Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1694293 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3255 Dátum: 2018. December 22. 22:02 »
ata67, köszi nézem,

A következő filmmel szeretnék mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánni. Igazi karácsonyi esti film.
Kemény  :D

https://www.youtube.com/watch?v=xRoANdUfaKc
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 22. 22:58 írta Kevanaar »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3256 Dátum: 2018. December 23. 08:40 »

"Üdvözletem  ! Kicsit aggódva látom , hogy ellaposodott a  Klub , de a Fórum is  gyengélkedik  , alig vannak  írások. Két méhészeti Facebook csoportban is hasonló a helyzet ( amelyeket nézegetni - olvasgatni szoktam ).  Nem tudom mi történhetett ? Most hosszúak az esték - éjszakák , ráérnének irogatni a méhészurak és hölgyek.  Nem hiszem ,hogy senki nem ér rá megosztani tudását , tapasztalatait  esetleg élményeit, sikereit, vagy egyszerűen csak megélt eseményeket  , anekdotákat leközölni, melyeknek van méhészeti vonatkozásuk.Magam jobbára csak olvasni szoktam , írogatni nem túl gyakran , de vannak  "öreg"  rutinos méhészek akik írásait szivesen olvasnám ! Köszönettel : nyuszt"

 Egy páran megfogadtuk, hogy meglátjuk, mi van, ha nem írunk.
 Én azzal a kitétellel, hogy ha valaki nagy hülyeséget ír, azt nem hagyom szó nélkül.
 Ez magyarázza az utóbbi napokban  megnyilvánuló aktivitásomat.
 Nevezetesen. A tisztelt ballibes barátaink megszokták, hogy ők írják a szentenciát és nem mer válaszolni nekik senki.
Szokják meg, hogy ez már nem így van.
(Javítottam Vivaldi! Így már rendben. Üdv: Nagyernyei Attila)
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 23. 17:10 írta Nagyernyei Attila »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3257 Dátum: 2018. December 23. 14:29 »
Én értettem, és egyetértek Veled Vivaldi. A hallgatási fogadalmat is észleltem, sajnálom, de van olyan, hogy szólni kell.
Mit csináltál rosszul? Az idézett szövegben valamit töröltél, vagy rossz helyre írtad a választ. A “quote” írásnak nem is kéne látszani, abban az írásban, amit elküldesz, megnéztem, szerintem törölted a végéről a zárójelet. A zárójel jelenti az idézet végét. Ezért vette egybe az idézetet a Te írásoddal.
Üdv: Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3258 Dátum: 2018. December 23. 21:11 »
Kevanaar!
Ma megnéztem az unokáim nyüzsgését a karácsonyfa körül, tündériek voltak, ez az élet!  :)
Köszönöm az ajánlást, rövidesen megnézem.
Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3259 Dátum: 2018. December 24. 00:05 »
https://videa.hu/videok/nagyvilag/az-elet-haza-life-as-kgyTnAtH7M9wyML8
Mindannyiunknak vannak meg nem élt álmaink, el nem táncolt táncaink..., van  olyan, amit még meg lehet élni...
1.04'...
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 24. 08:43 írta ata67 »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3260 Dátum: 2018. December 25. 18:02 »
Bugaszegi trilógia
Sokan szeretni fogjátok ezt az embert..., sokan nem
https://m.youtube.com/watch?v=FWmgjA-pVro
Én bírom... ha valakinek sok, 13 perctől nézze, de ha így is sok, akkor biztosan az egész sokk lesz...
az építő mondja:
“1/8 tégla... Valamikor ez az asszonyka szerelmes lehetett.” Ez a darab tégla belekerült a falba..., valamiért fontos volt ennek a különös építőnek! Engem már ez is meggyőzött... (Én szeretem az egyéni formáját..., viccesnek találom, és olyan szép, amit épít, mindannyian egyéniségek vagyunk...)
Aki épített fugázott tégla, vagy kőfalat, az tudja, hogy fugázás közben az építők elgondolkodnak az elemeken, miként domborítsák ki a formájukat. (Én legalábbis így csináltam.)
Más a tégla, más a kő.
Tégla esetében szép, amikor egy építő kiteszi az elem mondanivalóját. Az meglátszik a téglába nyomott írásból, rajzból, a felszínből.
A kő még inkább egyedi.
Kőfal esetén már a faragás közben, mikor a kő arculatát faragják, kitűnik a mondanivalója, mit lehet kihozni az adott kőből. A kő síkból való kitüremkedésével, formájával lehet játszani. Ezt az építőnek abból kell látni, ahogy belenéz a zsinórba, amit a kőfal húzása előtt állít, illetve, ahogy szemközt ránéz a képre. (Ha kör alakú bástyáról van szó, azt nem tudom hogy csinálják, olyat még nem építettem.)
Elnézést kérek, mindez arról jutott eszembe, ahogy az előző videót láttam.
Ilyen: " Magad uram, ha szolgád nincsen" építkezésben részem volt, sok részét ismerem.  Ezért, ez az építkezés a videón nagyon tetszett.
Üdv: Ata67
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 25. 18:53 írta ata67 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3261 Dátum: 2019. Január 03. 13:17 »
Néhány hete beszámoltam ausztriai "élményeimről", ami elég nagy vihart kavart, valamint néhányan kikiáltottatok nyugatimádónak, sőt a magyarságomat Vivaldi még meg is kérdőjelezte.
Akkor leírtam, hogy irigy vagyok az ottani rendre, tisztaságra, és még az útszéli parkolókban elhajított zsákokat sem találni.
Megjegyzem, senki meg sem próbál szemetelni, mert az nagyon csúful jár Ausztriában.
Kaptam hideget, meleget, mert hogy nekik mennyivel könnyebb, hiszen a történelem viharaiban Ausztria nem veszített annyit mint Magyarország.
Az alábbi kép is ezt bizonyítja!
https://www.agraroldal.hu/magyar-autos-asztriaban.html?fbclid=IwAR2IlRepvjWGu4kO-ZI_271dcLyIwLDh5W5915b0N-OFks96hE-v21Wh_ho
Én pedig azt mondom, hogy Magyarország egy erkölcsi lejtőn van!
Már az ovikban el kellene kezdeni a környezettudatos életre való nevelést!
De amikor egy rendőr a Balatonba peckeli az elszívott cigijét, miről beszélünk?
Az Alföldön autózva, (de bár merre) mindenhol csak a rengeteg szemét.
Engem személy szerint ez rettenetesen zavar, és ha tehetem, környezetemet rendben tartom.
A sok-sok adóforintjainkból eltartott politikusnak ez nem bántja a szemét?
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3262 Dátum: 2019. Január 03. 13:25 »
Azert se bantja politikusok szemet mert a fonok lanya is ezt csinalja:

https://24.hu/kulfold/2018/08/21/orban-rahel-pelenka-horvatorszag/

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3263 Dátum: 2019. Január 03. 14:45 »
A közterületeken való szemetelés is lehet az irigységnek, jampiságnak egy formája. Otthon összeszedi a szemetet, kiviszi az út szélére, ettől arányaiban az ő terciája sokkal szebb lett a közterülethez képest.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3264 Dátum: 2019. Január 05. 18:52 »
Néhány hete beszámoltam ausztriai "élményeimről", ami elég nagy vihart kavart, valamint néhányan kikiáltottatok nyugatimádónak, sőt a magyarságomat Vivaldi még meg is kérdőjelezte.
Akkor leírtam, hogy irigy vagyok az ottani rendre, tisztaságra, és még az útszéli parkolókban elhajított zsákokat sem találni.
Megjegyzem, senki meg sem próbál szemetelni, mert az nagyon csúful jár Ausztriában.
Kaptam hideget, meleget, mert hogy nekik mennyivel könnyebb, hiszen a történelem viharaiban Ausztria nem veszített annyit mint Magyarország.
Az alábbi kép is ezt bizonyítja!
https://www.agraroldal.hu/magyar-autos-asztriaban.html?fbclid=IwAR2IlRepvjWGu4kO-ZI_271dcLyIwLDh5W5915b0N-OFks96hE-v21Wh_ho
Én pedig azt mondom, hogy Magyarország egy erkölcsi lejtőn van!
Már az ovikban el kellene kezdeni a környezettudatos életre való nevelést!
De amikor egy rendőr a Balatonba peckeli az elszívott cigijét, miről beszélünk?
Az Alföldön autózva, (de bár merre) mindenhol csak a rengeteg szemét.
Engem személy szerint ez rettenetesen zavar, és ha tehetem, környezetemet rendben tartom.
A sok-sok adóforintjainkból eltartott politikusnak ez nem bántja a szemét?
Nagyernyei Attila

Magyarország erkölcsi lejtőn van?
 Már megint micsoda hülyeség ez az új évben se változtál semmit?
 Először is, lejtőre akkor lehet kerülni, ha valamikor valaki a csúcson, azaz a dombtetőn volt. Én végig éltem a cocit is. És minden tisztelet, a szüleink korosztályának, de az ő hozzá állásuk, a természethez, és az állatokhoz is nem  említendő követendő példaként.
 A jelszó ugyan is az volt mindegy hol, csak a portánkon ne maradjon szemét.
 Nagyrészt szervezett szemét szállítás is csak valahogy a 80-as évektől van, azelőtt mindenki oda vitte a szemetét ahová tudta, illetve mivel a Tsz területeket közös tulajdonnak tekintették, kihordták oda.
 Tehát lehet, hogy most is sok a szemét, de soha nem volt kevesebb.
 Sőt, állítom azért a szervezett szemét szállítással, kevesebb is van. Viszont az is igaz, minden törvény csak annyit ér amennyit betartatnak belőle. Ebből kifolyólag, ha egyszer lesz pénz, arra, hogy betartassák a törvényeket, illetve például kamerákkal figyeljék az olyan helyeket, amiket néhány szemetelő, aki mindig létezett és létezni fog, gyakran használ,  fülön csíphető lenne.
 Tehát mi Magyarok, szemétből se meg másból se voltunk soha a csúcson, és egész biztos nem lejtőn vagyunk, bár néhány hozzád hasonló liberálisnak úgy tűnik, hogy ez a lejtő, holott pontosan az általatok kitalált liberális iskola rendszerben nevelkedett népség, képtelen bár milyen rendet tartani. Mert ugye Magyar Bálint által kitalált iskola rendszerben elsőbbséget élvezett a másság tanítása, és a tanulók jogait olyan mértékben növelte , hogy a tanuló, illetve a szülei nyugodtan fejbe vághatták a tanítót, ha nem tetszett nekik, ahogy a nebulóra nézett. Ezért kell mostanában az iskolát őriztetni.
 Szóval ha lejtőn vagyunk az nem 8 éves történet, hanem inkább 30. De azelőtt sem volt nagyobb rend. De, ha például a jelenlegi kormány vagy más, nagyobb rendet akarna, ti lennétek a legelsők akik fülsíketítő sivalkodásba kezdenétek. Mert a rendet be kell tartatni. Más út nincs.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3265 Dátum: 2019. Január 05. 19:26 »
Azt gondoltam befagyott arrafelé is a tó, de tévedtem.
Sok címkét akasztottak már rám, de a liberálist még soha.
Lejtő valóban a csúcsról kezdődik, de te valamelyik más országban élhetsz ha nem látod ezt a rengeteg útszéli mocskot.
Menj egyszer le az alföldre, mondjuk a Dunaföldvár-Kecskemét-Szolnok-Debrecen útvonalon.
Biztosan Nógrád megye példát tud mutatni, de én valahogy ezt másként látom.
Bizony ha átlépem a határt Ausztria fele, meghasad a szívem az ottani rend láttán.
Visszafelé meg azért mert megérkeztem a kupiba.
Én is szedtem szemetet családtagjaimmal a falunkban nem egyszer, szervezett akcióban, majd a méhészekkel Szálka-Mőcsény között.
De úgy látom téged ott a tó fenekén nem zavar a szárazföldi élet, és mindennel meg vagy elégedve.
Hát én pedig nem!
Szeretném ha Magyarország is tisztább lenne, ha az útszélén megállok lazítani, ne azon mérgelődjek, hogy hűtő, sezlon, döglött állati tetemeket látok zsákokban.
Sajnos van egy rossz hírem.
Ehhez pénz sem kell!
Ezért mondtam, hogy Magyarország egy erkölcsi lejtőn van, már az ovikban meg kell kezdeni a környezettudatos életre való nevelést.
Nógrád megye kivétel, ott már Vivaldi szerint minden rendben van.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3266 Dátum: 2019. Január 05. 20:12 »
Én a Dunántúlon élek egy olyan helyen, amit viszonylag frekventáltnak mondható. Minden nap megteszek egy 15 km-es utat két kisváros között, különböző napszakokban. Egyszer oda majd később vissza. Pontosan 10 éve van ez így, hogy rendszeresen erre járok és nem is egyedül. Ezen az útszakaszon soha de soha egyetlen "migránst" vagy akár "migránsra" hasonlító "gyanús" alakot nem láttam még. Az út szép helyen erdő között halad. Az árokpart tele vastagon szeméttel. Az erdő is. Mindenféle műanyag flakonnal, autógumival, fotellel, minden sz@rral. Ráadásul diákok évente rendszeresen gyűjtik is a szemetet, de évről évre csak durvul a helyzet. Többször elgondolkodtam, hogy vajon kik szórják el ezt a sok szemetet és miért?! Mivel ahogy írtam, "migránst" soha nem látok, a vaddisznók meg a szarvasok meg nem szemetelnek így egy határozott állaáspontra jutottam... A tettesek emberek lehetnek, vélhetően ezek az emberek magyarok, akik a keresztény kultúrkörhöz tartoznak. Na most, hogy ezek liberálisok vagy kommunisták vagy naaaagy-hatalmas, mélyről jövő nemzeti öntudattal rendelkező emberek-e azt még nem fejtettem meg... Tényleg, kedves méhésztársak kik lehetnek ezek az emberek? Hm? Ti mit gondoltok? Köztünk is van olyan aki elszórja a szemetet? :o 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 05. 21:45 írta Belphegor »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3267 Dátum: 2019. Január 05. 22:06 »
Vajon a vándortanyákon kik hagyhatják a szemetet? Mert láttam olyat is, hogy a kaszáláson kívül semmilyen egyéb jel nem maradt a méhész után, de láttam olyat is, hogy csomóban állt az otthagyott hulladék. Sajnos hiába telefonáltunk..... Vajon Nógrádban minden rendben van, vagy nem is vesszük észre? Eddig is volt szemét, ezután is lesz....

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3268 Dátum: 2019. Január 05. 23:08 »
Nem állítottam, hogy nincs szemét. Csak, hogy mindig is volt. Környezeti asszisztensi végzettségem van, és figyelem a határt.
No már most ugye minden relatív.
 A közgazdaságtan azt mondja. ha minden ember helyzete ugyan az marad, és egyé jobb az már fejlődés.
 Ergo, ha valamivel kevesebb a szemét az is fejlődés. Már pedig ez valós.
 Ugyan is, a földek magántulajdonban kerülésével, ha senki semmit nem csinál a földjével, de legalább a 95%-uk oda figyel, mert ha szemét telepet csinálnak belőle, mert akkor értékét veszti, a magántulajdonú földekre nem érdemes szemetet hordani, mert arra meg vannak a jogszabályok, meg saját példámon kijelentem, néhány MTZ ablak kiverése is sokat javít a dolgon.
Hogy az önkormányzati, meg állami , meg egyéb tulajdonú földekre miért nem vigyáz a tulajdonos, az más kérdés.
 Tehát nincs itt semmi féle vissza fejlődés, csak nagy előre lépés sincs , már mint a fő utak melletti részeket tekintve, mert a határ igen is tisztább lett, már csak azért is mert lassan kihal a traktorral meg autóval határba szemetet szállító nemzedék, miután néhány jármű ablak ki lett már verve a szemét lerakás miatt.
A mai állapot szerint az erdőt és mezőt leginkább szeméttel szennyezők a vadászok és a méhészek. De elismerem ezek közül a vadászok kiemelkednek.
Ezt szeretnék beállítani liberális Nagyernyeiék vissza fejlődésnek, akik valamiért mindig tagadják, hogy ők liberálisok.
 Tehát nem igaz, hogy erkölcsi lejtőn lennénk.  Csak nem fejlődünk elég gyors ütemben. Ugyan is ehhez nemzedék csere kell.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3269 Dátum: 2019. Január 06. 09:14 »
Tisztelt asszisztens, kedves Vivaldi!
Nagyon örvendenék ha nem ragasztanád rám a liberális címkét, de ebből látható, hogy totálisan mellette vagy politikai nézetemnek, ami nem baj.
Nem is kívánom ezt itt megvitatni, de ha figyeltél volna, néha lebukok.
Csak annyit, hogy az egyik Európai Parlamenti Képviselő aki ép az EP Mezőgazdasági Bizottságában tevékenykedik, meghívásomra már tartott előadást a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapon.
Előtte az OMME-ban egyeztetünk, hogy minden flottul menjen.
Előadásának címe, "A szervezett méhes megporzás..."
Akkor voltam rasszista, fasiszta...most meg kommunista, liberális.
Szerintem nézesd meg magad egy humán asszisztenssel, ha nem ismeri fel betegségedet tudok egy jó dokit ajánlani.
A témához is hozzászólnék.
 Belphegor vázolta feketén-fehéren a magyar valóságot!!!
"Az árokpart tele vastagon szeméttel. Az erdő is. Mindenféle műanyag flakonnal, autógumival, fotellel, minden sz@rral."
Már csak az a kérdésem te melyik országban élsz Vivaldi?
A vándorhelyeken a rendért általában én feleltem.
Kalákában vándoroltunk Nógrád megyébe, Romhányba.
Általában öten, de voltunk többen is, néha csak hárman.
Mindig volt egy szemétlerakó, ami egy szemetes zsákot takart.
Amikor eljöttünk elvittem a kukába, és rendet hagytunk magunk után.
Pedig nem vagyok környezeti asszisztens, azt sem tudtam hogy létezik ilyen.
Egyszerűen zavarja a sok mocsok a szememet, ami véleményem szerint egyre több.
Részemről a témát lezártam.
Nagyernyei Attila