Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1689333 megtekintés
*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3165 Dátum: 2018. November 14. 23:39 »
https://hu-hu.facebook.com/agrarmarketingcentrum/videos/2065897740135731/


AZT A QRVA !!!! ENNYIRE FUTOTTA ?
SZÉGYEN !!!!  :'(
és mindezt ugyan mennyiért csinálták ?
Illetékes "elvtárs" megnézte ? és rá is bólintott ?

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3166 Dátum: 2018. November 15. 06:03 »
Már megint csak a fikázás.
Ebből látszik, hogy bármilyen próbálkozás történik semmi nem jó.
Kérdésem az, hogy Te mit tettél a mézfogyasztás érdekében?
El is hiszem akik aktívan tesznek valamit a közösségért lassan beleunnak.
Kit érdekel, hogy mennyibe került.
Igen, ennyire futotta.
Nagyernyei Attila

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3167 Dátum: 2018. November 15. 09:52 »
Már megint csak a fikázás.
Ebből látszik, hogy bármilyen próbálkozás történik semmi nem jó.
Kérdésem az, hogy Te mit tettél a mézfogyasztás érdekében?
El is hiszem akik aktívan tesznek valamit a közösségért lassan beleunnak.
Kit érdekel, hogy mennyibe került.
Igen, ennyire futotta.
Nagyernyei Attila
Ismerjük már el, hogy ami rossz az rossz (NE legyél már ennyire lojális)
Mit tettem a mézfogyasztás érdekében ?  Maradva az aktuális témánál. Igaz nem országos "csak" helyi szinten már akkor kóstoltattam "megreggeliztettem" óvodásokat amikor még híre sem volt a mézes reggelinek.
Való igaz akkor saját névvel tettem mindezt saját mézből.Most meg el viszem az OMME tasakos mézét és megnézzük a gyerekekkel a rajzfilmet , kisfilmet (amelyek tényleg KIVÁLÓAK). Beszélünk a látottakról és megnézhetik, megfoghatják "élöben" is amit a filmben láttak ,majd saját mézből kapják a vajas kalácsra a mézet. A tasakost meg minden gyerek hazaviszi, hogy ne kenjék össze-vissza magukat.
Mielőtt még azt mondanád, hogy ez a saját érdekeimet szolgálja.Na ez az ami nem igaz mert ha igy lenne a gyermekek szülei csak nálam vásárolnák a mézet (de nem így van).
Mi az, hogy kit érdekel mennyibe került? Pont Te kérdezed ezt aki pld. a kft-s cukor árán fel vagy háborodva (hozzáteszem teljesen jogosan) !!!
Biztos vagyok benne , hogy ebből a pénzből lehetett volna jobbat kihozni. Bár az is igaz, hogy a negatív reklám is reklám(mondandójában nem az , de előadás módjában ..... ).

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3168 Dátum: 2018. December 10. 09:15 »
Szerintem tök jó ez a logó.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3169 Dátum: 2018. December 13. 09:07 »
Néhány napot ismét Ausztriában töltöttem.
A kontraszt óriási, és nem látom, hogy közelednénk.
Nem is azt útjaik minősége, mag a patyolat tisztaság, rend, fegyelem fog meg annyira....ezt már megszoktam, hogy nem kell kátyúkat kerülgetni.
Rengeteg a pozitív ember, szinte úgy érzi magát az ember az utcákon, mintha egy üdülőben lenne.
Senki nem rohan, gyönyörűen fel vannak díszítve a házak, és a városok főterei.
És itthon?
Inkább hagyjuk.
Majd fogok képeket is mellékelni, csak egy kicsit pihennem kell, mert nem egyszerű feldolgozni, hogy ott sem dolgoznak többet és mégis miként élnek.
A mézárakat nem a magyarok pénztárcájához igazították, de valljuk be a fizetéseket sem.
Ahol jártam 3.200-4.100 euró a "fizu",(ez netto a pacsiba) és  van 13. havi fizetés, valamint "nyári pénz", ami ca 10-12.000 euró a fizetés felett!
Ja és a szállást a munkaadó állja, a hétvégi túlórát 300%-al fizetik ki!
Kicsit más világ, más dimenziókban járnak az agyak.
Apró kicsinyeskedés, de a hóesésben szemet gyűjtő embereket láttam!
Az utak szélén nincsenek kidobott zsákok, egyszerűen a cigicsikket is keresni kell, bármerre járunk.
Soha nem gondolkodtam azon, hogy elhagyom Magyarországot, viszont fáj ez a nagy szembeötlő különbség.
Szerintem ezt az erkölcsi színvonalat, ezt a hihetetlen precízséget ami ott áthatja a hétköznapokat soha nem fogjuk nálunk megérni.
Ausztriában még a Nap is máshogy sütött.
Ha tehetitek egyszer menjetek el megnézni Grazba a Császári Palotát, a hegyről a kilátás lenyűgöző.
Jó volt lazítani egy kicsit, és látni, hogy legalább a "sógorok" nem szenvednek.
Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3170 Dátum: 2018. December 13. 10:17 »
A nagyhatalmak, amikor egyes országok életfeltételeit szabályozták, más sorsot szántak Ausztriának, mást Magyarországnak, és hozzánk hasonlóan sok országnak. Nem tudom pontosan mi lenne a módja, hogy mi ebből kitörjünk, milyen feltételrendszer teljesülése esetén valósulhatna ez meg.
 Sok helyen jártam nyugaton, de azt láttam, hogy a keleti régiókból érkező embereknek sokkal kevesebbet fizettek, mint a sajátjaiknak. Úgy sejtem, ez a megkülönböztetés nem csak az én szűkös életidőm alatt történt így, hanem sokkal régebbre nyúlik vissza, és tart ma is. Okot és okozatot együtt érdemes vizsgálni.
A rendezett, szép országról, boldog emberekről... ha hosszútávfutáson vennénk részt úgy, hogy mindenkinek egyformán 50 kilós súlyt kötnének a hátára (történelmi távlatokban értsd, évszázadokig), megkopna ez a dicsfény, amit most Ausztria köré vontál...

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3171 Dátum: 2018. December 13. 11:50 »
A nagyhatalmak, amikor egyes országok életfeltételeit szabályozták, más sorsot szántak Ausztriának, mást Magyarországnak, és hozzánk hasonlóan sok országnak. Nem tudom pontosan mi lenne a módja, hogy mi ebből kitörjünk, milyen feltételrendszer teljesülése esetén valósulhatna ez meg.
 Sok helyen jártam nyugaton, de azt láttam, hogy a keleti régiókból érkező embereknek sokkal kevesebbet fizettek, mint a sajátjaiknak. Úgy sejtem, ez a megkülönböztetés nem csak az én szűkös életidőm alatt történt így, hanem sokkal régebbre nyúlik vissza, és tart ma is. Okot és okozatot együtt érdemes vizsgálni.
A rendezett, szép országról, boldog emberekről... ha hosszútávfutáson vennénk részt úgy, hogy mindenkinek egyformán 50 kilós súlyt kötnének a hátára (történelmi távlatokban értsd, évszázadokig), megkopna ez a dicsfény, amit most Ausztria köré vontál...

A "Rabszolga-torvenyt" tegnap nem a nagyhatalmak szavaztak meg a Parlamentben,hanem a draga kormany. Az ilyen es hasonlo(pl.CEU)intezkedesekkel valoban nem kozeledunk Ausztriahoz,sot egyesen tolatni keztunk.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3172 Dátum: 2018. December 13. 12:32 »
Tisztelt Nagyernyei Attila!
A hanyatló nyugatról szóló írása az olvasóközönség összezavarására és a fennálló renddel szembeni nyugalom megzavarásásra alkalmas, ezért kéretik az alábbi - magyar olvasóközönség igényeinek megfelelően - átformált szöveget megjelentetni. Üdvözlettel, Propagandaminisztérium

Néhány napot ismét Ausztriában töltöttem.
A kontraszt óriási, és nem látom, hogy közelednének.

Nem is azt útjaik minősége, mag a patyolat tisztaság, rend, fegyelem hiányzik ott annyira....ezt már megszoktam, hogy ott aszfaltozott út hiányában nem kell kátyúkat kerülgetni.
Rengeteg a csalódott, félelemben megfásult ember, szinte úgy érzi magát az ember az utcákon, mintha Afrikában lenne.
Senki nem rohan, le vannak rohadva a házak, és a városok főterei.
És itthon?
Inkább hagyjuk.
Majd fogok képeket is mellékelni, csak egy kicsit pihennem kell, mert nem egyszerű feldolgozni, hogy ott éjjel-nappal dolgoznak és mégis miként élnek.
A mézárakat nem a magyarok pénztárcájához igazították, de valljuk be a fizetéseket sem.
Ahol jártam 3,2-4.1 euró/nap a "fizu",(ez netto a pacsiba) és  van 13. havi fizetés, valamint "nyári pénz", ami ca 10-12 euró a fizetés felett! Erzsébet utalványt nem kapnak!
Ja és a szállást a munkaadó állja, de a hétvégi túlórát nem fizetik ki!
Kicsit más világ, más dimenziókban járnak az agyak.
Apró kicsinyeskedés jellemzi egész társadalmukat, a hóesésben szemet gyűjtő embereket láttam!
Az utak szélén nincsenek kidobott zsákok, egyszerűen a cigicsikket is keresni kell, bármerre járunk, annyira nem telik nekik dohányzásra.
Soha nem gondolkodtam azon, hogy elhagyom Magyarországot, viszont fáj ez a nagy szembeötlő különbség, szeretnék rajtuk segíteni.
Szerintem ezt az erkölcsi fertőt, ezt a hihetetlen nemtörődömséget, ami ott áthatja a hétköznapokat soha nem fogjuk nálunk megérni.
Ausztriában még a Nap is máshogy sütött. Vagy inkább csak pislákolt.
Soha ne menjetek el megnézni Grazba a Császári Palotát, a hegyről a kilátás lehangoló.
Rossz volt látni, ahogy a "sógorok" szenvednek.


Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3173 Dátum: 2018. December 13. 15:10 »
Sziasztok!
Írásommal nem kívántam a történelmünk hasonlóságaira,majd a szétválásunkra utalni.
Egyszerűen tetszik a kinti rend, fegyelem, az általános jólét, az emberek boldogsága.
Aztán jön a nagy pofára esés a határ után 10 méterrel a lepukkant házak láttán.
Ausztriában a hegyekben szórványosan épült házakhoz aszfaltos út vezet.
Csilli-villi minden ház, valójában versengenek egymással kié legyen szebb.
Nálunk a faluban meg van még földes utca!
Nem sorolom a különbségeket így Karácsony előtt, de erősen fel kell kössük a gatyánkat, hogy ne szakadjunk le tovább.
30 éve voltunk Németországban nászúton, akkor úgy láttam 30-50 év múlva megközelíthetjük a "nyugatot".
Egyet alaposan eltévesztettem.
Nekik akkor 30-50 évig karban tett kézzel kellene csücsülniük.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3174 Dátum: 2018. December 13. 18:02 »

https://www.youtube.com/watch?v=V5Ad70tPzrQ

igaz ez Párizs, de az osztrákoknál meg a kínaiak kezdenek elszaporodni, ez is az igazsághoz tartozik


*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3175 Dátum: 2018. December 13. 18:11 »
Nem csalódtam. Pont olyan vagy Attila, mint gondoltam. Rövidlátó.
 Nem is várom el tőled, hogy történelmi távlatokban gondolkodjál, de az igazság kedvéért, fel sem tételezve miszerint talán nálad az is közre játszik, hogy az őseid nem voltak ott a vérszerződésnél, lévén, hogy te magad mondtad, itt a fórumon is vissza lehet keresni, hogy sokkal közelebb állsz a Németekhez, mint a Magyarokhoz, genetikailag is. Tehát:
1/ Ausztria mindig belőlünk élt. A török kiűzése utánni időkben egész biztos, egészen 1918-ig. Igaz 1945 után az Oroszok is vittek mindent, de az osztrákokhoz képest ez csak a töredék töredéke. A legújabb korban pedig az elvbarátaidnak köszönhetően, példának okáért, a devizahitelesek által befizetett kamatok nem kis része is az Osztrák bankokhoz vándorolt.
2./ Nem találom az időpontját annak, mikor kerültek csődbe úgy mint mi 2010-ben amikor is a balliberális elvbarátaid sokadszorra vitték csődbe az országot és pár órára voltunk a teljes pénzügyi össze omlástól.
3./Ha a történelmet folyamatában és nem csak napi szinten figyeled , nálunk a balliberális uralkodás vége mindenkor pénzügyi csőd. Csak emlékeztetnélek Kun Bélára, és társaira, akik megelőzve korukat, lopták ki  magyar aranykészletet Bécsbe /hova máshová?/. Ezt híven követték tanítványaik, Rákosi, Kádár, Ugye 1989 megint csőd, aztán jött a legújabb kor az mszp-vel az szdsz-el, Gyurcsánnyal,  a megszorító csomagok sorozatából kiemelném a Bokros csomagot, amit soha nem heverünk ki.
 Nem védve Orbánt, mivel a 27%-os áfa. az illiberálisnak hirdetett, de nagyon is a neoliberális gyakorlatot folytató, gazdasági és mezőgazdasági politika, az agyonadóztatott kisvállalkozók, és a Magyar ipar megteremtésének elmulasztása szerintem is botrány, nem is beszélve a német és egyéb multik előtérbe helyezéséről, ám felhívnám a figyelemet, hogy senki nem próbált még ekkora szarban lévő országot, kivezetni a pöcegödörből, ilyen módszerrel. Ugyan is aki figyeli a történelmet, az nagyon jól látja, az IMF, meg egyéb ortodox módszerek nem vezetnek sehová, lásd Görögországot, Brazíliát, és néhány más főleg Dél-Amerikai országot ahová az IMF betette a lábát.
 Azt, hogy egy ilyen országot a fejlődési vonalra állítani mennyi idő senki nem tudja, mivel nincs rá példa.
 De, nem tudok mást ajánlani senkinek, aki ilyentén látja az Osztrák paradicsom és a mucsai magyar mordor közti különbséget, hogy  a határok nyitva vannak. Még nyitva, és el lehet menni. Bizonyára nem fogják megsínyleni a magyar méhlegelők néhány méhész nélkülözését. Maradunk még úgy is elegen.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3176 Dátum: 2018. December 13. 18:40 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3177 Dátum: 2018. December 13. 18:56 »
Vivaldi aztán jó nagy következtetést vontál le rövidke beszámolómból.
Ahhoz képest, hogy a tó fenekén az iszap alatt éldegélsz, így kidugva a fejecskéd, összehoztál megint valami korszakalkotót.
Ezt írod:
"Nem csalódtam. Pont olyan vagy Attila, mint gondoltam. Rövidlátó.
 Nem is várom el tőled, hogy történelmi távlatokban gondolkodjál, de az igazság kedvéért, fel sem tételezve miszerint talán nálad az is közre játszik, hogy az őseid nem voltak ott a vérszerződésnél, lévén, hogy te magad mondtad, itt a fórumon is vissza lehet keresni, hogy sokkal közelebb állsz a Németekhez, mint a Magyarokhoz, genetikailag is."
Azért a memóriád nem rossz, de némi kiegészítést érdemel.
Apám Erdélyben, Nagyernyén született.
Az apja Szászrégenben (szász város Erdélyben) volt jegyző.
Édesanyja is szász volt.
Onnan menekültek 1944-ben Szekszárdra, ahol megismerte MAGYAR édesanyámat!
Ha valamit nem tudsz, indulatból ne írj.
Csak a hitelesség kedvéért, de ha kell a családfámat is szívesen bemutatom.
ui: Bár gondolkodtam rajta, hogy befejezésként ideírjam e, ekkora még soha nem volt az államháztartás hiánya.
Hány kórházat lehetett volna világszínvonalúra felújítani?
Hány kilométer autópálya épülhetett volna és mennyi utat lehetett volna felújítani?
Ezt mi elfocizzuk....valamint a gazdasági bűncselekmények, a korrupció a mélybe húz.
Mivel ez tetszik neked Vivaldi, nekem pedig nem, így a témát részemről lezártam.
Üdv:
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 13. 19:11 írta Nagyernyei Attila »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3178 Dátum: 2018. December 13. 19:04 »
Azért azt ismerd be, van benned némi Labanc vér "néhány vonóval." Vagy Szász? Merkell mi is?

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #3179 Dátum: 2018. December 13. 21:02 »
Oldirty, és a többiek!
Ugye megnézitek ezt a videót?! Ha nem, ne is válaszoljatok! Mi a "Rabszolgatörvény"?
https://www.youtube.com/watch?v=jCGEQzEkToc
Mit mondtok erre?

Akik a nyugat gazdagságát, szépségét, rendezettséget dicséritek, nem fáj Nektek, hogy az egyenlőtlen törvények miatt vagyunk mi hátrányos helyzetben?
Leboruljunk a szépség és gazdagság előtt feltétel nélkül? Attila írásában a bevallott cél az volt, hogy önkéntelenül, felszabadulva dicsérjük a szépséget, de azért a sorok nagyobb részében meg volt fogalmazva, hogy nálunk, Magyar honban ez sokkal rosszabbul működik. A "miért" nem volt leírva. Az Osztrák tájak szépségéért, rendezettségéért nem szóltam volna. A hátrányos összehasonlítás bökte a csőrömet, az okok említése nélkül.
Ez történt, az én logikám ezt mondja:
1. Dicsérjük a nyugatot, a rendezettséget, az életszínvonalat, amit ők elértek.
2. Lebecsüljük a magyar eredményeket, életszínvonalat.

Az 1. pontban leírtakkal ellentétben ez szokott történni a fórumon:
3. A lerabló, gyarmatosító, globalizált módszereket kritizáljuk, megmondjuk, hogy mi emiatt nem jutunk előbbre.

Kérdésem:
A 3.  helyzettel csak az a bajunk, hogy nem mi vagyunk a gyarmatosítók? Más gond nincs ezzel? Az a gond, hogy az 1. eredményt (amiről szépen szólt a dicséret Ausztria felé) az oly sokszor kritizált 3. pontban leírt módszerrel lehet elérni. Erről szól a világunk.
Kevéssé szól arról, hogy élni és élni hagyni.
Az írásommal arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy olykor ellentmondás van a között amit vágyunk, (amit kritizálunk) és a módszer között, amivel azt el lehet érni. Ha mi lennénk a "kivételezett" helyzetben, akkor nem lenne gond?
Biztos, hogy olyan zöld az a fű?


« Utoljára szerkesztve: 2018. December 13. 21:32 írta ata67 »