Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1695015 megtekintés
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3180 Dátum: 2018. December 13. 21:45 »
Szerintem nagyon félremegy ez a dolog.
Kicsit bánom, hogy beszámoltam kinti élményemről.
Egyáltalán nem az volt a célom, hogy majmoljam a nyugatot, inkább irigykedtem rájuk, és sajnálkozásomat fejeztem ki, hogy mi valamennyien közel vagyunk Vivaldihoz.
Hogy ebből mást következtetéseket vontatok le, sajnálom.
Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3181 Dátum: 2018. December 13. 22:13 »
A gond nem a kinti élményeiddel van, az utána való összehasonlításod volt hiányos. Sebaj, még szerencse, hogy kiegészítettük... Ha majd osztrák áron adjuk a mézet (jövőre), minden helyreáll... itthon is micsoda szépek lesznek a falvak..., zöldülni fognak a mezők.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3182 Dátum: 2018. December 13. 22:20 »
Ez az ár gondolom megfelelne.
A képek ott készültek.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3183 Dátum: 2018. December 14. 09:50 »
kedves Attila.  Persze megteheted, de azért nem volna etikus, ha azzal az indokkal, hogy a politika nem ide való,/amit én is vallok/ Fognád magad és csak úgy bezárnád a témát.
 Ennek felvetése ugyan is bizonyos hiánypótlás részedről, miszerint igaza van annak az egyénnek, aki állította, hogy ha innen páran kiszállnak és nem írnak, akkor semmi sincs ebben a fórumban.
 No, már most, ha ennek hiányában te ilyen témákat felvetsz, vitát generálsz, és ismervén vita készségeteket, tudom, hogyha elfogytak az érvek, röviden le fogod zárni. ha "Á"-t mondasz, hagyd, hogy mások mondjanak "B"-t. Is
 Ezért mondom...... A határ nyitva , mindenki mehet. Szerintem ebben a megmaradt csonka Magyarországban, elég lenne  6-8 millió, minőségi "értéktöbblet elő állító", mint 10 millió amiből 2-3 millió egész életében eltartott, mert semmire nem képes. a munka erő piacon 0 értékű állampolgár. És akkor talán ott tartanánk, mint az osztrákok.
 Hosszú távon azonban, történelmi távlatokban gondolkodva, ha az általad favorizált Labanciában, megszűnik a kizsákmányolható gyarmat, főleg Magyarország, és majd el kell, tartani nekik is több millió agysebész arabot, akkor ott sem lesz habostorta az élet. Mint ahogy már most is kezdenek gondok lenni, igaz ez még innen nem látszik, csak ha jól megvizsgálja az ember a dolgot.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 14. 09:54 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3184 Dátum: 2018. December 14. 12:30 »
Azt azért vedd figyelembe, Vivaldi, hogy az országot nem azok hagyják el, akik eltartottak, vagy arra vágynak, hogy eltartsák őket. Az általad említett 0 értékű állampolgárok nem mennek sehová, talán a településüket sem hagyják el soha. Ha a tanult és értékes emberek lelépnek, akkor marad az alja, akike az itt maradó kevesebb értelmes, dolgozónak kell eltartania. Még nagyobb lesz a társadalmi feszültség. Inkább abba kellene energiát tenni, hogy itt tartsuk az értelmes fiatalokat, és ne elzavarjuk, mert más a világlátása.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3185 Dátum: 2018. December 14. 12:44 »
nana,
felénk, én így mondom sok gané ember kiment már, és nem hiányoznak senkinek,
ismerek orvost, konkrétan gyermekkori barátom németben van, szerintem jobb is mert semmihez nem ért,
nagyon sok "0" értékű állampolgár ment ki felénk,
az összes lecsúszott 90-es évekbeli nagypofájú vállalkozó és újgazdag kint van és takarítanak és mosogatnak :)
mikor hazajönnek előadják a laza külhoni magyart, csak a múltkor futottam össze egy németben hegesztő gyerekkel a kocsmában és nagy pofával menőzött de tényleg, hogy Ő 500-ret keres. Én mondtam a sopronimat kortyolgatva, én is.
és jó ez így. én itthon vagyok az a lényeg.   :)

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3186 Dátum: 2018. December 14. 19:30 »
Vivaldi!
A Kakaskukorékolást éppen azért hoztuk létre, hogy ide minden belefér a hétköznapi dolgainkból.
Azért mert leírtam kinti élményeimet nem vagyok nyugatimádó!
Sokszor megtehettem volna, hogy elhagyjam az országot a  könnyebb boldogulás miatt.
Soha még a fejemben sem fordult meg.
Az is igaz, hogy fiaim kint dolgoznak, egyik éppen Ausztriában, másik Németországban, de soha nem fognak kitelepülni!
Komoly házat épített a nagyobbik Szekszárdon.
30-40 éve akik disszidáltak, szinte megbélyegezték őket, ma pedig a fiatalok büszkék rá, hogy nem itthon kínlódnak.
Változik a világ, és ehhez hozzá kell szoknunk.
Nyugodjál bele, feleségem a legjobban az olimpiától fél!
Amikor a vízilabdások legutóbb megnyerték az olimpiát a kanapén ugráltam, és sajna csere lett.
Minden himnusznál libabőrös leszek, engem azzal ne sértegess, hogy "van bennem egy vonóhúzás", mert lecsapolom a nógrádi tavacskádat.
Az alábbi linket megnézve csupán erre utaltam írásaimmal!
https://alfahir.hu/2018/12/14/eurostat_felmeres_eletszinvonal_magyarorszag_romania_aic
Ja a sorban a sógorok (elölről) a másodikak, mi pedig hátulról.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3187 Dátum: 2018. December 15. 10:42 »
No, most ezen felesleges rúgózni, mert a humorosnak szánt bejegyzésem is valóságon, a te saját bevallásodon alapul.
 Én egyáltalán nem nézek le senkit, kivéve a vallástalan zsidókat, akik igazából nem is zsidók. Így a Németeket sem, bár az utóbbi időkben erősen ingadozik a tekintélyük előttem, és elgondolkodok rajta, hogy bárki bármit mond, a legelső katona az a világon az mindig Német katona volt, mert a "Német Katona" az egy karakter volt, mindenki aki beszélt róluk, így mesélte, de hogy hogyan csináltak belőlük, illetve utódaikból  kenhető orrváladékot kb. 60 év alatt, az előttem se világos.
 De, azért azt ismerjük már el, ha valaki nincs helyén, mint például az arabok nyugat Európában, a vallástalan zsidók Magyarországon, vagy a Németek is itt, az nem teljesen érti az adott népet, ami az adott ország genetikai többségét alkotja, az nem olyan megértéssel viszonyul az adott nép történelméhez, és ez rajtad is nagyon látszik.
 Mondanék neked furcsákat, de itt ezen az oldalon azért csak annyit, nekünk Magyaroknak, és ebbe beleértem a Jászokat Kunokat, Székelyeket stb. nem jön be igazán sem a királyság, sem az egypártrendszer.
 A mi eredeti államformánk a fejedelemség, amit genetikailag nem tudunk feledni, még 1100 év után sem. Az utolsó fejedelem Rákóczi volt, jóval előtte meg Koppány lett volna, ha hagyták volna.
 A kicsit nehézkes boldogulásunknak, és a fogékonyságunkat a demkrácia után is ez határozza meg. Egyszerűen genetikailag nem értjük a liberális demokráciát.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 15. 10:56 írta Vivaldi »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3188 Dátum: 2018. December 15. 14:36 »
Miben más a fejedelem a királytól?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3189 Dátum: 2018. December 15. 15:01 »
Ez már valóban érdekel mit tapasztalsz az én "fajtámon", amikor ezt írod?
".. ami az adott ország genetikai többségét alkotja, az nem olyan megértéssel viszonyul az adott nép történelméhez, és ez rajtad is nagyon látszik."
Mivel nincs teendő a méhekkel, és sok privát üzenetet is kapok a téma miatt, részemről folytathatjuk.
Biztosan nagyon látszik rajtam, hogy amikor átlépem a határt szakadó hóesésben Ausztriában még  simán lehetett a megengedett tempóval autózni, a határtól 10 méterre pedig FÉK.
Tiszta hókása, katasztrofális útszakaszok.
Ugye Vivaldi ez szerinted Trianon miatt van, hogy ott telik mindenre?
Mivel a fenti sor vicc, úgy ahogy az egész szűkkörű rálátásod a témára.
Hidd el elég élesben láttam  már ezelőtt 31 éve a kinti viszonyokat, amikor is Németországban dolgozott feleségem nagybátyja, és megtapasztalhattam a szabad világot.
A holland-német határőrök sakkoztak, és lebaltáztak minek álltam meg, még kizökkentem őket a játékból.
Nálunk akkor még szovjet fennhatóság mellett tombolt a szocializmus, amit úgy vélek írásaidból,   te visszasírsz.
Első alkalommal amikor kint jártam elkapott a nevető görcs.
Azt gondoltam ez már a mennyország.
Akkoriban a német gazdaság repült, mi pedig sorban álltunk a trabikért, Wartburgokért, Moszkvicsokért, Zsigákért.
Láttam az ottani haladást, és az itthoni szopást.
Ettől én még ízig-vérig magyarnak vallom magam, csupán fáj, hogy minket sem szült más anya, minimum annyit dolgozunk, nyolcad, tízed kinti bérért!
Szerinted ez így rendben van?
Magyarországot lehúzza a mélybe egy semmittevő kisebbség (hamarosan többség lesz), mert amikor valamely "csálád" már a 8. porontyát állami pénzen nevelgeti, akkor ott baj van.
Véleményem szerint ezek a "bérb@szók" akik szívják a társadalom aktív részének a vérét.
Én úgy tennék, hogy aki nem tudja tisztességben felnevelni az utódját, mert már az 5. is intézetben van, az ne vállaljon még tízet, mert abba az állam belerokkan.
Egyszerűen ez bűncselekmény, és senki nem tesz ellene!
Bence fiúnkat 20 éve fogadtuk örökbe, talán nekem megengedhetőek a fenti sorok.
Sokszor verték, a húst nem ismerte, tisztességre, becsületre neveltük a másét.
Ettől függetlenül saját fiúnknak tekintjük és amikor Horvátországban egy bringaverseny után neki húzták a himnuszt, elkönnyeztem magam.
Azt kívánom minden méhésztársnak, hogy csak annyira szeresse a hazáját mint én.
Akkor jön velem szemet gyűjteni az út széleken, és a kidobott kutyákat menhelyre szállítja.
Tegnap este egy gyönyörű labrador kutyafiút vittem a Bonyhádi Kutyamenhelyre, mert egy áldott jólelkű magyar ember megunta, és kidobta a méhészetem előtt.
Ebből látszik, hogy soha nem jártál felém, mert a méheim előtti réten, a téglából rakott kason már vagy 10 éve leng a magyar zászló.
Utolsó kérdésem hozzád Vivaldi, az amit az írásom elején is kérdeztem!
".. és ez rajtad is nagyon látszik."
Fejtsd ki részletesen "pálócos" gondolataidat.
Nagyernyei Attila


*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3190 Dátum: 2018. December 15. 19:27 »
Miben más a fejedelem a királytól?
Többek között:
Fejedelem csak és kizárólag nemző képes férfi lehetet akit választottak, és nem volt örökölhető. Az más kérdés, hogy általában az előző fejedelem utódaiból kerültek ki.
 A fejedelemnek mindig a hadak élén kellett menni, és nem bújhatott el a hadviselés elől. Ehhez persze megfelelő fizikai állapotban kellett tartani magát.
 Harmadszor pedig aki fejedelemnek ált az tudta, tisztségének lejártával a jutalma halál. Tehát ha már nem felelt meg a kritériumnak egyszerűen leszúrták. Ezért utánna már nem bírt kavarni.
 De, megölték akkor is ha népe ellen cselekedett.

Az utolsó rendes fejedelem Árpád volt. Neki is így ért véget az élete. Gézát már a Németek mérgezték meg.
Vajk, István, Szent István, kinek hogy. Nem felelt meg a fejedelmi kritériumoknak fizikailag, ezért is nem lett több gyermeke. Koppány következett volna a fejedelmi székben, de mivel ő nem volt Német barát, a Bajor lovasság segítségével leverték. A koronát azért kérték a Pápától, mivel Vajk király lehetett, de nem lehetett fejedelem.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3191 Dátum: 2018. December 15. 21:14 »
Tisztelt Vivaldi!
2018. december 7-én Pakson, a Jézus Szíve templomban voltunk Kovács Nóri koncertjén.
Róla nem árt tudni, hogy magyarság kutató, amit ott el is mondott.
Az egy adventi koncert volt, de a következő számot ott is előadta.
A templom akusztikája, és a hölgy gyönyörű hangja sok hallgató könnyeit kicsalta.
(A feleségemét is.)
Aki teheti menjen el Nóri valamelyik koncertjére, biztosan nem lesz rossz napja.
https://www.youtube.com/watch?v=5zTV1cUlJ3k
Ezzel a zenével szeretném lezárni a parttalan vitát, amit valójában én generáltam.
Ha nem unjátok ez is nagyon szép!
https://www.youtube.com/watch?v=YH2QTdH6t_k
Üdv: Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3192 Dátum: 2018. December 15. 22:10 »
Vivaldi ti vagy te lehet nem értetek meg "genetikailag" :D, ott fenn északon, völgyekben elszigetelve középkori várak vagy maradványai nyomasztó árnyékában ;D.  Innen szolnok megyéből ahol a kommunisták még az utolsó tanyák hejét is beszántották, és egy fortschritt e516 kombájn látványa is történelem, na innen nézve ti "5 percre" vagytok a boszorkány égetésektől ;D meg a fejedelem választástól.  Humorosnak szántam. Amúgy engem mint alföldit nyomasztanak a hegyek, szépek de nyomasztanak. 89-90 bejártam először Zagyvarónán akácon, nos a falu már akkor tele volt dűlöngélő részeg munkanélküliekkel akik segélyen voltak. Mindkét szót ott hallottam életembe elősször. Felénk 92 ig nem mozdult semmi, mintha nem is lett volna rendszerváltás csak jelentéktelen hülyeségekbe, utcanevek meg ilyenek, kit érdekelt? senkit. Szóval orvosi esetet kivéve egy gyerek se születik hülyénk, ahogy az emberek se azok. A gyereket a szülők nevelik az ő példájukat követik, a "népet" és az országot választott vezetőink irányítják terelgetik. Az ország állapota és a benne lakó embereké őket minősíti. Tolvaj gazember mind és azok is voltak, A fidesz meg? Lassan olyanok mint a kolumbiai kokain bárók ;D ;D, úgy élnek. Ha volt még valakikben illúzió egy becsületesebb jobb világról azt a fityisz nyóc éve végleg kitörölte. Elindultunk mink Ausztria felé 89 után, csak a másik irányban, jó úton vagyunk csak hosszú nagyon(nem tudom mekkora a föld átmérője ezen a szélességi körön ;D). El fogjuk érni de egyelőre még mindig távolodunk.  Egy egy út a sógorékhoz néha azért ki tudja józanítani a parasztot.
Üdv:robi

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3193 Dátum: 2018. December 16. 08:59 »
Robi75 hozzászólása már politikai színezetű, de nagy igazság van benne.
Talán nem szabadul el a pokol, azért erre ügyelek.
Sőt, annyi kiegészítésem volna, hogy véleményem szerint ez a nyílt, mások helyett leadott képviselői szavazat, sima bűncselekmény.
Ezt látják példaként gyermekeink, ez az erkölcsi fertő sunyi módon beépül a hétköznapokba.
Nem tudom meddig tart ez a gyomorforgató  jogtiprás a parlamentben , de a politikus uraknak példát kéne mutatniuk a jövő generációjának!
Emiatt vagyok nagyon elkeseredve, hogy ezek a "honatyák", komoly fizetésért milyen elvetemült dolgokat művelnek, ország-világ előtt.
 És ők a példaképeink?
Amikor az uniót egy alkoholista megháborodott ember vezeti és ezen kacag a fiatalság,..... ha neki szabad, akkor nekünk miért nem?....kérdezik
Erre adjatok értelmes választ.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1132
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3194 Dátum: 2018. December 16. 11:15 »
Me
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:23 írta oszkár »