Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688372 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3300 Dátum: 2019. Január 13. 19:30 »
Én nem állítok semmit, csak azt, hogy a választások során az OMME jelöltjei papírról 6 főt választott be a vezetőségbe a nagyérdemű, a másik társaságból 5 főt.

A demokrácia szabályai szerint a döntések szavazások útján születnek legalábbis az OMME.hu oldalon szereplő közzététel szerint.

Ha jól tudom a 6 főből kettő nem a választói akarat szerinti közösségét képviseli, hanem átállt a másik oldalra.
(Gondolom tudják miért.)

Azt a csepegtetett információk alapján, hogy kinek milyen felelősség van a dolgok mai állását tekintve, (az egyesületük ellenőrző bizottság tagjait leszámítva) nem sok méhésztársnak van lehetősége felmérni.

Az viszont kitűnik, hogy a megválasztott 4 fő rendre együtt szavaz kevés kivétellel, így bennük a választóik biztos nem fognak csalódni.  :D

Azt hogy ezekkel a szavazatokkal segítették-e a tagságot vagy éppen ellenkezőleg az összes infó birtokában lehetne csak hitelesen nyilatkozni. (Ez meg ugye .........) ;)

Visszatérve a 2 főre, akiből az egyiket Te (szíved joga szerint) nagyra tartasz, de a döntését, hogy átállt nem tudod elfogadni.

Most akkor még egyszer neki futva utoljára.

Ha szerinted rosszul mennek a dolgok és ebben ludasak a kedvenceid, akkor nem kell őket nagyra tartanod.

Ha nem mennek rosszul a dolgok, akkor büszke lehetsz a 2 főre, főleg a kedvencedre, hogy lám előre látó volt és része van a sikerekben.

Akkor döntsd el melyik igaz inkább?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3301 Dátum: 2019. Január 13. 21:02 »
Nagyobb a baj, minthogy akár 4 akár 6 fő befolyásolni tudná a dolgokat.
 Ugyan is amibe tenni kellett volna valamit a gyalog méhész érdekében, azzal a négy fő is egyet értett volna, tehát biztos, mert ők sem merték volna felválallni, hogy a méhészek érdeke ellen szavazzanak.
 Nem tudok olyanról, hogy bármilyen kezdeményezést ami a méhészekre pozitív leszavaztak volna. Mert ugye van itt némi ködösítés a leszavazások tekintetében. Mindig az az idok, az elnök nem tud semmit csinálni mert négyen leszavazzák egyszerűen cáfolható, csak nyilvánosságra kéne hozni, akár ezen a fórumon is, hogy milyen pozitív intézkedéseket akart Bross megcsinálni.
Csak leírni, hogy ezt és ezt akartam, de leszavaztak.
A félelmem azonban az, hogy azon kívül a kavarásokon kívül ami oda fönt megy, semmi a méhészeket érintő pozitívumról, még csak elképzelése sem volt az elnöknek, és a hátra lévő időben nem is lesz.
 Nem akarok senkit semmivel gyanúsítani, mert bizonyítékom nincs, csak egyet tudok, hogy innen lentről a gyalog méhész szempontjából, hogyan néz ki a dolog, és ezt nyomban lehet is cáfolni, ha nem így van.
 Innen lentről úgy néz ki a dolog, és erről sokmindenkit meg lehet kérdezni, hogy az elnök egyáltalán nem a méhészek érdekeit képviseli.
 Kifizető helynek használja az Omme-t, és még van pár gyanús dolog arra nézve is, hogy kikkel barátkozik, és barátkozott azelőtt, és ezek nem a méhészek, hanem pont az ellenérdekelt felek, például, néhány mézkereskedő.
 De, mondom, lehet is cáfolni engem rögtön, ha nem így van.
Szóval, én még mindig várom, azokat a terveket, elképzeléseket, amiket az elnök végre akar hajtani, és valamennyire előre lendítené a méhészek mostani helyzetét.
 Mert ugye néhány homályos és hamvába halt, mert nem megvalósítható elképzelés, például a kezdő méhészek számának korlátozására, minden féle fizetős tanfolyamok kötelező elvégzésével, nagyon kevés lesz, hogy újra válasszák. Feltéve, ha lesz másik induló és főleg ha a szavazat számlálás, valamennyire igazságosan történik.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3302 Dátum: 2019. Január 13. 21:21 »
Majd meglátjuk, hogy az OMME tagság tűrőképessége meddig tart.

Ha szakad a cérna, akkor elő kell állni és a bizonyítványát mindenkinek meg kell magyarázni.

Akinek ez jobban sikerül, az marad továbbra is, a többiek meg ............

Bár ezt a közösséget látva......... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Túl sok szótlan ember van.
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3303 Dátum: 2019. Január 15. 18:06 »
Walkerkám, te okos ember vagy, nézzünk szembe a tényekkel.
Ez az elnökváltás analóg volt a rendszerváltással.
 Én nem vagyok egy baloldali szavazó, sem liberális. DE.
 A régi rendszer se volt valami jó, de azt a rendszert leváltani azért ami utána jött, az bizony bődületes ökörség volt.
Nem tudom érted e, a párhuzamot?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3304 Dátum: 2019. Január 15. 18:20 »
Ez a demokrácia!

Nem mindig az van ami jó lenne, hanem az amit megszavaznak!

Amit meg nem szavaztak meg és annak ellenére (könyékig) dolgoztak benne, az is hajaz a mostani közállapotainkra, főleg hogy vágyódsz az ilyesfajta emberek után.

Bár ez amiről itt mi értekezünk senkit nem érdekelt / érdekel / és nem is fog érdekelni.

Ez a legfőbb baj!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3305 Dátum: 2019. Január 15. 18:27 »
 Walkerkám ne becsüld le a dolgot.
 Abból gondolom, hogy ha véletlenül olyat írok ami valakinek az érdekeit sérti, rögtön jön a cáfolat.
 Sokan olvasnak, de kevesen írnak. Egyrészt mert nem látják értelmét. Úgy vannak vele, mint én a küldöttgyűléssel. Nem látom értelmét felmenni.
Azonban elismerem. Nem lehet tudni, hogy ebből mennyi a közönyösség, és mennyi a tehetlenség érzése.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3306 Dátum: 2019. Január 15. 18:42 »
Milyen érdek sérelemre gondolsz?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3307 Dátum: 2019. Január 15. 19:31 »
Szerintem baj van!
Vivaldi nem is Magyarországon él, ugyanis ezt írta:
"Ez az elnökváltás analóg volt a rendszerváltással."
Rendszerváltás Magyarországon?
Ezt én inkább ágrázásnak vagy gengszterváltásnak mondanám, a verebek átültek egy másik ágra.
Az elnökválasztásról.
Akkor a küldöttek akaratát tükrözte, nem kértek a szakmaiatlan "Lacapacákból", a pusszantásokból, meg az ordibálós emberből, aki még azt is megmondta kire kell szavazni.
Ma sokkal demokratikusabban működik az OMME!
Senkibe nem fojtják bele a szót, nincs kuss és hasonlók.
Az OMME most sem működik flottul, de ez mind annak a pár embernek köszönhető akik azon szorgoskodnak, hogy  tudnak az elnöknek betenni.
Annyi jó hír talán akad, hogy bármennyire is gyúrnak, súlyemlők már soha nem lesznek.
Ja és most olvastam a facebookon, hogy új ügyvezetője van az OMME Magyarország Kft-nek.
Gondoltam, hogy nem fogják sokáig nézni Izabella kisasszony "vajúdását", de az új ügyvezetőnek sem jósolok hosszú jövőt.
Egyszerű a történet mint a faék.
Civil szervezeten belül nem lehet gazdasági társaságot nyereséggel üzemeltetni csak a tagok lehúzásának útján.
Úgy érzem a küldöttek a múltkori OMME Küldöttértekezleten ezt már megértették.
A mostani görcsölés pedig az elmúlt időszak hordaléka, de majd az ár elviszi őket és tisztul a meder.
Szerintem ebből Vivaldi semmit nem értett meg.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3308 Dátum: 2019. Január 15. 20:03 »
Milyen érdek sérelemre gondolsz?

Konkrétan pár napja a vadászokról írtam le a véleményem.
 Bevallom nem vagyok nagyon nagy véleménnyel róluk, ám lehet, hogy csak azok ilyenek akiket ismertem.
 Lévén ez nagy vadas terület, így fordulhat elő hogy a két szomszédom, az utcánkban négy, a faluban vagy húsz vadászt ismerek. /Többek között nagy vadász volt, az a személy aki 1956-ban a Salgótarjáni fő téren az ártatlan munkásokra lövöldözgetett, mint pufajkás./
 Ismétlem, nyilván lehet, hogy csak ők olyanok amilyenek, viszont én azért is szeretem a méhészkedést, mert nem kell élőlényeket elpusztítani ahhoz, hogy a magunk hasznát felleljük. Eltekintve persze attól a pár méhtől amit mondjuk kaptár vizsgálatkor, vagy pergetéskor agyon nyomunk.
No, most ugy e ide vonatkoztatva hozzánk, állítom, hogy az általam ismert 15-20 vadászra, akiket életem folyamán közelről is sikerült megismernem és erről szívesen mesélgetek, szóval ezek legalább 90%-ban rá fért volna és ráférne némi foglakozás Csernus doktor részéről.
De, én biztos kivétel vagyok abban is, hogy valahogy nem fér a fejembe, hogyan szórakoztat az valakit, hogy ártatlan lényeket gyilkolásszon szórakozásból, mivel nincs is rá szorulva a husukra.
 De erről szivesen vitázok bárkivel.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3309 Dátum: 2019. Január 15. 20:18 »
Kedves Attila.
Rendszerváltás volt. És a baj az, hogy mire mi odáig jutottunk, hanyatlásnak indult az a liberális demokrácia, ahová mi igyekeztünk, és legalább úgy vágták át a Magyar népet, mint a tagságot ti átvágtátok az új elnökkel.
 Azt azért nem nevezném fejlődésnek, amikor az előző helyzet minden tekintetben jobb volt, mint ami utána következett. Már pedig ez mind a rendszerváltáskor, mind pedig az Omme elnökváltáskor így történt.
Aztán említetted, hogy a küldötteket, hogyan választották.
 Tekintsük most el attól a ténytől miszerint, már mindenki és mindehol számolta a választás eredményét, és fogadjuk el a tényt, hogy ezt az elnököt és a küldötteket is demokratikusan választották. Akkor pedig barátom, azt a négy elnökségi tagot is demokratikusan választották akik nektek kurvára szúrja a szemeteket. Tehát nem a küldöttek egyik része választja a másikat, hanem a küldöttek mindet, ezért kutya kötelessége együtt dolgozni az elnöknek mindenkivel.
 Ja, hogy nem tud?
 Bross saját szavait idézem, még úgy 2008 körül mondta sokunk füle hallatára:" nem kell mindenkinek méhésznek lenni".
 No már most ebből kifolyólag, ha nem megy a szekér, nem kell elnöknek se lenni.
 Le kell mondani, ez ilyen egyszerű. De, az nem működik, hogy semmit nem csinál azért, mert van ott négy ember aki neki nem tetszik.
Arra pedig, hogy az Omme szerinted se működik flottul, arra következtetek, hogy nálad a "FLOTT" a semmit jelenti. Jelen pillanatban ugyan is, az omme sehogy nem működik.
 No már most, soha nem tagdtam, hogy kurva értetlen vagyok. Meg Hülye is. Meg öreg is.
 Nem is tudok én semmit, csak egyszerű kérdéseket feltenni.
 Viszont ti meg válaszolni nem tudtok a kérdéseimre. Akkor ki itt a hülye?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 15. 20:23 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3310 Dátum: 2019. Január 15. 20:30 »
"azt a négy elnökségi tagot is demokratikusan választották akik nektek kurvára szúrja a szemeteket."

Nem 4-et, 6-ot választottak közületek.

Bár mostanra "csak" 4 maradt úgy, hogy közbe senki nem adta vissza a mandátumát az őt megválasztóknak.  :D

Erre írtam, hogy a demokráciában vannak nem szeretem dolgok.  :-[
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3311 Dátum: 2019. Január 15. 20:35 »
Ha szeretnéd, hogy a barna macik marcangolják a fenekedet, irány Erdély!

Ott éppen a lakosság látja kárát az ilyen gondolatoknak........... >:(

Az összes többi ártatlan állat viszont oly mértékben elszaporodott, hogy pl Gödöllőn az erdősítést végrehajtani csak villanypásztoros módszerrel vagy azzal sem tudják megoldani, a hihetetlen mértékű vadkár miatt.

Van amikor a kevesebb több. ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3312 Dátum: 2019. Január 15. 23:14 »
Elmondom akkor, mert úgy látom,  Rangerkám mint Gödöllői lakos, én meg falusi, nagyvadas erdős területen élő, nagyon másképpen látjuk a helyzetet.
 Történt, hogy mint katona viselt, és ráadásul a megyei légpuskás válogatott tag, én is mint majdnem minden szomszédom, és nagyon sok ismerősöm potenciális vadásznak indultam még a 70-es években. Az akkori 6 fős brigádban, ahol dolgoztam két vadász is volt, a szomszédokon kívül. A cégnél pedig vagy 10. Ez egyébként a helyi építő ipari KTSz volt.
 Jártam is a vadászokkal, hajtani, és időnként még a vadászházban is aludtunk.
 Lévén, hogy rengeteg vadász mellett nagyon ritka a vad, mert mindjárt kilőtték még a borzot is, hát bizony nem igen láttam elejtett vadat.
De azért egyszer a szomszéddal kimentünk és a lesről lelőtt egy őzet.
 Közbevetem azonban, hogy a halál nem jön olyan könnyen mint a filmekben.
 Tehát lemásztunk, és mikor oda mentünk ahol feküdt még nyitva volt a szeme és agonizált.
No. Ez volt az a pillanat az életemben amikor eldöntöttem, akkor sem leszek vadász ha nekem fizetnek, és akkor főleg nem, ha nekem kell fizetni érte.
Nem vagyok vegetariánus, de addig ameddig nem akarok éhen halni, addig én ártatlan állatot, főleg szórakozásból, nem ölök.
 Én magam egyébként, nem veszem egy kalap alá az emberre veszélyes medvék megölését, az ártatlan állatok lemészárlásával.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 15. 23:17 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3313 Dátum: 2019. Január 16. 06:53 »
Be kell vallanom, hogy a vadászokról hasonló a véleményem.
Vannak olyan élethelyzetek amikor mondjuk a vaddisznók letarolnak egy kukoricást, akkor nincs mese.
Ahol én élek ott a vadásztársaságok fő bevétele a bérvadásztatás.
Hetekig etetik a vadakat, majd a "célzóvíz" elfogyasztása után lelövetik a szerencsétlen állatokat.
Erre ők azt mondják......karban kell tartani a vadpopulációt, különben túlszaporodnának.
Itt lakóhelyemtől nem messze volt egy fácántelep.
Ezer számra nevelték őket, majd amikor kiengedték szerencsétleneket, onnan néhány száz méterre várták őket a vadászok.
Természetesen vannak olyan fajok, mint Szálka környékén az aranysakál, hogy ritkítani kell őket mert kárt tesznek a nagytestű vadállományban.
Falkában vadásznak, bekerítik a fiatal szarvasokat, őzeket és bizony addig szívatják őket amíg el nem kapják.
Aztán ott van talán az ország legnagyobb szürke marha állománya.
A kis borjúkat megtámadják a sakálok, kiharapnak belőlük egy darabot, és várják míg el nem vérzik.
Sok vadász áll meg nálam mézért, vagy csupán beszélgetni, valamint a jelenlegi tanyám amit 14 éve vettem az is vadászház volt.
Én is rettenetesen sajnálom a vétlen állatokat, de ha kárt okoznak akkor nincs mese, puska kell.
Véleményem szerint a vadászat teljesen üzleti alapokon működik, a szakmailag elfogadott, átgondolt, ellenőrzött vadgazdálkodáshoz nem sok köze van.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3314 Dátum: 2019. Január 16. 08:26 »
Ha nem hallottál még róla Gödöllő a mindenkori nagyok és az Ő vendégeik vadászterülete volt, van és még lesz is olyan 200-250 év óta!
Nagyvadakból nincs hiány, sőt!

Akkor nálatok a disznóvágás mint olyan nem hagyomány?
Pedig a röfike ártatlan (vagy felétek olyan nyakra támadó fajtájúak vannak?),
még el sem tud menekülni,
sőt a természetes halálra esélye sincs!
A csirkék amiknek lecsapod a fejét és vergődnek a kezedbe......az milyen?
Nekik van esélyük?
Ők mit tettek?

Ha ilyen élményeid nincsenek akkor Te csak egy falun élő városi vagy!  :D

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!