lépés nincs szép beszédeken kívül.
 No már most, ha az említett elnök helyettes akit nagyon utálsz a Fekete Józsi, eredményesen tudott dolgozni Mészáros alatt, most meg nem tud, annak csak egy oka van, mégpedig, hogy semmi szerepe nincs az elnök helyettesnek, ha az elnök nem akarja.
 Ez pedig másképpen nem működhet mint úgy, hogy az elnök befogadja e mások véleményét vagy csak mondja a magáét, mint a mostani elnököd.
 Tehát összefoglalva, te is tudod én is tudom. Aki itt számít, mert tótum-faktum az az elnök, és nem a helyettese vagy a vezetőség.
Ha az elnök akarja van valami, ha nem akarja, nincs.
 Ez ilyen egyszerű.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3474 Dátum: 2019. Április 30. 11:24 »
És ezt hogy nem tud semmit csinálni nektek elmondta?  :o

Mert akkor se csinált semmit amikor kinyilatkoztatták, hogy közhasznúság........ráérünk még...........(drágább elnök úr alatt)

Ja nem, még is csinált!
A Ti közhasznúságotokat, ami alatt az OMME elveszítette a sajátját.

Én nem bántásból hozom elő neked állandóan szegénykét, de pechjére éppen ő a 2. számú vezető és Ti küldtétek oda ahol most van.

Az meg hogy nem szavazat többségre működne a vezetőség......... :o

Az minimum érdekes lenne, az alapszabály szerint legalább is!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3475 Dátum: 2019. Április 30. 15:46 »
Ki hangsúlyozom 13000 magyar méhész nevében beszélek. Aki nem ért velem egyet az a 13000 fölött van, vagy kérje ki magának.

 NEKEM a béka segge alatt leledző Magyar méhésznek, aki súlyt a rossz idő, a mérgezések, az akác irtása, az alcsony mézár, a hatástalan atka elleni szerek, a méhgyilkos atka elleni szerek stb., a tököm tele van azzal, hogy ti mi a fészkes f@szt kínlódtok odafent. Én a 13000 Magyar méhész, magasról kakálom le, hogy közhasznú e az omme vagy nem. Nem érdekelnek az egymás közti ellentétetek, sem családilag, sem a vezetőség között, sem máshogy. Nem érdekel ki, kitől vált el, és azt honnan akarja ki tiltani. Nem érdekelnek a vezetőség egymás elleni sz@rságai
 Engem az érdekel, hogy meg tudjak élni. Megfelelő mézár. Méhgyilkos vegyszer nélküli megfelelő nagyságú méhlegelők. És ha már adják, ne ölje a méheket a támogatott atka elleni szer.
Továbbá, ha már megtörtént a baj, a mérgezés vagy más, az omme ne mismákoljon, hanem teljes odaadással áljon mellém.
Ezt kérem csupán a 13000 magyar méhész nevében. És ezt a kérést azért merem megtenni, mert én tartom el az egész semmire sem jó bagázst, a tagdíjamból és a nekem kiutalt uniós támogatás omme általi megcsapolásából.

Érthető, vagy írjam le részletesebben?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3476 Dátum: 2019. Április 30. 15:58 »
"És ezt a kérést azért merem megtenni, mert én tartom el az egész semmire sem jó bagázst, a tagdíjamból és a nekem kiutalt uniós támogatás omme általi megcsapolásából. "

Na ha nem vagy megelégedve a munkájával sem mint egyesületi vezető, sem mint szaktanácsadó, rajta kezdeményezd a visszahívását!

Tudod aki összesz........., az takarítson maga után.

Mivel a Ti szavazataitokkal van ott ahová küldtétek, így a feladat adott.

Mit alább többször elismered ismételten, hogy nem végzi jól a munkáját, most rajtad a sor ha akarsz tenni valamit....

Ha meg nem, akkor........ ;D

Egyébként 13.000 ember képviselőjének tartani magadat.........
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Vicces hely lehet ez a palócföld ahol ilyen emberek teremnek!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3477 Dátum: 2019. Április 30. 20:43 »
Kedves Ranger, igen jól ismerem ezt a taktikát. El akarod terelni a figyelmet az omme elnökről, és sleppjéről. Már az is eszembe jutott, hogy nem kéne neked valami orvost felkeresni, mivel mindenről egy személy jut az eszedbe. Mint a ló az ellenzővel, de minden mögött egy embert látsz, ami valljuk be már beteges. Szerintem meg az általad emlegetett ember nincs döntési helyzetben, tehát akár mit fogsz rá, amit csak akarsz, a te bajod, mert rajtad kívül mást nem izgat. Ellenben.
 Magyarázd már el nekem egyszerű mezei méhésznek, hogy miért jó nekem ha az omme közhasznú egyesület?
1./ Drágább lesz a méz?
2./ Több lesz a méhlegelő?
3./ Kevesebb lesz a mérgezés?
4./ Több lesz a támogatás?
5./ Olcsó cukorral látják el a méhészeket?
6./ Vagy.............?
 
 Mert mintha nekem megint úgy tűnne, mintha ez is mint más is, nem a méhészek, hanem az omme elnök és sleppje érdekét szolgálná.
 Ti megszoktátok, hogy a 13000 ember nevében nem mer beszélni senki. Én merek. A facebookon a Méhészfórum oldalnak jelen pillanatban 15628 tagja van. Megkérdezzem ki ért velem egyet és ki nem?
Akarjátok? Mert ahhoz a fenti irományt közzé kell tennem. De eddig voltam olyan korrekt, hogy nem lázítottam a népet, és lényeges dolgot csak itt írogattam.
De, ezt gyorsan meg tudom változtatni.
Ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek is.
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 30. 20:58 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3478 Dátum: 2019. Április 30. 21:01 »
Igen megbecsülöd azt a 15628 méhész fórum tagot, akiket nem tartasz méltónak,
hogy lényeges tudás birtokába kerüljenek.

Majd ezt is írd meg nekik!

Már fenyegeted is a fő palócot......... :o :o :o :o

Én mindig az igazság pártján állok!

A hitvány hazugok, becsület szavazók, kasszában turkálók vesszenek

de tényleg...........

Állj a 15628 embered élére és hajrá!  ;D

(Kíváncsi vagyok hányan lesztek........
kb. 50-en amibe a rokonságod is benne van!)  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3479 Dátum: 2019. Április 30. 22:32 »
Jól van Rangerkám, hagylak lenyugodni.
 Mindenesetre csak mondanám, a politikai élletben, valamint a közélletben való részvétel, vagy valakinek az ilyen nagyságrendű gyűlölete, amit te tanúsítasz a Fekete Józsi iránt nem vezet hosszú életre.
 Józsi emlegetése ugyan is úgy felviszi a vérnyomásod, hogy észre sem veszed de meg üt a guta.
 Itt egyáltalán nem Józsiról van szó, aki szegény az egyetlen aki kezdetektől ott van, és volt már ügyvezető is, akire mindig lehett számítani, és most is az egyetlen hoszú idő óta az omméban lévő stabil ember.
Egyébként sem hinném, hogy ez az egész herce hurca neki hiányzik. De, ha ő sincs akkor elmehet az egész omme a fenébe. Tudomásom szerint ugyan is az ő, ellentétben az elnökkel nem kap fizetést, viszont mint szaktanácsadó nekünk nagyon is megfelel, akár hogy is veregeted a segged a földhöz, ha rajtunk múllik nyugdíjig ott marad. És nekünk, mint az omme legnagyobb létszámú tag egyesületének talán illő is legalább az elnök helyettest delegálni, még ha az elnök helyettesnek nincs is valami nagy szerepe.
 De, én megértelek. Szeretsz terelgetni. És itt egyáltalán nem vele van baj. Inkább olyanokkal mint te is vagy, vagy is a mostani elnök talpnyalóiról. Isten mentsen meg tőle, hogy a maradék omme-t olyan emberek kezébe adjuk, mint személyed, bár igaz, nagyobb részben most így van. Meg is látszik rajta..