Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688988 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3450 Dátum: 2019. Február 16. 21:12 »
-
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:09 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3451 Dátum: 2019. Február 16. 21:22 »
A Gőzölgőben írtam választ véletlenül.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3452 Dátum: 2019. Február 25. 20:25 »
Tisztelettel szeretném bejelenteni, hogy a Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz kiszállítottam a XV.Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznapon összegyűjtött mézet.
Böjte Csaba köszönetét fejezte ki , és kérte, hogy adjam át üzenetét.
Minden adakozó méhésztársnak én is megköszönöm a Tolna Megyei Méhész Egyesület nevében a nemes gesztust.
A méz mennyisége nem tükrözte, hogy milyen gondokkal küzd az ágazat.
Sokszor a jó évek után negyed ennyi méz jött össze!
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3453 Dátum: 2019. Március 03. 10:33 »
Jelen pillanatban, ha az ember csak támogatott gyógyszerekkel védekezik, és azt az előírás szerint teszi, akkor az kimeríti a teljes gyógyszer cukor keretet. Nem kell cukrot venni. Jelen pillanatban az eljárás az, hogy a legtöbben vesznek 50%-ban támogatott gyógyszert, 50%-ban cukrot, és a védekezés gerincét valamilyen módon és helyről beszerzett, vagy kotyvasztott szerrel végzik.
 Példának okáért csak a Szerbiából beszerzett szereket említeném.
 Ebből következik, hogy a támogatások csökkentése is, már nagyon sokakban fel fogja vetni, hogy érdemes e Omme tagnak maradni.
 Az egy lábon álló, csak a támogatások osztogatására alkalmas omme, szét fog esni.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3454 Dátum: 2019. Március 03. 10:57 »
Vivaldi!

Valószínűleg-az eddigi írásaid alapul véve-amit most leírok,nem változtatja meg a véleményed.Nem sok foganatja szokott lenni részedről az ilyen jellegű írásoknak,amik rá kívánnak világítani helytelen álláspontodra.
De hátha most !?!?

ÉS-direkt így kezdve-miért lesz az jó Neked,ha az OMME szétesik?

Mert mi-akár mindkét oldalról valók(ha ez így is alakult,hogy két oldal van)-akik pont ez ellen,azaz az egységért,az egyesületért,az összefogás szükségességéről beszélve ÉRTE,az OMMÉ-ért tevékenykedünk,teszünk,ezt a Te hozzáállásodat nem értjük.
Nem értjük azt,miért a szétverése,értékeinek a fikázásában éled ki magad és miért nem a jobbá tételéért teszel?

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 03. 13:36 írta Csányi Antal »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3455 Dátum: 2019. Március 03. 13:59 »
Így van. Nekem marha jó lesz. Megint szét megy egy olyan szervezet aminek 27 éve tagja vagyok.
 Nektek viszont nagyon rossz lesz, mert megint bebizonyosodik szavahihetőségetek, hogy mindig hülyeségeket dumáltok.
 Mert ugye, nem tudom ki az aki állandóan azt hajtogatja, hogy a támogatásokra csak kizárólag nem lehet egy egyesületet felépíteni.
 De azért megkockáztatom, ezek nem ti vagytok, hanem főleg én.
 De, levezetem neked logikailag, ami nektek nem az erősségetek, hogy miért gondolom így.
 Ha a támogatások összege csökken, és a minisztériumban ránéznek, hogy mit vegyenek ki belőle, egyértelmű mi lesz az. A cukor. Mert ha a gyógyszerekre szükség is van, mert az megindokolható, a cukrot vegye meg mindenki magának, az nem gyógyszer. Ráadásul a cukor támogatása nem is érdeke a német gyógyszergyártó lobbynak.
 Márpedig, ha a cukrot kiveszik, ami egyébként csak nagyon megindokolva van most is benne, maradnak a hatástalan német gyógyszerek. Hozzá tenném az, hogy hatástalan még a jobbik eset, de beletesznek olyan atka elleni készítményeket is ami nem csak az atkát, hanem a méheket kiirtja.
 No most nincs róla statisztika, de az omme tagság nagyobb része 20-30-40 családos méhész. Ezeknek már nem lesz érdeke tagnak lenni, csak a hatástalan Német gyógyszerek támogatása miatt. Már pedig ti semmit mást nem tudtok kitalálni az elnökötökkel együtt, aki még mindig abból él, hogy "méhész volt ámerikában."
 Tehát a végén leszögezem, nem az ommé-val van baj, hanem veletek. A mostani elnökkel, és támogatóival. Akiknek semmi elképzelése, ismétlem, semmi elképzelése sincs semmi egyébről, mint más pénzének, ebben az esetben az unió méhészeknek küldött támogatásának megcsapolásáról, és a maradék osztogatásáról. Természetesen arról sem, hogy hogyan és mit kéne csinálni egy egyesületnek.
 Ezért ha ti maradtok, mi több évtizedes régi tagok, kénytelenek leszünk tudomásul venni, hogy az omme is, mint a hajdani melliféra eltűnik, mint szürke szamár a ködben.
 Benneteket kéne seggbe rugdosni ahhoz, hogy az omme túl élje a következő öt évet. Ez lenne a magyar méhésztársadalom érdeke.
 És csak utána lehet megfordítani a tendenciát, és elkezdeni építkezni.
 Veletek az Omme-nak belátható időn belül vége. Bezony. Majd meglátod, ha nem hiszed.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3456 Dátum: 2019. Március 03. 15:29 »
Most Te nagyon tudsz valamit, vagy egyáltalán nem.  :o ::)
Mit szólnál ahhoz, ha kiderülne a napokban, hogy van egy olyan elképzelés a jövőre nézve, miszerint a támogatásokban a cukorra fordítható összeg mértékét növelik a gyógyszer terhére, és ez a keret, valamint a támogatási összeg/méhcsalád még emelkedne is.
Na most két eset fordulhat elő:
1. Én tudok valamit rosszul.
2. Megijesztettél mindenkit a vezírkarban, és azonnal lépnek.  ;D

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3457 Dátum: 2019. Március 03. 15:49 »
Nem tudom Vivaldi honnan szedi az infóit, de nemhogy csökken, hanem nő a méhészet támogatási összege. Most azon megy elvileg a tanakodás, hogy mire menjen a több pénz. Állítólag még kaptárra igénybe vehető támogatás is lehet...

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3458 Dátum: 2019. Március 03. 18:28 »
Igen. Elképzelés az van. Nekem is. Álmomban.
 Egyre jobban támogatnak itt már mindent, cukrot, amit egykor is csak úgy fogadtak el, hogy a méhcsaládok jó kondícióba tartásához szükséges. Már akkor is nagyon meg kellett indokolni. És mostanában már a kaptárok vásárlását is mondják, hogy támogatják. Meg mindent. Aztán felébredünk, hogy bilibe lóg a kezünk.
 Én is láttam, olyant aki hallotta valakitől, aki meg mástól hallotta.
 Közben, a valóságban három úriember ül az asztal mögött, és aláírásokat gyűjtenek, a támogatások csökkentésének megakadályozására.
 Csupán ennyi különbség van az állom és a realitás között.
 Mert az életszerűség egyáltalán nem ad okot ilyen optimizmusra, amit csupán azok táplálnak akiknek ez még az érdekük.
 Mert jobb álmodozni, mint szembe nézni a valósággal. Majd csak lesz valahogy. Viszont az idióta unióból más hírek jönnek, a támogatások megkurtításáról. De, ezt hagyjuk figyelmen kívül
Ha azt vesszük még három hónappal ezelőtt is ki nevettek, ha felemlítettem, hogy a támogatások bizonytalanok. Ehhez képest most már aláírásokat gyűjtenek a megkurtításuk ellen. Érdekes ez, nem?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3459 Dátum: 2019. Március 03. 19:52 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 06. 07:02 írta deGonosz »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3460 Dátum: 2019. Március 03. 20:05 »
Vivaldi teljesen lecsúszott az iszapba.
Döntés született, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti Programot komoly összeggel felemelik.
Ez tehát tény.
Amit viszont maximálisan visszautasítok, sőt kikérem magamnak!
" Tehát a végén leszögezem, nem az ommé-val van baj, hanem veletek. A mostani elnökkel, és támogatóival. Akiknek semmi elképzelése, ismétlem, semmi elképzelése sincs semmi egyébről, mint más pénzének, ebben az esetben az unió méhészeknek küldött támogatásának megcsapolásáról, és a maradék osztogatásáról. "
Te tudod egyáltalán miről írogatsz?
Ezek után kétségeim vannak, hogy te csak a tó vizéből kortyolgatsz.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3461 Dátum: 2019. Március 03. 20:31 »
Csak egy kérdés.
 Ki csinálja a nemzeti programot? Ti. Vagy is az omme.
Ki adja a pénzt? Az unió.
 Azt még nem tudtam, hogy Brüsszelben bizottságban helyet foglal az omme is.
 Még egy kérdés. Hogy csináltok nemzeti programot akkor, amikor az Európai Bizottságban nincs költségvetés 2020 utánra? Nincs tisztázva a támogatás mértéke a Kelet európai Országok felé.
 Úgy tudom az idén kell elkészíteni.

 Most megint hülyének nézitek a népet. ha ilyen jól áll a nemzeti program, akkor minek is az aláírás gyűjtés?
 Vagy csak hülyéskedtek? Vagy vicceltek? Vagy mi a fészkes fene megy itt? Mert ugye erről semmit nem lehetett hallani, és hirtelen felindulásból megjelentek az aláírás győjtő Urak Balassagyarmaton a bejárat előtt Szombaton? Akkor most ők hülyék, és nem tudnak semmit? Nem volt jobb dolguk? Vagy most ki a hülye?

Én is csinálok egy családi programot, mondjuk valamelyik bank felé. a kérdés, hogy egyáltalán figyelembe veszi e a bank, ugyan is ez analóg, a nemzeti program meg az unió viszonylatához.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3462 Dátum: 2019. Március 13. 09:24 »
Kedden reggel hat harmincnyolckor Bross Péter nyilatkozott a Kossuth rádióban szerintem jól sikerült.Mondott olyant is hogy az akácnak már megpattant a rügye tőbb mint egy hete , hát én nem látok semmi ilyent.
https://www.mediaklikk.hu/radio-lejatszo-kossuth/?date=2019-03-12_06-00-00&enddate=2019-03-12_09-10-00&ch=mr1

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3463 Dátum: 2019. Március 25. 10:29 »
Én éltem akkoriban is eleget, amikor lehetett választani a népfront jelöltje és a népfront jelöltje között.
 A fejlődés mérföldköve a szovjetunióhoz való viszony. Mondá apánk Csermanek János.
No már most, ebből indultok ti ki.
 Le is fordítom. Aki "Bross ellen van az az Omme ellen van," mondjátok ti.
 Végül is ez jó politika a részetekről, és talán van is aki bedől neki.
Én meg azt mondom, hosszú távon, már ha nem csak a holnapi ebédig tekintünk előre, aki Bross mellett van az az omme felbomlását segíti elő, tehát távolról sem igaz az, hogy Bross egyenlő az omme -val.
 De, ha így lenne, akkor már le is írhatjuk az Omme-t.
 Persze sokszor megkaptam már én is a vádat miszerint  az Omme-t bomlasztom, holott, én már 27 éve vagyok tagja, akkortól amikor tól még semmilyen támogatás nem folyt keresztül rajta, csak a tagdíjat fizettük, tehát ránk épült az egész.
Én tehát azt mondom, az omme jövője azon áll vagy bukik, hogy sikerül e jövőre alkalmas jelöltekkel kiállni Bross ellen. Véleményem szerint ugyan is, most már ez tovább így nem mehet, és talán ideje lenne figyelembe venni a küldötteknek a tagság véleményét is. Mivel talán ő értük lenne az egész.
Vagy nem?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3464 Dátum: 2019. Április 11. 10:41 »
Az OMME nem érdekképviseleti szervezet, hanem egy állami támogatással fenntartott csicska. Nem mi, méhészek tartjuk fenn, hanem az EU támogatás. Következésképpen a vezetői sem csak a méhészek érdekeit képviseli, sőt néha úgy tűnik számomra, hogy a legkevésbé azt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.